IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Глобалнота затопляне мит или реалност?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

    Отиди си в темата за войната и си играй там. Недей да глупотевиш прилично протичащия разговор.
    Все пак ще отговорите ли, за кои сега подводни ядрени опити знаете?

    Че течения в световния океан има отпреди ядрените опити, ама хич ли не ви смущава? (Айнщайн какво съветваше за мисленето?)

    Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
    .. Недей да глупотевиш прилично протичащия разговор.
    не аз започнах господине... опитвам да вкарам логика в твърденията Ви
    Last edited by satz; 12.07.2023, 15:10.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

      Къде знаете че сега са правени?

      пп
      плашим се какви опити са нужни и кога, за възникване на антарктическото течение, или пък гълфстрийма
      Отиди си в темата за войната и си играй там. Недей да глупотевиш прилично протичащия разговор.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
        .... Правим подводни ядрени опити, чиито ефекти върху природата на теченията не познаваме....
        Къде знаете че сега са правени?

        пп
        плашим се какви опити са нужни и кога, за възникване на антарктическото течение, или пък гълфстрийма

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 1984- Разгледай мнение
          Разпозна конкретен човек ?
          Недоверчив си, но на конкретен човек имаш пълно доверие, въпреки тотално грешните му прогнози.Може би защото се вписва в мирогледа ти.
          Густав Льобон има обяснение за подобно противоречие.
          Пак започваш да си измисляш. Не съм казвал никога, че имам пълно доверие, а че обяснява добре нещата, както никой друг не съм чул в публичното пространство у нас да ги обяснява. Казвам го като оценка. Виждаш ли как си измисляш, че и надстройваш, че и Любон вкара, че и Фройд ще вкараш и ще ме залееш със съмненията си, че имам влечение към него. Щуротиите нямат край. Много лесно излизаш от коловоза на дискусията и се качваш на влакчето на желанията си. Посочи ми поне един друг и аз ще се съглася с теб. Всички мушмороци са учили недоучили и крепят службиците си. Те нямат какво друго да кажат, освен колко дължат по кредита си.

          Коментар


          • Разпозна конкретен човек ?
            Недоверчив си, но на конкретен човек имаш пълно доверие, въпреки тотално грешните му прогнози.Може би защото се вписва в мирогледа ти.
            Густав Льобон има обяснение за подобно противоречие.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 1984- Разгледай мнение
              Дългоноско, явно се имаш за Айнщайн.
              Предпочитам друга мъдра мисъл : Когато фактите са малко, експертите са много.
              Затова търся източници, на които мога да се доверя.
              Не бих се доверил на човек, който миналата есен съветваше хората да спасяват спестяванията си, защото идвала по-висока инфлация. Вероятно целеше изтичане на пари от банките и повторение на минали събития...

              Относно затоплянето - факт е. Причините са комплексни, според мен. Коя е с по-голяма тежест - природната или антропогенната ...ти ще кажеш.
              Трябва не да търсиш източници, а да можеш да мислиш. Човек ползва източници до време, докато подреди главата си, както физиологията се изгражда до определена възраст. В науката е пълна каша, аз, лично, трудно се доверявам. Откакто отрекоха етера, разбрах, че има задкулисие и там. Тесла, феноменален естествоизпитател и втори Леонардо, казва, че докато науката не обърне внимание на невидимия свят, никога няма да напредне. Така, обаче, ние, обикновените жадни за знания хора, сме обречени да ровим в метафизиката на нещата по свой избор. И кой сглобил нещо по-верно, кой сглобил нещо по-неверно. Но друг начин няма. Кой изтри етера от първото място в Менделеевата таблица и защо? Казваше се Нютоний - в чест на Нютон като най=признатия към това време учен. Е, оттам нататък сме в капана на манипулациите и лъжите. Науката казва това, науката казва онова. А, дали е така? Вечното съмнение е двигател към прогреса. Съмнявам се, че знаеш какво говориш, когато злословиш с такава лекота срещу един изключително добре артикулиращ материята си човек. Аз не познавам друг, който с такава лекота да може да обясни сложни икономически процеси - ползва метафори, цитира Шекспир и Швейк, не ги бъркай двамата, само и само да вденат хората какво им говори.

              Коментар


              • Дългоноско, явно се имаш за Айнщайн.
                Предпочитам друга мъдра мисъл : Когато фактите са малко, експертите са много.
                Затова търся източници, на които мога да се доверя.
                Не бих се доверил на човек, който миналата есен съветваше хората да спасяват спестяванията си, защото идвала по-висока инфлация. Вероятно целеше изтичане на пари от банките и повторение на минали събития...

                Относно затоплянето - факт е. Причините са комплексни, според мен. Коя е с по-голяма тежест - природната или антропогенната ...ти ще кажеш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 1984- Разгледай мнение

                  Така е. Ел Ниньо има силни изяви 1957, 1965 и много силни ... 1982 - 1983, когато нефтът е ударил рекордни 40 долара, от 1979г., и потреблението пада с около 15-20 %
                  Ето подробни температури на тихоокеанските аномалии през годините
                  https://ggweather.com/enso/oni.htm
                  Ти и по морските течения ли си експерт? Нали знаеш какво е казал Сенека - "Който е навсякъде, той е никъде". Въпросът е - течението ли е виновно, феномен ли е или е някакво следствие от дейността на човека. Правим подводни ядрени опити, чиито ефекти върху природата на теченията не познаваме. Как мислиш, но не ни давай таблици, те не могат да мислят. Айнщайн е казал, че мисловният конструкт е по-силен от всяка формула. Тесла пък е измислил електродвигателя, докато спи. Няма таблици, няма числа, няма нищо. Ти, докато спиш, сигурно само похъркваш. Нека поразсъждаваме малко.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    Самият израз "аномалии" предполага неестествено течение на процеси...
                    Не, аномалия означава отклонение от нормата, а хората си имат теория, свързана с активността на Слънцето
                    https://nauka.offnews.bg/zemiata/ima...eo-167367.html


                    Коментар


                    • Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 1984- Разгледай мнение

                        Така е. Ел Ниньо има силни изяви 1957, 1965 и много силни ... 1982 - 1983, когато нефтът е ударил рекордни 40 долара, от 1979г., и потреблението пада с около 15-20 %
                        Ето подробни температури на тихоокеанските аномалии през годините
                        https://ggweather.com/enso/oni.htm
                        Самият израз "аномалии" предполага неестествено течение на процеси, а знаем че, в Природата, действат естествени сили, закони и процеси. Т.е., те за нас може да са редки и необичайни но, без естествени причини не могат да се случат. Ще рече, аномалии не съществуват, съществува човешко непознаване на процесите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Retro_696 Разгледай мнение

                          Че то,туй му е работата ,да се вихри,както го прави от незапомнени времена.....
                          Така е. Ел Ниньо има силни изяви 1957, 1965 и много силни ... 1982 - 1983, когато нефтът е ударил рекордни 40 долара, от 1979г., и потреблението пада с около 15-20 %
                          Ето подробни температури на тихоокеанските аномалии през годините
                          https://ggweather.com/enso/oni.htm

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                            Тази тема е парад на глупостта и дебилизма !
                            И ти реши да не пропуснеш участие? ХвалА на таквизи редовни ъъъ...ъъъ...участници!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                              Я пак да питаме разбирачите тука, че нещо ми се губи: Казват, Ел Ниньо пак се вихри. Та,
                              Е ли това явление или не е нещо като симптом или признак на Г.З. ?
                              Че то,туй му е работата ,да се вихри,както го прави от незапомнени времена.....

                              Коментар


                              • Тази тема е парад на глупостта и дебилизма !

                                Коментар

                                Working...
                                X