IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 22.02.2013 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
    Гигов, прочети долния линк. Не е само Законът на Ом. Има доста неща, когато токът е ПРОМЕНЛИВ.

    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%...82.D0.BE.D0.BA
    Е ти това дето го препоръчваш на другите чете ли го?И колко е косинус фи при активен товар?Като намалим напрежението мощността намалява ли?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батко Пешо Разгледай мнение
      Физика 1 и 2 се учи в техническите университети.Нещата при теб просто са трагични.Ти незаслужаваш основно образование а се хвалиш с висше.Един мой даскал казваше че има два вида невежество без диплома и с диплома.Ти явно си от втория случаи при това агресивен.Надявам се да не си ръководен пост щото може да причиниш огромни щети.
      Ти освен с квалификации по мой адрес, не прочетох какво ти е мнението относно пониженото напрежение в мрежата.
      Дали и ти мислиш като Гигов, че то само удължава времето за постигането на желания резултат или раздува сметките ни?

      Или ти по-скоро реагира на ключовата дума "картофи"?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
        Това е проблемът и затова не се разбираме.
        Ти боравиш със знанията си до 7-ми клас, а аз с тези след това. С тези знания, в които физиката не е разделена на класове, а на части: Физика I и Физика II.

        Няма нищо. Животът е пред теб.
        Физика 1 и 2 се учи в техническите университети.Нещата при теб просто са трагични.Ти незаслужаваш основно образование а се хвалиш с висше.Един мой даскал казваше че има два вида невежество без диплома и с диплома.Ти явно си от втория случаи при това агресивен.Надявам се да не си ръководен пост щото може да причиниш огромни щети.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
          Колега! Ами това аз съм го учил при другаря Кръстилев. Той беше автор и на един раздел от учебника по "Теория на електротехниката". Голям скъпар беше на бележките, ама и там, както на всички технически предмети изкарах шестица.

          Та това дето го гледаш се отнася за реактивните товари. А в домакинството реактивните товари са НИЩОЖНИ. Вервай ми, нищожни са. Това са електромотори, а мощността на елмоторите спрямо нагревателните уреди е много малка. За това и в домакинството не се отчита т.нар. Q, качествен фактор. И не се измерва реактивната мощност защото не е икономически оправдано.
          Айде стига безплатни уроци.
          А така. Всичките ми постове към теб са относно активните товари: котлони, бойлери и печки.

          Разбра ли от примера ми с картофите защо пониженото напрежение раздува потреблението ни на еленергия, като не само се увеличава консумацията, а дори в определени случаи не можеш да достигнеш желания резултат.

          Аз ти се ядосах на израза: "Котлонът ще работи 5 минути повече и пак всичко е ОК". Ама не така стоят нещата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
            Колега! Ами това аз съм го учил при другаря Кръстилев. Той беше автор и на един раздел от учебника по "Теория на електротехниката". Голям скъпар беше на бележките, ама и там, както на всички технически предмети изкарах шестица.

            Та това дето го гледаш се отнася за реактивните товари. А в домакинството реактивните товари са НИЩОЖНИ. Вервай ми, нищожни са. Това са електромотори, а мощността на елмоторите спрямо нагревателните уреди е много малка. За това и в домакинството не се отчита т.нар. Q, качествен фактор. И не се измерва реактивната мощност защото не е икономически оправдано.
            Айде стига безплатни уроци.
            Извинявам се за намесването в разговора, но на прима виста се сещам - Който не знае закона на Ома да си оди Дома!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              Хайдеееее и ти започна.

              Един ел. уред е проектиран от по-умни от теб и мен да работи с номинално напрежение. В БГ това е 220 волта.
              С по-ниско от това напрежение той не може да достигне номиналната си мощност.

              И пак се връщаме към картофите, че са ти по-близки :

              Ако имаш напрежение 160 волта, може да вариш картофи 5 часа на 50 градуса, електромерът ти да отчете 5 киловатчаса потребление и пак няма да ги свариш. А когато напрежението ти е 220 волта, котлонът ти успява да ги загрее на 90 градуса и да ги свари за 1 час. Тогава електромерът ти ще е отчел 1 киловатчаса.
              Да се спори с арогантни невежи е безсмислено.

              Коментар


              • http://www.blitz.bg/news/article/183076

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4ubaka Разгледай мнение
                  Добре, това е важно, бях
                  почнал да се притеснявам за тебе

                  "господари, слуги, слуги на слуги..."
                  виждаш лЕ колко робска ти е душицата,
                  Наистина ако искаш да достигнеш
                  некакво ниво на самоуважение
                  на първо място
                  и после уважение от другите,
                  трябва да превъзмогнеш това у себе си!

                  пп донякъде те разбирам, но не го приемам,
                  явно си се кланял доста и на кого ли не,
                  нещо абсолютно присъщо за
                  ДС бюрократи и кариеристи
                  Дано , този път на теб да ти е ясно ,че и мечката в зоологическата градина се чувства свободна ,истински свободна ....даже и лувува....питомни зайци.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                    Гигов, прочети долния линк. Не е само Законът на Ом. Има доста неща, когато токът е ПРОМЕНЛИВ.

                    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%...82.D0.BE.D0.BA
                    Колега! Ами това аз съм го учил при другаря Кръстилев. Той беше автор и на един раздел от учебника по "Теория на електротехниката". Голям скъпар беше на бележките, ама и там, както на всички технически предмети изкарах шестица.

                    Та това дето го гледаш се отнася за реактивните товари. А в домакинството реактивните товари са НИЩОЖНИ. Вервай ми, нищожни са. Това са електромотори, а мощността на елмоторите спрямо нагревателните уреди е много малка. За това и в домакинството не се отчита т.нар. Q, качествен фактор. И не се измерва реактивната мощност защото не е икономически оправдано.
                    Айде стига безплатни уроци.
                    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                        Хайде, хубава вечер и умната със законите на Ом, Кирхов и т.н.

                        http://www.youtube.com/watch?v=CZxc2CpvHXY
                        Ето ти нещо (не толкова за теб) за обща култура.

                        http://81.161.248.42/ntt/pesu/readings/pesu02a.pdf

                        Хубава вечер и от мен!

                        Коментар


                        • Хайде, хубава вечер и умната със законите на Ом, Кирхов и т.н.

                          http://www.youtube.com/watch?v=CZxc2CpvHXY

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                            Не си съгласен с формулата ми при променлив ток?
                            Съгласен съм, разбира се.
                            Много хубаво си описала фактора на мощността с кирилица.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                              Важното ,че аз си го разбирам..
                              Добре, това е важно, бях
                              почнал да се притеснявам за тебе
                              Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                              айде да не слугуваме на слугите на господарите ни , :
                              "господари, слуги, слуги на слуги..."
                              виждаш лЕ колко робска ти е душицата,
                              Наистина ако искаш да достигнеш
                              некакво ниво на самоуважение
                              на първо място
                              и после уважение от другите,
                              трябва да превъзмогнеш това у себе си!

                              пп донякъде те разбирам, но не го приемам,
                              явно си се кланял доста и на кого ли не,
                              нещо абсолютно присъщо за
                              ДС бюрократи и кариеристи

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5537231
                                ТРОЛОВЕТЕ БИЯТ НАРОДА НИ
                                Още малко им остава! Като дойдем ние ще видите!
                                Last edited by Rusia; 18.02.2013, 22:23.

                                Коментар

                                Working...
                                X