IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 22.02.2013 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    По повод на винетките, искам да кажа, че някъде полицаите имат наглостта да искат касов бон за закупуване на винетка. Това по думите на шофьорът ми, който ме убеждаваше, че касовият бон трябва да стои в колата, а не в счетоводството, където му е мястото. Както и да е, дал съм му срок до сряда да ми представи нормативен документ за това, иначе ще се раздели със 100 кинта
    Гигов пак чете както му изнася.

    Чл. 16. Винетката се състои от две части - едната част - винетен стикер, се залепва на видно място на долния десен ъгъл на предното стъкло на пътното превозно средство, а другата част се съхранява от водача на пътното превозно средство и е доказателство за платената винетна такса за ползване на републиканските пътища.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      Така си е. От утре, ще си нося и фактурата за автомобила и данъчна декларация за произход на парите с които да заплатя евентуалния фиш Всъщност, нищо не може да ме изненада вече А и ако разберат, че не съм гласувал.... Направо ще ме сцепят

      Съгласно наредбата за винетките самият стикер е удостоверение че си платил.
      НАРЕДБА ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА СЪБИРАНЕ НА ТАКСИТЕ ЗА ПОЛЗВАНЕ НА ПЪТНАТА ИНФРАСТРУКТУРА, ЗА ИЗМИНАТО РАЗСТОЯНИЕ, ЗА ПОЛЗВАНЕ НА ОТДЕЛНИ СЪОРЪЖЕНИЯ ПО РЕПУБЛИКАНСКИТЕ ПЪТИЩА И ЗА СПЕЦИАЛНО ПОЛЗВАНЕ НА РЕПУБЛИКАНСКИТЕ ПЪТИЩА ИЛИ НА ЧАСТИ ОТ ТЯХ
      Приета с ПМС № 160 от 07.07.2008 г.
      Обн. ДВ. бр.64 от 18 Юли 2008г., изм. ДВ. бр.79 от 9 Септември 2008г., изм. ДВ. бр.93 от 24 Ноември 2009г., изм. ДВ. бр.64 от 17 Август 2010г.


      Чл. 15. (1) Винетният стикер е удостоверителен знак, който се залепва на мястото, определено в чл. 16, в превозното средство, за което е предназначен, и неговото наличие е основание за допускане на съответното превозно средство до движение по републиканските пътища на Република България или до техни участъци, определени от Министерския съвет.
      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
        Не се знае кой ще спечели. Жена ми и тя нещо разправя за касови бонове, полицаи и винетки. А вчера като купувах от пощата винетката, служителката прилежно написа на гърба на касовия бон номера на винетката.
        Може тези идиоти да са измислили някаква гнусотия. Аз не можах да намеря въз основа на какъв нормативен документ полицаите ще искат винетки.
        Така си е. От утре, ще си нося и фактурата за автомобила и данъчна декларация за произход на парите с които да заплатя евентуалния фиш Всъщност, нищо не може да ме изненада вече А и ако разберат, че не съм гласувал.... Направо ще ме сцепят

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
          Не го глобявам бре сложих му бас, 10 кинта че греши, а той ми тури 100 насреща))) Иначе счетоводителя - що да го глобявам
          Не се знае кой ще спечели. Жена ми и тя нещо разправя за касови бонове, полицаи и винетки. А вчера като купувах от пощата винетката, служителката прилежно написа на гърба на касовия бон номера на винетката.
          Може тези идиоти да са измислили някаква гнусотия. Аз не можах да намеря въз основа на какъв нормативен документ полицаите ще искат винетки.
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
            На кого си дал срок? На шофьора или на счетоводителя? И защо ще го глобяваш човека?
            Не го глобявам бре сложих му бас, 10 кинта че греши, а той ми тури 100 насреща))) Иначе счетоводителя - що да го глобявам

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
              По повод на винетките, искам да кажа, че някъде полицаите имат наглостта да искат касов бон за закупуване на винетка. Това по думите на шофьорът ми, който ме убеждаваше, че касовият бон трябва да стои в колата, а не в счетоводството, където му е мястото. Както и да е, дал съм му срок до сряда да ми представи нормативен документ за това, иначе ще се раздели със 100 кинта
              На кого си дал срок? На шофьора или на счетоводителя? И защо ще го глобяваш човека?
              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                ... някъде полицаите имат наглостта да искат касов бон за закупуване на винетка.....


                щом не искат фактура, че си я купил колата или за сменените гуми, пак си добре

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  По повод на винетките, искам да кажа, че някъде полицаите имат наглостта да искат касов бон за закупуване на винетка. Това по думите на шофьорът ми, който ме убеждаваше, че касовият бон трябва да стои в колата, а не в счетоводството, където му е мястото. Както и да е, дал съм му срок до сряда да ми представи нормативен документ за това, иначе ще се раздели със 100 кинта

                  Коментар


                  • http://www.dnevnik.bg/biznes/potrebi...rad_i/?ref=rss

                    Коментар


                    • Plamen Darakchiev
                      Биволъ със съвет към Дянков -- да цунка Джиджи и да си смени служебния мейл oresharski@minfin.bg

                      https://www.bivol.bg/diankov-bivol-novera.html
                      Афера с "Новера"
                      www.bivol.bg

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
                        Тъй рече Yavor Dachkov:,,Какъв цинизъм. Досега се правеха, че няма такива мъченици, а като им извадиха досиетата и преди избор на патриарх се сетиха. Само заради това на тези хора трябва де се оскубят брадите и разкъсат расата. Арогантни безбожници!
                        Тъй като ти маце мейси си чадо на Трактора едва ли си запозната с Новия Завет. А там Господ е казал:

                        Не съдете, за да не бъдете съдени.

                        С каквато мярка мерите, с такава ще ви се отмери.

                        Преди да видиш сламката в окото на брат си, виж гредата в своето.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
                          .....пп;Все още чакам някой от герберите да се произнесе .... .
                          Ще требе да почакаш

                          ..Секретарят отново почна да върти диска на телефона. Сега той търсеше министър-председателя и пак се обливаше с пот. Но министър-председателят, уморен от държавните работи, бе отишъл някъде да почива, а може би и обратното: уморен от почивката, се беше заловил по изключение с държавна работа. Той беше всеизвестен ленивец на лакейска служба в двореца. Имаше подпухнало лице и сънливи, уморени от бридж, очи. Някой му беше внушил, че е незаменим държавник и това го караше да смайва страната и чуждите правителства с непрекъснати дипломатически актове, които приличаха на реверанси във всички посоки. Останалото той предоставяше на чиновниците си.
                          ....Секретарят въртеше диска отчаяно, като ставаше все по-дързък към подчинените и домашните на министър-председателя. Той молеше, искаше, настояваше, заклинаше… И най-после той успя да изтръгне от домашните, че господин министър-председателят е отишъл в събота на гости във вилата на един от своите богати приятели и че още не се е върнал оттам. Секретарят погледна шефа си, съобщавайки отговора.
                          — Потърсете го там!… — спокойно заповяда господин генералният директор на „Никотиана”.
                          За него президентът на България си оставаше това, което беше за всички останали: един глупав и мързелив държавен чиновник, когото трябва да сриташ, ако спи. Но за разлика от всички останали господин генералният директор на „Никотиана” можеше да го срита наистина. Президентът се обади с дрезгав, кисел и сънлив глас, който изведнъж стана любезен, щом разбра кой беше насреща.Господин генералният директор тук вече не молеше, а искаше. И той поиска настойчиво да се внушат много неща на министъра на вътрешните работи (с когото „Никотиана” не беше в добри отношения), на мнозинството от Народното събрание, на директора на полицията, на главния инспектор на труда и на гарнизонните началници в големите тютюневи центрове.
                          — Да, да!… — отговаряше президентът. — Бъдете спокоен, драги Морев!… Това е политически въпрос, който може да ни изложи в чужбина… Да, да!… Ще ги смажем веднага!… Да, да!… Правителството стои пред вас… Да, да!…
                          И президентът каза още много пъти „да, да”. Той беше свикнал да отговаря на Двореца и на богатите си приятели винаги с „да, да”, поради което имаше доста влогове в швейцарските банки и мислеше да напусне вече политиката в знак на протест срещу германофилския курс. Така той щеше да симулира пред обществото нещо подобно на характер и нямаше да изглежда, като бившите президенти, на изхабен и захвърлен от Двореца парцал....


                          Д.Димов - "Тютюн" (1957г.) - стр. 165-166 от електронното издание .
                          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                            аз съм изненадана, че досега Калина няма българско гражданство
                            Не беше ли нейният баща 4 години премиер на България?!
                            Беше ,но някак си не вървеше тогава да и се даде .И понеже всичко си върви по план настъпи момента , Баце да се отблагодари подобаващо на дедо .

                            пп;Все още чакам някой от герберите да се произнесе по тая новина .
                            Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Стамболов Разгледай мнение
                              Църквата ще канонизира жертви на комунизма
                              .
                              Тъй рече Yavor Dachkov:,,Какъв цинизъм. Досега се правеха, че няма такива мъченици, а като им извадиха досиетата и преди избор на патриарх се сетиха. Само заради това на тези хора трябва де се оскубят брадите и разкъсат расата. Арогантни безбожници!
                              Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
                                Стоян Павлов
                                Е, днес е гол след гол! Лентата с Калина "Българска" дето не разбира дума български.


                                Не е току така Баце ще даде на нея и сино и българско гражданство http://frognews.bg/news_51194 .Мадридскта банда явно е намислила някаква нова схема да граби от страната ни .
                                аз съм изненадана, че досега Калина няма българско гражданство
                                Не беше ли нейният баща 4 години премиер на България?!

                                Коментар

                                Working...
                                X