IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да приемаме ли бежанци ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Императорът

    Никой няма да бъде елемиран дори по естествен начин. Петрола е проблем за арабите, ако никой не купува петрол там ще се развие цивилизация и в Африка ще дойде време когато също ще се развият - но там на място.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • MZ/X

      Това са глупости, демографския срив е поради това че има излишество от хора и те не намират добра работа или дори никаква.Работодатели се държат като робовладелци, защото напусналия ги работник те го сменят бързо и лесно с друг който чака често безработен. На кой Свят живее някой за да твърди това ? Ако имаше глад за работна ръка то заплащането би се повишавало и особенно в частния сектор както са свикнали мнози да го наричаме. Напротив заплащането на труда е ниско и престоите без работа на самите фирми са повече отколкото времето през което работят.
      Този демографски срив може да се бори само чрез ограничаване на държавата и раздутия държавен сектор, занижаване на данъците или дори временната им отмяна напълно за известно време.
      Също така съм писал че може да се раздадат по 5000 евро безвъзмездно на всеки гражданин като обещетение за икономическата депресия !!! Тези пари просто да се емитират и да не бъдат в заем нито за държавата и правителството, нито за получателите им. Тяхната стойност ще дойде от стойнността на вече емитираните пари.
      Грозно е да се твърди че чрез емигранти ще се пребори демографската криза. Напротив този процес ще усили икономическата депресия създавайки излишество от работна ръка и още по ниско заплащане.МНОГО ГРОЗНО !
      Трябва да се знае че всяка търпение си има граница, търпението по нищо не прилича на днешната българска държава чиито граници са като че ли в отвъдното.
      Когато се достигне границата на търпение спрямо подобни твърдения ще започнат да летят шамари, юмруци и ритници чиито потърпевши ще се окажат авторите на подобни твърдения и методи за борба с демографската криза.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Гладът за хора
        Кои индустрии страдат най-силно от липсата на кадри
        http://www.capital.bg/politika_i_iko...ladut_za_hora/

        При официално отчетена безработица от 9.9% към средата на годината по данни на НСИ (не забравяйте, че тя не брои много трайно отказали се да търсят работа или отритнати от трудовия пазар хора) ред големи и важни за икономиката на България индустрии страдат от дефицит на персонал, и то на всички йерархични нива. Секторите, чието развитие е спънато от липсата на кадри, са много. Сред тези, които най-отчетливо се забелязват, са транспортът, леката промишленост, информационните технологии, търговията, земеделието, машиностроенето, туризмът, строителството.
        Западните общества успешно се борят с демографската криза, като приемат имигранти и развиват икономиката си, източно европеййците обаче не искат имигранти от страх да не им изчезне чистотата на нациите. Крайният резултат от тази политика обаче е, че Източна Европа се превръща в обедняващ регион със затихващи функции, а милиони източно европейци бягат в западна Европа.

        Коментар


        • gigow

          Затова за охрана на държавната граница трябва да се използват дрони, тях не могат да ги съдят, обвиняват...и да ги КОРУМПИРАТ. Пък и никой няма да посмее да тръгне да преминава незаконно границата като знае че ..
          Твърдението че е убит мигрант е лъжа, ДЪРТА И ОПАШАТА ЛЪЖА защото за всички дори по оскъдната изнесена информация е ясно че застреляният е каналджия, водач...
          Някой би трябвало да пита героите полицаи - защо са застреляли каналджията ? А ООН да не се правят на мушмуроци и да не обявяват че в България е застрелян бежанец на границата.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Ние българите нищо не забравяме.Тия ще има да носят камъни в Белене.Още малко ще ги потраем
            Ние, българите наистина нищо не забравяме, Бате Пешо. В Белене камъни няма. Но..., ако трябва, ще закараме такива там за да ги носят такива партиини подлоги и идиоти, като теб. Съгласен?!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
              Какво преди и какво след, бе американски лизач?
              И на кой му е пукало на Хикса за чернилките, застреляни от "демократичните" хамерикански полисмени? Убийствата на неграта просто показват идиотизма на измислената псевдодемокрация САШШШШ.
              А иначе е интересно как американските гъзолизци в един глас сте срещу България. Щото да обвиниш БЪЛГАРСКИЯ полицай в убийство, преди всякакви експертизи, когато същият полицай си изпълнява задълженията срещу огромна тълпа нарушители, си е НАЦИОНАЛНО предателство.
              Ама националното предателство е характерно за седесарията.
              Ние българите нищо не забравяме.Тия ще има да носят камъни в Белене.Още малко ще ги потраем

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
                Aма преди или след "престрелката" на границата... дейш и свинските медии, дейш... Впрочем много интересен парадокс, как целия мурзилаж в един глас ревеше за нещастните негра, убити от американските ченгета, как бранеха ценноста на човешкия живот, пък сега...
                Какво преди и какво след, бе ?
                И на кой му е пукало на Хикса за чернилките, застреляни от "демократичните" хамерикански полисмени? Убийствата на неграта просто показват идиотизма на измислената псевдодемокрация САШШШШ.
                А иначе е интересно как американските гъзолизци в един глас сте срещу България. Щото да обвиниш БЪЛГАРСКИЯ полицай в убийство, преди всякакви експертизи, когато същият полицай си изпълнява задълженията срещу огромна тълпа нарушители, си е НАЦИОНАЛНО предателство.
                Ама националното предателство е характерно за седесарията.
                Last edited by X_Y; 18.10.2015, 11:25.
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kefala
                  Много време те търпях!!!Айде в дупката!!!
                  Това е само началото има още много да търпиш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
                    ... Впрочем много интересен парадокс, как целия мурзилаж в един глас ревеше за нещастните негра, убити от американските ченгета, как бранеха ценноста на човешкия живот, пък сега...
                    Ама туй на Браздата няма нищо общо с Фергюсън,бре, тъпир!

                    Дори мангото там беше застрелян с няколко куршума,а не с рикошет от "мост"!...Но нищо - дращи глупости за да ти начисляват стинки,ама едва ли някой ше ти плати !
                    Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      А защо трябва някой да елиминира 1-2 000 000 000? Те ще се самоелиминират като няма какво да ядат. За последните 50-60 години се видя, че безкрайното финансово подпомагане на бедните държави в Негрия е една глупост - защото те си остават бедни. Просто не е туй начинът. Пълен абсурд е нормалните държави да приемат орди диваци, които не знаят нищо друго, освен да плюскат и да се размножават. Колко можем да приемем? Населението на Негрия и Арапия е към милиард и половина. Нали ако тука се изсипят само половината - Европа ще се превърне в една по-студена негро-арапия.
                      Голям глад вече е възможен само при крайно изключителни обстоятелства - голяма война, гигантски природен катаклизъм. Но значителен глад в обширни области задължително ще доведе до нови масови миграции. Колкото до Фропата, от нея зависи да удържи процесите управляеми и благоприятни за нея.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                        Те и сега са достатъчно странни и страховити!!!Но първосигналното реагиране наистина не е най добрият вариант!!!
                        Амииии! Засега все още сме в кротки времена с кротки нрави. Спомни си от книжките по история като какви бяха изгъзени отношенията между 1914 и 1953. От 60 години живеем в благотворна обстановка на сътрудничество и взаимно търпение. . Ала докога ще е така?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                          За теб нямам и съмнения как преживяваш, но за мен е унижение - а и глобите са каквито посочих. Не, благодаря.
                          За теб много неща може да са унизителни, но за арабелите да не са. Съвсем несъстоятелен довод.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                            Извънредно! Откриха шокиращи записи на кланета и издевателства в телефоните на убития афганистанец

                            От блиц

                            Кой нормален човек би държал в телефона си зверства и изтезания?
                            Aма преди или след "престрелката" на границата... дейш и свинските медии, дейш... Впрочем много интересен парадокс, как целия мурзилаж в един глас ревеше за нещастните негра, убити от американските ченгета, как бранеха ценноста на човешкия живот, пък сега...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                              Защото населението на планетата реално се увеличава. Съгласен съм, че ще настъпи момент когато числеността му е възможно да се стабилизира и дори да се снижи, но това ще може би следващите столетия. Няма отговорни политици и социални конструктори, които да са готови да елиминират милиард-два човеци. Така че ще се правят други инсталации и глупавите, слаби народи ще да бъдат заличени от големите промени преди дори да успеят сами да се заличат. А границите, дето днес въздигахте като щитове ще вземат да се разтворят сред големите премествания на население при евентуален миграционен вариант на преодоляване на диспропорциите в населеността на различните региони. Има и други варианти, но по кой ще поеме провидението само бъдещето и пророците му прозират през пелената на непроницаемостта. Може пък някои от нас да доживеят тези странни, да не река страховити дни.
                              Те и сега са достатъчно странни и страховити!!!Но първосигналното реагиране наистина не е най добрият вариант!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                                Защото населението на планетата реално се увеличава. Съгласен съм, че ще настъпи момент когато числеността му е възможно да се стабилизира и дори да се снижи, но това ще може би следващите столетия. Няма отговорни политици и социални конструктори, които да са готови да елиминират милиард-два човеци. Така че ще се правят други инсталации и глупавите, слаби народи ще да бъдат заличени от големите промени преди дори да успеят сами да се заличат. А границите, дето днес въздигахте като щитове ще вземат да се разтворят сред големите премествания на население при евентуален миграционен вариант на преодоляване на диспропорциите в населеността на различните региони. Има и други варианти, но по кой ще поеме провидението само бъдещето и пророците му прозират през пелената на непроницаемостта. Може пък някои от нас да доживеят тези странни, да не река страховити дни.
                                А защо трябва някой да елиминира 1-2 000 000 000? Те ще се самоелиминират като няма какво да ядат. За последните 50-60 години се видя, че безкрайното финансово подпомагане на бедните държави в Негрия е една глупост - защото те си остават бедни. Просто не е туй начинът. Пълен абсурд е нормалните държави да приемат орди диваци, които не знаят нищо друго, освен да плюскат и да се размножават. Колко можем да приемем? Населението на Негрия и Арапия е към милиард и половина. Нали ако тука се изсипят само половината - Европа ще се превърне в една по-студена негро-арапия.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X