IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде да набутам КЕШ-а?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Защото, като ви гледам, колко сте успели, напреднали, умни и т.н., чак ви се чудя:
    - Абе, как така, тези хора забравят за едно от най-важните неща, КОНТРОЛА над нещата? Ако ми докажете тук, батковци и какички, че притежавате добър контрол над обектите, от които купувате своите акции и техните действия, съобразно СВОЯ здрав разум, ви признавам за фактически инвестори.
    Иначе, сте ми мили и драги...комарджии. Четете им отчетите /който/ и си мислите,
    1.Че, сте наясно с всичко около тях
    2.Че нещата са под ваш КОНТРОЛ.
    Е, споко: Изгубили сте се в превода - става дума за НАБЛЮДЕНИЕ на това, кето става и то, със закъснение.
    Вярата, наистина, крепи човека та, вярвайте. Вярвайте.
    И, МОЖЕ БИ, нещата и да станат близо до това, което искате.
    Тогава, си пишете големите червени точки, и елате тук да се изфукате.
    А аз, ще си стоя тихо в ъгъла, и ще подсмърчам засрамен.

    Коментар


    • Феноменално: Всички се шашкат къде да "набутат КЕШ-а".
      Акцентите, сякаш, са /леко/ диспергирани: Доходност vs. Сигурност, от 1/2 до 2/1.
      И, в същото време, се пренебрегват варианти с добър фундамент и по двата показателя, защото...
      - Тук - обяснения чувам само от вида "-Ама Вие, на ТОЗИ етап..." бла-бла-бла.
      Накратко, тенденцията на агнешките майки, в българското инвесторско общество, да вървят натам, където /пред носа им/ има вдигната чужда опашка /н.з. че и този з***ик се е оплесквал/ и, с глава, сведена под хоризонта на възможностите, продължава да владее.
      Не се обиждйте, колеги, ама всичко това, обещава и гарантира само посредствени резултати. Да са честити, на който ги е постигнал и да забрави за по-добри. По-добрите резултати искат едно нещо да се извади от едно място и да започне да се използва по назначение.
      Т.е., да МИСЛИ.
      По-здрав на всички,
      P.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Лордов: Спиди Гонзалес един вид.

        Тони - малко скъпичко, но компанията е не много търгуема и перспективна - надали ще падне чувствително акцията при това развитие.

        Кой ще въвежда електромобили? - Трейдингът или Мишокът? Не те разбрах - а е важно това.
        е как купуваш - без да си чел?!?!
        Спиди обявиха още преди няколко месеца - викам да предложим и на СФТРД

        Коментар


        • Лордов: Спиди Гонзалес един вид.

          Тони - малко скъпичко, но компанията е не много търгуема и перспективна - надали ще падне чувствително акцията при това развитие.

          Кой ще въвежда електромобили? - Трейдингът или Мишокът? Не те разбрах - а е важно това.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            С камъните има друга далаверка - да пазаруваш несертифицирани и да ги сертифицираш. Те си имат сериозен пазар, ама не туканка - в Бейското можеш да купиш или продадеш каквито елмази искаш, а и те са чудесни за кефене, малки са като обем и с голяма стойност - т.е. с тях лесно можеш да бягаш и да ги укриеш като ги глътнеш, щото металотръсач не ги лови.
            Златце и сребърце - нумизматика - това е ясно.
            Чесънчетата са като твоите Енергопро-та, ама от Западна България.
            Загорките - аз не ти ща по Ревлю парчето, но искам справедлива цена все пак - 50-60 кинта не ме устройват.

            Има и други варианти - сега съм се зарибил да си зема малко Бръзи мишоци... Честната игричка също не е без потенциял, хората са готини, но им е тежък бизнесът - имотаджийска работа - озъртам се и за някоя и друга акция.
            Що не спите бе! За пари мислите пак , а?
            Не е ли скъпичка Спиди за вход?
            Трябва да питаме бате Митко не му ли харесва тяхната идея за електромобили из Сф? Ще вземат 10 коли да пъркат за СФТРД и ще паднат разходите за гориво!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              С камъните има друга далаверка - да пазаруваш несертифицирани и да ги сертифицираш. Те си имат сериозен пазар, ама не туканка - в Бейското можеш да купиш или продадеш каквито елмази искаш, а и те са чудесни за кефене, малки са като обем и с голяма стойност - т.е. с тях лесно можеш да бягаш и да ги укриеш като ги глътнеш, щото металотръсач не ги лови.
              Златце и сребърце - нумизматика - това е ясно.
              Чесънчетата са като твоите Енергопро-та, ама от Западна България.
              Загорките - аз не ти ща по Ревлю парчето, но искам справедлива цена все пак - 50-60 кинта не ме устройват.

              Има и други варианти - сега съм се зарибил да си зема малко Бръзи мишоци... Честната игричка също не е без потенциял, хората са готини, но им е тежък бизнесът - имотаджийска работа - озъртам се и за някоя и друга акция.
              Кви са тия бръзи мишоци?
              Не е истина, дай инфо........

              Коментар


              • С камъните има друга далаверка - да пазаруваш несертифицирани и да ги сертифицираш. Те си имат сериозен пазар, ама не туканка - в Бейското можеш да купиш или продадеш каквито елмази искаш, а и те са чудесни за кефене, малки са като обем и с голяма стойност - т.е. с тях лесно можеш да бягаш и да ги укриеш като ги глътнеш, щото металотръсач не ги лови.
                Златце и сребърце - нумизматика - това е ясно.
                Чесънчетата са като твоите Енергопро-та, ама от Западна България.
                Загорките - аз не ти ща по Ревлю парчето, но искам справедлива цена все пак - 50-60 кинта не ме устройват.

                Има и други варианти - сега съм се зарибил да си зема малко Бръзи мишоци... Честната игричка също не е без потенциял, хората са готини, но им е тежък бизнесът - имотаджийска работа - озъртам се и за някоя и друга акция.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Трейдингите - неимоти. Предлагам ти дивидентаджийски печеливши неща, ти които си харесяш - тях - има и други сигурно. Бих ти препоръчал и Любовното послание, ама то балонизира и вече е несгодно в тоя смисъл. Разбира се - има и други снасящи компании.

                  Това, че не харесваш някоя компания по етически или други съображения, не е нещо извратено - аз например не пожелах да си купя Чесънчета, когато всички луднаха по тях - и се оказах прав.

                  Може да си купиш и други работи - златце, сребърце, елмази или нещо друго. Може и разни непублични компании да проучиш - София БТ, Содичката, Загорка...
                  Ооо Импе, аз вече имам 2 вида акции, с едните се набутах Енергопро, с другите съм видимо доволен- Содички!
                  Златце и сребърце си имам в малки количества , но физическо и нумизматика. Не ща по принцип суровини!
                  Това елмазите не са ми ясни, но с камъни не работят 90% от заложните къщи, щото нямат машини за разпознаване на камъни. Антиквариатите също, та камъните не не кефят като цяло щото не са популярни в БГ.
                  Ако преведеш чесънчета, че ми е интересно! Към загорките ти също имам интерес, но ти непрестанно им дигаш цената от 69 на 100!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                    ТУК, вече играем на сигура, ама ташака е, че се опитвам да диверсифицирам от 6 цифрен портфейл в реални имоти, а ти ми предлагаш атерки, софарма иомти и други трейдинги в имоти! Няма лошо , напълно вярна е тезата ти, че тези за доходоносните, а на който мрънкач не му харесва нещо да не пита!
                    Трейдингите - неимоти. Предлагам ти дивидентаджийски печеливши неща, ти които си харесяш - тях - има и други сигурно. Бих ти препоръчал и Любовното послание, ама то балонизира и вече е несгодно в тоя смисъл. Разбира се - има и други снасящи компании.

                    Това, че не харесваш някоя компания по етически или други съображения, не е нещо извратено - аз например не пожелах да си купя Чесънчета, когато всички луднаха по тях - и се оказах прав.

                    Може да си купиш и други работи - златце, сребърце, елмази или нещо друго. Може и разни непублични компании да проучиш - София БТ, Содичката, Загорка...
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от falafel Разгледай мнение
                      Благодаря за отговора. Но за прост човек като мен той е доста неинформативен. Нега да те върна към основния въпрос - човекът питаше как може да докара 8.5% доходност от 120к USD. За депозитите е ясно - само КТБ, докато го има. За пенсионните фондове е ясно - никак, защото една година са на печалба, следващата не са (сумарно 2008-2012 всички са на минус).

                      Остават акции и облигации. Моля те, преведи ми тези Златни Жабоци и Любовни послания и т.н. в твоето колело, тези фолклорни наименования нищо не ми говорят.
                      Ти пък сега искаш и гаранции: Гаранция-Франция. Фондовете е нямало как да са нагоре, след като финансовите пазари се сриват - т.е. тоя риск го има и за акциите. Който иска сигурност - паричките в бамчицата и - колкото му дадат като лихвица - толкова... но може и да се пробва с пазарите. В края на краищата - при нужда - бягането е срамно, но е сигурно - човек може да избяга и от акциите, и от пенсионният фонд.

                      Златните жабоци са София комерс, Любовните послания са М+С Хидравлик, другите работи: ясни-неясни?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Фалафелов: просто не разбрах какво искаш да речеш.

                        За акциите: както посъветва Процентов - виж темата за Портфейлът и моето колелце (това дето се отнася само за БФБ и е за времето около пролетта). Дивидентна доходност мисля между 13 и 14%. Догодина заради една-две от компаниите може да е по-ниска, но вероятно пак ще е над 10%.
                        За пенсионните фондове - 10% още няма - миналата година немалко от тях направиха над 8%, там ползваш и данъчни облекчения, може да се ползват и някои човекозастрахователни продукти.
                        За облизвациите: скоро ще излезе емисията на Златният Жабок с 12% доходност.

                        Ето.
                        Благодаря за отговора. Но за прост човек като мен той е доста неинформативен. Нега да те върна към основния въпрос - човекът питаше как може да докара 8.5% доходност от 120к USD. За депозитите е ясно - само КТБ, докато го има. За пенсионните фондове е ясно - никак, защото една година са на печалба, следващата не са (сумарно 2008-2012 всички са на минус).

                        Остават акции и облигации. Моля те, преведи ми тези Златни Жабоци и Любовни послания и т.н. в твоето колело, тези фолклорни наименования нищо не ми говорят.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Нали знаеш какво е казал римският император, дето е измислил платените кенефи.

                          Но както искаш - един си пада по попът, друг - по попадията, както обичаше да казва Собакевич.


                          Земи си Атерки, Трейдинги, имотаджийски Софарми и пак ще печелиш 10-12% на година само от дивиденти.
                          ТУК, вече играем на сигура, ама ташака е, че се опитвам да диверсифицирам от 6 цифрен портфейл в реални имоти, а ти ми предлагаш атерки, софарма иомти и други трейдинги в имоти! Няма лошо , напълно вярна е тезата ти, че тези за доходоносните, а на който мрънкач не му харесва нещо да не пита!

                          Коментар


                          • Нали знаеш какво е казал римският император, дето е измислил платените кенефи.

                            Но както искаш - един си пада по попът, друг - по попадията, както обичаше да казва Собакевич.


                            Земи си Атерки, Трейдинги, имотаджийски Софарми и пак ще печелиш 10-12% на година само от дивиденти.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              И за тебе тоже същият съвет: виж моето колелце, описващо портфейлът ми на БФБ за пролетта. Намали тежестта на Атерките и Любовните послания, вместо тях тури жабешки облизвации и няма как да не надхвърлиш 10% доходност - чисто пасивна - само от дивиденти.

                              Това към мен ли???, щото аз нямам нито атерки, а пък с любовните послания съм приключил много отдавна. Интересно е, че с любовни послания търгуваш
                              Жабоците съм ти казал вече, че не са ми фаворит предвид съучастничеството им с крадците и грабежлиите. Там НЯМА ДА МЕ ВИДИШ!!! Имам достойнство като Батя и Бате Пешо и такива не ги търпя!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                                Да тази тема много ми харесва, но там са изброени цели порфейли. На мен ми трябва всеки да посочи кое е най-доброто за него и да се обоснове. Може би трябваше да кръстя темата "Коя е перлата в БФБ короната ви?
                                И за тебе тоже същият съвет: виж моето колелце, описващо портфейлът ми на БФБ за пролетта. Намали тежестта на Атерките и Любовните послания, вместо тях тури жабешки облизвации и няма как да не надхвърлиш 10% доходност - чисто пасивна - само от дивиденти.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X