Първоначално изпратено от бай Промо
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Да приемаме ли бежанци ?
Collapse
X
-
Last edited by citizen_bg; 30.08.2015, 09:59.
-
Първоначално изпратено от коки Разгледай мнениеОт нета ''Наръчник на бежанеца" - седмо издание, стр. 28: "...и ако се окажете на границата с България, кръгом, и да ви нема! Тия са такива мърди, че никой не иска да бяга в тая държава! Като изключим некои престъпници, ама те са си с връзки. Ако не можете да заобиколите нещастната територия, по-добре си се върнете да си ви утрепат своите, отколкото да се мъчите с години по лагерите им. По-хуманно е..."
Коментар
-
От нета ''Наръчник на бежанеца" - седмо издание, стр. 28: "...и ако се окажете на границата с България, кръгом, и да ви нема! Тия са такива мърди, че никой не иска да бяга в тая държава! Като изключим некои престъпници, ама те са си с връзки. Ако не можете да заобиколите нещастната територия, по-добре си се върнете да си ви утрепат своите, отколкото да се мъчите с години по лагерите им. По-хуманно е..."Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!
Коментар
-
Щом и емигрантите ни прескачат ...
... следва да се замислим: В каква държава живеем?
И вместо някои да си правят разходки насам-натам из СЗ Б-я, не е ли по-добре да се организира един национален кърстоносен поход срещу материалната и духовната нищета по тези географски дължини и ширини - и да се види докога ще се стимулира малоумието, некадърността, корупцията и агресията и ще се набиват жестоко камшиците чрез всякакви малоумни механизми на скрито (понеже е абсолютно несправедливо) разпределение и преразпределение.
Да се види кой се мъчи да се бори с живота и иска да е човек с достойнство, и кой е назначил тотално ИКТ неграмотни шуробаджанаци и бивши фолк-певици и проститутки в така наречените банки - да се възпозват максимално от мошеническо-комисионерския характер на съвременната механика на парите за да могат да е'ат майката на икономиката както намерят за добре.
Коментар
-
Европейска комисия: 2,4 млрд. евро за управление на миграцията и финансиране на по-безопасна и по-сигурна Европа
Брюксел, 10 Август 2015
Този месец Европейската комисия одобри 23 многогодишни национални програми по линия на фонд „Убежище, миграция и интеграция“ (ФУМИ) и фонд „Вътрешна сигурност“ (ФВС). Общият размер на финансирането за договорените програми е около 2,4 млрд. евро за периода 2014 — 2020 г. Сега средствата ще могат да бъдат насочени към гранични държави членки като Гърция и Италия, както и към други страни от ЕС, в които има големи миграционни потоци. Комисията работи усилено с държавите членки, за да гарантира незабавно отпускане на средствата. 22 национални програми бяха одобрени още през март, а други 13 програми ще бъдат одобрени по-късно тази година.
Комисарят по въпросите на миграцията, вътрешните работи и гражданството Димитрис Аврамопулос заяви: „Днес страните от ЕС са изправени пред безпрецедентни предизвикателства в областта на миграцията и сигурността. В знак на солидарност Комисията предприема действия. Чрез европейските програми в областта на миграцията и сигурността тя върви смело към подобряване на управлението на миграцията, насърчаване на сътрудничеството и към една по-безопасна за гражданите Европа — по-защитена от организираната престъпност и тероризма. По одобрените от Комисията национални програми се предоставя значителна финансова помощ на държавите членки, за да се справят с тези предизвикателства. Твърдо решени сме да продължим да бъдем солидарни.“
Финансирането по линия на ФУМИ подкрепя националните усилия за подобряване на възможностите за прием, гарантиране на съответствието на процедурите по предоставяне на убежище със стандартите на Съюза, интегриране на мигрантите на местно и регионално равнище и за повишаване на ефективността на програмите за завръщане. Финансирането по ФВС допълва националните усилия за подобряване на управлението и наблюдението на границите, по-специално чрез използването на съвременни технологии. Това финансиране се използва също така за трансграничното сътрудничество в областта на правоприлагането и укрепва капацитета на държавите членки да управляват ефективно рисковете, свързани със сигурността, като тероризма и агресивната радикализация, трафика на наркотици, киберпрестъпността, трафика на хора и други форми на организирана престъпност.
В добавка към основното финансиране (вж. приложение), повечето национални програми получават допълнителни суми, предоставяни за изпълнението на специфични транснационални действия. Те могат да включват съвместни проекти за завръщане и реинтеграция по линия на ФУМИ или установяване на консулско сътрудничество по линия на ФВС. Също така допълнително финансиране по линия на ФВС ще бъде инвестирано в закупуването на мащабно оборудване, което ще бъде предоставено за ползване от Frontex. Тези средства ще бъдат на разположение и за съвместни операции, когато това е необходимо. Освен това близо 37 млн. евро ще бъдат предоставени по линия на програмите по ФУМИ в подкрепа на програмата на Съюза за презаселване за периода 2014 — 2015 г.
Комисията работи за бързото одобряване на останалите национални програми. С общ бюджет от почти 7 млрд. евро за периода 2014 — 2020 г. ФУМИ и ФВС са основните финансови инструменти на ЕС за инвестиции с цел постигане на една отворена и сигурна Европа.
Контекст
Усилията на ЕС в областта на миграцията и вътрешните работи се подкрепят чрез фонд „Убежище, миграция и интеграция“ и фонд „Вътрешна сигурност“.
Фонд „Убежище, миграция и интеграция“ допринася за ефективното управление на миграционните потоци и разработването на общ подход в областта на убежището и миграцията.
Фонд „Вътрешна сигурност“ (състоящ се от инструментите „Граници и визи“ и „Полицейско сътрудничество и управление на кризи“) спомага за осигуряване на високо равнище на сигурност и предотвратяване на престъпността в Съюза, като в същото време дава възможност за законно пътуване и гарантира сигурното управление на външните граници на Съюза.
85 % от средствата на фондовете се предоставят чрез многогодишните стратегически национални програми за периода 2014 — 2020 г. След одобрението на Комисията, тези програми се изготвят, прилагат, наблюдават и оценяват от отговорните органи в държавите членки в партньорство със съответните заинтересовани страни, включително гражданското общество. Предложените неотдавна от Комисията и подкрепени от Съвета схеми за презаселване и преместване ще бъдат изпълнени посредством националните програми по ФУМИ.
Останалите средства, които представляват около 15 % от общите ресурси, се управляват от Комисията въз основа на отделни работни програми. Именно чрез тези работни програми на Комисията се финансират действията на Съюза и спешната помощ за държавите членки.
През последните седмици Комисията одобри 23 национални програми: 7 програми по ФУМИ (Кипър, Гърция, Италия, Полша, Словакия, Испания и Швеция) и 16 програми по ФВС (Австрия, България, Кипър, Естония, Финландия, Гърция, Унгария, Ирландия, Италия, Литва, Люксембург, Малта, Португалия, Румъния, Словения и Испания). По-рано тази година тя одобри други 22 национални програми: 17 програми по ФУМИ (Австрия, Белгия, България, Чешката република, Германия, Естония, Финландия, Франция, Унгария, Литва, Люксембург, Малта, Нидерландия, Португалия, Румъния, Словения и Обединеното кралство) и 5 програми по ФВС (Белгия, Чешката република, Германия, Дания, Франция). Останалите 13 национални програми ще бъдат одобрени по-късно през 2015 г.
ПРИЛОЖЕНИЕ: Разпределение на финансовите средства по държави членки ,виж в таблицата на : http://europa.eu/rapid/press-release_IP-15-5483_bg.htmВсичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!
Коментар
-
С 25% намаляват кандидатите за убежище в България
18.06.2015
Общо 3 190 души са потърсили убежище за първи път в България през първото тримесечие на 2015 г. Това представлява спад от 25% спрямо същия период година по-рано, когато убежище са потърсили 4 235 души, и формира дял от 1,7% от всички кандидати за убежище в Евросъюза, сочат данни на Евростат>>> http://ec.europa.eu/eurostat/documen...7-9ffb73ff8c7b
Най-много от кандидатите за убежище у нас (1 455) са от Сирия, 880 са от Афганистан, а 470 са от Ирак.
През първото тримесечие общо близо 185 хил. души са кандидатите за убежище за първи път в Европейския съюз (ЕС), като броят им остава приблизително същият като регистрирания през последното тримесечие на 2014 г., но бележи ръст от 86% в сравнение с първото тримесечие на миналата година.
В частност броят на гражданите на Косово, които търсят убежище, е нараснал значително и достига близо 50 хил. Те са и най-голямата група кандидати за убежище в ЕС през първите три месеца на 2015 г., повече от сирийците (29 хил.) и афганистанците (близо 13 хил.).
Над половината са потърсили убежище в Германия или Унгария
През тримесечието най-голям брой кандидати за убежище са регистрирани в Германия (73 100 кандидати за първи път, или 40% от общия брой в ЕС) и Унгария (32 800, или 18%). Следват Италия (15 200, или 8%), Франция (14 800, или 8%), Швеция (11 400, или 6%), Австрия (9 700, или 5%) и Великобритания (7 300, или 4%).
В тези държави се наблюдават различни тенденции – спрямо предходното тримесечие броят на кандидатите за убежище е нараснал силно в Германия (+32%) и Унгария (+17%), докато е паднал значително в Швеция (-41%) и Италия (-28%).
Спрямо населението на всяка държава най-висок дял на регистрациите през първото тримесечие се наблюдава в Унгария (3 322 кандидати на 1 млн. жители), значително повече от Швеция (1 184), Австрия (1 141) и Германия (905). За разлика от тях, съотношението е под 50 кандидати на 1 млн. жители в 11 страни членки: Хърватска, Словакия, Литва, Португалия, Румъния, Словения, Латвия, Чехия, Естония, Полша и Испания.
Средно в Европейския съюз през първото тримесечие на годината са регистрирани по 365 кандидати за убежище на 1 млн. жители. В България на 1 млн. жители се падат по 440 кандидати за убежище.
http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...ariia--197002/Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!
Коментар
-
Първоначално изпратено от коки Разгледай мнениеПо следите на парите, или колко струва миграционната политика на ЕС? Четете на:
http://labs.dnevnik.bg/201506/migran...?ref=yellow_iphttp://georgipiskov.blogspot.com
Коментар
-
По следите на парите, или колко струва миграционната политика на ЕС? Четете на:
http://labs.dnevnik.bg/201506/migran...?ref=yellow_ipВсичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!
Коментар
-
Първоначално изпратено от Сините камъни Разгледай мнениеУважението между хората го има, но системата не желае мир.
По времето на социализма, поне 50% от циганите бяха заети в строителството.
Другите 50% бяха във фермите и АПК-та.
Престъпност нямаше!
https://www.youtube.com/watch?v=qgGSRwvtiDM
И тук да посна за Унгария мнението на Г. Марков, където говори и за бежанците....
Орбан може, а ние???
Коментар
-
Първоначално изпратено от panterata na pop folka Разгледай мнениенапротив тука трябва и руснаци и германци и филипинци и араби и грозинци и африканци да станем супер микс за да няма повече етнически проблем защото само тогава всеки ще живее в свободна страна и ще уважава другия------друготто са глупости
По времето на социализма, поне 50% от циганите бяха заети в строителството.
Другите 50% бяха във фермите и АПК-та.
Престъпност нямаше!
https://www.youtube.com/watch?v=qgGSRwvtiDM
И тук да посна за Унгария мнението на Г. Марков, където говори и за бежанците....
Орбан може, а ние???
Коментар
-
Първоначално изпратено от Noah Разгледай мнениеИ естествено нас първенците по даване на убежище никъде ни няма
Гърция и Италия може -България няма нужда -после като ни ги върнат ще се насерем-ние сега с нашите мангали не можем да се оправим какво остава с тея всичките
Изобщо някой въобще спомня ли си за 25 години КОЙТО и да е български политик да е защитил какъвто и да е национален интерес
Добре дошли в карантинния изолатор на ЕС!Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!
Коментар
-
Първоначално изпратено от roli5 Разгледай мнениеСамо ако са българи!Да речем от Македония,Украйна...........
Коментар
-
Първоначално изпратено от Сините камъни Разгледай мнениеЗнаеш, за какво е борбата сега за приемане на ТПТИ, нали?
Първо, САЩ губят пазари, доларът в някаква персектива може да бъде доста ограничен и не се знае, каква ще е ситуацията в САЩ утре или на запад.
Например, по време на кризата 1929 много американци намират работа в Русия, точно защото там има такава , а в САЩ е криза!
Никога не се знае, къде ще заиграе мечката!
Никога!
Коментар
Коментар