IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой е най-прекият път България да се развие и как да спомогна за това?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
    Кой е най-прекият път България да се развие и как да спомогна за това?
    • Ако съм неподкупен, имам чисто минало и ясни идеи за България - като участвам в политическия живот
    • Ако имам мозък - като гласувам за неподкупните
    • Ако нямам мозък - да не гласувам
    Това е. Друг път няма.
    Така че следва друг въпрос:
    Как да съм неподкупен, да имам чисто минало и ясни идеи за България
    Всички ти се молим барби- знаем че си неподкупен, имаш чисто минало/дс/ и имаш ясни идеи за бг/ например да обявим война на руснаците и да излезем от нато и ес/- ВЪРНИ СЕ В БГ за да гласуваме за теб. ЩЕ бъдеш новият ни фюрер

    Коментар


    • Похвална скромност.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Iv_max - съдебната система не е в състояние да се справи при масова престъпност, такъв вариант няма и таква съдебна система няма. Има системи но не са точно съдебни, процедурата е по различна.
        Има. Работи. Ма нали съм "неуспешна" и "проста" аз съм пас .
        Last edited by Selena; 03.06.2018, 09:49.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Iv_max - съдебната система не е в състояние да се справи при масова престъпност, такъв вариант няма и таква съдебна система няма. Има системи но не са точно съдебни, процедурата е по различна.
          Бой по главата по ред на номерата?

          Коментар


          • Ха-ха, по-скоро да не спамят и тролят


            Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            - Да не ни травмират.

            Коментар


            • Todor Sabev - въпроса е заимстван - копиран от политик който исторически не се определя като популист. Доста е популярен в една страна и ако ти се е случвало да комуникираш с нейни граждани е доста популярен исторически и въпроса и политика.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                То и аз мисля, че хипер успешните хора с много, много, много, яко много кинти е най-добре да си гукат в отделна тема
                - Да не ни травмират.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                  С малки изключения ...има много прости и некъдърни хора това е абсолютен факт. То затова и спора е на махленско ниво.
                  ...до което ние, от Олимп, ама посмъртно, не слизаме.
                  Ех, че весело !

                  Коментар


                  • Iv_max - съдебната система не е в състояние да се справи при масова престъпност, такъв вариант няма и таква съдебна система няма. Има системи но не са точно съдебни, процедурата е по различна.

                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • То и аз мисля, че хипер успешните хора с много, много, много, яко много кинти е най-добре да си гукат в отделна тема


                      Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                      Мисля ще си доста краен и слагаш всички под общ знаменате, но реално в бъдеще темата ще се оформи като популистка платформа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                        Мисля ще си доста краен и слагаш всички под общ знаменате, но реално в бъдеще темата ще се оформи като популистка платформа.
                        С малки изключения ...има много прости и некъдърни хора това е абсолютен факт. То затова и спора е на махленско ниво.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                          Ив, тази тема е за прости и некадърни хора, които не са успели в живота и им се иска да оправят държавата, че и себе си покрай нея. Много под нивото ти е и едва ли някой би те оценил по достойнство.

                          ​​​​
                          Мисля ще си доста краен и слагаш всички под общ знаменате, но реално в бъдеще темата ще се оформи като популистка платформа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            Глупости. Не, че не стана редовна практика да Есе месят разни, къде трябва а къде, не но, Държава - и то, силна - трябва да има.
                            Тя е, която трябва да пази интересите на гражданите си;
                            Тя е, която, трябва да създава условия за бизнеса;
                            Тя е, която, трябва да налага мита, да пази ъеритория, да регулира образование, здравеопазване, сигурност и т.н.
                            За либерастите има САЩ, напр.
                            ...или сев. Корея.
                            На теория хубаво звучи, но на практика не работи баш така, за съжаление.

                            Иначе съм съгласен с казаното за територия и сигурност.

                            В момента в България държавата се затруднява да ти гарантира собствеността даже. Все още се срещат случаи на измамени/прибрани имоти, бизнеси, етц. За битовата престъпност и дребните кражби няма да говорим. Едно време под турско робство като са върлували кърджалийските банди и Султана като не е могъл да се справи с тях и да гарантира нищо е разрешил на населението в България да се въоръжи. Представяш ли си сега някое правителство да направи нещо подобно - не само за България става въпрос.

                            Представяш ли си за има няма 200 год как се е променило мисленето та всеки да разчита на държавата и да иска да делегира още повече права и задължения на нея, въпреки че тя не се справя с текущите си задължения.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                              Ив, тази тема е за прости и некадърни хора, които не са успели в живота и им се иска да оправят държавата, че и себе си покрай нея. Много под нивото ти е и едва ли някой би те оценил по достойнство.

                              ​​​​
                              Има нещо вярно

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                                До момента в който не стигнеш до спор с някой клиент или доставчик и трябва да се съдите.

                                Имаше случаи на банки да не могат да си съберат вземанията, щото съда решил не баш така. Или присвояване на бизнеси или пари чрез промяна в регистъра. Ми колко имоти си смениха собственика без истинския собственик да знае. А за съда да не говорим, че понякога делата се точат с години и то е по-лесно да зарежеш нещата и да пиеш една студена вода, отколкото да се съдите.

                                Или за оня случай дето го дъвкаха по ТВ-то. Няква малка транспортна фирма продавал един камион на някъв подставено лице - безимотен ром. Естествено той не е преригстиран в КАТ води се още на фирмата и след 2 дена задържан в Гърция с нелегални мигранти. И сега съдят собствениците, щото на другия не могат да му хванат спатиите.

                                Така че проблемите ги има дори и да нямаш допирни точки с държавата.
                                Точно за това за трети път ще кажа че единствения сериозен проблем е съдебната система.

                                Коментар

                                Working...
                                X