IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Водене на приходи и разходи за малък бизнес

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Водене на приходи и разходи за малък бизнес

    Здравейте, ще стартирам малък бизнес и искам да си водя приходи, разходи, парични потоци на ексел.
    Става въпрос за нуждата на управлението, а не от гледна точка за спазване на закони.
    Много хора съм чувал да си водят приходи и разходи на малкия бизнес, за да управляват бизнеса си ефективно, а на мен ми изглежда много сложно и трудно да ги водиш правилно.
    Поне според мен, за да ти е от полза воденето на разходи трябва например да са групирани, а не разхвърлени някакви разходи.
    Например разходи за материали, заплати и осиг, други приходи. А така едва ли могат да се водят, ако не извършваш самото счетоводство.
    Другото което е при един малък бизнес от гледна точка на управлението имам чувството, че разходите и приходите ще съвпадат изцяло с паричните потоци.
    Другото, което си мисля е, че повечето хора си мислят, че водят приходи и разходи, а те по-точно водят плащане и постъпление. Например дават пари за гориво през юни и пишат разход за гориво юни, но това е плащане. Разхода ще е когато се изразходи горивото, а това може да е след 2 месеца например август. Така те ще се объркат сметките за разходите единия месец ще излязат по-големи другия по-малки. По-този начин се бъркат всякакви изводи и анализи. Дали изобщо може и има ли смисъл като започвам малък бизнес да водя приходи и разходи като те няма да са правилни както дадох примера по-горе с горивото. Вие как правите и кое да водя само плащания и постъпление ли ?
Working...
X