IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За цената на електроенергията?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
    А ще даде ли някой линк за това обръщане на вода във водород и подаването и, преди няколко дни търсих, ноооо нищо не намерих. Нямам в предвид клип от тубата, имам в предвид официална позиция
    Към фантазиите няма как да се даде линк.
    Докато сме живи ние водородът няма да се използва масово като гориво. Има прекалено много пречки за това.
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Хвърлете еднооко на този доклад. Струва си.
      https://neo.ubs.com/shared/d1V0tO4LmKMZuB3

      Коментар


      • v_tin

        В интернет няма публикувано нищо, то и за газопроводите няма кой знае каква информация. Мисля че може да се осигури патент за това добавяне към метана на водород, почти съм сигурен че до 85 та никъде не е правено освен в един български университет.Би следвало да плащат, но дори не може да се намери инфо че го използват.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nikola66 Разгледай мнение
          До тогава, докато цената на ел. енергията започне да се определя от ПАЗАРА.
          Докато цените се определят от "независимата" ДКЕВР , т.е. от правителството, ще има проблеми.
          Какво ще правим ако пазара е манипулиран/ монополизиран

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Той иска да каже че цена високо напрежение е по ниска при всички положения от цена ниско и износа е на високо..затова и цената на изнасяния ток е по ниска. Прав е, но все пак цената на износа е много ниска. За България би било по удачно както прави Германия - този ток да се обърне във водород и да се подаде в газопроводната мрежа.
            Газ за отопление ще се ползва все по малко защото скоро ще изкочат на пазара ново поколение климатици, които се самозахранват с преобразовател на температурна разлика в ток. Те мрежите ще трябва да затихнат и да се поддържат само на субсидии колкото да ги има - мрежите и за ток и за газ.
            А ще даде ли някой линк за това обръщане на вода във водород и подаването и, преди няколко дни търсих, ноооо нищо не намерих. Нямам в предвид клип от тубата, имам в предвид официална позиция

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
              А защо тогава са на загуба?
              http://www.capital.bg/politika_i_iko...lji_da_raboti/

              Това е от днес
              Нямам представа, но производствената им цена е 3,792922835 стотинки на kW•h. С какво са я товарили отгоре, не знам, нито къде са изяли и изпили парите.
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                Миналото лято ми бяха попаднали документите, че доста се бях поровил..
                А защо тогава са на загуба?
                http://www.capital.bg/politika_i_iko...lji_da_raboti/

                Това е от днес

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                  Ти сигурен ли си в тези цифри?
                  Аз намерих цена, по която продава на НЕК, но тя е 9,25 ст на киловат.
                  Миналото лято ми бяха попаднали документите, че доста се бях поровил..
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    Ти внимателно ли чете, какво е писал Джейката?
                    Ами, мога да кажа, че внимателно четох.
                    Ако произвежда за 3, продава за 9, здраво пълни гуша ТЕЦ-а, а още лапат и за студен резерв

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      Ти сигурен ли си в тези цифри?
                      Аз намерих цена, по която продава на НЕК, но тя е 9,25 ст на киловат.
                      Ти внимателно ли чете, какво е писал Джейката?

                      Коментар


                      • Джейка, види се, няма да платят за твоя подход. Не и персонално. Можеш да го начу*аш на всички търговци-тарикати, обаче, ако поне разкриеш тук просто и ясно как да се прави печалба и при по-ниски цени. Лично аз, доколкото съм забъркан от подобно тесто /при мен може добра печалба при ниска цена/, ще те слушам внимателно. Дай, нАсери ги, пустите, рЪсни го безплатно, да видим, кой ще скача подире

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                          За домати, яйца, кокошки, репички и прасета, контрол може - за ток, не! http://investments.dir.bg/_wm/librar...6&df=8&dflid=3

                          ........ как така, при производствена цена от 3,792922835 стотинки на kW•h (поиграх си да смятам и ровя в документи) в ТЕЦ – Варна (ТЕЦ който произвежда сравнително скъп ток, купува въглища на свободния, не-регулиран от българските власти пазар), същия тоя kW•h идва до моя телевизор и компютър, на цена от 18.22 стотинки през деня (идваше на 20 стотинки само до преди няколко месеца) и на цена от 12.88 стотинки през нощта!...Кой, защо, през колко ръце продава ток при 500% печалба?
                          Ти сигурен ли си в тези цифри?
                          Аз намерих цена, по която продава на НЕК, но тя е 9,25 ст на киловат.

                          Коментар


                          • За домати, яйца, кокошки, репички и прасета, контрол може - за ток, не! http://investments.dir.bg/_wm/librar...6&df=8&dflid=3

                            ........ как така, при производствена цена от 3,792922835 стотинки на kW•h (поиграх си да смятам и ровя в документи) в ТЕЦ – Варна (ТЕЦ който произвежда сравнително скъп ток, купува въглища на свободния, не-регулиран от българските власти пазар), същия тоя kW•h идва до моя телевизор и компютър, на цена от 18.22 стотинки през деня (идваше на 20 стотинки само до преди няколко месеца) и на цена от 12.88 стотинки през нощта!...Кой, защо, през колко ръце продава ток при 500% печалба?
                            Last edited by Jay Gould; 01.09.2014, 18:31.
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                              Това е голяма заблуда.Но ще го разберете по късно...
                              Относно голямата заблуда ДКЕВР - моля, с думи прости, ако може.

                              Коментар


                              • Пешо, много си прав. Аз също съм завършил ел.мрежи и централи някога и, макар да не съм работил после ТОВА, ежедневно се сблъсквам, работата ми е техническа. Та, за тоци, напрежения и т.н. си съвършено прав. Че Трейдърко се увлича - увлича се, факт. Ама за преобразуването на темп.разлика в ел.енергия е прав... с изключение на пелтиетата. По-преди, имах предвид че, за да купуваш и продаваш евтино /т.е., на едро/ на ВН, следва да разполагаш със трансформатори, разпределителни уредби, прекъсвачи, разединители, релейни защити и др. благинки, до които обикновения гражданин не го допускат. Въпрос на права и собственост, сещаш се. Тук дума не отварям за техническа подготовка, квалификационна група по безопасност на труда и т.н. А там, търгашките партийни фирми, без да са имали някога нещо общо с производството, поддръжката на мрежи ВН и СН, както и с обучението и издръжката на персонал, в т.ч. аварийни групи и др., са се докопали до мазни договори и цицат ли, цицат. Ето, затова, родният потребител е ПДК /последна Дупка на Кавала/ и мунчо от долно нанагорнище никога, ама НИКОГА, няма да бъде дори малко равнопоставен с партините тарикундери. Берти го каза най-добре.

                                P.S.
                                А елементите на Пелтие използват ефекта на Зеебек. И КПД-то им е ниско, монтажът трябва да е пределно прецизен, а температурната разлика, за да генерират, както им се ще на някои, трябва да приближава пределната. Де факто, много капризна история, да не говорим, откъде такива разлики в температурата. Изпробвано.
                                Last edited by Pyramid; 03.07.2014, 15:10.

                                Коментар

                                Working...
                                X