IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кои град да е столица на България ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
    ....... Не вярвате? И правителството не вярвахте, че ще падне - заради провинциите както бяхме писали с няколко колеги преди няколко г., но вълненията във Варна, Шумен, Благоевград и т.н., а не в София, го събориха.
    Jay, направо изумяваш с простотиите! А те имах за разумен човек.
    Ей това горното тук е ТОТАЛНА ЛЪЖА! Именно протестите в София като натиснаха властта и правителството падна на 3-тия ден! Да, вярно, този път Варна поведе хорото, ама да отричаш реалността - НЕ ТИ ПРАВИ ЧЕСТ, ПИЧ, НЕ ТИ ПРАВИ ЧЕСТ!!!
    И последно - щом искате война, ще я имате! Ама после да не се чудите защо сте били от страната на булката.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      пич,
      не разбра ли, че просто така по-лесно Бат Бойко ще си вземе неговите 20%.... ако мислиш, че му дреме за софиянци ... провери какво става с бездомните кучете и изядените от тях хора или с завода за боклук дето още не могат да измислят схемата как да го построят с европари, а накрая да стане частен на мафията.


      бат Пешо,

      аз като кореняк софиянец ако мислиш, че ти мисля лошото се лъжеш.
      ако можех бих помогнал на всички фенове на чалгата да просперират по родните си места и да оставят София пуста...нека ни е зле тук, но уви не искат.

      понеже все мрънкаш за инфаструктурата..

      колко данък сгради и смет плащаш на село, защото аз в софия за голям нов апп в 'престижен' район плащам 650 кинта на година...

      поздрави

      ПП онзи ден се върнах от едно голямо хубаво 'богато' село изпохапан от бълхи, защото колата ми беше паркирана до една ограда от където минавали козите сутрин и вечер. Поразпитах, но хората не им се занимава да се съберат и да си напръскат стадото и съответно всеки се бори с проблема, но си трае.... ама за това сигурно софиянци сме виновни..нали.
      Берти аз също не ви мисля лошото.Данъците ми са двойно повече от твоите но не за имотите на село а за всички включително и в София.Земеделската земя за сега е освободена и не плащам.Отделно винетки и пътни данъци.За бълхите незнам дали си прав.Преди 4-5г имах страхотен проблем с тях.Отивам при кучето и 100 са ми на крака.Похарчих над 500 кинта и резултат никакъв.Слагал съм десеторни дози и пак нищо.Бях стигнал до отчаяние.Ликвидирах ги с един японски земеделски препарат Падан който ЕС разбира се е забранил.Аз купих последните количества.И то само с едно ръсене.На пазара са откровени ментаци и фирми виках и никакъв резултат.Кучето горкото като ме видеше с машината за пръскане и тичаше да го ръся.То направо се роди като го отървах.Аз живея на село и чалга не слушам фен съм на рока понякога слушам класика и народни песни но от чалга и меанета откачам.Предпочитанията към музиката нямат нищо общо с местоживеенето.И спри с мантрата в София са най умни най богати най красиви и интелигентни.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
        как да не е заради софия ...................... над 1 млрд се хвърлят за метро и цяла България гладува заради рахата на "софиянци"...
        Търтей мързеливи, гладували били, защо не садите жито и картов?!!!!!
        Знаете ли как са живяли хората в Тибет преди 50г. само?!
        Как се сади на 5000м. надморска, жито, соя и царевица без трактори и машини
        Се некой ви е виновен на вас че ще сте гладни, но всъщност сте мързеливци.
        Защо не гледаш 100-200 кокошки например?
        Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
          как да не е заради софия ...................... над 1 млрд се хвърлят за метро и цяла България гладува заради рахата на "софиянци"...
          пич,
          не разбра ли, че просто така по-лесно Бат Бойко ще си вземе неговите 20%.... ако мислиш, че му дреме за софиянци ... провери какво става с бездомните кучете и изядените от тях хора или с завода за боклук дето още не могат да измислят схемата как да го построят с европари, а накрая да стане частен на мафията.


          бат Пешо,

          аз като кореняк софиянец ако мислиш, че ти мисля лошото се лъжеш.
          ако можех бих помогнал на всички фенове на чалгата да просперират по родните си места и да оставят София пуста...нека ни е зле тук, но уви не искат.

          понеже все мрънкаш за инфаструктурата..

          колко данък сгради и смет плащаш на село, защото аз в софия за голям нов апп в 'престижен' район плащам 650 кинта на година...

          поздрави

          ПП онзи ден се върнах от едно голямо хубаво 'богато' село изпохапан от бълхи, защото колата ми беше паркирана до една ограда от където минавали козите сутрин и вечер. Поразпитах, но хората не им се занимава да се съберат и да си напръскат стадото и съответно всеки се бори с проблема, но си трае.... ама за това сигурно софиянци сме виновни..нали.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • За Е-правителство досега са изхарчени 2 милиарда лева (според Гриша Ганчев)! Ако за 2 милиарда и толкова години все още нямаме Е-правителство, то никога няма да имаме такова! Нека сме реалисти! Никой в София няма полза от Е-правителство и никога няма да го пуснат. То е само метод за "усвояване" на пари от столичните политици, министри и администрация. Въпреки, че споменавам долу Търново, то местене на столица като самоцел се обезсмисля донякъде, ако сегашната централизация се запази. Ще е добре, че столицата е в центъра на държавата, а не на 500 км., но много от проблемите макар намалели ще останат. Най-разумното е всяка област да е независима, а ако иска, да се обедини със съседите в конфедерация, както е в Швейцария. Мирен път за тази страна вече няма (пропиляхме го, за 24 години се видя, че не може да се получи) и ако скоро това не стане кротко и разбрано, съм убеден, че някой ден, след някоя година най-много, ще се разведем със София и нейната държава, както Словения и Хърватска се отделиха от Белград. Столичани никога няма да пуснат кокала доброволно, мразят ни, за тях сме селяни, простаци, дойна крава която да им плаща сметките и ако няма доброволен развод, скоро ще има такъв насила. Не вярвате? И правителството не вярвахте, че ще падне - заради провинциите както бяхме писали с няколко колеги преди няколко г., но вълненията във Варна, Шумен, Благоевград и т.н., а не в София, го събориха. Всичко е само въпрос на време. Много харесвам столицата и софиянци, но опира до пари, а тогава - опрели до пари, винаги има конфликти. Централизацията последните 24 години доведе до напрежение и стомната вече е счупена.
            Last edited by Jay Gould; 08.05.2013, 20:09.
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
              как да не е заради софия ...................... над 1 млрд се хвърлят за метро и цяла България гладува заради рахата на "софиянци"...
              Дам, ама тоя милиард е от Европа... така или иначе нямаше да си купиш ракия с него...
              From Tokyo, to London, to the New York Stock Exchange - We Trade The World!!!
              България Над Всичко

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
                Нивото е като на Билла... Те са толкова големи Конзум, че са се разляли и в Сърбия и в БиХ под други брандове вече. Въпросът е, че дискаунтърите не могат да припарят... тук там някой заблуден Lidl и тва е.
                Ами там и стандарта е по-висок от тук и хората могат да си позволят по-качествени стоки,затова и нямат нужда от дискаунтъри
                Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Repoman Разгледай мнение
                  Аз само казвам, че докато е на сметка ще си пазарувам вносно с добро качество. Не ме интересува по каква причина ще е изгодно, дали заради изкривен валутен курс или по друга причина. Това е пазарна икономика, като ми харесва ще си купя. Като не ми харесва, няма да си купя.
                  А в Хърватско как е положението не мога да коментирам, никога не съм минавал от там. Предполагам че имат местно производство с добро качество.
                  А тази верига Конзум на какво ниво е? Защото навремето и аз бях фен на СБА, обаче беше отдавна, докато не решиха да се ориентират към най-масовото и евтиното, т.е. да продават главно боклуци на ниски цени, т.е. промениха си сегментацията и таргета. Еми, не съвпадат с моите представи и цели. Обаче, от другата страна последните години Билла започна да прави нов тип магазини, малки, заредени главно с качествени и деликатесни стоки, точно по вкуса ми. Вече съм им фен и пазарувам главно там, въпреки малко по-високите цени.
                  Нивото е като на Билла... Те са толкова големи Конзум, че са се разляли и в Сърбия и в БиХ под други брандове вече. Въпросът е, че дискаунтърите не могат да припарят... тук там някой заблуден Lidl и тва е.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                    Не,бе,по-добре е да има метро в Полски Тръмбеш
                    Да, че бате Пешо много бавно стига на четири крака от кръчмата на Полски Тръмбеш до покрайнините.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
                      Ми готини са доматките на грозд, дума да няма против тях, пробвах ги! Според тебе обаче, по-добре ли е борда да ти позволява да ядеш само картон и да ги сънуваш тия доматки?! А и не виждам при положение, че всеки по един или друг начин налага протекционизъм защо ние да сме най-послушните.... Още повече, че тука веригите си позволяват да рекетират... което като се замислиш, също е толкова некоректно.

                      Последните дни бях в Хърватска и Италия - ми купих си 3 кила салами от там. Тия кучета тука дето ги ядем, там просто ги няма в магазините! А цените са подобни, стигнали сме ги на цени... обаче качествената ни продукция я няма! Защо? Щото производителя трябва да произвежда тоалетна хартия, че да може да остане и за рекета.

                      А защо най-голямата верига в Хърватско е тяхна? Що не е била или кауфланд, а е Конзум?
                      Аз само казвам, че докато е на сметка ще си пазарувам вносно с добро качество. Не ме интересува по каква причина ще е изгодно, дали заради изкривен валутен курс или по друга причина. Това е пазарна икономика, като ми харесва ще си купя. Като не ми харесва, няма да си купя.
                      А в Хърватско как е положението не мога да коментирам, никога не съм минавал от там. Предполагам че имат местно производство с добро качество.
                      А тази верига Конзум на какво ниво е? Защото навремето и аз бях фен на СБА, обаче беше отдавна, докато не решиха да се ориентират към най-масовото и евтиното, т.е. да продават главно боклуци на ниски цени, т.е. промениха си сегментацията и таргета. Еми, не съвпадат с моите представи и цели. Обаче, от другата страна последните години Билла започна да прави нов тип магазини, малки, заредени главно с качествени и деликатесни стоки, точно по вкуса ми. Вече съм им фен и пазарувам главно там, въпреки малко по-високите цени.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
                        По-добре е тия милиарди да не ги взимаме както ни ги дават даром от ЕС, нали? Или па да ги вземем някак си и да ги дадем за пенсии. Да хапнем, да пийнем, да оригнем дружелюбно, а като свършат пак да сме си по старому... само, че без метро?
                        Не,бе,по-добре е да има метро в Полски Тръмбеш
                        Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                          как да не е заради софия ...................... над 1 млрд се хвърлят за метро и цяла България гладува заради рахата на "софиянци"...
                          Айде първо се поинтересувайте как се финансира строежа на метрото,пък после приказвайте глупости как цяла България гладува заради София.Аман от комплексирани злобари!
                          Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                            как да не е заради софия ...................... над 1 млрд се хвърлят за метро и цяла България гладува заради рахата на "софиянци"...
                            По-добре е тия милиарди да не ги взимаме както ни ги дават даром от ЕС, нали? Кво ше ги усвояваме - дай да бъдем солидарни със селото и цялата държава да потъне в глад и мизерия. Нищо нема да почваме да правим докато на Пешко не му хареса на село ситуацията. Или па да ги вземем някак си и да ги дадем за пенсии. Да хапнем, да пийнем, да оригнем дружелюбно, а като свършат пак да сме си по старому... само, че без метро?

                            С такова мислене до никъде няма да стигнем. И заради това мислене, обратния и Адолф пак ще са в парламента (не че другите са цвете, ама тия...).
                            Last edited by Дебнем на замаушка; 08.05.2013, 15:08.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
                              Първоначално изпратено от Бате Пешо
                              Нищо просто не се кефя на съсипването на 4/5 от територията на страната.
                              Ма тва не е ЗАРАДИ София, а плод на скудоумието на тия, дет взимат решенията ...
                              Не е едно и също ...
                              как да не е заради софия ...................... над 1 млрд се хвърлят за метро и цяла България гладува заради рахата на "софиянци"...
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Repoman Разгледай мнение
                                Е нали искаме свободна пазарна икономика? Защо да налагаме протекционизъм?
                                В момента са много вървежни едни испански домати на грозд, имаше ги на Билла тези дни, ами истински вкус на домат, нищо общо с нашите оранжерийни недоразумения.
                                И проблемът хич не е във веригите, не е там ключа. Проблемът е в скапания валутен борд, ако го нямаше икономиката отдавна да е отразила този дисбаланс и курсът да е друг. Обаче понеже имаме борд, ето че ще си купувам испански домати на добра цена, вместо български пластмасови боклуци. Защо да не го правя след като бордът ми го позволява?
                                Ми готини са доматките на грозд, дума да няма против тях, пробвах ги! Според тебе обаче, по-добре ли е борда да ти позволява да ядеш само картон и да ги сънуваш тия доматки?! А и не виждам при положение, че всеки по един или друг начин налага протекционизъм защо ние да сме най-послушните.... Още повече, че тука веригите си позволяват да рекетират... което като се замислиш, също е толкова некоректно.

                                Последните дни бях в Хърватска и Италия - ми купих си 3 кила салами от там. Тия кучета тука дето ги ядем, там просто ги няма в магазините! А цените са подобни, стигнали сме ги на цени... обаче качествената ни продукция я няма! Защо? Щото производителя трябва да произвежда тоалетна хартия, че да може да остане и за рекета.

                                А защо най-голямата верига в Хърватско е тяхна? Що не е била или кауфланд, а е Конзум?

                                Коментар

                                Working...
                                X