IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде да набутам КЕШ-а?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
    Ако начинанието е толкова перспективно, защо не ипотекираш или теглиш кредит?
    Така начинанието печалбата ще си е изцяло твоя.
    +2

    Коментар


    • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
      Ако начинанието е толкова перспективно, защо не ипотекираш или теглиш кредит?
      Така начинанието печалбата ще си е изцяло твоя.
      +1

      Коментар


      • Ако начинанието е толкова перспективно, защо не ипотекираш или теглиш кредит?
        Така начинанието печалбата ще си е изцяло твоя.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          Различни сме, лорде. Най-малкото, колегата е забил в сфера, от която нямам никаква идея. Пак подсказвам: Има си ISP- та, те си имат системи за проследяване, могат да ти докажат, че става дума за сериозни разлики. Търси, ако искаш, твоя работа. Няма шизофрения, накратко, споко. Но, ми е тъпо, задето така и с него, както и с мен, се струпват нещата. Затова, подкрепям брат по оръжие, така да се каже. А да се приказват приказки като "Щом не го прави..." + бла-бл-бла , виждам, колко сте си надскочили сянката някои хора и вече не живеете на Земята, ами там , някъде, в Облаците. Човекът се старае да привлече това, което не му достига, за да започне...а го оплюхте, сякаш ви е бръкнал в задника. И в моя случай е така.
          Това е цялата прилика. Виждам, свива ги някои под лъжичката, нали, че може и да изгубят нещо /само колко дни и нощи не са мигали, и са си плюли в пазвата едно да поевтинее, друго да поскъпне/ затова, се и прегръщате с ловеца на глупаци и ръсите умни мисли. Ясни сте ми.
          И вие прекрасно знаете, че е така но, за нищо на света, няма да си признаете.
          - Защо ли не съм учуден?
          ….разбира се, в друга плоскост си дори,… ама да не сториш мечешка услуга от добронамереност … че то обикновено все така става …

          Коментар


          • Коментар


            • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
              Един продукт /изделие/ иновация или всяко подобно нещо за да е успешен/успешно трябва на първо място да е гениално прост, да има голямо масово приложение /пазар/ и автора му да не е вторачен само в една посока за да го постигне.
              Тук имаме двама автори на подобни продукти, но аз все повече си мисля, че е един с две "превъплащения"
              Но да приемем, че наистина са двама. Този с бирата няма почти никакъв пазар на продукта си у нас. Може би всеки нормален човек като него, би се изнесъл в Германия, би направил едно малко производство което да разбие местния пазар и да превземе съседни пазари като да речем Чехия, Белкия, Великобритания и Ирландия, които общо консумират половината бира в Европа.
              Щом не го прави, значи сам не вярва на продукта си, който подозирам, че хич не е прост = на гениален. Автора не приема идеи и затова се зачудих, защо написах и горните редове.
              За Пирамиденото изделие мога да кажа следното: Предимството му е, че ако е навярно толкова ефективен, колкото той казва, би бил масов в нашите селски региони, където да е от полза на гледачи на крави или друго мръсно производство.
              Тук обаче продукта също не е прост като кубчето на Ерньо Рубик, ами е някаква сложна система от меки връзки и един "уширител", между които връща мръсния канал за икономия, което само като мисъл е ужасяващо. Не съм сигурен дали могат да се направят два които да изглеждат еднакво....Авторът му- същия "див инатлив катър"
              Различни сме, лорде. Най-малкото, колегата е забил в сфера, от която нямам никаква идея. Пак подсказвам: Има си ISP- та, те си имат системи за проследяване, могат да ти докажат, че става дума за сериозни разлики. Търси, ако искаш, твоя работа. Няма шизофрения, накратко, споко. Но, ми е тъпо, задето така и с него, както и с мен, се струпват нещата. Затова, подкрепям брат по оръжие, така да се каже. А да се приказват приказки като "Щом не го прави..." + бла-бл-бла , виждам, колко сте си надскочили сянката някои хора и вече не живеете на Земята, ами там , някъде, в Облаците. Човекът се старае да привлече това, което не му достига, за да започне...а го оплюхте, сякаш ви е бръкнал в задника. И в моя случай е така.
              Това е цялата прилика. Виждам, свива ги някои под лъжичката, нали, че може и да изгубят нещо /само колко дни и нощи не са мигали, и са си плюли в пазвата едно да поевтинее, друго да поскъпне/ затова, се и прегръщате с ловеца на глупаци и ръсите умни мисли. Ясни сте ми.
              И вие прекрасно знаете, че е така но, за нищо на света, няма да си признаете.
              - Защо ли не съм учуден?
              Last edited by Pyramid; 22.09.2013, 19:10.

              Коментар


              • Един продукт /изделие/ иновация или всяко подобно нещо за да е успешен/успешно трябва на първо място да е гениално прост, да има голямо масово приложение /пазар/ и автора му да не е вторачен само в една посока за да го постигне.
                Тук имаме двама автори на подобни продукти, но аз все повече си мисля, че е един с две "превъплащения"
                Но да приемем, че наистина са двама. Този с бирата няма почти никакъв пазар на продукта си у нас. Може би всеки нормален човек като него, би се изнесъл в Германия, би направил едно малко производство което да разбие местния пазар и да превземе съседни пазари като да речем Чехия, Белкия, Великобритания и Ирландия, които общо консумират половината бира в Европа.
                Щом не го прави, значи сам не вярва на продукта си, който подозирам, че хич не е прост = на гениален. Автора не приема идеи и затова се зачудих, защо написах и горните редове.
                За Пирамиденото изделие мога да кажа следното: Предимството му е, че ако е навярно толкова ефективен, колкото той казва, би бил масов в нашите селски региони, където да е от полза на гледачи на крави или друго мръсно производство.
                Тук обаче продукта също не е прост като кубчето на Ерньо Рубик, ами е някаква сложна система от меки връзки и един "уширител", между които връща мръсния канал за икономия, което само като мисъл е ужасяващо. Не съм сигурен дали могат да се направят два които да изглеждат еднакво....Авторът му- същия "див инатлив катър"

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Coininvest Разгледай мнение
                  Не е точно така, човек в определен момент от живота може рязко да поумнее, и това е научно доказано. Ако ти се случат неща, които "отключват" други гени в теб и "заключват" тези, които до момента са те ръководили, или поне донякъде, така че подсъзнанието често прави от глупаците умни хора, и обратното. Ако всичко ти е на тепсия в живота, може да си много умен, но в един момент да изпростееш зверски много.
                  -Ся, не говорим за Мен конкретно, а по принцип

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    Дай сега да сме прецизни:
                    Има и знаещи глупаци и незнаещи умници. Знание се придобива, глупостта е до гроб.
                    Не е точно така, човек в определен момент от живота може рязко да поумнее, и това е научно доказано. Ако ти се случат неща, които "отключват" други гени в теб и "заключват" тези, които до момента са те ръководили, или поне донякъде, така че подсъзнанието често прави от глупаците умни хора, и обратното. Ако всичко ти е на тепсия в живота, може да си много умен, но в един момент да изпростееш зверски много.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                      Особено авторът...
                      И понеже глупакът никога не си вслушва в съветите на знаещите...
                      Дай сега да сме прецизни:
                      Има и знаещи глупаци и незнаещи умници. Знание се придобива, глупостта е до гроб.

                      Коментар


                      • Ще си позволя малко размесено да цитирам и коментирам тук:
                        Първоначално изпратено от Hunter of fools
                        Беден си!
                        Не за това, че търсиш пари - абсолютно го изключвам! Няма значение за преценката ми!
                        Беден си на пари, на знания, на ум, на идеи и на опит.
                        Беден човек с бедни мисли, и беден ум!
                        Устата ти работи, но акъла ти почива!
                        При теб, гледам, е обратно
                        Имаш огромни комплекси - източника на които, е пак твоята бедност.
                        Това което притежаваш е алчност! Голяма!
                        "Алчност" е, когато ДРУГ се стреми към парите. Когато си ти самият, става "стремеж", "копнеж", "нежно привличане" или какот му кажеш. А, на практика, иде реч за едно и също.
                        Преследваш пари, искаш пари, мислиш само за пари, целта ти е пари!
                        А на теб, сякаш ти ги вади от ... не знам откъде, че така те гложди, нали ?
                        Това е твоя подпис: "Каквото и да ти говорят, знай че става въпрос за пари !!!"
                        Сигурно. И ти му говориш за всичко друго, а фактът е, че си се стиснал, стиснал, още малко, сигурно, ще се задушиш. Защото кой - ТОЙ ?!? бил говорел и мислел за пари.
                        - толкова ли е лошо?
                        Богатите са щедри!
                        Хайде, да не преиграваме. Има всякакви. Да, щедри-също. Ама има и отявлени скръндзи. като във всяко човешко множество.
                        Но бедните не го знаят това...
                        - Ами ти им го обясни. Излиза, че има и "богати"-бедни, само дето имат средства и , "на това отгоре", си позволяват да поучават. Не е лошо, разбира се, ала само с приказки, и бизнес не се прави.
                        В момента ти помагам! Това не е критика.
                        Точно. Помагаш му. Е, не е като да му дадеш шанс, наистина, да се докаже, ами така, бла-бла-бла. И аз мога така. И го правя. Де да беше достатъчно, обаче.
                        Ако се ядосаш на думите ми - добре. Викай, псувай, или какво искаш прави, но след това си го принтирай и всеки ден го чети - ако успееш да вникнеш в съветите ми - само ТИ ще спечелиш от това!
                        Не е да няма и истина в думите ти. Ала, първо, не е единствена, второ, не е от последна инстанция и, трето, дали пък, ако наистина, не му подкрепиш /стига думи, инвестирай, като си толкова печен/ делата, няма да успее? Искат някои всеки СЛЕДВАЩ, СЛЕД ТЯХ ! - ако ще прави нещо, вече да се е изучил, да е станал Голяма риба, и после да вкарват /ако изобщо/. Разочароващо но, факт: Никой не се е родил научен и, ако не правиш нещо, няма как да набереш опит. Следователно, опитват се някои /защото ги е стрех от конкуренция или от загуба/ да прекъснат евентуално навлизане на нови играчи. Не е алчност. Малодушие му казвам.
                        С тази ментална настройка която имаш, с каквото и да се захванеш, каквото и да правиш, резултата ще е само един - провал!
                        Анализатор. Чудо-предсказател, Нострадамус. Абе, Ловецо на глупаци, що ли така си се кръстил? Може пък, точно това да опитваш и тук? Който ти повярва, се е хванал... и няма път напред за него, така ли? Ти му ГО казваш и го отказваш...един играч по-малко, за нашия-повече. БРАВУСЪ!
                        В света има милиони добри идеи и открития, но са единици тези, които се реализират и се изгражда бизнес около тях.
                        Това е така, защото не е лесно да изградиш печеливш бизнес - изискват се много знания, и умения!
                        Това е вярно. Ама сигурно, тях или ги имаш, или не? ТОВА ли искаш да кажеш? Започва човекът по-късно от теб, значи, няма...и няма да има? Страхотно.
                        Проблема обикновено е в "бизнесмена", не в продукта или идеята.
                        Един добре структуриран и работещ бизнес е система от системи - продукта е на последно място!
                        Абе, малко си в страни. Значи, добър бизнес може да стане и на Аляска със сладолед? И през зимата? Ила в Сахара да им продаваш пясък?
                        -Пълна липса на реализъм, според мен. Ако продуктът ти не струва, няма търсене, нито предпоставки за неговото възникване, и цар да си, я продадеш, я-не, няколко единици. Нарушаваш свещеното правило "Баланс във всичко". И повтаряш нечии речи, които, някъде може и да струват но, другаде - не.

                        "Lord of the fools" Ще ти даде един БЕЗЦЕНЕН съвет! Въпреки, че не си го заслужил с нищо!

                        Колкото повече гониш/преследваш парите - толкова повече те ще бягат от теб!
                        Парите се привличат!
                        Ти правиш точно обратното - гониш/отблъскваш ги!
                        Напълно съгласен. Е, според теб, може и да ги гони човекът. А, според себе си, прави старание да ги привлече. И се учи, лека-полека, как става. Появи се съвсем наскоро, а си го захапал, сякаш е ... не намирам думата, ама нещо за дъвчене. И си си рекъл, че ще си упражняваш красноречието в/у него. Искрено се радвам, че не си в неговата позиция. Не съм сигурен, дали не би бил даже по - ...невъздържан. Много си се надул, гледай да не се пръснеш.
                        Ако някога успееш да го проумееш това - може би, ще имаш някакъв успех в бизнеса!
                        Ум, не мога нито да налея, нито да набия на някой...Не става!

                        Приключих с теб.
                        Точно. А сега, уважаеми, се захвани със себе си и си коригирай поведението. Малко смирение и на теб няма да ти дойде зле. Току-виж, си научил нещо стойностно и от новак.
                        Направи си услуга, бъди наистина на ниво. В момента, просто имитираш.
                        Живи здрав, Ловецо на глупаци. Хвани си някой друг..
                        Last edited by Pyramid; 22.09.2013, 17:36.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от krasinet Разгледай мнение
                          Както виждам според теб в хотелите се пият само концентрати и безалкохолни напитки?Ако е така защо пивоварите в България всяка година инвестират десетки милиони евро.И почти целогодишно ни заливат с реклами на техните продукти в праймтайм-а.От къде идват тези пари?Или може би са на загуба но перат наркопари?
                          Аз го знам отговора и къде и защо инвестират,проблема е,че ти не го знаеш)
                          казах ти - с хотелите няма да стане. -те търсят цена ..а не качество.-особено all inclusive
                          мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                            Може би защото по българските форуми пишат много глупаци
                            ...
                            Особено авторът...
                            И понеже глупакът никога не си вслушва в съветите на знаещите...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                              Може би защото по българските форуми пишат много глупаци

                              Опитвам се да си представя как някой прекарва месеци за разработка, но си няма представа кой е потенциалният му клиент и как да си финансира идеята

                              Иначе, вярвам че ако човек е напорист и решителен, ще може да пласира и най-неудачната идея. Но с писане по форуми няма как да стане.
                              Не знае и градуса на масовата бира, която ще произвежда

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от krasinet Разгледай мнение
                                В български форум обаче питаш и всички се надпреварват да ти обясняват колко си глупав.

                                Може би защото по българските форуми пишат много глупаци

                                Опитвам се да си представя как някой прекарва месеци за разработка, но си няма представа кой е потенциалният му клиент и как да си финансира идеята

                                Иначе, вярвам че ако човек е напорист и решителен, ще може да пласира и най-неудачната идея. Но с писане по форуми няма как да стане.

                                Коментар

                                Working...
                                X