IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможен ли е тотален икономически крах на Германия през 2017г.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

    Съгласен съм с теб


    Виждам че модератора следи темата, ще помоля да направи нова тема в която да се вписват такива залози/басове . Например днес делчо смока е казал че германия ще фалира в рамките на 2017г. Също не трябва да се допуска писането от съфорумците на други неща, просто едно изречение със залога и това е
    Друго което може да бъде вписано е например прогнозите за фалит на русия- маранди смяташе че декември ще бъде май, кандид смяташе че в рамките на една година русия ще фалира, но не уточни годината. Това също може да бъде вписано
    Но като първо да се впише германия ще фалира в рамките на 2017г- прогноза от делчо смока
    Изхожда от идеята,че САЩ ако искат да продължат живуркането си трябва да фалират основните си конкуренти ,които ще им изкупуват
    прясно напечатаните долари и лайф из лайф за САЩ за останалите дърво по тиквата.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

      Защо да залагам пари на 1:1, при положение, че моята прогноза може да ми даде при същия риск 1:4 1:5.
      Няма логика
      Съгласен съм с теб


      Виждам че модератора следи темата, ще помоля да направи нова тема в която да се вписват такива залози/басове . Например днес делчо смока е казал че германия ще фалира в рамките на 2017г. Също не трябва да се допуска писането от съфорумците на други неща, просто едно изречение със залога и това е
      Друго което може да бъде вписано е например прогнозите за фалит на русия- маранди смяташе че декември ще бъде май, кандид смяташе че в рамките на една година русия ще фалира, но не уточни годината. Това също може да бъде вписано
      Но като първо да се впише германия ще фалира в рамките на 2017г- прогноза от делчо смока

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Чифликов Разгледай мнение

        Защо няма да стане ли? Много е простичко. когато правиш анализ на базата на грешни данни, ще ти е грешен и отговора. Къде грешиш? Сравняваш несравними времена и не вземаш под внимание глобализацията на света и технологиите. Анализирай и износа на Германия и ще разбереш, че немците далеч не са толкова зависими а) от износа и б) от износа вътре в ЕС в) тайм фрейм 1 година е твърде малък.

        Ако си тръгнал да шортиш немски дълг, то аз лично си мисля, че ще гризнеш дървото.
        Глобализацията и технологиите само благоприятстват още по-бързото надуване на балони и тяхното пукане! Типичен пример е електронната търговия от роботи и платформи!
        Германия не разчита само на експорт към ЕС, но ако този лесен експорт секне, тя не може да го компенсира, защото спиралата на пропадането ще я завърти много бързо.
        Германия има силно вътрешно потребление, ДА, но то е резултат, от експортния излишък, който се трансформира и в стабилен вътрешен пазар. При пропукването на експорта, ще се пропука и вътрешния пазар, от там спиралата се завърта.
        Отделно настоящата система може да съществува сами при изключително ниски лихви и липса на инфлация, при промяна на тези два фактора, при една влошена ситуация в ЕС, нещата отиват в друга вселена!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

          Искаш да кажеш че си сигурен че германия ще фалира 2017 с горното, така ли???
          По нова година ще съм си в бг, да се видим и да сложим по 100 евро- аз залагам че няма да фалира, ти залагаш че ще фалира. Живея във варна, но за спорта ще се разходя и до софия
          Защо да залагам пари на 1:1, при положение, че моята прогноза може да ми даде при същия риск 1:4 1:5.
          Няма логика!

          Иначе проблема е, че повечето хора гледат на ситуацията емоционално, а не логически!
          Това е комплекса на АВТОРИТЕТИТЕ!

          Батето е много ЯК, той е най-якия! Батето си е Батето!
          Аз не следвам масата! И не се кланям на авторитети!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

            Мои са!
            Споко!

            Аз не съм по големите рискове. Не обичам и заемите. Просто съобразно моите виждания си инвестирам, каквото имам.
            Аз за себе си съм си отговорил на въпроса, защо ще стане!

            Ти се опитай да си отговориш на въпроса, защо няма да стане!
            Защо няма да стане ли? Много е простичко. когато правиш анализ на базата на грешни данни, ще ти е грешен и отговора. Къде грешиш? Сравняваш несравними времена и не вземаш под внимание глобализацията на света и технологиите. Анализирай и износа на Германия и ще разбереш, че немците далеч не са толкова зависими а) от износа и б) от износа вътре в ЕС в) тайм фрейм 1 година е твърде малък.

            Ако си тръгнал да шортиш немски дълг, то аз лично си мисля, че ще гризнеш дървото.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

              хахаха ами то ако разсъждаваш така и бг трябва да фалира- ще ни наложат по лесно емигрантите и по бързо ще захраним с работна сила англия и германия
              Малко или много сме пречка на турците да кажем в транспорта и те ще си джиткат без нашите такси, отделно ще кажат 500 години не ни стигат, я дай още 500 поне
              Всяко действие има противодействие, няма как да стане това което си писал
              Мигрантите ги налагат там, където хората са в благоденствие и охолство и са скъсали с народност, семейство и религия! Не там където са фалирали.
              Нещата се променят! Вечни приятели няма! Турция не си мисли, че вечно ще бъде подкрепяна от страни акто Англия! Никой от великите сили няма интерес от по-голяма Турция или по-мощна или силна. Тъкмо напротив, деструкцията там предстои. Ще има разделяй и владей. Само, че още не е дошло времето.
              Ние сме твърде нищожни, за да захранваме трудови пазари, а реално няма и да им трябваме и да можеше. Защото идва роботизацията и свиването на работни места. Времената на човека с кирка умряха!

              Щом според тебе няма да стане, ОК! Да видим!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение
                Аз за себе си съм си отговорил на въпроса, защо ще стане!
                Искаш да кажеш че си сигурен че германия ще фалира 2017 с горното, така ли???
                По нова година ще съм си в бг, да се видим и да сложим по 100 евро- аз залагам че няма да фалира, ти залагаш че ще фалира. Живея във варна, но за спорта ще се разходя и до софия

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Чифликов Разгледай мнение

                  Чудесно, дано само средствата които си заложил са наистина твои собствени, а не например средства от фондове или банки. 2018-та живи и здрави пак ще си пишем.
                  Мои са!
                  Споко!

                  Аз не съм по големите рискове. Не обичам и заемите. Просто съобразно моите виждания си инвестирам, каквото имам.
                  Аз за себе си съм си отговорил на въпроса, защо ще стане!

                  Ти се опитай да си отговориш на въпроса, защо няма да стане!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                    Твърде голям, за да фалира е валидно, само когато силния на деня има интерес, това да не се случва.

                    Крах на Германия би засилило позицията, познай на кой? На Великобритания. Извън ЕС, ако след това има изобщо ЕС.
                    Крах на Германия би позволило, новата администрация на Тръмп, да пренареди политическата карта бързо и по свое усмотрение.
                    Крах на Германия би позволило на Русия да засили своите позиции в Източна Европа.
                    Крах на Германия би подпомогнало другия голям експортьор в света Китай да завладее нови пазари!

                    Така че кой е зад Германия? Може би световнатa сила Франция и Бойко от Банкя?
                    хахаха ами то ако разсъждаваш така и бг трябва да фалира- ще ни наложат по лесно емигрантите и по бързо ще захраним с работна сила англия и германия
                    Малко или много сме пречка на турците да кажем в транспорта и те ще си джиткат без нашите такси, отделно ще кажат 500 години не ни стигат, я дай още 500 поне
                    Всяко действие има противодействие, няма как да стане това което си писал

                    Коментар


                    • От автора на темата, ама в една друга тема.

                      Каквито пари там имаш сега е момента да инвестираш! Купувай акции в Германия! Там има Могъщи компании, нещо повече, има Могъщи експортьори!
                      Евтиното евро ще ги укрили! Аз ако съм на твое място не бих чакал! Замисли се


                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                        Доста по-различно е! Една Италия боксува в огромна безработица и рехав растеж! Младежката безработица е 40%. Бунтът на хората ще се види първо на референдума на 4ти декември, после на предсрочните избори. За Испания положението е подобно, но тя все пак, като че ли е малко по-добре от Италия.

                        Много добър показател е, че всички изброени от теб страни без Швейцария, средната класа потъва и губи благосъстояние, докато в Германия, е точно обратното. В Швейцария, липсата на изоставане се дължи на скъпия франк, който им прави етин вноса и консумацията на чужди стоки.
                        Аз визирах конкретно по пасажа, който си постнал и съм напълно НЕсъгласен с теб по него, затова и попитах, кое е по-различното за изброените страни относно това:

                        Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение
                        ......Икономическото щастие на Германия се дължи на нещастието на околните държави. Когато те спрат да купуват защото са на peak debt, с Германие е свършено. Истината е, че продуктите им не са конкурентни и всичко се продава с рушвети и други начини (мисли за Siemens, дизелгейт и др.)
                        потъването на средната класа и/или размиването и е процес, който се наблюдава повсеместно в Европа, вкл.и в ЦИЕ.

                        конкретно за Франция и Испания смея да твърдя, че нещата опират и до националната им гордост, НО преобладаваща част от населението са наясно кое е качествено и купуват именно него.
                        Германското качество е достатъчно конкурентно на всички пазари и се търси.
                        Типично за германците е, че са по-бавни/по-късно излизат с конкурентно решение и не бият тъпана за нов продукт, докато не са го тествали 1000 пъти и са сигурни, че готов за серийно производство. Отново опираме до типична за дадено население черта.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                          Аз съм автора!
                          И ДА, заложил съм повече от 10 000 евро на това!
                          Добре си заложил/ ще ги изгубиш сигурен съм/, но..... Преди да фалира германия, ще фалират всички други около нея. В момента германия се къпе в пари и ще може да си позволи да дава кредит на другите държави. Въпросът е до кога?? Но имайки в предвид много голям за да фалира- доста дълго ще дава кредити

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                            Аз съм автора!
                            И ДА, заложил съм повече от 10 000 евро на това!
                            Чудесно, дано само средствата които си заложил са наистина твои собствени, а не например средства от фондове или банки. 2018-та живи и здрави пак ще си пишем.

                            Коментар


                            • Добър и подробен анализ на ситуацията +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Чифликов Разгледай мнение

                                Е хайде сега. Няма невъзможни неща. Но в случая математическата вероятност това да се случи е много много малка. Дори съм почти сигурен, че автора не би заложил собствени средства (да речем едни 10К евро) и на 1-ви януари 2018-та облога да спечели този който правилно е предвидил нещата. Автора в случая само се упражнява в празнословие.
                                Аз съм автора!
                                И ДА, заложил съм повече от 10 000 евро на това!

                                Коментар

                                Working...
                                X