IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Глобалнота затопляне мит или реалност?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

    На много видове овошки им е необходимо да наберат сумарно бая минусови температури, за да се развиват правилно през годината. Не съм сигурен, че тази зима сборът от отрицателни температури ще е достатъчен. Дано все пак са се нагодили вече към по-топлата зима.
    Заа да се развият овошките от умерения климат трябва да има пауза във вегетацията. Интересно е, че такава пауза се получава и от топлина. Примерно август при много високи температури и суша вегетацията спира. На това се дължи есенния цъфтеж на люляк, кестен, ябълки, джанки и др. Есенния цъфтеж се приема с любопитство и изненада. Твърди се, че е признак за люта зима.
    Иначе отрицателна температура, за да дадт реколт, трябва да прекарат семената и кълновете на зърнени и др. Термина е яровизация.
    Казват, че за да завъдиш киви от семена трябва да сложиш семената във хладилник.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      Ще изживеем няколко гладни години докато НАИСТИНА стане топло. Лошото е че това е измислица и ще чакаме 10000 години поне
      То по нашия край вече много начесто, взе да ги обира преждевременно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

        На много видове овошки им е необходимо да наберат сумарно бая минусови температури, за да се развиват правилно през годината. Не съм сигурен, че тази зима сборът от отрицателни температури ще е достатъчен. Дано все пак са се нагодили вече към по-топлата зима.
        И мен те ме притесняват

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

          Средната температура за януари 2023г е с 0.04 градуса по-ниска от средното ниво за този 44 годишен период, откакто се правят изследвания.
          Абе, малкия, за определяне на затопляне или охлаждане, се взема СРЕДНОПРЕТЕГЛЕНАТА ГОДИШНА, А НЕ МЕСЕЧНА ТЕМПЕРАТУРА. Глобалното затопляне, е КЛИМАТИЧНА, А НЕ МЕТЕОРОЛОГИЧНО-ВРЕМЕННА категория.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            1.До тук добре. Спад няма. ( и все пак, КАКВО ТОЧНО, си учил?)
            2. Да не би случайно, и ръст да няма, че нещо язе да ме съмняваш?
            Средната температура за януари 2023г е с 0.04 градуса по-ниска от средното ниво за този 44 годишен период, откакто се правят изследвания.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

              Проблемът е че, никой немможе, при толкова ранен цъфтеж, да нареди на дърветата да НЕ цъфтят, а студове, все още, се явяват.
              На много видове овошки им е необходимо да наберат сумарно бая минусови температури, за да се развиват правилно през годината. Не съм сигурен, че тази зима сборът от отрицателни температури ще е достатъчен. Дано все пак са се нагодили вече към по-топлата зима.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                Ще изживеем няколко гладни години докато НАИСТИНА стане топло. Лошото е че това е измислица и ще чакаме 10000 години поне
                На гладно, ще ни озори.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Проблемът е че, никой немможе, при толкова ранен цъфтеж, да нареди на дърветата да НЕ цъфтят, а студове, все още, се явяват.
                  Ще изживеем няколко гладни години докато НАИСТИНА стане топло. Лошото е че това е измислица и ще чакаме 10000 години поне
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    Ето студа е проблема. Ко е 10 градуса дали ще ги "обира" таз температура
                    Проблемът е че, никой немможе, при толкова ранен цъфтеж, да нареди на дърветата да НЕ цъфтят, а студове, все още, се явяват.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                      От 1979г досега няма спад на глобалните температури.Измерванията са правени със сателити в долните слоеве на атмосферата .И съм дал линк в началото на темата.
                      1.До тук добре. Спад няма. ( и все пак, КАКВО ТОЧНО, си учил?)
                      2. Да не би случайно, и ръст да няма, че нещо язе да ме съмняваш?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Не става. Дърветата се подлъгват,цъфват рано, минава една нощ с под -2°С, и ги "обира".
                        Ето студа е проблема. Ко е 10 градуса дали ще ги "обира" таз температура
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          Нима? И с колко градуса е спаднала тогава средногодишната температура на въздуха на Земята?
                          И да не забравям пак са попитам:
                          Все пак, какво ти е образованието?
                          От 1979г досега няма спад на глобалните температури.Измерванията са правени със сателити в долните слоеве на атмосферата .И съм дал линк в началото на темата.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                            Аз представям само ДОКАЗАНИ ФАКТИ.За разлика от теб,който плямпаш само празни приказки.
                            Нима? И с колко градуса е спаднала тогава средногодишната температура на въздуха на Земята?
                            И да не забравям пак са попитам:
                            Все пак, какво ти е образованието?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              Е как да няма значение? Има. Искаш да ти вярваме, а си явно НЕкомпетентен. Чул от някого нещо. Добре де, поне какво си учил (ако и да не си го завършил)? Говориш за "безумия", а като гледам, не си психиатър... Бърборило някакъв, излиза, плямпало.
                              Аз представям само ДОКАЗАНИ ФАКТИ.За разлика от теб,който плямпаш само празни приказки.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mirodes

                                Занимавай се с темата,не с моята личност.Нещата,които пиша съм ги научил от хора, които професионално се занимават с въпросите на климата. Така че моето образование няма никакво значение. Още по-малко къде съм служил.
                                Е как да няма значение? Има. Искаш да ти вярваме, а си явно НЕкомпетентен. Чул от някого нещо. Добре де, поне какво си учил (ако и да не си го завършил)? Говориш за "безумия", а като гледам, не си психиатър... Бърборило някакъв, излиза, плямпало.

                                Коментар

                                Working...
                                X