IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Докога ще им търпим беззаконията

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Perun Разгледай мнение
    Защо искаш да се пишеш? Да не си от малцинствата и да си дискриминиран от обществото ни?
    Ако не си прочел, става дума за осигуряването на жилища/еднофамилни къщи само за нуждаещите се, не за всички наред. Т.е. критерия е да има нужда да се осигури жилище на хората.
    Защото и аз нямам жилище, НУЖДАЕЩ СЕ СЪМ, а това раздаване само на цигани си е дискриминация от където и да го погледнеш

    Коментар


    • Първоначално изпратено от batko Разгледай мнение
      не е пазарно и не е коретно спрямо останалите и никой не им пречи да си закупят от свободния пазар....на аванта е лесно!!!
      Дали? У нас ром да си купи жилище по нормалния начин е почти изключено. Заради дискриминацията. Ти ако си ще продадеш ли жилище на ромите? А ако си банка, ще им отпуснеш ли кредит за ново жилище? Ами не, нали?
      Затова добре се е сетила кметицата ни Фъндакова да построи жилища на нуждаещите се и дискриминираните хора от малцинствата у нас. Засега Фъндакова е единствената птичка, в добрия смисъл, но за начало е добре. На изборите пак да я подкрепим, другия мандат да продължи с добрите идеи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Perun Разгледай мнение
        Защо искаш да се пишеш? Да не си от малцинствата и да си дискриминиран от обществото ни?
        Ако не си прочел, става дума за осигуряването на жилища/еднофамилни къщи само за нуждаещите се, не за всички наред. Т.е. критерия е да има нужда да се осигури жилище на хората.
        не е пазарно и не е коретно спрямо останалите и никой не им пречи да си закупят от свободния пазар....на аванта е лесно!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
          Алоууу и аз съм нуждаещ се и аз искам, къде да се запиша?
          Защо искаш да се пишеш? Да не си от малцинствата и да си дискриминиран от обществото ни?
          Ако не си прочел, става дума за осигуряването на жилища/еднофамилни къщи само за нуждаещите се, не за всички наред. Т.е. критерия е да има нужда да се осигури жилище на хората.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Perun Разгледай мнение
            Браво на кметицата ни Фъндакова, че най-после се намери кой да разбере, че на малцинствата следва първо да се осигурят нужните условия, жилища, и т.н. и после да се интегрират. Еднофамилните къщи са добро решение и дано по-скоро да се осигури терен и да се построят нужните къщи за нуждаещите се.

            Циганите във „Филиповци” не искат кебапчета, чакат еднофамилни жилища
            28.04.2014, 09:10




            Проект на Столична община предвижда незаконните постройки в столичния квартал „Филиповци" да бъдат заменени с еднофамилни къщички. Проектът е започнал още през октомври 2013 г., финансиран е с евросредства, но в момента е замразен.
            В момента проектът минава през обществено обсъждане, обясни кметският наместник в квартала в ефира на БиТиВи. До месец-два проектът трябва да се одобри и след това да се избере строителна фирма, която да изгради къщичките.
            Някои от тези хора живеят тук 52 години. Не може 9-членно семейство да живее на 28 квадрата, посочи кметският наместник.
            Жителите на „Филиповци" са категорични, че всеки път преди избори партиите идват да ги уговарят да гласуват за тях, а след това забравят обещанията си, а кварталът тъне в кал и мизерия.
            Преди избори идват да ни се молят, обещават, че ще подобрят „Филиповци". Но после забравят. Сами си прокарахме водопровод, сами си направихме тоалетните, каза жителка на гетото, определяща себе си като коренячка-софианка, омъжена там от 50 години. Тя посочва, че и нейната къща е незаконна, но е подала молба за узаконяване, за да може синът й спокойно да живее в нея със семейството си.
            Мит е раздаването на кебапчета на циганите, заявиха няколко от другите обитатели на гетото. По думите им те сами могат да си купят кебапчета - не били толкова скъпи.
            Истинският циганин не продава гласа си, както предполагам и истинският българин. Продават се мангалите, каза мъж на средна възраст. Идват, агитират, но след това нищо не правят, коментира още той.
            Според адвоката Николай Хаджигенов, гост в студиото на „Тази сутрин", коментарът на циганите от „Филиповци" е послание към партиите, че гласовете им се продават скъпо. Това е политически цирк, пазарлък, посочи той. Случва се всеки път преди избори, коментира адвокатът традицията на политическите партии да влизат в гетата и да „ухажват" най-бедните прослойки с цел да получат гласовете им.
            Хаджигенов каза още, че няма как толкова постройки да бъдат узаконени, те трябва да се блъснат, а на тяхно място да се построят нови.
            Журналистът Румен Леонидов пък каза, че политическото говорене на тема „малцинства" обслужва политически интереси. Една партия, благодарение на своята логорея по отношение на циганите, и досега е в парламента, припомни той.
            Според него, управляващите съзнателно използват бедността на малцинствата. Трябва да има малцинство на ръба на оцеляването. Определена партия дава сума на един барон, който даже не ги и разпределя. Периодично плаща борчове на циганите в кварталните магазинчета и по този начин ги държи. Много пъти две партии дават на един и същи барон, допълни Леонидов.
            Алоууу и аз съм нуждаещ се и аз искам, къде да се запиша?

            Коментар


            • Браво на кметицата ни Фъндакова, че най-после се намери кой да разбере, че на малцинствата следва първо да се осигурят нужните условия, жилища, и т.н. и после да се интегрират. Еднофамилните къщи са добро решение и дано по-скоро да се осигури терен и да се построят нужните къщи за нуждаещите се.

              Циганите във „Филиповци” не искат кебапчета, чакат еднофамилни жилища
              28.04.2014, 09:10




              Проект на Столична община предвижда незаконните постройки в столичния квартал „Филиповци" да бъдат заменени с еднофамилни къщички. Проектът е започнал още през октомври 2013 г., финансиран е с евросредства, но в момента е замразен.
              В момента проектът минава през обществено обсъждане, обясни кметският наместник в квартала в ефира на БиТиВи. До месец-два проектът трябва да се одобри и след това да се избере строителна фирма, която да изгради къщичките.
              Някои от тези хора живеят тук 52 години. Не може 9-членно семейство да живее на 28 квадрата, посочи кметският наместник.
              Жителите на „Филиповци" са категорични, че всеки път преди избори партиите идват да ги уговарят да гласуват за тях, а след това забравят обещанията си, а кварталът тъне в кал и мизерия.
              Преди избори идват да ни се молят, обещават, че ще подобрят „Филиповци". Но после забравят. Сами си прокарахме водопровод, сами си направихме тоалетните, каза жителка на гетото, определяща себе си като коренячка-софианка, омъжена там от 50 години. Тя посочва, че и нейната къща е незаконна, но е подала молба за узаконяване, за да може синът й спокойно да живее в нея със семейството си.
              Мит е раздаването на кебапчета на циганите, заявиха няколко от другите обитатели на гетото. По думите им те сами могат да си купят кебапчета - не били толкова скъпи.
              Истинският циганин не продава гласа си, както предполагам и истинският българин. Продават се мангалите, каза мъж на средна възраст. Идват, агитират, но след това нищо не правят, коментира още той.
              Според адвоката Николай Хаджигенов, гост в студиото на „Тази сутрин", коментарът на циганите от „Филиповци" е послание към партиите, че гласовете им се продават скъпо. Това е политически цирк, пазарлък, посочи той. Случва се всеки път преди избори, коментира адвокатът традицията на политическите партии да влизат в гетата и да „ухажват" най-бедните прослойки с цел да получат гласовете им.
              Хаджигенов каза още, че няма как толкова постройки да бъдат узаконени, те трябва да се блъснат, а на тяхно място да се построят нови.
              Журналистът Румен Леонидов пък каза, че политическото говорене на тема „малцинства" обслужва политически интереси. Една партия, благодарение на своята логорея по отношение на циганите, и досега е в парламента, припомни той.
              Според него, управляващите съзнателно използват бедността на малцинствата. Трябва да има малцинство на ръба на оцеляването. Определена партия дава сума на един барон, който даже не ги и разпределя. Периодично плаща борчове на циганите в кварталните магазинчета и по този начин ги държи. Много пъти две партии дават на един и същи барон, допълни Леонидов.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bezobraznobeden Разгледай мнение
                Ти Бат' Пешка си късметлия! По случайност живееш в село или махала,ненаселена от гад!Аз живея в близост до гето.На вратата на апартамента си имам /в същност две врати и една на етажа/9 заключалки.В моят квартал без причина убиха професор! Имаме си паметна плоча.С кварталният инспектор си говорим и казвам " нашият квартал е готин имаме си дървета ,храсти ,катерици, наблизо Западен парк,ОТГОВОРЪТ; ....и цигани!Смениха се вече няколко Кв.инсп.Не Имп. ти си неинформираният по темата /в същност във всичко свързано с политика,философия,социология и още какво ли още не! Дерзай Пешка!.
                Грешиш.Селото ми е пълно с мангали но не са агресивни.Много рядко се бият помежду си.Преди десетина години убиха едно момиче много красиво което застало пред баща си за да не убият него.Тогава всички мангали въпреки МВР се вдигнаха и запалиха къшата на фамилията извършила убийството и ги изгониха от село.На някои от нашите мангали им стига акъла да откраднат от съседните села царевица люцерна ходят за дърва,Имаме един много як арендатор той преди години потроши от бой няколко крадливи цигани и нещата се успокоиха.В съседното село едни полицай избиха конете пуснати по улиците и те така.Дори съм виждал циганин педерас.Те са като животните имат само първа сигнална система.Има и такива които работят в Испания и Гърция накупиха си къщи и те така.Причината да се вършат престъпления е голямата безработица и калпавата държава която не иска да сложи ред,А такива дето заплашват и са агресивни трябва да се оправят незабавно с лопатата.Трябва да се сложи край на телковете и социалните помощи и да се прилага закона

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Айде да спреш глупостите.И да ми посочиш кога и къде съм го нарекъл нацист.Импето беше един заблуден човек.Гледам има някакъв напредък но малък.Имаме спор с него а ти се бъркаш там където не разбираш за какво става дума.Императора му е трудно да разбере че не циганите са виновни.Те са като кучето скачат според тоягата.И точат с помощта на българи социалната система.Щото цигани лекари няма цигани в парламента няма или от тях нищо не зависи цигани в МВР няма нито в телковете нито има мангали социални работници.Големия проблем сме ние и нашата държава.
                  Ти Бат' Пешка си късметлия! По случайност живееш в село или махала,ненаселена от гад!Аз живея в близост до гето.На вратата на апартамента си имам /в същност две врати и една на етажа/9 заключалки.В моят квартал без причина убиха професор! Имаме си паметна плоча.С кварталният инспектор си говорим и казвам " нашият квартал е готин имаме си дървета ,храсти ,катерици, наблизо Западен парк,ОТГОВОРЪТ; ....и цигани!Смениха се вече няколко Кв.инсп.Не Имп. ти си неинформираният по темата /в същност във всичко свързано с политика,философия,социология и още какво ли още не! Дерзай Пешка!.
                  Last edited by bezobraznobeden; 27.04.2014, 22:18.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jason_Thorn Разгледай мнение
                    абе човек, какво ти стана? до преди година наричаше импето нацист а сега неговата песен запя. мангалите с лопата в главата. нали имаше свестни? или оняа "свесното" мангале у ваше село де работеше повече от българин, най накрая те окраде? нали не биваше с насилие?

                    както и да е, радвам се че си прогледнал.
                    Айде да спреш глупостите.И да ми посочиш кога и къде съм го нарекъл нацист.Импето беше един заблуден човек.Гледам има някакъв напредък но малък.Имаме спор с него а ти се бъркаш там където не разбираш за какво става дума.Императора му е трудно да разбере че не циганите са виновни.Те са като кучето скачат според тоягата.И точат с помощта на българи социалната система.Щото цигани лекари няма цигани в парламента няма или от тях нищо не зависи цигани в МВР няма нито в телковете нито има мангали социални работници.Големия проблем сме ние и нашата държава.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                      Има малки разлики в словореда.
                      Хм, защо?! Да редактираш мъртъв поет, не е добра идея.
                      Не го редактирам, Вал.
                      Хе-хе.
                      Редактирали са го тези, които са го публикували тук-сега във формата на четиристишия. Щото за тях поезията е възможна, само ако е оформена в четиристишия. Грух-грух.

                      Анадъм?
                      Или грух-грух?
                      Свободен във виелицата.
                      http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

                      Коментар


                      • Има малки разлики в словореда.
                        Хм, защо?! Да редактираш мъртъв поет, не е добра идея.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vmankov Разгледай мнение
                          Ботйовият словоред, оригиналът, според мен, е този:

                          Тежко, тежко! Вино дайте! Пиян дано аз забравя туй, що, глупци, вий не знайте позор ли е или слава!

                          Да забравя край свой роден, бащина си мила стряха и тез, що в мен дух свободен, дух за борба завещаха!

                          Да забравя род свой беден, гробът бащин, плачът майчин, тез, що залъкът наеден грабят с благороден начин, грабят от народът гладен, граби подъл чорбаджия, за злато търговец жаден и поп с божа литургия!

                          Грабете го, неразбрани!
                          Грабете го! Кой ви бърка? Скоро тоя не ще да стане: ний сме синца с чаши в ръка!

                          Пием, пеем буйни песни и зъбим се на тирана; механите са нам тесни — крещим: "Хайде на Балкана!“

                          Крещим, но щом изтрезнеем, забравяме думи, клетви, и немеем и се смеем пред народни свети жертви!

                          А тиранинът върлува и безчести край наш роден: коли, беси, бие, псува и глоби народ поробен!

                          О, налейте! Ще да пия!
                          На душа ми да олекне, чувства трезви да убия, ръка мъжка да омекне!

                          Ще да пия на пук врагу, на пук и вам, патриоти!
                          Аз веч нямам мило, драго, а вий, вий сте идиоти!
                          Last edited by vmаnkov; 27.04.2014, 17:21.
                          Свободен във виелицата.
                          http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                            Другата възможност е ника да си има нов стопанин, който не е напълно в течение за всички изказвания на стария

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Jason_Thorn Разгледай мнение
                              абе човек, какво ти стана? до преди година наричаше импето нацист а сега неговата песен запя. мангалите с лопата в главата. нали имаше свестни?
                              Другата възможност е ника да си има нов стопанин, който не е напълно в течение за всички изказвания на стария

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                                На това му казват позитивна дискриминация, ...
                                Казват. Некои.
                                Аз - не.

                                Но скоро, Вал, - няма да е далеч времето - когато и най-тъпият бял човек, и най-зомбираният последен талавизионен мислач, на каквото ми прилича това mnz, например, ще усети просто на гърба си разликата между истината и пропагандата, омайваща гоите и робовете.

                                Прочее, доволен съм, че няма да съм жив тогава, доволен съм, че живея, макар и в края, на времето на човечеството с човешко лице. Не свинско


                                http://chitanka.info/text/3243-v-mehanata
                                Last edited by vmankov; 26.04.2014, 16:04.

                                Коментар

                                Working...
                                X