IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Геополитика

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
    Ами, то на разкрачените най-лесно им го набиват. С извинение, че си сплетена на плитка. Хубаво е да се правят на мачовци, но е време да изберат. В противен случай вместо щит могат да станат канал за чужда експанзия. Османската династия отдавна залезе и реалностите вече са други. Сега им трябва модернизация, консолидация и политическа стагнация, ако го разбираш тоз последния термин както аз го разбирам. Не е време за авантюри докато покрай нея големите атове се подритват. Още повече е твърде уязвима с това огромно население скупчено около южната част на Босфора.
    Така като гледам, самите те имат претенции да се намират в хергелето на атовете И именно заради това правят, точно обратното на това, което ти си написал.
    А "Сблъсъкът на цивилизациите" е приятно четиво. Авторът е бил доста прозорлив човек, след като преди толкова години е предвидил, че Украйна ще бъде една от така наречените линии на разломите.

    П.П. Лафът за сплетената коса в отговора до 4i40 беше препратка към една стара римска сентенция за дългата коса и късия ум
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Преврат

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
        Има нужда от свежа кръв по темите...
        Форумците се изразходваха откъм идеи...Останаха само платените, дето не мислят а преписват ...

        пп Плюс това има и малко еротика в коментара.....
        Има нещо такова. Изчерпване откъм манталитет, натура, знания, чувство за хумор и обидчивост. Някои теми вече се въртят в кръг. Добре че са външните позовавания. Само Кръчмата е неизчерпаема. стига да проявяваме въображение. Но тема Геополитика би трябвало все още да е млада и свежа и пълна с възможности. Но повечето ни мързи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
          Има нужда от свежа кръв по темите...
          Форумците се изразходваха откъм идеи...Останаха само платените, дето не мислят а преписват ...

          пп Плюс това има и малко еротика в коментара.....
          Това ми напомня за темата Поколението на 30+.
          И там ставаше дума за необходимостта от свежа кръв. Тогава Мечо и Анон решиха да заколят Арти, щото аз съм въоръжена, а за да стигнат до Вал, трябва първо да се преборят с Маранди
          Хубави години бяха.
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Има нужда от свежа кръв по темите...
            Форумците се изразходваха откъм идеи...Останаха само платените, дето не мислят а преписват ...

            пп Плюс това има и малко еротика в коментара.....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
              На това му се вика - "барабар Петко с мъжете...."
              Ще я прекръстим на Тянко щото много я сфаща геополитиката.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                Турция е така да се каже, в леко разкрачена позиция. Хем й се ще да стане член на ЕС и да се ползва от облагите, хем й се иска да стане държава-ядро на ислямския свят.
                Мани, мъка ... и нейната не е лесна
                Ами, то на разкрачените най-лесно им го набиват. С извинение, че си сплетена на плитка. Хубаво е да се правят на мачовци, но е време да изберат. В противен случай вместо щит могат да станат канал за чужда експанзия. Османската династия отдавна залезе и реалностите вече са други. Сега им трябва модернизация, консолидация и политическа стагнация, ако го разбираш тоз последния термин както аз го разбирам. Не е време за авантюри докато покрай нея големите атове се подритват. Още повече е твърде уязвима с това огромно население скупчено около южната част на Босфора.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                  На това му се вика - "барабар Петко с мъжете...."
                  Викаш, понеже косата ми е сплетена на плитка, не ми прилича да пиша у такава високоентелегентна тема!?

                  П.П И у Политика писах
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • На това му се вика - "барабар Петко с мъжете...."

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                      Само че аз не пиша за бежанци. Именно затова нееднократно съм отбелязвал, че Турция трябва да бъде привлечена към Европа, а не да затъва обратно в ислямистки фундаментализъм. Границата на Арабия и Европа трябва да минава от Синай до Кавказ. И да е по непропусклива. Бежанците подминават България, слава Богу, но да не вземат някой ден да си я харесат.
                      Турция е така да се каже, в леко разкрачена позиция. Хем й се ще да стане член на ЕС и да се ползва от облагите, хем й се иска да стане държава-ядро на ислямския свят.
                      Мани, мъка ... и нейната не е лесна
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Бежанците може и да не харесат Бг, но най вероятно Бг ще ги хареса

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                          Ами не знам какво помага и какво не, но всички бежанци при дъщеря ми са минали турция след това с кораб до гърция, дори и не искат да чуят за бг. Може да е за добро че граничарите първо ги биели , а след това ги предавали
                          Ама.....всички бежанци, при дъщеря ти ли отиват?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                            Ами не знам какво помага и какво не, но всички бежанци при дъщеря ми са минали турция след това с кораб до гърция, дори и не искат да чуят за бг. Може да е за добро че граничарите първо ги биели , а след това ги предавали
                            Само че аз не пиша за бежанци. Именно затова нееднократно съм отбелязвал, че Турция трябва да бъде привлечена към Европа, а не да затъва обратно в ислямистки фундаментализъм. Границата на Арабия и Европа трябва да минава от Синай до Кавказ. И да е по непропусклива. Бежанците подминават България, слава Богу, но да не вземат някой ден да си я харесат.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                              Турция ни прикрива откъм нарастваща Арабия както Византия през VІІ-VІІІ век пое удара и ни се размина. Верно и Тервел им помагаше. Засега арабите на юг от Турция се делат и фрагментизират, но когато и ако дойде голямата вълна от Арабския полуостров, ще е важно накъде ще се насочи - Балканите или Кавказ. И дано демографското разрастване на Турция да се преустанови, щото Стамбул не може да приема хора до безкрай, а и са твърде близо до нашата граница. Никви мрежи нема помогнат.
                              Ами не знам какво помага и какво не, но всички бежанци при дъщеря ми са минали турция след това с кораб до гърция, дори и не искат да чуят за бг. Може да е за добро че граничарите първо ги биели , а след това ги предавали

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от trafix Разгледай мнение
                                Това, че Ердоган държи здраво юздите на Турция е много добре за България.Иначе сега държавицата ни щеше да е пълна с мигранти и...няма спасение.Мачка кюрдите-съвсем основателно-те искат да правят държава в държавата!Кой Президент би позволил това?В Русия има стотина народности, но не могат да мръднат-защото Путин ги е смачкал-няма опозиция, свободно слово и всякакви други методи за подтисничество.Прочетох вчера, че Златните и Слънчев бряг са отново топ дестинации за руснаците,а Турция-тера инкогнита.Това означава за мен само едно-че руснаците, този огромен народ, са превърнати в едно стадо овце-където каже Путин , там отиват или не отиват на почивка!Я си представете Меркел или Камерън да кажат на германците и англичаните съответно къде да ходят на море?Това е пълен абсурд!
                                Турция ни прикрива откъм нарастваща Арабия както Византия през VІІ-VІІІ век пое удара и ни се размина. Верно и Тервел им помагаше. Засега арабите на юг от Турция се делат и фрагментизират, но когато и ако дойде голямата вълна от Арабския полуостров, ще е важно накъде ще се насочи - Балканите или Кавказ. И дано демографското разрастване на Турция да се преустанови, щото Стамбул не може да приема хора до безкрай, а и са твърде близо до нашата граница. Никви мрежи нема помогнат.

                                Коментар

                                Working...
                                X