IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Глобалнота затопляне мит или реалност?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако взривят няколко изотопни бомби това ще се засили, зареждат атмосферата с електрически заряди и има и други зареждачки които работят яко..
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Bailor, като се повиши електрическия заряд на атмосферата, за статично електричество ако си чувал, той изпомпва подпочвените води, не е само затоплянето. Планетата е като кондензатор с неравномерна плътност на зарядите, но като се натовари с наночастици въглерод атмосферата кондензатора става с по голям капацитет и се получава този ефект на изпомпване на подпочвените води. Голям проблем има с това нещо, на него се дължи промяната на климата.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
        Затопляне има, ама опасност отповишаване на морското равнище е голяма шарлатания

        https://m.dir.bg/business/ikonomika/...ntentdiscovery
        Е да де. Не е същото като да потъва столица. Справка - Джакарта.

        Коментар


        • Затопляне има, ама опасност отповишаване на морското равнище е голяма шарлатания

          https://m.dir.bg/business/ikonomika/...ntentdiscovery

          Коментар


          • Ха сега, де! Значи ли това, че затопляне няма?
            https://www.facebook.com/yovka.zlate...40aB7S9Ucbxw6v

            Коментар


            • Гутен сабалян на всички. Жегите свършиха.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                Не разбираш ли, че те карат да си правиш съответните изводи.

                Август на Мусала вали сняг.
                Във Варна през август не си включваме климатиците. Температурите една седмица са 16 - 28 градуса.
                Ако можеше да съобразяваш, щеше да разбереш, че има глобално застудяване.
                Разбира се, че "не мога да съобразявам". Могат само други, докато на мен, докторите ми забраняват.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Оценявам и благодаря за свежия ти хумор, брат. Порадва ме и напразно "не го казваш". Загуба е за вида Хомо. Ама не е до моите разбирания, ами до (И мои) наблюдения. Лично аз, наблюдавам споменатите покачвания на средните температури и оттам, си вадя съответните изводи. Което, не означава че, не може и глобално охлаждане да настъпи. И то ЩЕ настъпи, все някога. Въпросът е, дали и колцина от нас, ще го доживеят.
                  Не разбираш ли, че те карат да си правиш съответните изводи.

                  Август на Мусала вали сняг.
                  Във Варна през август не си включваме климатиците. Температурите една седмица са 16 - 28 градуса.
                  Ако можеше да съобразяваш, щеше да разбереш, че има глобално застудяване.
                  Last edited by vikhunter; 11.08.2023, 16:24.

                  Коментар


                  • Pyramid, авиацията има солиден принос, те на тези срещи за климата ходят с личните си самолети, това са тонове изгорен керосин за да пътува бързо един човек. Има хора които се и възмущават от тях, но не им пука.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
                      Аз ще ти кажа защо ткаа е станало. Подпалвача е гледал прогнозата на професор Рачев, че ще има силен южен вятър и темп. до 42 - 43 градуса.

                      Така е. Синоптиците с техните прогнози и отчитания ни налагат измислицата за глобалното затопляне.

                      Така я налагат, че даже нашия Пирамид с неговите здрави, щях да кажа селски разбирания /но не го казвам/. Даже нашия Пирамид им е повярвал.
                      Оценявам и благодаря за свежия ти хумор, брат. Порадва ме и напразно "не го казваш". Загуба е за вида Хомо. Ама не е до моите разбирания, ами до (И мои) наблюдения. Лично аз, наблюдавам споменатите покачвания на средните температури и оттам, си вадя съответните изводи. Което, не означава че, не може и глобално охлаждане да настъпи. И то ЩЕ настъпи, все някога. Въпросът е, дали и колцина от нас, ще го доживеят.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                        Предният месец имаше голям горски пожар недалеч от квартала ми. Всички масмедии го отразиха. Този ден температурата не надвиши 24 градуса със слаб ръмеж. Гледах хеликоптерите на пожарната и се чудех какво гасят и как се е запалило. Вечерта разбрах че е от глобалното затопляне.
                        Аз ще ти кажа защо ткаа е станало. Подпалвача е гледал прогнозата на професор Рачев, че ще има силен южен вятър и темп. до 42 - 43 градуса.

                        Така е. Синоптиците с техните прогнози и отчитания ни налагат измислицата за глобалното затопляне.

                        Така я налагат, че даже нашия Пирамид с неговите здрави, щях да кажа селски разбирания /но не го казвам/. Даже нашия Пирамид им е повярвал.


                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          analog, да и таксите за въглероден диоксид емисии са начина да се намалят емисиите, не да се съберат пари които никой не ти казва после за какво ще се похарчат. Зелените политици са вредни за климата, то това е ясно. Как се развиха нещата в България ако погледнеш - от по ниско емисионна енергетика минахме към по високо емисионна при положение че се и деиндустриализирахме, а индустрията емитира най много, а най пряко ги праща в атмосферата авиацията с реактивните двигатели.
                          Абе брат, всичките емисии са пряко в атмосферата. В нея излизат комини, ауспуси, такива неща. Ама за "зелените политици", си много прав.
                          - Дори и седнал да си.

                          Коментар


                          • analog, да и таксите за въглероден диоксид емисии са начина да се намалят емисиите, не да се съберат пари които никой не ти казва после за какво ще се похарчат. Зелените политици са вредни за климата, то това е ясно. Как се развиха нещата в България ако погледнеш - от по ниско емисионна енергетика минахме към по високо емисионна при положение че се и деиндустриализирахме, а индустрията емитира най много, а най пряко ги праща в атмосферата авиацията с реактивните двигатели.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                              Предният месец имаше голям горски пожар недалеч от квартала ми. Всички масмедии го отразиха. Този ден температурата не надвиши 24 градуса със слаб ръмеж. Гледах хеликоптерите на пожарната и се чудех какво гасят и как се е запалило. Вечерта разбрах че е от глобалното затопляне.
                              По-добре късно (да стоплиш), отколкото никога.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
                                https://www.dnes.bg/usa/2023/08/10/o...i-havai.579143

                                Подпалиха и остров Мауи. За да спасят климата.

                                Предният месец имаше голям горски пожар недалеч от квартала ми. Всички масмедии го отразиха. Този ден температурата не надвиши 24 градуса със слаб ръмеж. Гледах хеликоптерите на пожарната и се чудех какво гасят и как се е запалило. Вечерта разбрах че е от глобалното затопляне.

                                Коментар

                                Working...
                                X