IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 25.03.2013 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ВЪВ ВАРНА СМЕ НАД 80 000 ДО МОМЕНТА. ТУК Е СТРАШНО.

    Коментар


    • Засега протестът в София върви като така:
      http://www.youtube.com/watch?v=7Q0y1wYe3HM


      Според мен са възможни по-сериозни неща в Пловдив, и, с малка вероятност, много сериозни в София, довечера.
      Last edited by vmаnkov; 03.03.2013, 13:41.
      Свободен във виелицата.
      http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
        За Диамантената Сутра е грехота да се четат коментари, дори и да са на Ошо. Трябва да се прочете самата сутра. Реториката е убийствена. Директно предизвиква интуитивното мислене. Мисленето със шкембето.

        "Същества, същества Субхути. Татхагата говореше за тях като за не същества. За това им викат същества."
        Диамантената Сутра

        Такава реторика съм слушал от старите баби и дядовци като се събираха по празниците на хапка и пийка. Подобно говорене се възприемаше между тях като тежкарско и мъдро. И с право.

        В горния цитат от сутрата се казва истината за живото и не живото. А самия начин на казване показва, че думите имат най малко два смисъла.

        Оратора може да използва, а слушателите да разбират една и съща дума в различните нейни смисли. Всяка дума има най малко два смисъла - релативистки и детерминистки. Разбира се може да има безброй много смисли.

        Например модерната в революционни времена дума "свобода".

        От релативистка гледна точка свободата е абсолютната истина. Свободата е липсата на абсолютен ненарушим закон, липсата на абсолютна истина. Свободата е същността, есенцията от която произлиза всичко.

        От детерминистка гледна точка свободата е грешка. Свободата е нещо невъзможно и необяснимо, също както и грешката.
        Много съм доволен от твоя коментар, падна ми нàсърце.

        Забележка от мен за удебеленото: нема грехота, Ананда, има само път и неговият край или цел е забравяне и на пътя, и на целта
        Last edited by vmаnkov; 03.03.2013, 14:20.
        Свободен във виелицата.
        http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

        Коментар


        • Най-много ме е гнус от тази тиква на главата на лъва

          Коментар


          • Всички се кефят на Гуглето, че ни поздравило. Поне в 5-6 сайта това е водеща новина.

            За мен това е гавра с национален символ.

            Какво мислите???

            Порното на Гугъл


            Герб на РБ







            Конституция на РБ
            Глава десета
            ГЕРБ, ПЕЧАТ, ЗНАМЕ, ХИМН, СТОЛИЦА


            Чл. 164.
            Гербът на Република България е изправен златен лъв на тъмночервено поле във формата на щит.

            Коментар


            • Кире, видях те на протеста Един беше написал на националния флаг - Ибрикчии

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                Антоанета Цонева
                най-големият кошмар на ГЕРБ се сбъдва - колкото и да се опитват да приглушат акта на Пламен Горанов - самозапалване в знак на протест срещу ТИМ и мафиотското управление на Варна - след оставката на Кирил Йорданов ще им бъде много трудно да изправят срещу една легенда - бацко, фидоска и цв.цв - след саможертвата на Пламен и победата на гражданите на Варна - шаячната правда на ГЕРБ няма от къде да черпи морален ресурс да управлява - от едната страна са животът и свободата - от другата мафията, корупцията и бездънната простотия
                ГЕРБ и морален ресурс?!?!?!

                Ами "любимата" Тиква не смее да излезе пред народа на втори голям български празник. Криеше се като плъх на Деня на Левски, крие се като плъх и на националния празник!
                ДЕРАТИЗАТОРИТЕ да дойдат!
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • http://www.pik.bg/toma-bikov-ogi-i-s...nov-v-zatvora/
                  Тома Биков: „Оги и Светлана” може да прати Борисов и Цветанов в затвора

                  Коментар


                  • Антоанета Цонева
                    най-големият кошмар на ГЕРБ се сбъдва - колкото и да се опитват да приглушат акта на Пламен Горанов - самозапалване в знак на протест срещу ТИМ и мафиотското управление на Варна - след оставката на Кирил Йорданов ще им бъде много трудно да изправят срещу една легенда - бацко, фидоска и цв.цв - след саможертвата на Пламен и победата на гражданите на Варна - шаячната правда на ГЕРБ няма от къде да черпи морален ресурс да управлява - от едната страна са животът и свободата - от другата мафията, корупцията и бездънната простотия

                    Коментар


                    • ГЕРБ плахо оттегли доверието си от кмета на Варна

                      Въпреки очакванията, че днес областното ръководство на ГЕРБ във Варна категорично ще обяви оттеглянето на доверието си от кмета на Варна Кирил Йорданов и ще поиска оставката му, това не се случи .

                      На спешно и извънредно свикана пресконференция в петък Йорданов заяви:
                      "Решението за това, дали имам подкрепата на партията, която издигна кандидатурата ми за кмет, ще бъде взето, когато хората, които могат да го направят са в състояние да го направят". Така отговори на въпроса, дали все още се ползва с подкрепата на ГЕРБ кметът на Варна Кирил Йорданов.

                      Пак на спешно и извънредно свикана пресконференция в 9.00 днес, местният координатор на партията Иван Портних на практика показа, че "партията, която издигна кандидатурата (на Кирил Йорданов) за кмет" не е в състояние категорично да поправи грешката, която направи през 2011г. с номинирането на Кирил Йорданов за четвърти мандат.

                      На въпроса, какво мисли по въпроса с исканата вече втора седмица от протестиращите във Врна оставка на Кирил Йорданов, Портних най-напред каза, че ако хората искат Йорданов да се оттегли, той трябва да го направи. След това обаче бяха нужни усилията на още двама от членовете на областното ръководство на ГЕРБ във Варна, за да стане ясно, каква точно е позицията на партията на Борисов.

                      Най-напред Димитър Атанасов заяви, че оставката на Йорданов е въпрос на неговото лично достойнство.
                      След това Красимир Петров обясни, че през 2011г. Йорданов е бил "по-малкото зло" и това е станало причина ГЕРБ да застане зад кандидатурата му. По думите на Петров заради тази ситуация е било подменено предишното областно ръководство на ГЕРБ във Варна, оглавявано от депутата Павел Димитров.
                      Така се стигна до финалното доуточняване на ситуацията от Иван Портних, който каза, че решението за оттеглянето на доверие от Кирил Йорданов е взето лично от Бойко Борисов и то е било съобщено на варненския кмет рано тази сутрин.

                      Така се оказа, че след близо двуседмични консултации с Борисов и вицепремиера Цветан Цветанов, след няколко заседания на местния актив на ГЕРБ във Варна, партията така и не събра кураж категорично да заяви, че Йорданов трябва да се оттегли.

                      Подробности очаквайте по-късно на www.dnevnik.bg.

                      Тези не смеят и да пръднат без разрешение на Боко или Цецо. Плужеци!
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Plamen Darakchiev
                        Биволь започна дискусия за това как да се прави от тук нататък. Както може да се предположи оценката на банкера и мнението му за реформа и съвсем прагматично. И напълно съвпада с това на протестиращите.
                        По отношение на изборното законодателство посоката, струва ме се, е ясна. Що се отнася до Законът за политическите партии, въпросът е деликатен. Според мене далеч по-важен е промяната на контекста (включително изборното законодателство), отколкото реформата вътре в самите партии. Ако зависише от мен бих пипнал Закона за политическите партии само дотолкова да се вградят правила, които предпазват от брутално обсебване на партията от нейния лидер или групата около него. Практика, която най-добре илюстрира уставът на ДПС.
                        Ако трябва да подкрепя мнението си, защото не трябва да се концентрираме прекалено много върху партиите, ще дам един на пръв поглед съвсем отвлечен пример.
                        Представете си, че една българска партия бъде поставена в контекста на управление, каквото има в Холандия, или в Полша или Чехия. Това значи, че една партия у нас ще трябва първо да има визия и да излъчва свои представители в общините, след това да прави същото във второто ниво (региони или области) и накрая -- що се отнася до централната власт. Едва тогава, при наличието на такива условия, сиреч децентрализация, ще станем свидетели на естественото придвижване и кариера в професията на политика -- общински съветник, представител в регионалното събрание и накрая -- народен представител.
                        Ето защо, проблемът не е само в партиите.

                        https://www.bivol.bg/deficit-na-spravedlivost.html

                        Коментар


                        • Честит Национален празник българи!!!
                          Да сте живи, здрави и да пребъде България!!!
                          И това ще мине ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                            Тъй като темата се превърна в дървено философстване с известно притеснение предлагам някои дребни, но според мен логични изменения на Конституцията на РБ, касаещи правомощията на Президента.

                            Сегашна редакция:


                            Предлагам следната редакция на ал.1

                            Съображенията ми са следните: В сегашната редакция има някакви неясни какви консултации на президента с парламентарните групи, които дори нямат срок. Няма нужда от консултации, доколкото числеността на групите е ясна. А вече за една седмица парламентарната група да излъчва премиер и правителство.

                            Промяна на ал.2 така:


                            Предлагам и една нова алинея.


                            Редакцията на ал.3 да е следната:


                            Нова редакция на ал.4


                            Алинеи 5,6 и 7 се запазват същите.
                            Предлагаш, но не се приема!

                            Коментар


                            • Тъй като темата се превърна в дървено философстване с известно притеснение предлагам някои дребни, но според мен логични изменения на Конституцията на РБ, касаещи правомощията на Президента.

                              Сегашна редакция:
                              Чл. 99.
                              (1) Президентът след консултации с парламентарните групи възлага на кандидат за министър-председател, посочен от най-голямата по численост парламентарна група, да състави правителство.
                              (2) Когато в 7-дневен срок кандидатът за министър-председател не успее да предложи състав на Министерския съвет, президентът възлага това на посочен от втората по численост парламентарна група кандидат за министър-председател.
                              (3) Ако и в този случай не бъде предложен състав на Министерския съвет, президентът в срока по предходната алинея възлага на някоя следваща парламентарна група да посочи кандидат за министър-председател.
                              (4) Когато проучвателният мандат е приключил успешно, президентът предлага на Народното събрание да избере кандидата за министър-председател.
                              (5) Ако не се постигне съгласие за образуване на правителство, президентът назначава служебно правителство, разпуска Народното събрание и насрочва нови избори в срока по чл. 64, ал. 3. Актът, с който президентът разпуска Народното събрание, определя и датата на изборите за ново Народно събрание.
                              (6) Редът за съставяне на правителство по предходните алинеи се прилага и в случаите на чл. 111, ал. 1.
                              (7) В случаите на ал. 5 и 6 президентът не може да разпуска Народното събрание през последните три месеца от своя мандат. Ако в този срок парламентът не може да състави правителство, президентът назначава служебно правителство.
                              Предлагам следната редакция на ал.1
                              (1) Президентът в срок от 24 часа след конституирането на новото Народно събрание възлага на най-голямата по численост парламентарна група, да състави правителство. Срокът важи и в случаите когато в мандата на работещо Народно събрание, правителството подаде оставка или му е гласувано недоверие.
                              Парламентарната група в срок от една седмица след връчване на мандата представя за гласуване в Народното събрание председател и състав на Министерски съвет
                              Съображенията ми са следните: В сегашната редакция има някакви неясни какви консултации на президента с парламентарните групи, които дори нямат срок. Няма нужда от консултации, доколкото числеността на групите е ясна. А вече за една седмица парламентарната група да излъчва премиер и правителство.

                              Промяна на ал.2 така:
                              (2) Когато в 7-дневен срок най-голямата по численост парламентарна група не успее да предложи председател и състав на Министерския съвет, президентът възлага това на втората по численост парламентарна група, която има една седмица срок да предложи председател и състав на Министерски съвет.
                              Предлагам и една нова алинея.
                              (2.1) В случай че двете най-големи парламентарни групи са еднакви по численост, президентът по свое усмотрение предлага на едната първия мандат за съставяне на правителство в същия срок.
                              Редакцията на ал.3 да е следната:
                              (3) Ако и в този случай не бъде предложен състав на Министерския съвет, президентът в срока от една седмица възлага на някоя следваща парламентарна група да посочи кандидат за министър-председател и Министерски съвет.
                              Нова редакция на ал.4
                              (4) Когато проучвателният мандат е приключил успешно, парламентарната група предлага на Народното събрание да избере кандидата за министър-председател и Министерски съвет.
                              Алинеи 5,6 и 7 се запазват същите.
                              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • http://www.youtube.com/watch?v=IojvyIiI9no
                                Custodite sortem vestram

                                Коментар

                                Working...
                                X