IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде да набутам КЕШ-а?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    Монти, Лордът залага, не си ли разбрал досега? И вярва. Да продаде, от което, сигурно, ще загуби сега но, поне ще ограничи загубите...нали се сещаш, че това е отстъпление пред хора, пред които се е доказвал? Е, как да го стори? Съответно, ще чака /още/, ще ме гъбарка за "тъмните ангели", ще затъва но, поне с гордо вдигнат флаг, и ще вярва, че е Инвеститор, докато други/те/ - аз, например - са в дълбока грешка и не знаят, какво говорят /пишат/. Веднагически и мен, злият Демон, може да ме заплюе.
    Щото, видиш ли, той и ред други, като него, са "преценили", че рисковият съм аз. От години им слушам приказките, знам ги наизуст.
    - Та, само му наблюдавай реакциите от тук насетне
    Пирамидка, упорито предлагаш продукт, който не се е доказал от години, въпреки големите ти и разнообразни усилия Как да му повярвам и да преценя, че не е високорисков?? Освен това го рекламираш чрез доста нископлатен сайт. Веднъж се опита да ме излъжеш, че си го качил на друга платформа!
    Понеже няколко пъти ме питаш как ще контролирам акциите които ще купя от БФБ, отговарям ти, че така ще ги контролирам както ако вляза в съдружие с теб.
    Пирамидка, ако един продукт упорито не се доказва във времето, това означава само едно- НЕ СТРУВА! Виж автора му може да страда от най-различни варианти на психически разстройства и да поддържа мита до самата си смърт.
    И аз ще наблюдавам размитието на акциите които купя сравнени с развитието на "уширителя"

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Лорде, тъй като виждам, че имаш сериозен интерес, ще бъда по-конкретен и ще ти обърна внимание на компаниите, в които аз бих инвестирал на твое място. Ще започна с най-малко популярните сред форума:
      1. Албена Инвест холдинг
      плюсове - много подценени активи
      - добра дивидентна практика
      минуси - прекалена щедрост към децата си
      - леко влошени резултати това полугодие
      - цената се вдигна от 1-2 седмици, но при търпение и добре разположени поръчки е добре.

      2. ЕМКА
      плюсове - сериозни инвестиции за бъдещето
      - добри финансови показатели
      - бизнесът им е сред тези, които ще дръпне най-силно след кризата, която на запад явно свършва съдейки по индексите им и новините.
      - гласувано обратно изкупуване, което според мен все още не е започнало на практика.
      минуси - нямат установена дивидентна практика
      - леко повишена цена спрямо "някакво дъно"

      3. Химимпорт привилегировани
      плюсове - взимаш дивидент от малко под 20 ст. на год.
      минуси - сред 3 г. горе-долу ще се трансформират в обикновенни, а там изхода е с неясен край. Въпреки това, ако не бързаш, аз вярвам, че след време /1, 2, 5 г./ все ще стане 2-3 лв. поне.
      - голям пакет, чакащ да излиза - може да срути цената.
      4. Софарма имоти
      плюсове - много консервативна печалба - наеми. С връзките на Донев, едва ли ще остане празна хазната.
      - офис площите са пазар, който според мен ще се развива сериозно в средносрочен и дългосрочен план. Не мога да повярвам като ходя на срещи в офиси в някакви апартаменти, мазета и др. Това ще се промени.
      минуси - голяма задлъжнялост, която на този етап се кърпи с увеличение на капитала.
      - възможен спад след увеличението или преосмисляне на акционерите - точно тази ситуация на СФИ според мен се оценява много трудно от инвеститорите и утре може да решат, че не си струва.

      Може също да помислиш за БРЕФ, Унифарм, ФПП
      Това бих направил аз, знаейки че ти търсиш дългосрочна инвестиция без особенни рискове.

      Разбира се, мнението ми не е препоръка за покупки или продажби от компаниите!
      +1
      понякога на тези pros and cons се кефя повече от техническите показатели, защото те позволяват да погледнеш в бъдещето на дадена компания, докато техн.показатели показват миналото.

      та да допълня приятеля 15%
      Албена ИХ - доста подценена и спрямо Албена и спрямо активите си.
      ЕМКА - хубава и диверсифицирана компания инвестираща непрекъснато, тази година започнаха и даването на дивидент(може би традиционен), наистина цената си е височка за момента.
      ХИМ(п) - Огромна група управляваща половин(да не кажа и цяла) България, правят добри инвестиции в читави фирми, които подпират, но не им дреме за цената на акциите, защото си имат ПФ-та които купуват на каквато цена им кажат. Пакета не е толкова голям, но няма търсене.
      СФИ - страхотен имот(уверявам ви) със страхотна локация, което мисля е доста важно при НИ. Сигурни наематели в лицето на СФАРМ и приятели.(абе Форти кога ще си вземем офис там - стига с тая земя инвестирай малко в офиси?)
      БРЕФ - добре управлявано дружество, но вече 2-ра година не намират къде да вложат 25млн. кеш. Още малко и заема е погасен, а наемите с магазините са с удължен срок!
      БФБ - МОНОПОЛИСТ, без задължения, с 7-8млн. кеш, 50човека персонал, голям обем свободно търгувани и тепърва с повишаващи се обороти.
      къде забравихте :
      СОФАРМА и СФТРД - добър марж, дивидент, сектор здравеопазване!
      М+С е скъпо, но може да погледнеш ХЕС

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        Лорде, тъй като виждам, че имаш сериозен интерес, ще бъда по-конкретен и ще ти обърна внимание на компаниите, в които аз бих инвестирал на твое място. Ще започна с най-малко популярните сред форума:
        1. Албена Инвест холдинг
        плюсове - много подценени активи
        - добра дивидентна практика
        минуси - прекалена щедрост към децата си
        - леко влошени резултати това полугодие
        - цената се вдигна от 1-2 седмици, но при търпение и добре разположени поръчки е добре.

        2. ЕМКА
        плюсове - сериозни инвестиции за бъдещето
        - добри финансови показатели
        - бизнесът им е сред тези, които ще дръпне най-силно след кризата, която на запад явно свършва съдейки по индексите им и новините.
        - гласувано обратно изкупуване, което според мен все още не е започнало на практика.
        минуси - нямат установена дивидентна практика
        - леко повишена цена спрямо "някакво дъно"

        3. Химимпорт привилегировани
        плюсове - взимаш дивидент от малко под 20 ст. на год.
        минуси - сред 3 г. горе-долу ще се трансформират в обикновенни, а там изхода е с неясен край. Въпреки това, ако не бързаш, аз вярвам, че след време /1, 2, 5 г./ все ще стане 2-3 лв. поне.
        - голям пакет, чакащ да излиза - може да срути цената.
        4. Софарма имоти
        плюсове - много консервативна печалба - наеми. С връзките на Донев, едва ли ще остане празна хазната.
        - офис площите са пазар, който според мен ще се развива сериозно в средносрочен и дългосрочен план. Не мога да повярвам като ходя на срещи в офиси в някакви апартаменти, мазета и др. Това ще се промени.
        минуси - голяма задлъжнялост, която на този етап се кърпи с увеличение на капитала.
        - възможен спад след увеличението или преосмисляне на акционерите - точно тази ситуация на СФИ според мен се оценява много трудно от инвеститорите и утре може да решат, че не си струва.

        Може също да помислиш за БРЕФ, Унифарм, ФПП
        Това бих направил аз, знаейки че ти търсиш дългосрочна инвестиция без особенни рискове.

        Разбира се, мнението ми не е препоръка за покупки или продажби от компаниите!
        Много ти благодаря процентов, ще разгледам подробно твоите предложения и ако реше да инвестирам в някое от тях ще те уведомя лично за това какво съм предприел, както и за размера и процента на портфейла ми!

        Коментар


        • Лорде, тъй като виждам, че имаш сериозен интерес, ще бъда по-конкретен и ще ти обърна внимание на компаниите, в които аз бих инвестирал на твое място. Ще започна с най-малко популярните сред форума:
          1. Албена Инвест холдинг
          плюсове - много подценени активи
          - добра дивидентна практика
          минуси - прекалена щедрост към децата си
          - леко влошени резултати това полугодие
          - цената се вдигна от 1-2 седмици, но при търпение и добре разположени поръчки е добре.

          2. ЕМКА
          плюсове - сериозни инвестиции за бъдещето
          - добри финансови показатели
          - бизнесът им е сред тези, които ще дръпне най-силно след кризата, която на запад явно свършва съдейки по индексите им и новините.
          - гласувано обратно изкупуване, което според мен все още не е започнало на практика.
          минуси - нямат установена дивидентна практика
          - леко повишена цена спрямо "някакво дъно"

          3. Химимпорт привилегировани
          плюсове - взимаш дивидент от малко под 20 ст. на год.
          минуси - сред 3 г. горе-долу ще се трансформират в обикновенни, а там изхода е с неясен край. Въпреки това, ако не бързаш, аз вярвам, че след време /1, 2, 5 г./ все ще стане 2-3 лв. поне.
          - голям пакет, чакащ да излиза - може да срути цената.
          4. Софарма имоти
          плюсове - много консервативна печалба - наеми. С връзките на Донев, едва ли ще остане празна хазната.
          - офис площите са пазар, който според мен ще се развива сериозно в средносрочен и дългосрочен план. Не мога да повярвам като ходя на срещи в офиси в някакви апартаменти, мазета и др. Това ще се промени.
          минуси - голяма задлъжнялост, която на този етап се кърпи с увеличение на капитала.
          - възможен спад след увеличението или преосмисляне на акционерите - точно тази ситуация на СФИ според мен се оценява много трудно от инвеститорите и утре може да решат, че не си струва.

          Може също да помислиш за БРЕФ, Унифарм, ФПП
          Това бих направил аз, знаейки че ти търсиш дългосрочна инвестиция без особенни рискове.

          Разбира се, мнението ми не е препоръка за покупки или продажби от компаниите!
          Last edited by 15%; 15.09.2013, 18:40.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            Лорде ,няма да се оплакваш ,преди повече от шест месеца ти дадох съвет да ги продадеш над 20 лв. ,ти каза че ще чакаш...
            Хубаво е да продължиш да чакаш ....
            Монти, Лордът залага, не си ли разбрал досега? И вярва. Да продаде, от което, сигурно, ще загуби сега но, поне ще ограничи загубите...нали се сещаш, че това е отстъпление пред хора, пред които се е доказвал? Е, как да го стори? Съответно, ще чака /още/, ще ме гъбарка за "тъмните ангели", ще затъва но, поне с гордо вдигнат флаг, и ще вярва, че е Инвеститор, докато други/те/ - аз, например - са в дълбока грешка и не знаят, какво говорят /пишат/. Веднагически и мен, злият Демон, може да ме заплюе.
            Щото, видиш ли, той и ред други, като него, са "преценили", че рисковият съм аз. От години им слушам приказките, знам ги наизуст.
            - Та, само му наблюдавай реакциите от тук насетне

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
              Лорде ,няма да се оплакваш ,преди повече от шест месеца ти дадох съвет да ги продадеш над 20 лв. ,ти каза че ще чакаш...
              Хубаво е да продължиш да чакаш ....

              А, естествено!
              С имотите, дали не съм се научил да чакам?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                Ще ти отговоря така. Нямам почти никакъв опит на БФБ. Единственото ми участие е в IPO-то на Енергопро. Набих се на лош и неповратлив посредник, заради който вместо на 13, купих на 15. Сега съм с 2лв. загуба на акция до момента.
                Съдебната система в англосаксонските страни е базирана на правото на прецедента. Присъдите по тежест и срок се издават на база на хиляди случаи прецедент.
                Когато реша да участвам на БФБ не случайно вниквам и чета внимателно какво ми пишат хората които отдавна са на този пазар. Това са Тони, Бенито, Пип, Процентов и много други. Аз от тях черпя ценни мнения по отношение на това в какво точно да си набия кеша.Темата на Тони за портфейлите е изключително ценна!!!
                Хора като него са сангвиници по хипократ, отворени към света, готови да споделят, не мишоци които крият добрите практики само за себе си.
                Сега се замисли ТИ какво предлагаш. Винаги като цъкна на подписа ти ми излиза някакъв сайт на dark angelеs!
                Лорде ,няма да се оплакваш ,преди повече от шест месеца ти дадох съвет да ги продадеш над 20 лв. ,ти каза че ще чакаш...
                Хубаво е да продължиш да чакаш ....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                  Ще ти отговоря така. Нямам почти никакъв опит на БФБ. Единственото ми участие е в IPO-то на Енергопро. Набих се на лош и неповратлив посредник, заради който вместо на 13, купих на 15. Сега съм с 2лв. загуба на акция до момента.
                  Съдебната система в англосаксонските страни е базирана на правото на прецедента. Присъдите по тежест и срок се издават на база на хиляди случаи прецедент.
                  Когато реша да участвам на БФБ не случайно вниквам и чета внимателно какво ми пишат хората които отдавна са на този пазар. Това са Тони, Бенито, Пип, Процентов и много други. Аз от тях черпя ценни мнения по отношение на това в какво точно да си набия кеша.Темата на Тони за портфейлите е изключително ценна!!!
                  Хора като него са сангвиници по хипократ, отворени към света, готови да споделят, не мишоци които крият добрите практики само за себе си.
                  Сега се замисли ТИ какво предлагаш. Винаги като цъкна на подписа ти ми излиза някакъв сайт на dark angels!
                  Това е наистина хубав пост. Хареса ми, без пудра и без грим. Обаче...Отново, избягваш отговора на зададения въпрос:
                  Ако си Инвеститор, как да се убедим, щом /поправи ме, ако греша/ навсякъде си миноритар и нищо не можеш да контролираш? Да, може да наблюдаваш /и дори, да се изтеглиш, АКО надушиш нещо навреме, което си е редно/ но, какво правим с хазартния елемент? Хубави съвети може да намериш, има хубави хора, ала спекулацията, спекулацията...Без вътрешна информация /тя не беше ли проблемна стока?/ и без - да сетен път - контрол, за мен, те правят наистина, високорисков. Съответно, съветите, които даваш. Дори и консервативни, човешките думи носят товара на изреклия или изписал ги автор.
                  Аз какво предлагам? Информирал съм вече и теб, и доста други колеги. Затова, няма да се повтарям /тук/. Това, което сякаш не забелязвате, обаче, е наистина партньорското ми поведенние и огромната власт, която /бихте могли да/ имате в един такъв, вече пренебрегнат от теб, съюз. Никое от така любимите ти публични юр.лица, не ти дава и близка част от...ама както и да е. Голям човек си, имаш право да се вътриш или, в добрия случай, на, наистина, посредствени резултати. Възползвай се в пълен обем.
                  Пък ангелите тук, май, наистина, са митологични личности. Мнозина са чували за тях, дори сайт им е направил някой и...до там. На практика, де с тях, там и без. Единствено, съм /поне там / на върха на класацията и няма нито един друг проект, дори с поне 1000 - 2000 точки, близко до мен.
                  нА за какво са ми, ако питаш, чеша си самолюбието с тях... и все пак.
                  На Върха. Достатъчно дълго, вече трета година започна, за да разбера, колко студено и самотно място е това.
                  Last edited by Pyramid; 15.09.2013, 18:08.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    До тук - добре. Обаче, на какво отгоре вярваш, че там парите ти бурно ще се ангажират да правят нови пари /за теб/? По-преди, ти се направи на блажено разсеян по въпроса какво контролираш. Оттам, така, леекичко, ми намирисва на някакво нерегламентирано търговско представяне, ако ме разбираш. Дано имаш лиценз, Лорд ефенди.
                    Ще ти отговоря така. Нямам почти никакъв опит на БФБ. Единственото ми участие е в IPO-то на Енергопро. Набих се на лош и неповратлив посредник, заради който вместо на 13, купих на 15. Сега съм с 2лв. загуба на акция до момента.
                    Съдебната система в англосаксонските страни е базирана на правото на прецедента. Присъдите по тежест и срок се издават на база на хиляди случаи прецедент.
                    Когато реша да участвам на БФБ не случайно вниквам и чета внимателно какво ми пишат хората които отдавна са на този пазар. Това са Тони, Бенито, Пип, Процентов и много други. Аз от тях черпя ценни мнения по отношение на това в какво точно да си набия кеша.Темата на Тони за портфейлите е изключително ценна!!!
                    Хора като него са сангвиници по хипократ, отворени към света, готови да споделят, не мишоци които крият добрите практики само за себе си.
                    Сега се замисли ТИ какво предлагаш. Винаги като цъкна на подписа ти ми излиза някакъв сайт на dark angelеs!
                    Last edited by Лорда; 15.09.2013, 17:54.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                      Ами доста по слабо волатилна си е от да речем Енергони или Меком.
                      До тук - добре. Обаче, на какво отгоре вярваш, че там парите ти бурно ще се ангажират да правят нови пари /за теб/? По-преди, ти се направи на блажено разсеян по въпроса какво контролираш. Оттам, така, леекичко, ми намирисва на някакво нерегламентирано търговско представяне, ако ме разбираш. Дано имаш лиценз, Лорд ефенди.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hunter of fools
                        Ми то дневния оборот на това тържище е колкото на дилър на дрога
                        Какво движение да има в графики
                        Ами доста по слабо волатилна си е от да речем Енергони или Меком.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          Това ми прилича на жена с пари Работата е там че, резките движения нагоре-надолу са, по-скоро, функция на възгледите и колебанията в интересите на обвивката от инвеститори, отколкото на фундаментални фактори. Съгласете се, фундамент на компания, пазар и продукт не се мени по три пъти на ден насам-натам, без да знае, накъде. Всичко това, са емоции. Ще рече, около тази компания, са събрани по-уравновесени или по-флегматични люде, ако щете, отколкото, самата компания да е "по-консервативна".
                          Накратко, имам чувството, че Лорда, ако и да е направил нещо по темата, го е постигнал ВЪПРЕКИ, а не благодарение на големия си Гений. Последният си седи и тихо се спотайва някъде, очаквайки да направи Големия си Удар.
                          Благодаря, че прозираш гениалния ми потенциал!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                            Ами липсата на резки движения нагоре надолу в графиката за дълъг период ми подсказва, че е консервативна, по-нискорискова.
                            Това ми прилича на жена с пари Работата е там че, резките движения нагоре-надолу са, по-скоро, функция на възгледите и колебанията в интересите на обвивката от инвеститори, отколкото на фундаментални фактори. Съгласете се, фундамент на компания, пазар и продукт не се мени по три пъти на ден насам-натам, без да знае, накъде. Всичко това, са емоции. Ще рече, около тази компания, са събрани по-уравновесени или по-флегматични люде, ако щете, отколкото, самата компания да е "по-консервативна".
                            Накратко, имам чувството, че Лорда, ако и да е направил нещо по темата, го е постигнал ВЪПРЕКИ, а не благодарение на големия си Гений. Последният си седи и тихо се спотайва някъде, очаквайки да направи Големия си Удар.
                            Last edited by Pyramid; 15.09.2013, 17:05.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              кое му е консервативното на БФБ?
                              Ами липсата на резки движения нагоре надолу в графиката за дълъг период ми подсказва, че е консервативна, по-нискорискова.

                              Коментар


                              • Досега лорда се вихреше само в апартаментските теми, но явно предстои да увеличи интензитета и да превземе нови територии

                                Коментар

                                Working...
                                X