IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Глобалнота затопляне мит или реалност?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

    Е то не е само сега, последната истинска зима която помня беше 2012та, вече 12 години оттогава. А като бях дете такива си бяха всички зими.
    Ето някой, който, наистина е внимавал по темата.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
      Грета, ти ли си? Или просто заедно сте бягали от училище?
      Не той бе, АЗ съм Грета. И бягах от училище. Като идваха с инфекциите, бягах. Вярно, после ме хвана срам, заради някаква дребна игличка, и се овладях ама до 5-ти клас си бягах, разбира се.
      А сега, сериозно: СРЕДНОГОДИШНИТЕ температури са показателят. А те растат, и измененията, все по-видими стават. Това, че разни плоскоземци, опитвате вечно да отхвърляте фактите обаче, не ги отменя и нещата, с или без вас, продължават да си се случват.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vanio tanov Разгледай мнение
        Като гледам времето навън, по-скоро е реалност глобалното затопляне
        Е то не е само сега, последната истинска зима която помня беше 2012та, вече 12 години оттогава. А като бях дете такива си бяха всички зими.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vanio tanov Разгледай мнение
          Като гледам времето навън, по-скоро е реалност глобалното затопляне

          Грета, ти ли си? Или просто заедно сте бягали от училище?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Нали има технология за контрол на климата вече, могат пустиня да я направят обитаема земя с валежи на дъжд и същото нещо могат и с Австралия. Искаш да вали - вали, искаш да е слънчево - също правят небето чисто, слънцето грее и стопля.
            Ти не бъркай пожелателното с използваното. Пък и става дума за МАЩАБИ, а един "таен експеримент ' над LA/SF не са успели да доведат до успешен завършек. Самонавиваш се. Слагаш каруцата пред коня.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vanio tanov Разгледай мнение
              Като гледам времето навън, по-скоро е реалност глобалното затопляне
              Факт са както то, така и човешкият принос за него. Сложно е да се каже, колко точно е той и едва ли е Основната Причина но, ако наистина температурите растат и човешката дейност повишава количеството СО2 то, какъв трябва да си, да отричаш фактите? Не съм сигурен в друго аз: Не вярвам на тези, дето ни налагат "зелената Сделка". Защо? Ами защото, САМИ НЕ Я СПАЗВАТ И Я НАЛАГАТ СЪС СИЛА ...на по-слабите. Т.е.,
              ТОВА НЕ Е СДЕЛКА, АМИ ДИКТАТ. За едни туй, за други - иначе. Аха. Ей сега им се вързах.
              Някой да е чул щатите или Русия, или Индия да са намалили въглищната си генерация? А, да плащат "въглеродни квоти"? Ха така. Когато го сторят И КОГАТО ДАДАТ ОТЧЕТ , КЪДЕ КОЛКОМПАРИ , ВЗЕТИМОТ КОИМПЛАЩАНИЯ, СА ОТИШЛИ И СА СНИЖИЛИ ЕМИСИИТЕ, едва тогава, ще си по мисля, дали и колко да започ а да вярвам.
              ДОТОГАВА, да ме прощават, ама не възнамерявам за чужд кеф да вредя на своите непосредствени интереси. Трябва да съм идиот.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение
                Невероятно - самото съществуване на Австралия е заплаха за клаймъта. Естествените природни процеси пречат на клаймътченч целите и трябва да се преборим с тях. Вероятността да сме превзети от извънземни и те да правят тераформиране изглежда все по-валидна. Поне е по-малко абсурдна от това някой наистина да мисли сериозно тези крайни идиотии https://www.theguardian.com/environm...eport-net-zero
                Нали има технология за контрол на климата вече, могат пустиня да я направят обитаема земя с валежи на дъжд и същото нещо могат и с Австралия. Искаш да вали - вали, искаш да е слънчево - също правят небето чисто, слънцето грее и стопля.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Като гледам времето навън, по-скоро е реалност глобалното затопляне

                  Коментар


                  • Невероятно - самото съществуване на Австралия е заплаха за клаймъта. Естествените природни процеси пречат на клаймътченч целите и трябва да се преборим с тях. Вероятността да сме превзети от извънземни и те да правят тераформиране изглежда все по-валидна. Поне е по-малко абсурдна от това някой наистина да мисли сериозно тези крайни идиотии https://www.theguardian.com/environm...eport-net-zero
                    Modelling points to ‘huge’ soil emissions in interior rangelands, which are more sensitive to a warming climate

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Pyramid, не е долу горе, много точно се излъчва това което попада защото реално температурата не мърда. Мисълта ми беше какво може да направи човека с някакво СО2 за което плащаме че сме му производители ? Първо потока вода която се изпарява и кондензира е сериозен и в пъти ще го разтвори този диоксид и той ще стане на киселина, която като попадне във водите ще се неутрализира от скалите. А те ни вземат пари, събират пари и на мен въобще не ми е ясен механизма по който ги харчат после- уж целево, но те си топят в някакви мероприята, банкети си правят с тях. Хората си мислят че те се събират някакви въпроси да решават, ами то въпроси няма - просто лъжи. Единственно има локално замърсяване, което е вредно и неприятно от пушешите неща, но решения за него си има много отдавна - цетрали извън градовете, и атомните централи пък са черешката на тортата.
                      Водата разтваря СО2 САМО КОГАТО Е ТЕЧНА.

                      Коментар


                      • Pyramid, не е долу горе, много точно се излъчва това което попада защото реално температурата не мърда. Мисълта ми беше какво може да направи човека с някакво СО2 за което плащаме че сме му производители ? Първо потока вода която се изпарява и кондензира е сериозен и в пъти ще го разтвори този диоксид и той ще стане на киселина, която като попадне във водите ще се неутрализира от скалите. А те ни вземат пари, събират пари и на мен въобще не ми е ясен механизма по който ги харчат после- уж целево, но те си топят в някакви мероприята, банкети си правят с тях. Хората си мислят че те се събират някакви въпроси да решават, ами то въпроси няма - просто лъжи. Единственно има локално замърсяване, което е вредно и неприятно от пушешите неща, но решения за него си има много отдавна - цетрали извън градовете, и атомните централи пък са черешката на тортата.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Turbolan, добре но това са някакви стойности които ни казват че са верни, но не ни казват как са ги получили. Има едно друго нещо, от Слънцето се получава едно количество топлинна енергия и не съм видял някой да е обяснил какво става с него, как се излъчва то от Планетата, защото ако само я нагрява ще и вдигне много температурата. Това има връзка и с притесненията че СО2 ще вдигне температурата, ще промени климата и температурата ще се промени с няколко градуса. Аз пък съм сигурен че има механизъм който подържа температурата много точно и той работи чрез водата. И друго - за да се промени температурата трябва това количество енергия което ни изпраща Слънцето да се промени и това е доказано защото получаваното количество енергия грубо определя климатичните условия и те са различни по цялата повърхност на планетата. Смятам че това диктува климата. Също трябва да пресметнем колко вода от течна в газообразна фаза преминава за да поеме тази енергия, а как се излъчва още нямаме тези знания, ние не познаваме този механизъм но той очевидно работи и съществува.
                          За нагряването на Земята от Слънцето: Земята излъчва обратно в космоса половината паднала върху нея енергия през нощта.
                          ...А, останалата половина, излъчва през деня. И балансът се запазва, горе-долу.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            Turbolan, добре но това са някакви стойности които ни казват че са верни, но не ни казват как са ги получили. Има едно друго нещо, от Слънцето се получава едно количество топлинна енергия и не съм видял някой да е обяснил какво става с него, как се излъчва то от Планетата, защото ако само я нагрява ще и вдигне много температурата. Това има връзка и с притесненията че СО2 ще вдигне температурата, ще промени климата и температурата ще се промени с няколко градуса. Аз пък съм сигурен че има механизъм който подържа температурата много точно и той работи чрез водата. И друго - за да се промени температурата трябва това количество енергия което ни изпраща Слънцето да се промени и това е доказано защото получаваното количество енергия грубо определя климатичните условия и те са различни по цялата повърхност на планетата. Смятам че това диктува климата. Също трябва да пресметнем колко вода от течна в газообразна фаза преминава за да поеме тази енергия, а как се излъчва още нямаме тези знания, ние не познаваме този механизъм но той очевидно работи и съществува.
                            Кво да ти отговарям, като тъпата админска гмеж е седнала с лайнения си тлъст задник на устата ми?

                            Коментар


                            • Turbolan, добре но това са някакви стойности които ни казват че са верни, но не ни казват как са ги получили. Има едно друго нещо, от Слънцето се получава едно количество топлинна енергия и не съм видял някой да е обяснил какво става с него, как се излъчва то от Планетата, защото ако само я нагрява ще и вдигне много температурата. Това има връзка и с притесненията че СО2 ще вдигне температурата, ще промени климата и температурата ще се промени с няколко градуса. Аз пък съм сигурен че има механизъм който подържа температурата много точно и той работи чрез водата. И друго - за да се промени температурата трябва това количество енергия което ни изпраща Слънцето да се промени и това е доказано защото получаваното количество енергия грубо определя климатичните условия и те са различни по цялата повърхност на планетата. Смятам че това диктува климата. Също трябва да пресметнем колко вода от течна в газообразна фаза преминава за да поеме тази енергия, а как се излъчва още нямаме тези знания, ние не познаваме този механизъм но той очевидно работи и съществува.
                              Last edited by supertrader; 26.03.2024, 17:23.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Turbolan Разгледай мнение
                                Ето, 30 мм. Ама 30 мм (които, са не 20, ами 30 кг/м^2), не са 30 см. Все тая, прочее.

                                Коментар

                                Working...
                                X