IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Геополитика

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    По-скоро, "неразбран". Иначе да, прав си. Също съм имал съвършени деж-а-вю, ама да се обявявам за "пророк" скромността ли не ми дава, хубостта ли, па комбинацията от двете ли...
    Възможно е всички да сме осенявани от време на време, но да се страхуваме от размисъла по тоя повод. Но тук сме вкарали тези припламвания в геополитическа тема. По тоя повод ще споделя парадокса на Нострадамус, който дефинирах преди дузина години. Ако Нострадамус е видял атаката срещу кулите и я е описал, 450 години по-късно някой друг въз основа на описанието е осъществил атаката на кулите, то кой е причинителя на атаката - Нострадамус или атентаторът (явният или прикритият). Безизходна ситуация. Змия погълнала опашката си. Светът е неуловим и протичащ, така че самото му обяснение е част от течението. Трудно се поддава на рационално опитомяване. Опитите продължават.
    А ударът срещу кулите е поредният голям провал при опитите да се използва Нострадамус. Може би с Месинг са имали по-голям успех.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
      Ако приемем квантовия характер на мирозданието, то, това, което "виждат", е една от възможностите, предопределени от свободната воля.
      Квантовия характер на"мирозданието" предполага мултивърс, множество вселени. Но какво общо има това със свободната воля?
      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Ако приемем квантовия характер на мирозданието, то, това, което "виждат", е една от възможностите, предопределени от свободната воля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
          Не съм напълно съгласен. Пророчествата са откъслечни, неясни, откъснати от заобикалящата ги съвременна към случването им действителност. При тях има много място за лавиране. Те пълноценно могат да се ползват в многовариантно и многоцелево планиране. Стига да имаш багаж за това. Те са част от интелектуалната надпревара. Ако имаш налице множество пророчества с голяма доза достоверност, предимството е голямо, но не е решаващо. Трябва да умееш да преработиш подхвърлената параинформация.
          Точно за това говоря- част са от манипулацията и пропагандата.

          "Туркия ке падне! "

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
            Е, докато има будали, ще има и мошеници. Но макар необяснимо, се смята за потвърдена способността да се прониква през времето от ясновидци или дори от обикновени хора.
            Неотдавна боядисвах с дългата дръжка и изведнъж си припомних, че съм сънувал точно този момент и тогава съм сметнал припомнения сън за безсмислица, щото адресът на събитието (боядисването) е бил твърде алогичен. Психолозите смятат "вече преживяното" или "вече видяното" за психологически феномен. Но това е само тяхна гледна точка, отхвърляща преплитането на времевите хоризонти. Способността за пророкуване насочва към отрицание на абсолютната линейност на времето, което ще рече, че светът е много по-объркан от наложената му подредба в научните догми.
            По-скоро, "неразбран". Иначе да, прав си. Също съм имал съвършени деж-а-вю, ама да се обявявам за "пророк" скромността ли не ми дава, хубостта ли, па комбинацията от двете ли...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              Често, "пророчествата" са...обикновени дрънканици и внушения. "Параинформация", "параразум", "пара...попара".
              Е, докато има будали, ще има и мошеници. Но макар необяснимо, се смята за потвърдена способността да се прониква през времето от ясновидци или дори от обикновени хора.
              Неотдавна боядисвах с дългата дръжка и изведнъж си припомних, че съм сънувал точно този момент и тогава съм сметнал припомнения сън за безсмислица, щото адресът на събитието (боядисването) е бил твърде алогичен. Психолозите смятат "вече преживяното" или "вече видяното" за психологически феномен. Но това е само тяхна гледна точка, отхвърляща преплитането на времевите хоризонти. Способността за пророкуване насочва към отрицание на абсолютната линейност на времето, което ще рече, че светът е много по-объркан от наложената му подредба в научните догми.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                Не съм напълно съгласен. Пророчествата са откъслечни, неясни, откъснати от заобикалящата ги съвременна към случването им действителност. При тях има много място за лавиране. Те пълноценно могат да се ползват в многовариантно и многоцелево планиране. Стига да имаш багаж за това. Те са част от интелектуалната надпревара. Ако имаш налице множество пророчества с голяма доза достоверност, предимството е голямо, но не е решаващо. Трябва да умееш да преработиш подхвърлената параинформация.
                Често, "пророчествата" са...обикновени дрънканици и внушения. "Параинформация", "параразум", "пара...попара".

                Коментар


                • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                  Чрез "пророчества" се насажда у обществото чувството на неизбежност. От край време, шаманите, предсказателите, а днес- социолозите, са част от управляващата клика. Не казвам, че Севрюкова е от естаблишмънт, но се ползва като средство/оръдие за манипулация/дезинформация.
                  Откъсването на територии може да е свързано и с финансов баланс- скъпо администриране и никакви ползи- дори стратегически, а като добавим, че могат да мултиплицират/излъчват нестабилност/потенциални терористи- по- добре и без тях.
                  /Съзнавам, че съм малко крайна в мнението си. /
                  Не съм напълно съгласен. Пророчествата са откъслечни, неясни, откъснати от заобикалящата ги съвременна към случването им действителност. При тях има много място за лавиране. Те пълноценно могат да се ползват в многовариантно и многоцелево планиране. Стига да имаш багаж за това. Те са част от интелектуалната надпревара. Ако имаш налице множество пророчества с голяма доза достоверност, предимството е голямо, но не е решаващо. Трябва да умееш да преработиш подхвърлената параинформация.

                  Коментар


                  • Чрез "пророчества" се насажда у обществото чувството на неизбежност. От край време, шаманите, предсказателите, а днес- социолозите, са част от управляващата клика. Не казвам, че Севрюкова е от естаблишмънт, но се ползва като средство/оръдие за манипулация/дезинформация.
                    Откъсването на територии може да е свързано и с финансов баланс- скъпо администриране и никакви ползи- дори стратегически, а като добавим, че могат да мултиплицират/излъчват нестабилност/потенциални терористи- по- добре и без тях.
                    /Съзнавам, че съм малко крайна в мнението си. /

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от OMG Разгледай мнение
                      Някоя светица не е ли споменала, че терористичните атентати в Турция ще спрат, когато се възстанови руско-турската дружба, сътрудничество и взаимопомощ ...
                      В деня в който се възстанови отново имаше атентат
                      Last edited by X_Y; 14.08.2016, 19:18.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
                        Впрочем между 30 и 40 милиона... Но сега ще станат "ненужни" за нашенските русороби в светлината на новия кардешлък между Джудже и Султан...

                        А днес стана ясно, че освен Бююк, Тиквун е предал на Султана и двама кюрдски бойци...
                        Имах предвид на територията на Турция, там не са 30-40 милиона. За кардешлъка не знам но, стане ли реч за глобални заплахи, рисковете за този народ са много сериозни. Виж, И безгръбначното поведение на Боко никак не ме учудва. То бива "гъвкавост" ама чак такава...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          Па на кого да е нужен? Някакви 12-15 милиона души /кюрди/ - на кого да е нужен?
                          Впрочем между 30 и 40 милиона... Но сега ще станат "ненужни" за нашенските русороби в светлината на новия кардешлък между Джудже и Султан...

                          А днес стана ясно, че освен Бююк, Тиквун е предал на Султана и двама кюрдски бойци...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                            На кого е нужен независим Кюрдестан на Русия ли?
                            Па на кого да е нужен? Някакви 12-15 милиона души /кюрди/ - на кого да е нужен?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от OMG Разгледай мнение
                              6/7/2016 В Турция 11 руски граждани били арестувани за атентата
                              13/1/2016 Турция задържа 59 души, сред които и руснаци, за връзки с "Ислямска държава"

                              Наемните убийци на Путин
                              http://www.dw.com/bg/%D0%BD%D0%B0%D0...%BD/a-17476819
                              Защо тогава Ердоган недвусмислено обвини Америка и тръгна да става ортак с
                              руснаците?Нещо не се връзва заигравката му с руснаците.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                                На кого е нужен независим Кюрдестан на Русия ли?
                                6/7/2016 В Турция 11 руски граждани били арестувани за атентата
                                13/1/2016 Турция задържа 59 души, сред които и руснаци, за връзки с "Ислямска държава"

                                Наемните убийци на Путин
                                http://www.dw.com/bg/%D0%BD%D0%B0%D0...%BD/a-17476819
                                Yeah

                                Коментар

                                Working...
                                X