IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Събиране на просрочия по банкови кредити и вземания на физически лица

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Денонощен тормоз и брутални заплахи за физическа саморазправа също фигурират в инструментариума на някои кредитори, чрез който те притискат длъжниците си. „Имам кредит от 20 хил. лв. към банката. След като ме съкратиха преди 7 месеца, нямаше откъде да намеря пари за вноските, изпаднах в просрочие. Първо ми звъняха от банката, а после направо ми
    изпратиха някакви типове
    Започнаха директно да ме заплашват - щял съм да пострадам сериозно, после намесиха и дъщеря ми - знаели къде учи, къде излиза... Ясно е, че не бяха банкови чиновници или служители във фирма, а старите мутри, но вече с бели якички”, оплака се пред „Торнадо” 43-годишният В.К. от Пазарджик, който е рекетиран от широкоплещи „експерти”.
    „Ще те смачкам, ма”, „Чакам те пред входа”, „Ако не дадеш парите до час, си мъртва”. Това пък са част от sms-ите, които клиентка на компанията за „бързи” заеми „Изикредит” получава по мобилния си телефон от човек, представящ се като служител на компанията.
    http://frognews.bg/news_32346/Krizat...to_na_dalgove/
    Политиката е висша форма на порнографията

    Коментар


    • Първоначално изпратено от споменЪ Разгледай мнение
      * да, банките имат имена. от една конкретна мога да ти дам доста примери. бас държа, че голяма част от хората, които ги прочетат ще се хванат за главите и ще кажат, че това не е възможно. според теб съни, защо няма да кажа името на банката? не е много трудно да се сети човек . няма да кажа и кога точно през годината се правят подобни "отстъпки" на клиентите и с каква цел, но пак не е много трудно да се сети човек.

      *на този въпрос ти отговорих, но ти явно не знаеш, ... (КОЙ, ТЯ ЛИ НЕ ЗНАЕ????..., ееее, ама ти се КОДОШИШ, бе човек!!! ) че анюитетните вноски са предимно по потребителските кредити. при фирмените кредити много по-рядко се използват. както вече написах в предния си коментар, делът на лихвата и главницата при погасителния план на фирмен кредит може силно да варира. това се прави най-вече при фирми със сезонен характер на приходите - летен туризъм - високи вноски по главницата през летните месеци, ниски, дори нулеви през зимните; селското стопанство - най-високи вноски есента, най-ниски през пролетта и началото на лятото; фотоволтаици - високи пролета и лятото, ниски есента и зимата.
      * аз не защитавам като цяло банките, а се намесих в конкретния случай по повод коментара на skorpio, че видете ли, при преструктуриране, банките товарили клиентите с непосилни такси. това, че ти капитализират към кредита невнесените от теб главница, лихва и такси закъснение, не е товарене. товарене е, ако банките си слагат допълнителни такси, над това, което дължиш. обясних, единственото, с което банката товари клиента при преструктуриране е таксата за преструктуриране, която е еднократна и е много малка (ЕЙ НА: И ТУК СИ ТРЪГНАЛ СРЕЩУ СЕБЕ СИ - може ли такива твърдения, СпоменЪе ??? Ми такива неща не трябва да се навират в очите на хората, независимо, че са самата истина! Ама никак не ги разбираш ти тия жени... ).................


      СпоменЪ, с всичкото ми уважение към теб, не мога да не спомена, че дамата е пределно "отковена" с теб, а ти ОТНОВО и ОТНОВО премълчаваш! Ми, дай Й фактите, де, защо ги спестяваш и се измъкваш? А тя е така директна и пряма: причините!

      Разбира се, горното е казано на майтап (майтап, защото тук шегата е неуместна... )
      Еййй, ама нищичко не може да ви трогне вас, банкерите, дори такава откровеност на Съни: Ако твърдиш нещо, няма защо после да се измъкваш, че не си говорител на този и онзи.Говорителите ги знаем.Тук дискутираме...уж


      Железни доводи, нЪл? Тук дискутираме (и търсим инфо), а ти се измъкваш, че не си бил говорител на този или онзи! Аааа, не тия на нас, а на жените такива откази не се правят, защото те не ги заслужават: ами изобщо не отчиташ чара им, бе човек..., пък бил той и виртуален! СпоменЪ, я да се вземаш в ръце, докато е време и тук да влизаш само с адекватни реакции!

      Поздрави! (ако имаш нормална колежка, която не е "изнудвачка по природа както повече от жените" - ЦИТАТ ОТ РОМАН - предай й моите най-добри пожелания)...
      "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение

        Тоест едва 6.2% от населението (6,121,082 души) на възраст над 19 години в края на 2009г. е дължало кредит за над 10 хиляди лв.
        ако това е вярно, ясно защо българчета печелят олимпиади по математика и първенства по шахмат, бридж и покер
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
          Този бизнес не е нов или поне от 3-4 години може да се твърди, че е добре развит.
          Друг е въпросът при обеднялото население какво точно могат да му вземат.
          Или защо банките не намаляват лихвите по кредитите си, но с удоволствие отпускат стабилен % за подобни фирми.
          Брой на кредити (жилищни и потребителски общо) на стойност над 10 хиляди лв., които домакинствата дължат:
          1)
          - в края на 2009г. бяха 380,745
          2)
          - в края на 2010г. бяха 380,541

          Тоест едва 6.2% от населението (6,121,082 души) на възраст над 19 години в края на 2009г. е дължало кредит за над 10 хиляди лв.

          Виж в случай, че например 50% от населението на възраст над 19 години дължеше кредити над 10 хиляди лв. тогава банките вероятно не само щяха да намалят лихвите, но сигурно щяха да търсят и държавна помощ тоест щяха да последват примера на колегите си в САЩ.


          http://bnb.bg/Statistics/index.htm
          http://www.nsi.bg/otrasal.php?otr=19

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
            Спомен, моите въпроси, мисля, че са ясни.

            На първите 2, които касаят нашата среда и ти претендираш да я познаваш "отвътре", всъщност нищо не си отговорил.
            Твърдиш, че имало банки, които намалявали лихвата за периода на преструктуриране на кредита.
            Ок, спомени поне една.Ако твърдиш нещо, няма защо после да се измъкваш, че не си говорител на този и онзи.Говорителите ги знаем.Тук дискутираме...уж

            Още нещо, никъде не съм ограничавала кредита нито като потребителски, нито като ипотечен или бизнес.наблюденията са ми за всички тези категории.
            Включително и фирмените.
            Та, какво включват вноските през коментирания период приоритетно?От твоя опит?
            Относно залога на ФЛ в тези случаи, за това си прав - вариантите са различни, но практиката, все пак е фирмено обезпечение - актив.
            * да, банките имат имена. от една конкретна мога да ти дам доста примери. бас държа, че голяма част от хората, които ги прочетат ще се хванат за главите и ще кажат, че това не е възможно. според теб съни, защо няма да кажа името на банката? не е много трудно да се сети човек . няма да кажа и кога точно през годината се правят подобни "отстъпки" на клиентите и с каква цел, но пак не е много трудно да се сети човек.
            *на този въпрос ти отговорих, но ти явно не знаеш, че анюитетните вноски са предимно по потребителските кредити. при фирмените кредити много по-рядко се използват. както вече написах в предния си коментар, делът на лихвата и главницата при погасителния план на фирмен кредит може силно да варира. това се прави най-вече при фирми със сезонен характер на приходите - летен туризъм - високи вноски по главницата през летните месеци, ниски, дори нулеви през зимните; селското стопанство - най-високи вноски есента, най-ниски през пролетта и началото на лятото; фотоволтаици - високи пролета и лятото, ниски есента и зимата.
            * аз не защитавам като цяло банките, а се намесих в конкретния случай по повод коментара на skorpio, че видете ли, при преструктуриране, банките товарили клиентите с непосилни такси. това, че ти капитализират към кредита невнесените от теб главница, лихва и такси закъснение, не е товарене. товарене е, ако банките си слагат допълнителни такси, над това, което дължиш. обясних, единственото, с което банката товари клиента при преструктуриране е таксата за преструктуриране, която е еднократна и е много малка.
            * за съветите на асен1975 и фалита на ФЛ мисля, че го уточнихме в предния коментар - това е положението при нас. щом няма фалит на ФЛ, съвета му е безпредметен. аз не коментирам дали трябва или не трябва да има фалит на ФЛ, коментирам, че при настоящите обстоятелства съвета е безпредметен и заблуждаващ.

            казваш, че практиката била, фирмените кредити да са обезпечени с актив. нека коки1976 се появи и да каже какъв точно кредит е ползвал/ла от ДСК, защото спомена само, че е теглен преди 3 години и бил гарантиран от ББР. преди 3-4 години 10 тина банки участваха в програма по т.нар. ГФМК (гаранционен фонд за микрокредитиране), при които банките отпускаха нисколихвени кредити, в болшенството случаи обезпечавани само с поръчителство, за стартиращ бизнес, срещу ангажимент за откриване на нови работни места. ако е точно такъв кредита, не е обезпечен с никакъв актив и ако си фалира бизнеса и спре да плаща, банката ще си вземе парите, понеже ББР го е гарантирала предварително, но коки1976 освен себе си, ще повлече и хората, които преди 3 години е навила да й станат поръчители по фирмения кредит, защото дългът и задълженията им като поръчители си стои и измъкване няма.

            Коментар


            • Спомен, моите въпроси, мисля, че са ясни.
              * Кои са тези "някои" банки?Имат ли имена?
              защото, аз мога да ти спомена доста, които НЕ правят това, а напротив...вдигат
              * След като преструктурира кредита за въпросния период какво включват анюитетните вноски, които плаща задлъжнелият?Намалени пропорционално главница и лихва ИЛИ лихва 99.9% и главница 0.01%(приблизителни %)

              * Примерът с минали години и кое колко струвало не е удачен.И мобилните (и интернета и др.) услуги струваха в пъти над същите по света, но...Но идва време, когато ти писва да дирибействат монополи или картели.Ст.Александров има интересно мнение по този въпрос ( споделено на едно обсъждане на банковата среда във един университет).

              * Ако съветът на Асен е добър, защо да е валиден за друга среда И тук защо е различна?Нима хората в Америка и Германия са по-заслужили и затова има закон за личния фалит?
              * Няма ли законова неравнопоставеност за фалита на ЮЛ и липсата на такъв за физическите?
              Т.е. компания може да фалира и да завлече и държава, и граждани, но физическото лице не може?!
              На първите 2, които касаят нашата среда и ти претендираш да я познаваш "отвътре", всъщност нищо не си отговорил.
              Твърдиш, че имало банки, които намалявали лихвата за периода на преструктуриране на кредита.
              Ок, спомени поне една.Ако твърдиш нещо, няма защо после да се измъкваш, че не си говорител на този и онзи.Говорителите ги знаем.Тук дискутираме...уж

              Още нещо, никъде не съм ограничавала кредита нито като потребителски, нито като ипотечен или бизнес.наблюденията са ми за всички тези категории.
              Включително и фирмените.
              Та, какво включват вноските през коментирания период приоритетно?От твоя опит?
              Относно залога на ФЛ в тези случаи, за това си прав - вариантите са различни, но практиката, все пак е фирмено обезпечение - актив.

              Коментар


              • skorpio, не съм запознат конкретно с начина, по който процедира ДСК, още по-малко с потребителските кредити. колегата по-долу спомена, че има фирмен кредит, а не потребителски и затова си развих тезата, върху фирмените кредити като цяло.
                не защитавам изобщо банките, а съм за обективната истина. банките изобщо не целят да заробят някой неизряден платец, дори напротив - ако има начин да се отърват от него, ще се радват. банките харесват изрядните платци, не харесват клиенти, които им докарват провизии.

                съни(тя), банките си имат имена, но аз не съм им говорител. никой не ме е оторизирал да говоря от името на някоя банка.

                *не знам как стоят нещата с потребителските кредити, аз говоря за фирмените. при фирмените има възможност погасителния план да се разчупи по хиляди възможни начини, така както на клиента му изнася и има възможност да плаща. може първите години да плаща съвмесм малко от главницата (уж докато премине кризата) и после да му дойдат високите вноски, може вноските през годината да са неравномерни (приложимо най-вече при селскостопански фирми).
                *съветите на асен1975 не са удачни, понеже човек трябва да се съобразява с обстоятелствата. при нас няма фалит на физическото лице и това е. дали е справедливо или не, вече е друг въпрос, но при фирмените кредити у нас, има личен ангажимент от страна на собственика на фирмата чрез съдлъжничество, договори за поръчитество или запис на заповед. коки1976 и да си фалира фирмата, да си прехвърли активите, ще има цял живот да си и търсят от нея като физическо лице дълга. а като гледам ника, явно е още млада/млад и трудно цял живот ще работи без трудов договор и ще седи в сивия сектор.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от споменЪ Разгледай мнение
                  това не е вярно. при преструктуриране на кредит, основната цел и мотив на банката са индиректните ползи за нея от вкарването на кредита в редовност, подобряване качеството на портфейла и свалянето на провизиите. някои банки преструктурираха кредитите на доста по-ниски лихви от текущите им, само и само да могат да си събират главница.

                  ще се спра на въпросът за високите лихви. проблемът за фирмите и ФЛ не е във високите лихви, а в неправилните им разчети и намалелите им приходи/доходи. хайде хората с опит да кажат, какви лихви плащаха по фирмените си кредити през 2003-2006? май по-високи и от настоящите, но никой тогава не рева срещу високите лихви, дори напротив - натискаха се за кредити. просто тогава имаше бизнес и хората правеха пари и изобщо не ги бъркаше лихвения %. в последствие куцо, кьораво и сакато реши, че е прекалено умно, за да бачка за някой друг и се започна едно бясно откриване на фирми и теглене на кредити (за което вече вина имат и банките и държавата) и така стигаме до въпроса на коки1976: "Към настоящия момент фирмата ми е във финансово затруднение и не мога да обслужвам кредита.Какви ще са последствията за мен ако престана да го плащам?".
                  асен1975 му дава умни съвети, но за една малко по-различна среда, от българската.
                  * Кои са тези "някои" банки?Имат ли имена?
                  защото, аз мога да ти спомена доста, които НЕ правят това, а напротив...вдигат
                  * След като преструктурира кредита за въпросния период какво включват анюитетните вноски, които плаща задлъжнелият?Намалени пропорционално главница и лихва ИЛИ лихва 99.9% и главница 0.01%(приблизителни %)

                  * Примерът с минали години и кое колко струвало не е удачен.И мобилните (и интернета и др.) услуги струваха в пъти над същите по света, но...Но идва време, когато ти писва да дирибействат монополи или картели.Ст.Александров има интересно мнение по този въпрос ( споделено на едно обсъждане на банковата среда във един университет).

                  * Ако съветът на Асен е добър, защо да е валиден за друга среда И тук защо е различна?Нима хората в Америка и Германия са по-заслужили и затова има закон за личния фалит?
                  * Няма ли законова неравнопоставеност за фалита на ЮЛ и липсата на такъв за физическите?
                  Т.е. компания може да фалира и да завлече и държава, и граждани, но физическото лице не може?!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                    преди да престанеш да плащаш:
                    1.ако си инсолвънт- демек ако активите (собствеността) на фирмата ти струват по малко от дълга:
                    продаваш активите,пишеш си заплата като ръководител на фирмата-прехвърляш парите от юридическото лице ,към физическото , плащаш 10% данък на държавата , за да ги узакониш като заплата, после отиваш в банката и им казваш да духат супата ..... като почнат да мрънкат,кихаш 500 лева на адвокат, да ти пусне едно фалитче в съда , после с молбата право обратно в банката ,да видиш как само ще мигат на парцали и до там.....
                    2. в случай,че си солвънт под 50% ( собствеността на фирамата ти е повече от дълга с не повече от 50% ) ,но искаш да се махаш от бизнеса:

                    залагаш активите на приятелска фирма с лзинг договор на двойно по висока цена от реалната им. и пак същата процедура..... само че като дойде момент за разделяне на активите на фирмата ти,банката ще трябва да поделя с другия ти кредитор, които е лизинговия ти приятел

                    ако искаш кажи повече подробности за тва ,колко дължиш ,кво имаш срещу дълга, имаш ли определено екуити ,което стои като залог за заема и ще ти кажа как да ги надхитриш бг банкерите и техните юристи с най голямо удоволствие
                    Ако е едноличен собственик на фирмата сигурно е подписал записна заповед като съкредитополучател,така че ако фирмата загази отговорноста носи той.Така или иначе сигурно си е писал заплата като управител,за да избегне тия 10 % данък.А активите на фирмата дали ги има или няма никой не го интересува ,там му е най-малкия проблем.ЗА СЪЖАЛЕНИЕ.
                    http://funportal.info/smiles/smile3.gif

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от skorpio Разгледай мнение
                      Така.Да се уточним,че има повече от една истина.
                      Говориш ми за ипотеки,банки ................
                      Аз говоря точно за ДСК - потребителски кредит!!!!!
                      Както е в случая на колегата по-отдолу.
                      За да се преструктурира при тях кредит,всъщност ти отпускат нов с който погасяваш стария. Но ти начисляват такси,лихви,глоби и каквото се сетиш още за погасяване на стария и за отпускане на новия,които са огромни. Един вид ,на практика става така че вместо да ти помогнат,те те заробват още повече. Което е и целта на всяка банка,разбира се.
                      И не ми защитавай банките ако обичаш. Всички знаят ,че играят нечестно спрямо клиентите си. Това е като да защитаваш мобилните оператори или другите монополисти-ВИК,Енергоразпределителите .
                      Винаги клиента е преебания.
                      ПП - Работиш подобни неща? Дано не е за някоя небанкова кредитна институция- Джет,Евролизинг и т.н,че те са най-големите мошеници на пазара
                      не съм запознат конкретно с начина, по който процедира ДСК, още по-малко с потребителските кредити. колегата по-долу спомена, че има фирмен кредит, а не потребителски и затова си развих тезата, върху фирмените кредити като цяло.
                      не защитавам изобщо банките, а съм за обективната истина. банките изобщо не целят да заробят някой неизряден платец, дори напротив - ако има начин да се отърват от него, ще се радват. банките харесват изрядните платци, не харесват клиенти, които им докарват провизии.

                      съни(тя), банките си имат имена, но аз не съм им говорител. никой не ме е оторизирал да говоря от името на някоя банка.

                      *не знам как стоят нещата с потребителските кредити, аз говоря за фирмените. при фирмените има възможност погасителния план да се разчупи по хиляди възможни начини, така както на клиента му изнася и има възможност да плаща. може първите години да плаща съвмесм малко от главницата (уж докато премине кризата) и после да му дойдат високите вноски, може вноските през годината да са неравномерни (приложимо най-вече при селскостопански фирми).
                      *съветите на асен1975 не са удачни, понеже човек трябва да се съобразява с обстоятелствата. при нас няма фалит на физическото лице и това е. дали е справедливо или не, вече е друг въпрос, но при фирмените кредити у нас, има личен ангажимент от страна на собственика на фирмата чрез съдлъжничество, договори за поръчитество или запис на заповед. коки1976 и да си фалира фирмата, да си прехвърли активите, ще има цял живот да си и търсят от нея като физическо лице дълга. а като гледам ника, явно е още млада/млад и трудно цял живот ще работи без трудов договор и ще седи в сивия сектор.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Не само съм чул и видял съм.Видял съм и купони и празни магазини.Видял съм и хора останали без спестявания загубили събраното за цял живот.Ти чувал ли си за Туристспортбанк,Първа частна,Банка за земеделски кредит,Агробизнес банк,Добруджанска банка,Балканбанк.Днес ги няма.Те в магазините и мен облъчват ама аз кредити не взимам.Това че нещо го рекламират не означава че трябва да го имаш.Клиента има глава и тя не е за да си налива тумбака през най големия отвор.Клиента като е алчен и глупав да си понася последствията.Искахте демокрация ето има я.Който е глупав и при комунизма и при демокрацията все си е глупав.И в България и в Германия и в САЩ все ще е глупав.Смяната на обществената система и местоживеенето не добавят разум в главата.Банкерите дошли при твоите работници.Ми ти що ги пусна?Що не предупреди работниците.Що когато им искат удостоверение за доходите твоята счетоводителка не им обясни за какво става дума?НЕ МОЖЕ ВСЕ НЯКОЙ ДРУГ ДА Е ВИНОВЕН.КОМУНИЗМА СВЪРШИ.ПРИ ДЕМОКРАЦИЯТА ВСЕКИ САМ РЕШАВА И ПОСЛЕ СИ ПОНАСЯ ПОСЛЕДСТВИЯТА НА СВОИТЕ РЕШЕНИЯ.НЕ МОЖЕ ЕЙ ТАКА БЕЗГРИЖНО ДА СЕ ЖИВЕЕ И ДА НЕ СЕ МИСЛИ.СЛЕД ВРЕМЕ ТАКИВА ГЛУПАЦИ ЩЕ СТАНАТ РАТАИ В БАЩИНИТЕ СИ КЪЩИ.
                        Тези банки бе програмирано да фалират!! Щото не обикновени хорица бяха кредитополучатели, а кредитните милионери. Номенклатурчиците. Всичко бе планирано. И инфлацията. И дефицита. И празните магазини. И този механизъм не сме го измислили ние. Прилага се от два века насам, периодично. Дори и сега основните валути са във инфлация.
                        Колкото до това кой колко е глупав ...... не слагай обикновения човечец на едно ниво с институция като банката. На масата сядат два субекта. Единият е смачкан от ежедневните проблеми, как да свърже двата края. За ниво на образование и интелект ... всички сме различни. Дори и неграмотни цигани дето не могат да се подпишат, камо ли да прочетат 10 страници ситно написан договор, пълен с икономическа терминология, вземат кредити. От другата страна е представителя на банката. Зад гърба на втория е една институция с целия си капацитет. Първия не може да постава условия. Има правото само да се съгласява. В чия полза ще е договора?
                        Ще кажеш: Ами да не вземат кредити!
                        Без кредити няма индустрия. Няма икономика. Няма растеж.
                        Кредитите са важно звено от целия механизъм на пазарната икономика.
                        И очаквам самата конкуренция да ги направи по-достъпни и справедливи за обикновения човек. Щото той трябва да е "преуспялата средната класа".
                        Мобилните оператори постъпват по същия начин. Без никакъв компромис. Трябва ли да захвърлим телефоните си и да забравим за тях.При Енергото, В и Кто Топлото още са по-меки камъните, но рано или късно и те ще стегнат примката.
                        И какво е виновен Ганчо, Панчо или Ванчо ако утре неговият работодател му забави заплатата, и той не може да си плати сметките?
                        http://georgipiskov.blogspot.com

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от споменЪ Разгледай мнение
                          няма нужда да го чета някъде, след като работя подобни неща
                          първо, няма нов и стар кредит - обикновенно заемната сметка се запазва и имаме сключване на анекс към стария договор за кредит.
                          второ, никой нищо не ти начислява в момента на преструктуриране на кредита - то ти се начисля всеки един работен ден, в който си с просрочие - в момента на преструктуриране, ако не можеш да си платиш закъснелите главница, лихви и такси, се капитализират към дълга. ама това са си неща, които ти така или иначе си ги дължиш и банката не те товари с умопомрачителни такси при преструктурирането, защото това, на което ти казваш "товарене с умопомрачителни такс", си е нещо, което ти дължипш на банката за предходните месеци, през които не си вкарал нищо от дължимото.
                          трето, при преструктуриране на кредит, единственото, с което банката ти ускъпява кредита, е една мижава такса преструктуриране, която е около 0,15-0,25%. сега, ако искаш да разсрочваш дълга във времето и излезеш от срока на договорната си ипотека, ще се наложи да си слушаш нова, ама нали не очакваш банката да остане с невалидна ипотека (т.е. без обезпечение). а знаеш ли, че разходите за нова ипотека не ги прибира банката, а нотариуса?
                          още нещо да те интересува?
                          Така.Да се уточним,че има повече от една истина.
                          Говориш ми за ипотеки,банки ................
                          Аз говоря точно за ДСК - потребителски кредит!!!!!
                          Както е в случая на колегата по-отдолу.
                          За да се преструктурира при тях кредит,всъщност ти отпускат нов с който погасяваш стария. Но ти начисляват такси,лихви,глоби и каквото се сетиш още за погасяване на стария и за отпускане на новия,които са огромни. Един вид ,на практика става така че вместо да ти помогнат,те те заробват още повече. Което е и целта на всяка банка,разбира се.
                          И не ми защитавай банките ако обичаш. Всички знаят ,че играят нечестно спрямо клиентите си. Това е като да защитаваш мобилните оператори или другите монополисти-ВИК,Енергоразпределителите .
                          Винаги клиента е преебания.
                          ПП - Работиш подобни неща? Дано не е за някоя небанкова кредитна институция- Джет,Евролизинг и т.н,че те са най-големите мошеници на пазара
                          Last edited by skorpio; 02.04.2011, 12:10.
                          Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с опит.
                          私は最高のトレーダーだ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от skorpio Разгледай мнение
                            Това къде го прочете?
                            Смях и сълзи.
                            Я обясни как се преструктурира кредит?
                            Най -общо- погасяш стария с парите от новия,само че за да погасиш стария ти начисляват такси и неустойки. За да получиш новия-същата работа. Знаеш ли въобще с колко се ускъпява кредита от тия врътки на банката ,Ъ?
                            няма нужда да го чета някъде, след като работя подобни неща
                            първо, няма нов и стар кредит - обикновенно заемната сметка се запазва и имаме сключване на анекс към стария договор за кредит.
                            второ, никой нищо не ти начислява в момента на преструктуриране на кредита - то ти се начисля всеки един работен ден, в който си с просрочие - в момента на преструктуриране, ако не можеш да си платиш закъснелите главница, лихви и такси, се капитализират към дълга. ама това са си неща, които ти така или иначе си ги дължиш и банката не те товари с умопомрачителни такси при преструктурирането, защото това, на което ти казваш "товарене с умопомрачителни такс", си е нещо, което ти дължипш на банката за предходните месеци, през които не си вкарал нищо от дължимото.
                            трето, при преструктуриране на кредит, единственото, с което банката ти ускъпява кредита, е една мижава такса преструктуриране, която е около 0,15-0,25%. сега, ако искаш да разсрочваш дълга във времето и излезеш от срока на договорната си ипотека, ще се наложи да си слушаш нова, ама нали не очакваш банката да остане с невалидна ипотека (т.е. без обезпечение). а знаеш ли, че разходите за нова ипотека не ги прибира банката, а нотариуса?
                            още нещо да те интересува?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от споменЪ Разгледай мнение
                              това не е вярно. при преструктуриране на кредит, основната цел и мотив на банката са индиректните ползи за нея от вкарването на кредита в редовност, подобряване качеството на портфейла и свалянето на провизиите. някои банки преструктурираха кредитите на доста по-ниски лихви от текущите им, само и само да могат да си събират главница.
                              Това къде го прочете?
                              Смях и сълзи.
                              Я обясни как се преструктурира кредит?
                              Най -общо- погасяш стария с парите от новия,само че за да погасиш стария ти начисляват такси и неустойки. За да получиш новия-същата работа. Знаеш ли въобще с колко се ускъпява кредита от тия врътки на банката ,Ъ?
                              Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с опит.
                              私は最高のトレーダーだ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от skorpio Разгледай мнение
                                Не съм съгласен. Това можеш да го направиш само при положение,че имаш някакви шансове да продължиш да плащаш преструкторирания си кредит. Ако го направиш,банката с радост ще ти отмъкне още много пари. Да, при предоговаряне на кредит се начисляват умопомрачителни такси и всъщност те ще ти намалят вноската по кредита, но ще се окаже че имаш да плащаш още много допълнителни пари.
                                това не е вярно. при преструктуриране на кредит, основната цел и мотив на банката са индиректните ползи за нея от вкарването на кредита в редовност, подобряване качеството на портфейла и свалянето на провизиите. някои банки преструктурираха кредитите на доста по-ниски лихви от текущите им, само и само да могат да си събират главница.

                                ще се спра на въпросът за високите лихви. проблемът за фирмите и ФЛ не е във високите лихви, а в неправилните им разчети и намалелите им приходи/доходи. хайде хората с опит да кажат, какви лихви плащаха по фирмените си кредити през 2003-2006? май по-високи и от настоящите, но никой тогава не рева срещу високите лихви, дори напротив - натискаха се за кредити. просто тогава имаше бизнес и хората правеха пари и изобщо не ги бъркаше лихвения %. в последствие куцо, кьораво и сакато реши, че е прекалено умно, за да бачка за някой друг и се започна едно бясно откриване на фирми и теглене на кредити (за което вече вина имат и банките и държавата) и така стигаме до въпроса на коки1976: "Към настоящия момент фирмата ми е във финансово затруднение и не мога да обслужвам кредита.Какви ще са последствията за мен ако престана да го плащам?".
                                асен1975 му дава умни съвети, но за една малко по-различна среда, от българската.

                                Коментар

                                Working...
                                X