IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Време ли е и тук да треснем един здрав данък депозит като в Кипър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това за мързеливите пари и лисичата дупка не знам откъде го измисли. Щом банката дава високи лихви значи изкарва пари от някъде - ако раздава кредити на високи лихви и има кой да взима такива кредити значи всичко е наред - пазара определя лихвата.
    Това дето си го мислиш, че като сложиш висок данък и хората ще почнат да теглят депозитите си и да ги наливат уж в икономиката няма да стане. СПравка САЩ където лихвата беше 0 процента ама това не помогна на икономиката.

    Коментар


    • ДААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА!

      Коментар


      • Мммм да, време е да съгласен съм.
        Но защо само депозитите? нека също да направим опис на имотното състояние на всеки "буржоа", и ако някой си позволява да живее в повече от една стая, нека там да настаним крайнонуждаещи се (може пенсионери, може роми, може и бежанци). А ако някой пък си позволява да изкарва повече от минималната заплата на месец, сумата моментално да се конфискува и да се раздаде на бедните. Това е някак си по в реда на пролетарските идей.
        P.S. Също е време за народна власт, нека всеки овчар, полу-грамотен селянин, шофьор, сервитьор, бакшиш и бачкатор бъдат назначени за министри и да управляват спрямо нуждите на народа.

        Коментар


        • Време ли е и тук да треснем един здрав данък депозит като в Кипър?

          Мисля, че е време. С този мижав данък върху лихвите нищо не правим. Трябва един здрав данък от 6-7% върху целия депозит, за да се изкарат мързеливите пари от лисичата дупка! И както в Кипър да се удържат преди още да са ги изтеглили от банкоматите в неделя. Приветствам такова държавническо решение.
        Working...
        X