IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Някой разбра ли защо беше отложено до юли членството ни в ЕЗ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тук ще постна специално за Хари Кейн една статия.
    Благородно съм провокиран от едно негово изказване в другата тема за Механизма. На мен там ми е забранено да пиша, защото тя е собственост на Спящия, който ме е обявил за "персона нон грата" на личната му територия.

    Хари, нещата с Механизма и суапа изглеждат по-различно отколкото са в действителност.

    Мислех да понапиша нещо в темата за ПИБ, но ме изтриха (заличиха) и се отказвам.

    Днес, обаче, намерих нещо, което е директно по темата и не си заслужава да опитвам да преразказвам постно нещо, което някой сведущ е представил по убедителен начин:

    Дългово прострелване в крака

    Коментар


    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

      Много значения има satz адски много.

      А смятам трябва да ни е цел, ние и внуците ни, на тая територия да живеем добре. И да бъдат наритвани всякакви боклуци които ни изсмукват ресурсите. И да се радваме на който ни дава ресурси и технологии, без да ни заробва. Отварят ни вратата към един луксозен свят за бедната ни държавица.

      Обсъждането на "проблеми" при детайлите по влизането ни в еврозоната,
      е същото като обсъждането на цвета на точките на бикините дали проблемно се отнасят към нюанса на махагона в ролса, и като какво ли ще кажат панелистите у на кафенето при галката.
      Ей тва вирусче е точно за хора с подобно мислене..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

        Речевит (иде от немското Цатц, което може да значи и изречение),

        По-надолу себеотрицателно съм обяснявал за суапа. Що го намесваш него тук.
        Това е споразумение между ЦБ, за ВРЕМЕНЕН обмен на подопечните на съответната банка валута срещу валутата на отсрещната страна.

        Става дума за ресурс за преодоляване на временни дисбаланси или за интервениране на валутния пазар - обикновено за защита на застрашената национална валута.

        Нямаме кредитно взаимооотношение!

        По-добре си помисли кого и от какво ще защитаваме, че такава борба падна за одобряване на линията.
        Много значения има satz адски много.

        А смятам трябва да ни е цел, ние и внуците ни, на тая територия да живеем добре. И да бъдат наритвани всякакви боклуци които ни изсмукват ресурсите. И да се радваме на който ни дава ресурси и технологии, без да ни заробва. Отварят ни вратата към един луксозен свят за бедната ни държавица.

        Обсъждането на "проблеми" при детайлите по влизането ни в еврозоната,
        е същото като обсъждането на цвета на точките на бикините дали проблемно се отнасят към нюанса на махагона в ролса, и като какво ли ще кажат панелистите у на кафенето при галката.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
          Е па колко да вземат, 2млр. колкото за КТБ? Суапа гледай, като за начало е баш едно КТБ
          Речевит (иде от немското Цатц, което може да значи и изречение),

          По-надолу себеотрицателно съм обяснявал за суапа. Що го намесваш него тук.
          Това е споразумение между ЦБ, за ВРЕМЕНЕН обмен на подопечните на съответната банка валута срещу валутата на отсрещната страна.

          Става дума за ресурс за преодоляване на временни дисбаланси или за интервениране на валутния пазар - обикновено за защита на застрашената национална валута.

          Нямаме кредитно взаимооотношение!

          По-добре си помисли кого и от какво ще защитаваме, че такава борба падна за одобряване на линията.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
            Много ми е любопитно къде бяха (и на каква работа ) цитираните знаещи господа (другари), когато се замитаха проблемите на КТБ под килима ?
            Е, ти пък не знаеш ли?!

            В гората са били и са вили като вълците!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
              ..
              От този момент нататък няма да има пари за даване, а ще се търсят пари за вземане!!..
              Е па колко да вземат, 2млр. колкото за КТБ? Суапа гледай, като за начало е баш едно КТБ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                Допълнително, ето ви едни много убедително формулирани тези и въпроси от г-н Вулджев:




                Източник


                Всеизвестно е, че аз съм един доста лош чичка, младите лъвчета от другата тема за Механизма дори направиха коалиция срещу мен и заявиха, че съм гаден, защото съм им биел шамарчета, но благодарение на големия си брой и виталност, възнамеряват да ми изядат ушите и да ме изгонят назидателно от тяхната територия.
                Та така, не ме слушайте мен, аз съм лош, анонимен и говоря неудобни неща, ама послушайте знаещите - Д. Радев, К. Христов, Вулджев.
                Хора, в момента в нашата страна се случват важни неща, които се крият. Последиците са непредвидими.
                Много ми е любопитно къде бяха (и на каква работа ) цитираните знаещи господа (другари), когато се замитаха проблемите на КТБ под килима ?

                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

                  Не е трудно да се предположи, че последните седмици усилено се водят разговори в Юръпа за намиране на инструмент, независимо колко ще бъде заобиколен някакъв регламент, който да изчисти банковите пречки. Не съм убеден обаче, че в мътната вода и ангажираността на Евро структурите, ще мине номерът - справка - транспортният пакет. Но за Него е много важно - поне два заека ще удари, да не чуе дявола, като нищо ще си изкара четвърти мандат. Поне така ми го говорят Алдебаран, Сириус и Бетелгейзе
                  Ох, Бай Вълчо, взето ли е политическо решение за събиране на всичко живо под знамената, инструмент ще намерят, няма да им е никакъв проблем!

                  Сигналите, които се подават в последните дни също издават такива намерения.
                  Битката няма да е лека и ГОЛЯМ МАСРАФ се задава!

                  Ето тук има един материал:
                  Бретон обеща “План Маршал” за европейския туризъм

                  Заглавието е леко подвеждащо, далеч не само за туризъм става дума.
                  Ние сме съгласни, както винаги!
                  Квот там кажат началниците от Брюксел.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                    ............................

                    Това идеално с е връзва с м. юли без упомената година.
                    Се нЕкой юли и се нЕкоя година ще се подкваси млякото.
                    Важното е да се издигне неръкотворна трибуна, от която БХ с благ поглед и помахване на ръка да приема овациите и възторжените погледи на публиката (особено дамите), а наоколо да звучи празничен марш!
                    Не е трудно да се предположи, че последните седмици усилено се водят разговори в Юръпа за намиране на инструмент, независимо колко ще бъде заобиколен някакъв регламент, който да изчисти банковите пречки. Не съм убеден обаче, че в мътната вода и ангажираността на Евро структурите, ще мине номерът - справка - транспортният пакет. Но за Него е много важно - поне два заека ще удари, да не чуе дявола, като нищо ще си изкара четвърти мандат. Поне така ми го говорят Алдебаран, Сириус и Бетелгейзе
                    И това ще мине ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                      Веселба да става!
                      За ника ми мислех друго значи, ама е научих още едно значение, ще трябва да ида да го търся.

                      от 2014 е нормално да са затегнали нещата, просто защото беше спасявана една Гърция, ако не помниш с над 300млр.еврашки.

                      Всичките съмнения които сеееш, дефакто са без значение ако влезем в ЕЗ.
                      По простата причина, че нашия целия БВП е по-малко от едно/двудневния такъв на ЕС.

                      Демек пари за нас винаги ще има, и поне още 10год. те няма на са нашите, ами на Ханс,Мюлер,и Ален.

                      Следователно, е абсолютно безпредметно какво ще се иска от нас за плащане.
                      В замяна ще влезем в регулации независещи от местни дсченгета (за КТБ далаверки забравете) и ще се осъществи нужния натиск да си оправим съдебната кочина - съдебни справки в Италия и Испания. и те така те.

                      А Наздраве!
                      Е, разгеле!
                      Има нещо, за което сме на едно мнение. За едни работен, делничен ден ЕС (дори без ГБ) произвежда повече продукт от Бг за година.

                      От този момент нататък няма да има пари за даване, а ще се търсят пари за вземане!!

                      Оттам нататък го избиваш на политика и няма да потръгне разговорът. Едностранен си и се фиксираш.
                      Принципно си прав, водещата част от нашия стапански (и не само) елит е с произход от - партийни, милиционерски, силовашки, криминални и сенчести и сходни кръгове, но това не прави никому впечатление оттатък и никой няма ни най-малко намерение да с е бърка в това.
                      Причината е много проста, генезисът на водещите обществени роли при тях е идентичен, като съобразим съответните исторически специфики и обстоятелството, че ходът на времето е затрупал съотвените събития, като са минали поколения и новите собственици са убедени, че всичко е честно.

                      А да видим какво ще покажат съдебните справки!
                      Много се притеснявам за съдбата на Пучдемон и независимостта на Каталуня, също като Ицата Стоичков.

                      Наздраве!
                      Last edited by nachev; 22.04.2020, 17:02.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                        Ей, колода, тесте такова!! (дано имаш чувство за хумор, ама не аз съм избирал ника ти)

                        Умреш да ме клъцнеш ниско долу в кокалчетата!
                        Болезнено е, бе човеко, н е знаеш ли!
                        Колчем се появя с някое изявление и ... ето те и теб с възражение!

                        Добре, да караме поред тогава!
                        ...!
                        Веселба да става!
                        За ника ми мислех друго значи, ама е научих още едно значение, ще трябва да ида да го търся.

                        от 2014 е нормално да са затегнали нещата, просто защото беше спасявана една Гърция, ако не помниш с над 300млр.еврашки.

                        Всичките съмнения които сеееш, дефакто са без значение ако влезем в ЕЗ.
                        По простата причина, че нашия целия БВП е по-малко от едно/двудневния такъв на ЕС.

                        Демек пари за нас винаги ще има, и поне още 10год. те няма на са нашите, ами на Ханс,Мюлер,и Ален.

                        Следователно, е абсолютно безпредметно какво ще се иска от нас за плащане.
                        В замяна ще влезем в регулации независещи от местни дсченгета (за КТБ далаверки забравете) и ще се осъществи нужния натиск да си оправим съдебната кочина - съдебни справки в Италия и Испания. и те така те.

                        А Наздраве!

                        Коментар


                        • Допълнително, ето ви едни много убедително формулирани тези и въпроси от г-н Вулджев:


                          С оглед на това изникват два естествени въпроса:
                          1. Защо премиерът и финансовият министър толкова упорито тласкат България към членство в ERM-II и Банковия съюз едновременно, при положение, че според БНБ това би създало рискове за банковата система?
                          2. Защо този тласък се поднови и засили точно сега, през април, когато е сигурно, че европейската икономика изпада в тежка криза с неясен хоризонт на възстановяване? В такава ситуация всякакви рискове за банковата система се изострят многократно.

                          Действията на премиера Борисов изглеждат абсолютно нелогични. През февруари, преди избухването на икономическата криза, той беше готов да отложи кандидатурата на България за присъединяване на ERM-II докато не се проведе по-широк дебат по темата и не се постигне обществен консенсус дали това би било позитив или негатив за България. Такъв консенсус все още няма и същевременно с това икономиката на еврозоната е на път да изпадне в тежка рецесия, която със сигурност ще разклати стабилността на банковата ѝ система. Ако ние се присъединим към банковия съюз точно в този момент, тези рискове могат да се прехвърлят и при нас, в нашия иначе като цяло добре капитализиран банков сектор, по думите на самия управител на БНБ Димитър Радев.

                          От ЕКИП смятаме, че министър Горанов и премиерът Борисов първо трябва да отговорят на тези въпроси, преди да се впускаме с всички сили към членство в ERM-II и Банковия съюз. Както си проличава от изказванията на най-високопоставените длъжностни лица в БНБ, ако правителството не отчете внимателно рисковете от тази стъпка, подведено от нереалистични очаквания за „трилиони“ финансиране от ЕЦБ, сигурността на банковата система и спестяванията на българските граждани може да бъде сериозно заплашена, особено с оглед на кризата, която връхлита Европа.
                          Източник


                          Всеизвестно е, че аз съм един доста лош чичка, младите лъвчета от другата тема за Механизма дори направиха коалиция срещу мен и заявиха, че съм гаден, защото съм им биел шамарчета, но благодарение на големия си брой и виталност, възнамеряват да ми изядат ушите и да ме изгонят назидателно от тяхната територия.
                          Та така, не ме слушайте мен, аз съм лош, анонимен и говоря неудобни неща, ама послушайте знаещите - Д. Радев, К. Христов, Вулджев.
                          Хора, в момента в нашата страна се случват важни неща, които се крият. Последиците са непредвидими.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                            Кои са тези нови условия? Сравнени с кога?

                            пп
                            Статии за дългове, в които няма посочен ни един срок на тия дългове, не са ли смешни
                            забелязъл съм, че обикновено нямат автор.
                            Ей, колода, тесте такова!! (дано имаш чувство за хумор, ама не аз съм избирал ника ти)

                            Умреш да ме клъцнеш ниско долу в кокалчетата!
                            Болезнено е, бе човеко, н е знаеш ли!
                            Колчем се появя с някое изявление и ... ето те и теб с възражение!

                            Добре, да караме поред тогава!

                            Искам ти да ми отговориш, коя друга страна и на какво правно основание е получила условие за присъединяване към банковия съюз, като условие за Подаване на Заявление за присъединяване към Механизма. Забележи! Аз съм се аргументирал. Не става дума за участие в Механизма, а за подаване на Заявление.
                            Това си направо административно-чиновнически и бюрократски произвол.
                            В нашия договор няма такива неща!

                            Присъединяване към банков съюз е съпроводено с внасяне на кеш плюс държавни гаранции, че ще участваме в "спасяване", "спасявания". Виж кого евентуално и как ще г о спасяваме в статията от днес.
                            Моля, представи си житейска ситуация, при която Бг да спасява ромеите. Не визирам нашите сънародници от индийски произход, а маслинарите (а-ла Грую). Аз лично не си го представям и не искам да бъда свидетел на подобни събития. Допълнително, дори германците вече говорят с половин уста за общоевропейски облигации (вярно е, че на този етап те са вързани с епидемията), защото забелязват, че изглежда купонът свършва и ще последва имплозия. Дописано след корекция!

                            Допълнително и аз имам въпрос към теб. Правиш ли разлика между Проверка на активите на банка и Стрес-тест на Банка?
                            Хайде сега провери, кога за първи път ЕЦБ е извършила подобна проверка?
                            Добре де, хайде няма да съм лош - това се е случило едва 2014 г.
                            Но може да бъдеш сигурен, че никога и при никого това не е било условие за участие в Механизма, а да н е говорим за правото и задължението да се подаде Заявление.

                            Хич недей да с и въртиш очите (визирам емотикона).
                            Да, статията е без автор. И аз го забелязах, но след прочитане на съдържанието, тази "слабост" отпадна.
                            Нямам възражения. Не подхващай приказка з а матуритета - това е материал, който третира проблемите на една по-различна орбита и не е в предмета и да разглежда конкретни кредити.

                            Статията звучи като преводна.
                            Най-вероятно става дума за редакционна статия. Сигурно знаеш, че има авторски, има и редакционни - въпрос на политика и тактика.
                            Ако ти е интересно, няма да имаш проблем да намериш първоизточника с търсачките.
                            На мен не ми е интересно!
                            Last edited by nachev; 22.04.2020, 15:45.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

                              Що се праиш на отнесен - къде пише човекът за кой юли става въпрос?!?!
                              Ей, бате, ама друго си е когаТ человекЪт си има верни дрУгари!
                              Признавам си директно, че твоята гледна точка въобще не ми с е беше завъждала под челото Не съм обърнал внимание на този детайл
                              И аз, кат същинский глупак се втурнах да оказвам непоискана помощ и да опраЯм работата!

                              Едва сега ми се навързаха нещата!
                              Спомних си, че по-долу в един пост Сенчестия1 с открито разочарование споделяше огорчението си поради отделни неполиткоректни изхождания на отделни форумци.

                              Това идеално с е връзва с м. юли без упомената година.
                              Се нЕкой юли и се нЕкоя година ще се подкваси млякото.
                              Важното е да се издигне неръкотворна трибуна, от която БХ с благ поглед и помахване на ръка да приема овациите и възторжените погледи на публиката (особено дамите), а наоколо да звучи празничен марш!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                                .... Гишето на ЕЦБ, на което се подават заявленията е много нисичко - предполагам не по-високо от 90 см. Подаващият трябва да се наведе и да приклекне едновременно, че да вижда с кого разговаря. Отвъд преградата гледат едни студени и строги очи, които те въртят на шиш, снасят нови и нови изисквания и постоянно отлагат решението.....
                                Кои са тези нови условия? Сравнени с кога?

                                пп
                                Статии за дългове, в които няма посочен ни един срок на тия дългове, не са ли смешни
                                забелязъл съм, че обикновено нямат автор.
                                Last edited by satz; 22.04.2020, 14:57.

                                Коментар

                                Working...
                                X