IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Време ли е и тук да треснем един здрав данък депозит като в Кипър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
    Това с конфискациите може да работи, при строго авторитарен режим, диктатура, където границите се оxраняват и народа е като затворник в собствената си страна.
    В момента в който вземеш на някой 6-7% от депозита. На другия ден целия депозит ще е заминал зад граница, най-вероятно с него и собственика (в повечето случай образован и грамотен човек). Капиталите заедно с таланта ще си заминат с кеф от тази "държава"* която си позволява да национализира частна собственост.
    Накрая ще останете само полу-грамотни пролетари който ще се избиете взаимно, щото няма да останат чужди пари които да крадете.
    Ха сега си продължи "мисленето" в глобален аспект, имайки в предвид че това ще се случи навсякъде по света!

    .. или ти смяташ, че "този с депозити" /понеже както сам прие, че е "в повечето случай образован и грамотен човек"/, ще обиколи последователно всички "места", от където да му вземат по 6-10% ?
    Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

    Коментар


    • Правителството на Кипър не успя да прокара спасителния план

      http://www.dnevnik.bg/evropa/2013/03...ia_da_prokara/
      remember remember the fifth of november

      Коментар


      • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
        Панелов 1, така ли мислиш че ще се стимулират и ще ти изкупят панелките, леле до къде е паднала простотията в този форум. Като направиш такава глупости, си пишеш един чудесен автогол - политически, отделно поставяш сериозни условия за банк рън и най-вече отлив на капитали от страната, тогава хептен никой няма ти купува панеляци - а точно обратното. Ама искай си, то с искане ако се стааваха нещата до сега си събрал 1к панеляци Стига си писал глупости, остави пазара да определя нещата. Щом има банка и дава определени лихви, значи има такова предлагане на кинти и онакова търсене на кинти а цената/лихвата е определена и е сигнал за двете страни. Стига с тези пост комунистически закони и регулации и съвети за национализация, заради тях се докарахме до това дереже.
        Простотията е продукт на дивия капитализъм, виж Световната банка и МВФ , които препоръчват такива мерки са друга бира. ТЕ и само ТЕ , а не някакви прости български бакали и зарзаватчии са разбрали откъде се пълни държавната хазна.

        Коментар


        • Панелов 1, така ли мислиш че ще се стимулират и ще ти изкупят панелките, леле до къде е паднала простотията в този форум. Като направиш такава глупости, си пишеш един чудесен автогол - политически, отделно поставяш сериозни условия за банк рън и най-вече отлив на капитали от страната, тогава хептен никой няма ти купува панеляци - а точно обратното. Ама искай си, то с искане ако се стааваха нещата до сега си събрал 1к панеляци Стига си писал глупости, остави пазара да определя нещата. Щом има банка и дава определени лихви, значи има такова предлагане на кинти и онакова търсене на кинти а цената/лихвата е определена и е сигнал за двете страни. Стига с тези пост комунистически закони и регулации и съвети за национализация, заради тях се докарахме до това дереже.
          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
            Данъкът на депозитите в Кипър си е чиста национализация, въвеждането му при нас ще доведе до революция, а не до протести. За това какво ще се случи с банките дори не говорим.

            ПС: само да спомена, че аз започнах изтегляне на парите си от депозити в БГ и малко по малко ги изнасям. За всеки случай.
            Само плашите гаргите! Хайде да видим какво толкова ще се случи в Кипър. Лисичетата хукнаха към банкоматите в неделя, но добрите МВФ и световната банка са предвидили и са удържали 6-те% -а предварително. Така се прави. После нека теглят кво искат
            Щом не влагат в икономиката а мишкуват, да го духат

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
              Мисля, че е време. С този мижав данък върху лихвите нищо не правим. Трябва един здрав данък от 6-7% върху целия депозит, за да се изкарат мързеливите пари от лисичата дупка! И както в Кипър да се удържат преди още да са ги изтеглили от банкоматите в неделя. Приветствам такова държавническо решение.
              Проекто предложението се приема но с изменение в частта си за процентното облагане на сумите на граждани и юредически лица.предлага се увеличение на първоначално предложената ставка да стане от 7% на 50%
              http://vbox7.com/play:2d8abedc
              с набраните средства ще бъдат закупувани от наши фирми палатки за три милиона собственици на панелни жилища който ще бъдат принудително изселени от опасните им жилища
              ние се ебаваме ама знае ли човек

              Коментар


              • Кипър

                Данъкът на депозитите в Кипър си е чиста национализация, въвеждането му при нас ще доведе до революция, а не до протести. За това какво ще се случи с банките дори не говорим.

                ПС: само да спомена, че аз започнах изтегляне на парите си от депозити в БГ и малко по малко ги изнасям. За всеки случай.
                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                Коментар


                • Това с конфискациите може да работи, при строго авторитарен режим, диктатура, където границите се оxраняват и народа е като затворник в собствената си страна.
                  В момента в който вземеш на някой 6-7% от депозита. На другия ден целия депозит ще е заминал зад граница, най-вероятно с него и собственика (в повечето случай образован и грамотен човек). Капиталите заедно с таланта ще си заминат с кеф от тази "държава"* която си позволява да национализира частна собственост.
                  Накрая ще останете само полу-грамотни пролетари който ще се избиете взаимно, щото няма да останат чужди пари които да крадете.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                    Хехехе, а Великобритания и Съветските Американски Щати, които национализираха банки какви са?
                    Великобритания е ОК. Ако има държава на чието правителство искренно се възхищавам то това са точно ЮК.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Аз съм на принципа че парите са фашисти. Търсят ред, сигурност и силни институции. Кипър, Гърция, Унгария, България са комунистически държави.
                      Хехехе, а Великобритания и Съветските Американски Щати, които национализираха банки какви са?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                        А в кипърски?

                        Щото там ги тресна и ми изтриха темата - протестирам.
                        Аз съм на принципа че парите са фашисти. Търсят ред, сигурност и силни институции. Кипър, Гърция, Унгария, България са комунистически държави.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Боли ме фара, аз пари в български банки нямам
                          А в кипърски?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Боли ме фара, аз пари в български банки нямам
                            А в кипърски?

                            Щото там ги тресна и ми изтриха темата - протестирам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Боли ме фара, аз пари в български банки нямам

                              Коментар


                              • Боли ме фара, аз пари в български банки нямам

                                Коментар

                                Working...
                                X