IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оттук - оттам, шарени новини и теми

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ей това чукане чаках:

    ...Вече можете да търгувате с договори за разлика върху акциите на водещи световни компании за производство на продукти от канабис.

    GW Pharmaceuticals (#GWPH), Canopy Growth (#Canopy), Tilray (#Tilray) и Aurora (#Aurora) са едни от най-големите компании по пазарна капитализация със значителен опит в сферата на фармацевтичната марихуана. Компаниите имат разработени продукти за лечение на множествена склероза, епилепсия и много други заболявания..........
    .
    Вероятно картела Меделин и ще ни е маркет-мейкър....

    Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

      Мащерка. За чай.
      Що да хабим ток за такива неща? Ще ти изпратя мащерка, която съм набрала на разсъмване по Еньовден, след като съм спазила всички ритуали, свързани с празника.
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение


        Не съм си правила труда, но сега като ме попита - защо ли пък не!? Обаче, Пешо или 4i40 ще трябва да помагат.

        П.П. Може ли треволяка да е друг или държиш на мащерката?
        Мащерка. За чай.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

          Не бе. Аз питам за отглеждане на мащерка на закрито.

          Не съм си правила труда, но сега като ме попита - защо ли пък не!? Обаче, Пешо или 4i40 ще трябва да помагат.

          П.П. Може ли треволяка да е друг или държиш на мащерката?
          Last edited by tnm; 27.05.2019, 23:32.
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

            Тцъ! Аз съм прост биолог. Смятам да се допитаме до Пешето - там той е специалиста.
            Наздраве!
            Не бе. Аз питам за отглеждане на мащерка на закрито.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
              Ако разгънеш ДНК от една клетка в права линия, ще достигне Луната.....
              Скоростта, при която протичат някои ензимни реакции са 10 на 8 степен.....до 10 на 14 степен.....
              Вероятността да се образува жив организъм от неживи елементи е 10 на 120 степен.......!!! (Няма реално такова число - затова някои учЕни разсъждават за Божествено творение...)
              Ето малко повече факти за биологичната връзка между хлорофила и хемоглобина – уникалната и невероятна полза от този пигмет идва от факта, че молекулната му структура е абсолютно идентична с тази на хемоглобина, като изключение прави само централния атом. При хемоглобина той е желязо, а в хлорофила – магнезий.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                Ако разгънеш ДНК от една клетка в права линия, ще достигне Луната.....
                Скоростта, при която протичат някои ензимни реакции са 10 на 8 степен.....до 10 на 14 степен.....
                Вероятността да се образува жив организъм от неживи елементи е 10 на 120 степен.......!!! (Няма реално такова число - затова някои учЕни разсъждават за Божествено творение...)
                Съществуват неща, които не могат да бъдат обяснени със сегашните достижения на науката, билото то физика, химия, биология и прочие..
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                  Значи, да разбирам, че можеш да изчислиш необходимата светлина за едно помещение 3/8
                  Тцъ! Аз съм прост биолог. Смятам да се допитаме до Пешето - там той е специалиста.
                  Наздраве!
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                    Струва ми се, че в това уравнение липсва светлинната енергия Обикновено след въглеродния диоксид и водата се прибавят светлините кванти n(hv).
                    Освен химичен характер, фотосинтезата има и физичен характер, т.е. каква е числената стойност на светлинната енергия, необходима за да се преобразуват молекулите на СО2 и Н2О в СН2О и О2.

                    Числената стойност на изменение на свободната енергия при синтез на молекула хексоза С6Н12О6 от СО2 е 2872 kJ. Тя се дели на 6 и се получава 477,3kJ. От наблюденията е установено, че хлорофилът поглъща светлина с дължина на вълната 700 nm, с енергия от 175, 8 kJ.
                    От тук следва, че светлинните кванти за редуциране на една молекула СО2 са минимум 3.

                    Но ... да не забравяме, че все пак говорим за жив организъм и при него квантовата необходимост зависи и метаболитното състояние на клетката.



                    П.П. Това уравнение е в сила за зелените растения. По друг начин "звучи" фотосинтезата при анаеробните или азотофиксиращите бактерии - донорите и ацепторите са различни.

                    Значи, да разбирам, че можеш да изчислиш необходимата светлина за едно помещение 3/8

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                      Е тука немеем и тъпеем биологията и химията ми бяха най слабите предмети особено мразех биологията и ме беше ного яд че ни го натресоха да го учим тва в техникумите първия набор се оказахме.Голема тъпня е жичкаджия да учи биология айде с химията се съгласих ама биологията
                      Пеше, тука има и физика, бре!!! Като цяло коментара е съкратен курс по биохимия, биофизика и съвсем леко надничане във физиологията на растенията
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Ако разгънеш ДНК от една клетка в права линия, ще достигне Луната.....
                        Скоростта, при която протичат някои ензимни реакции са 10 на 8 степен.....до 10 на 14 степен.....
                        Вероятността да се образува жив организъм от неживи елементи е 10 на 120 степен.......!!! (Няма реално такова число - затова някои учЕни разсъждават за Божествено творение...)
                        Last edited by 4i40; 27.05.2019, 23:17.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                          Струва ми се, че в това уравнение липсва светлинната енергия Обикновено след въглеродния диоксид и водата се прибавят светлините кванти n(hv).
                          Освен химичен характер, фотосинтезата има и физичен характер, т.е. каква е числената стойност на светлинната енергия, необходима за да се преобразуват молекулите на СО2 и Н2О в СН2О и О2.

                          Числената стойност на изменение на свободната енергия при синтез на молекула хексоза С6Н12О6 от СО2 е 2872 kJ. Тя се дели на 6 и се получава 477,3kJ. От наблюденията е установено, че хлорофилът поглъща светлина с дължина на вълната 700 nm, с енергия от 175, 8 kJ.
                          От тук следва, че светлинните кванти за редуциране на една молекула СО2 са минимум 3.

                          Но ... да не забравяме, че все пак говорим за жив организъм и при него квантовата необходимост зависи и метаболитното състояние на клетката.

                          П.П. Това уравнение е в сила за зелените растения. По друг начин "звучи" фотосинтезата при анаеробните или азотофиксиращите бактерии - донорите и ацепторите са различни
                          Е тука немеем и тъпеем биологията и химията ми бяха най слабите предмети особено мразех биологията и ме беше ного яд че ни го натресоха да го учим тва в техникумите първия набор се оказахме.Голема тъпня е жичкаджия да учи биология айде с химията се съгласих ама биологията

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
                            Фотосинтеза
                            Фотосинтезата е процес при който светлинната Е се траснформира в химична, а от неорганични вещества Н2О и СО2 се синтезира глюкоза.

                            Основно балансово уравнение
                            СО2+2Н2О ─ (СН2О) +О2+ Н2О 1/6 част от молекулата на глюкозата Източник на Е е светлината, а донор на протони - Н2О. От глюкозата се синтезират скорбяла, други въглехидрати, белтъци и мазнини.
                            Струва ми се, че в това уравнение липсва светлинната енергия Обикновено след въглеродния диоксид и водата се прибавят светлините кванти n(hv).
                            Освен химичен характер, фотосинтезата има и физичен характер, т.е. каква е числената стойност на светлинната енергия, необходима за да се преобразуват молекулите на СО2 и Н2О в СН2О и О2.

                            Числената стойност на изменение на свободната енергия при синтез на молекула хексоза С6Н12О6 от СО2 е 2872 kJ. Тя се дели на 6 и се получава 477,3kJ. От наблюденията е установено, че хлорофилът поглъща светлина с дължина на вълната 700 nm, с енергия от 175, 8 kJ.
                            От тук следва, че светлинните кванти за редуциране на една молекула СО2 са минимум 3.

                            Но ... да не забравяме, че все пак говорим за жив организъм и при него квантовата необходимост зависи и метаболитното състояние на клетката.



                            П.П. Това уравнение е в сила за зелените растения. По друг начин "звучи" фотосинтезата при анаеробните или азотофиксиращите бактерии - донорите и ацепторите са различни.


                            Last edited by tnm; 27.05.2019, 22:49.
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Фотосинтеза
                              Фотосинтезата е процес при който светлинната Е се траснформира в химична, а от неорганични вещества Н2О и СО2 се синтезира глюкоза.

                              Основно балансово уравнение
                              СО2+2Н2О ─ (СН2О) +О2+ Н2О 1/6 част от молекулата на глюкозата Източник на Е е светлината, а донор на протони - Н2О. От глюкозата се синтезират скорбяла, други въглехидрати, белтъци и мазнини.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
                                Физиология на растенията - лекции

                                Химичен състав на растителната клетка

                                Химични елементи – биогенни, макроелементи, микроелементи Като част от живата природа, растителните клетки са изградени от същите химични елементи, изграждащи неживата природа - С (45 % от сухата маса на тъканите); Н - (6%), О - 45 %; N - 1,5 %. В състава на растителната клетка са открити повече от 60 елемента и броят им непрекъснато се увеличава. Броят на основните (биофилни) елементи е около 20-21. Към тази група спадат С, О, Н и N които заедно с P и S се определят като биогенни (пораждащи живота). Шестте органогенни елемента са строителните блокчета на живата клетка: въглехидратите и липидите са изградени от Н, О, С, белтъците съдържат N и S, нуклеиновите киселини – Р. Тези шест елемента влизат в различни комбинации, което дава голямото многообразие от органични съединения.
                                Въглеродът заема особено място сред макроелементите, тъй като съединенията, които той образува - органични, са изключително многобройни и разнообразни. От близо 2,2 милиона известни химични съединения, около 2 милиона са на С.
                                ...Докато, в петрола, азотсъдържащи съединения ...май няма. Което създава сериозния Въпрос за произхода на петрола освен, ако...
                                ...е АБИОГЕНЕН.
                                .
                                .
                                .
                                .
                                Т.е.
                                -ДОБРЕ ДОШЛИ В ЕРАТА НА НЕИЗЧЕРПАЕМИЯ НЕФТ ! ! !

                                Коментар

                                Working...
                                X