IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде да набутам КЕШ-а?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Coininvest Разгледай мнение
    Ами, вие правите ли разлика между "хотел" и "пивоварен завод". Защото има известни разлики, най-вече по предназначението на сградите.
    - Виж, В ЗАВОДИТЕ не се пие.
    Там се дегустира.
    Като почнеш от чистачките и стигнеш до ИД-то.
    Така че, н\дей т'ка.

    Коментар


    • kresinet, да знаеш, когато бях на 3-4 годинки, един от първите ми съзнателни спомени, и опитваха да ме научат да пия бира. Догорча ми и от тогава, не ми е кеф.
      Обаче, стига да успееш, с кеф ще надигна една за теб. Задето си им натрил носа на едни надути тарикати. Естествено, и те са прави, има много тънки моменти и сложности в това, дето си се захванал и, сигурно, много от тях, НЕ СА измислени.
      Обаче, ако сега си седнеш на гъза, вдигнеш ръце и се откажеш, няма да заслужиш повече уважение.
      Напротив: Ще си те впишат в регистрите като "доказателство, че АЗ бях прав, а той, келеша..." Сещаш се.
      Затова, умната: Никакво отказване !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от krasinet Разгледай мнение
        Както виждам според теб в хотелите се пият само концентрати и безалкохолни напитки?Ако е така защо пивоварите в България всяка година инвестират десетки милиони евро.И почти целогодишно ни заливат с реклами на техните продукти в праймтайм-а.От къде идват тези пари?Или може би са на загуба но перат наркопари?
        Ами, вие правите ли разлика между "хотел" и "пивоварен завод". Защото има известни разлики, най-вече по предназначението на сградите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
          А, ти умнико да не мислиш, че на бирата не се плаща акциз? Двайсет лева на всеки 100л. ще те жулят! Ама аре после като мине събранието ще ти обЕснявам, как и двамцата няма да имате милионни приходи......
          По точката за акциз и на бирата съм съгласен, а по втората - ще видим, Лорде. Много си нетърпелив. Едно време много неща са го твърдели разни умни глАви, пък са станали другояче. Ще видим, не бързай.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от krasinet Разгледай мнение
            9 лева на хектолитър би трябвало да е.Защото на всеки градус Плато акцизът е 0.75лв.При 12 градуса за нормална бира излиза 9лв.Но инфото ми е от преди няколко месеца.Може да са го дигнали?
            Каква е тази нормална бира 12 градуса? Аз мисля, че е 4градуса

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
              А, ти умнико да не мислиш, че на бирата не се плаща акциз? Двайсет лева на всеки 100л. ще те жулят! Ама аре после като мине събранието ще ти обЕснявам, как и двамцата няма да имате милионни приходи......
              9 лева на хектолитър би трябвало да е.Защото на всеки градус Плато акцизът е 0.75лв.При 12 градуса за нормална бира излиза 9лв.Но инфото ми е от преди няколко месеца.Може да са го дигнали?
              Търся сериозен инвеститор за моя проект.
              Каквото и да ти говорят, знай че става въпрос за пари !!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение
                Мога да се обоснова и с факти и с цифри,но просто ще трябва да ми платиш за тази информация-ще ти дам и средни продажби по формат и тн...ако имаш интерес пиши на лични.
                Както виждам според теб в хотелите се пият само концентрати и безалкохолни напитки?Ако е така защо пивоварите в България всяка година инвестират десетки милиони евро.И почти целогодишно ни заливат с реклами на техните продукти в праймтайм-а.От къде идват тези пари?Или може би са на загуба но перат наркопари?
                Търся сериозен инвеститор за моя проект.
                Каквото и да ти говорят, знай че става въпрос за пари !!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  - Да, ама от НАП ще дотичат да му сложат водомер /т.е. "ракийчицомер" /, за да не им избяга ХАкцизинът...
                  А, ти умнико да не мислиш, че на бирата не се плаща акциз? Двайсет лева на всеки 100л. ще те жулят! Ама аре после като мине събранието ще ти обЕснявам, как и двамцата няма да имате милионни приходи......

                  Коментар


                  • Предполагам сте чували следното: В американски форум питаш-обясняват ти, в руски форум питаш и теб те питат.В български форум обаче питаш и всички се надпреварват да ти обясняват колко си глупав.Точно това правят всички тук с малки изключения.
                    Търся сериозен инвеститор за моя проект.
                    Каквото и да ти говорят, знай че става въпрос за пари !!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      Колеги, КОЛЕГИ !
                      Вие всички /и обикновеният човек, еснафът/ току припявате как не става.
                      Нормално, като се замислиш.
                      Виж, придприемачът, се пита "КАК ДА СТАНЕ?" и, вярвам, това е пътят нещо ново и хубаво да се случи.
                      Не го обезсърчавайте, ами помагайте с решения. Щото, да критикува може всеки...
                      Браво едно правилно мнение.
                      Търся сериозен инвеститор за моя проект.
                      Каквото и да ти говорят, знай че става въпрос за пари !!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                        Аз знам едно нещо за бирата което съм го научил от един комшия. "Само си пикаеш на парите!"
                        По-добре във всеки голям хотел един еднотонов казан за ракия
                        Само двама аргати могат да се занимават с него, а хотелиера ще предлага качествено питие направено на добра себестойност.
                        - Да, ама от НАП ще дотичат да му сложат водомер /т.е. "ракийчицомер" /, за да не им избяга ХАкцизинът...
                        Last edited by Pyramid; 22.09.2013, 15:50.

                        Коментар


                        • На мен тая работа с домашната бира, ми звучи като - да речеш да отвориш малко квартално магазинче за хранителни стоки в тия години. Нищо че има големи супермаркети, ама при теб ще е друга обстановката (нищо че е по-скъпо), ще има доста позитиви (еди-какви си).
                          Така и с бирата. То си има хубава бира в магазините, ама домашната "жива" бира уж щяла да е по-хубава.
                          Ай стига, ся, вижте подписа на "krasinet" и се сещайте.

                          Коментар


                          • Аз знам едно нещо за бирата което съм го научил от един комшия. "Само си пикаеш на парите!"
                            По-добре във всеки голям хотел един еднотонов казан за ракия
                            Само двама аргати могат да се занимават с него, а хотелиера ще предлага качествено питие направено на добра себестойност.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hunter of fools
                              Ами точно това правим!!!
                              Помагаме!
                              Ама и той е от твоята порода - все с рогата напред - дървен философ.......
                              Аз тук забелязвам основно критики. Полезно нещо са но, защо, мислиш, човекът се концентрира върху продукта? В крайна сметка, хубаво е всичко да се държи под око но, ако опиташ сам да го сториш, ще се учудиш, колко е трудно. Пък и останалата обвивка може и вие да я сторите, като за това, също ще прибирате пари, да му се не види. Човекът ви предлага страхотна възможност и вие да спечелите, дори и да не инвестирате в него. Пример? Ами, от поддръжката на автомобили, за която части се произвеждат от основния /и др./ производители, нали печелят още мас народ? Сервизи, търговци, автомивки...Изключваш от уравнението маса звена и си се вкопчил него да мачкаш, дето сега само ти му липсваш.
                              Имайте милост бе, хора. И за вас се старае човекът.
                              Неблагодарници.
                              Last edited by Pyramid; 22.09.2013, 15:27.

                              Коментар


                              • Колеги, КОЛЕГИ !
                                Вие всички /и обикновеният човек, еснафът/ току припявате как не става.
                                Нормално, като се замислиш.
                                Виж, придприемачът, се пита "КАК ДА СТАНЕ?" и, вярвам, това е пътят нещо ново и хубаво да се случи.
                                Не го обезсърчавайте, ами помагайте с решения. Щото, да критикува може всеки...

                                Коментар

                                Working...
                                X