IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 10.01.2013 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от viktornfs Разгледай мнение
    Преди теб човека ти е писал "стига сме коментирали думите. Нека да кометираме делата", ама такива дърдорковци като теб друго не знаят. По добре прави каквото трябва и изненадай политическата риторика, отколкото да да си банален и нишо да не правиш. Аман от шамани.
    noker.bg защо ти трябва да превключваш от един ник на друг. Пиши си с единия. Ние и без това знаем, че си един и същ платен герберски трол. Може би същия, дето го разобличиха във форума на "Дневник", а може би друг. Ама че си многоников трол се вижда от самолет.
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • В Гърция с дългове за стотици милиарди може > http://news.dobruja.com/greece-economy/ , а в "стабилна" България не може ?!Хер Флик да си ходи в САЩ !
      Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

      Коментар


      • Май не слушаш

        Преди теб човека ти е писал "стига сме коментирали думите. Нека да кометираме делата", ама такива дърдорковци като теб друго не знаят. По добре прави каквото трябва и изненадай политическата риторика, отколкото да да си банален и нишо да не правиш. Аман от шамани.
        домоуправител

        Коментар


        • Цитати 2012
          С изказванията си премиерът Бойко Борисов остави диря в политическата риторика и през 2012 г. Въпреки че с наближаващите избори някои представители на опозицията се опитват да го конкурират по брой крилати фрази, несъмнено той продължава да води състезанието.

          Накокържаната опозиция

          "Един ден в БСП на мен ще ми издигнат паметник. Запомнете ми думата. Ще дойдат умни хора в БСП, ще кажат - ей, ако не беше дошъл той да поеме цялата политическа отговорност, да ни спаси, нашата партия щеше да падне с 90 % при предсрочни избори след това, и нямаше да ни има."
          Премиерът Бойко Борисов в отговор на коментар на лидера на БСП Сергей Станишев, че България върви по стъпките на Унгария.

          "Те сега са много накокържани, много резки и много страшни. Нали по другия начин ще ни свалят. Те са свикнали всички да треперят от тях десетилетия наред."
          Така премиерът определи действията на БСП от трибуната на парламента. Той явно визира думите на лидера на БСП Сергей Станишев, който заяви през седмицата по адрес на ГЕРБ, че "този, който, когато загуби доверието на хората, не иска да си тръгне с мир, по демократичен начин, ще си тръгне по друг начин".

          Зад кулисите на кабинета

          "С голямата шкурка"
          Така отговори премиерът Бойко Борисов на журналистически въпроси в Бургас дали е изгладил отношенията между вицепремиера Симеон Дянков и земеделския министър Мирослав Найденов.

          "На Лили Павлова съпругът й сигурно ме мрази, Лили Павлова стана като снегорин. През половин час ми обяснява: "Дай луга", "Дай пясък", "Може ли да ми помогне Цветанов".
          Това разказа премиерът Бойко Борисов за работата през зимата на министъра на регионалното развитие Лиляна Павлова.

          "Както аз мисля, че прекрасно си върша работата и без първа дама и никъде не ми е потрябвала, в интерес на истината, така и той (Росен Плевнелиев) мисля, че ще се справи прекрасно."
          Коментар на премиера за отсъствието на съпругата на президента Росен Плевнелиев до него на публични събития.

          "И най-вече като тръгнах за емира, погледнах, гледам си го, Трайков се пече на плажа."
          Премиерът твърди, че това е последната капка, преляла чашата и довела до отстраняването на министъра на икономиката Трайчо Трайков.

          "По-малко да пътуваш и да се печеш!".
          Препоръчва Борисов на новия икономически министър Делян Добрев.

          Пържолки

          "Три-четири телешки пържолки да прати на кучето освен да награди водача. Кучето свърши много работа. Заслужава и то, като разбира се и всички, награда".
          Това е препоръка на Борисов към вътрешния министър Цветанов за награда за кучето, открило трупа на 18-годишната Мирослава от Перник.

          "Хората се радват на ордени, а кучето – на месо... (...) Полицейските кучета са неразделна част от нас".
          Изказване на премиера Бойко Борисов на парламентарен контрол.

          "Преди, да. Сега вече не. То закога? Лошото е да те утрепят млад. Сега вече... Ще кръстят Академията на МВР със сигурност на моето име или някоя улица в Банкя".
          Така премиерът Бойко Борисов отговаря на въпрос дали се страхува за живота си в юлския брой на списание Biograph.

          Магистрали до дупка

          "Като отиде българинът в Европа, за какво най-напред цъка с език - за магистралите. Когато аз определях своята ориентация - на Изток или на Запад, се водех от една стара българска строителна поговорка: Първо пускаш хората, да видиш накъде ще направят пътека", и после там строиш тротоара. Ако го направиш настрани, те пак ще минават напреко. Накъде излизат младите хора? За Европа и за Америка. Значи това е нашата ориентация."
          Така министър-председателят отговаря на въпрос дали е приел строителството на магистралите като мисия на живота си, фикс идея на управлението.

          "Не ходя на първи копки, ходя на откривания."
          Обяснението защо не е отишъл на откриването на проекта "Южен поток", а е изпратил министъра на регионалното развитие Лиляна Павлова.

          Зад граница

          "Поскарах се малко на държавите, които само искат пари от Германия, а в същото време – не си привеждат бюджетите и дефицитите в съответствие с Маастрихтските критерии."
          Това каза пред журналисти в Букурещ след 21-ия конгрес на Европейската Народна партия (ЕНП) Борисов.

          За любовта и още нещо

          "Не мога да съм влюбен. Да си влюбен означава да мислиш за някого, да му даваш време, да го водиш на разходка, на почивка. Аз сега нямам такава връзка."
          Така премиерът отговаря на въпрос дали е влюбен.

          "Нямам първа дама и не ми пречи. Има една госпожица, която ми е по-близка. Милата, само да я обявя и ще я разкостят. Когато приключа с държавната работа, ще се оженя и ще си я прибера."
          Личният живот на Борисов, описан в интервю за списанието Love Style.

          "Самотата ми помага. Защото мога да си работя по всяко време, без да се съобразявам с жена, деца, тъщи, лели, чичовци и т.н. Не мислиш дали жената спи или децата искат да ги водиш на зоологическа градина. Да, самотата е кофти в личен план. Не е добре. Тежи ми зверски! Аз съм социален човек. Обичам да играя карти, обичам да играя мач с приятели и добре че се върнах във футбола. Защото поне два часа на терена мога да бъда нормален човек."
          На въпрос за самотата.

          За звездите

          "Нито една звезда не трябва да бъде изпусната. Мигар и след десет години да се взриви, ядреният синтез трябва да се контролира."
          Борисов след среща с ръководството на обсерваторията в Рожен, на която бяха договорени поръчки за учените, които ще им осигурят финансиране от 270 000 лева до края на 2012 г.

          Коментар


          • НЕЩО МНОГО СЕ ОМЪЛЧАХТЕ БОЛШЕВИШКИ ТРОЛОВЕ ДА НЕ СА ВИ КАЗАЛИ ГОСПОДАРИТЕ , ЧЕ ЩЕ СИ СЪБИРАТЕ БАГАЖА.
            ИЗЕДНИЦИИ НАРОДА ЩЕ ВИ ОТМЪСТИ ЗА МИЗЕРИЯТА СИ

            Коментар


            • Да ама не

              С течение на времето Борисов разбра, че не само неговата гледна точка има своето основание, а и тази на инакомислещите. Ето защо той смекчи своята твърдост. Това е белег не н а слабост а на обективно разбиране на политическата ситуация. Например обвинението "Хората не ядат асфалт" има своето основание и от "асфалтовата гледна точка и от "яшната" гледна точка. Бойко много добре го разбира. И ако питате мен той само на повърхността е смекчил тона. Иначе си е твърдо убеден и категоричен вътрешно в себе си и в политиката си, което е далеч по-важно и си личи от действията му. И още нещо. Стига сме коментирали думите. Нека да започнем да коментираме делата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                напук на всякаква логика.
                после кой бил платен трол....кирчо включи турбото .....около коледа винаги стават чудеса...........Кирчо, колко кирчовци сте зад този ник бе братче.....



                И му кажете на дайнов поне на празници да се къпе ......омириса екрана.........

                Коментар


                • Евгений Дайнов, политолог: Форсираното завземане на медиите от властта е скандалът на годината

                  Препоръчване (14)

                  От Дневник Всички статии на автора
                  Последна промяна в 07:07 на 27 дек 2012, 1323 прочитания, 31 коментара
                  Евгений Дайнов

                  Евгений Дайнов


                  По темата

                  Геновева Петрова, "Алфа Рисърч": Конкуренцията за "скандал на годината" е сериозна - 26 дек

                  Цветозар Вълков, политолог: Отвори се ножицата между гражданите и елита - 23 дек

                  Юрий Асланов, социолог: Гражданските протести - зараждаща се енергия на неорганизиран по политическа линия гняв - 22 дек

                  Юлия Иванчева, политолог: "Калинките" шестваха в държавата, протестиращият човек е единственото положително - 21 дек

                  Татяна Буруджиева, политолог: Съдебната система не е система, а икономически и партийно парцелирана власт - 20 дек

                  Петър Щурм Константинов, политолог: 2012 - годината, в която доверието в ГЕРБ спря да пада и просто рухна - 19 дек

                  Андрей Райчев: Скандалът на годината е референдумът за АЕЦ "Белене" - 18 дек

                  Боряна Димитрова, "Алфа Рисърч": Гаф на правителството е силовото ограничаване на конкуренцията - 17 дек
                  На финала на годината "Дневник" направи анкета сред политолози и социолози, които обобщават тенденциите, скандалите, изненадите на 2012 г. Четете техните мнения всеки ден. Прогнозите им за 2013 ще публикуваме веднага след Нова година.

                  С какво ще запомните тази политическа година?

                  - С това как превземането на все повече властови позиции от страна на ГЕРБ не спря изравняването на Бойковата партия с БСП. 2012-а беше началото на края на ГЕРБ и на авторитарния режим, който тази партия (с извинение) се опитва да установи в България. Началото на края, разбира се, ако свиващото се влияние на ГЕРБ съвпадне с надигането на обществена съпротива. Има за щастие подобни признаци.

                  Кой според вас е скандалът на 2012-а?

                  - Форсираното завземане на медиите от страна на властта и на нейните съюзници, рекламирани като приятели на премиера. Това е скандалът, защото свободата на словото е в основата на всички останали свободи. Ако тя изчезне – изчезва всичко.

                  Най-скандално бе постепенното установяване на контрола на властта върху Би Ти Ви, "Нова телевизия", "24 часа" и "Труд". Към датата на коментиране изглежда, че подобна схема може би е тръгнала и срещу "Капитал" и "Дневник" – на същия принцип, на който ГЕРБ пробва схема в случая "Марковска" и след това я пробва отново чрез схема СДС "независими" Дано очертаващият се провал на схемата "Марковска" да очертае и крайната точка на потенциала на властта за превземане на още власт чрез схеми – дано, защото ако не, то схемата (ако има такава) за превземане на "Капитал" и "Дневник" може и да проработи.

                  Съставна част от този скандал са стартиралите репресии: сплашване на отделни личности (Мишо Шамара, варненеца, снимал спящи куки, Коко Босия); полицейско преследване на протестиращи хора (Варна, Пловдив); опити за репресии на журналисти и адвокати (най-пресен е опитът на ВСС да накаже адвоката Екимджиев заради неговите питания относно съдилищата в Пловдив).

                  Какво ново научихте за съдебната система покрай изборите на Висш съдебен съвет, на главен прокурор и уволнението на съдия Мирослава Тодорова?

                  - Научихме онова, което личи и в поведението на новия ВСС: в съдебната система властта е в ръцете на същите типажи, които управляват държавата. Това са безпринципни, алчни и върховно нагли хора от общественото дъно, отнасящи се към държавата и нейните обитатели като към плячка. И за тях, както и за правителството всичко е схема – кой какво с кого ще договори. Правила няма, защото няма нужда да има.

                  Слава Богу, в съдебната власт има наченки на съпротива срещу превръщането й в хищник – Съюза на съдиите, адвокат Екимджиев (писмото му относно нравите в пловдивските съдилища) и пр.

                  Какво показаха гражданските протести?

                  - Силните и слабите страни на българското общество.

                  Силните: когато властта прекалено заприлича на диктатура, българите се надигат на протест и бунт. Слабите: на практика не е възможно българите да се вдигнат на бунт заради права и свободи (за сведение – зле посетената "доматена революция" в защита на Коко Босия). Българите се вдигат заради екология (окупацията на Орлов мост) или заради общо възмущение от правителството – не за права и свободи.

                  Но и това стига – можеше и него да го няма.

                  Има ли промяна в гражданското общество?

                  - Има. Зад привидното повторение на протестите от 1990 – 1997 година се крие важното обстоятелство, че на улицата излезе ново поколение – "децата на прехода". И те сега усвояват необходимите на всички умения да организират отпор срещу азиатската власт, която допуснахме да ни яхне.

                  Но се възпроизвежда и отдавна известната слабост на гражданското общество у нас – неспособност за всекидневно, устойчиво присъствие, което се компенсира с периодични изблици на протест и бунт.

                  Видя се и друго: каузите, отстоявани от гражданските протести, не намират своя политически носител. Опозиционните партии си правят оглушки, а "Синята коалиция" дори оказа съществена подкрепа на опита на властта да дари Цеко Минев с Витоша. Само Станишев мърда, но само по конкретни случаи – Мишо Шамара, Коко Босия.

                  Кои постижения и гафове на правителството бихте откроили?

                  - Постижения: на фона на установяването на съвсем истинска диктатура прави впечатление, че някакви правителствени хора полагат истински усилия да вършат работа за общото благо (за което им се плаща всъщност). Бутнаха все пак "Златна перла", а Лиляна Павлова очевидно прави всичко, което е по силите й. Дянков криво-ляво държи юздите на харчовете. По линия на НАТО също стоим добре.

                  Несъмнено постижение е промяната в поведението на полицията при масови нерегламентирани протести. Вече не е както си знаем (и както беше до 14 януари 2009-а включително): след порой псувни униформените вдигат палките и бият, когото сварят. Вече е друго – прилагат ненасилствени техники за овладяване на положението. Особено се умилих когато на втория ден на окупацията на Орлов мост конни полицаи бавно избутваха протестиращите с коне, пристъпващи странично, като в цирка. Цивилизация...

                  Гафове: самият опит да се установи диктатура в страна - членка на ЕС, с единствената цел тя да бъде управлявана с мутренски методи – това е гафът, пронизващ всички останали, конкретни гафове. Защото те са плод на опита да управляваш така, все едно решаваш междумутренски въпроси.

                  Как оценявате първата година на президента Росен Плевнелиев?

                  - В сградата с гвардейците влезе момченце. След спирането на кандидатурата на Венета Марковска за КС е ясно, че на момченцето вече му мутира гласът. Ако Плевнелиев продължава така, не след дълго ще "орелефи" и ще застане пред нас като мъж.

                  Какво се случи с левицата и с десницата?

                  - Прочетоха по различен начин появилата се през 2012 година възможност за рестартиране на левицата и десницата с цел възстановяване на политиката и изгонване на ГЕРБ.

                  Станишев започна да се справя с лошото минало, като отстреля Първанов (и продължава да избутва встрани неговите представители в БСП). Макар темата "АЕЦ Белене" да го дърпа назад, има шанс да мине ГЕРБ не само поради падението на Бойковата партия, но и поради нарастване тежестта на самата БСП.

                  Вдясно не се получи. Единствено Кунева надуши възможността за рестарт; но подведена от своята боязливост (и от интелектуалстващия хаос покрай нея), не успява да реорганизира десницата и да я насочи напред. След грозното самоубийство на СДС, проточило се от пролетта до късната есен, на десния терен на практика остава само ДСБ. Но поради електоралния си таван (т.е. масовата омраза към Иван Костов) няма капацитета да вдигне десницата и я насочи напред.

                  Кои нови политически формации ще следите с внимание догодина?

                  - Партията на Кунева – за да видя, дали ще се дефинира най-сетне вдясно и ще допринесе за свалянето на ГЕРБ. Националистите – за да видя кой ще влезе в парламента и дали от това ще има някаква полза. Касим Дал – за да видя дали в крайна сметка ще стане възможно някой, напуснал ДПС, да се окаже в парламента със своя партия. "Ярешки", за да се разсмивам.

                  Най-вече ще се оглеждам за онази неочаквана партия, която ще влезе в парламента напук на всякаква логика.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kat123 Разгледай мнение
                    [URL=http://alfa.kachi-snimka.info/viewer.php?id=klz1356543470e.jpg][IMG]http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs/klz1356543470e.
                    много си оригинален пчела ...... мноооооого

                    Коментар


                    • орисов – по-неуверен, по-нерешителен, по-плашлив
                      27.12.2012, 08:57 (обновена 27.12.2012, 09:10)
                      Полина Тодорова
                      Коментари (1)
                      бойко борисов, борисов, борисов брюксел

                      © БГНЕС

                      Дни преди края на 2012-та год. социолози коментираха в сутрешния блок на Нова Телевизия изминалата политическа година, като се съсредоточиха най-вече върху личността на премиера.

                      Социолозите Мира Радева и Андрей Райчев заедно с политолога Евгени Дайнов се обединиха в мнението си, че Бойко Борисов е изгубил сериозна част от своята увереност и категоричност.

                      „Според мен Борисов загуби увереност, по-рано при всеки завой даваше ясна позиция", посочи Андрей Райчев. Подобно поведение той видя и в цялата партия ГЕРБ. Особено „дразнещо" според него е колебливото и променящо се отношение на управляващите по въпроси като строежа на АЕЦ „Белене" или забраната за тютюнопушене у нас.

                      Подобна несигурна позиция Евгени Дайнов обясни със стремежа на ГЕРБ и по-конкретно на премиера Борисов да се хареса на всички. „Борисов и управляващите отчаяно искат да се харесат на всички, което ще им струва изборите", убеден бе политологът. „Опитът да се харесаш на всички води до бездействие, до неуправление", отбеляза още той, определяйки Борисов за „по-плашлив и неуверен от средното за страната".

                      Далеч по-мека, но също „загрижена" за изгубената решителност на премиера беше и социоложката Мира Радева. Според нея доскоро огромното предимство на Борисов са били неговите искреност и спонтанност, които по думите й са били присъщи и за характера на Стефан Софиянски. „Стефан Софиянски, който сега няма шанс в политически живот, можеше да бъде преизбиран, ако не се беше сам отказал", изтъкна Радева.

                      Коментирайки още настоящия премиер, тя го посъветва да се опита да намери вярната линия за себе си и да си върне онази категоричност и решителност, която е излъчвал в началото на мандата си.

                      Що се отнася до предстоящите парламентарни избори, Мира Радева прогнозира, че те ще се решат от т. нар. „плаващ електорат" и електорална периферия, която все още не е взела решение за кого да даде гласа си. „Виждаме изключителна изтощеност от политическия спектър", посочи тя, давайки за пример класическата десница.

                      По думите й ни очаква много напрегната и нервна година, а самият вот ще изненада, но на този етап не се ангажира с прогноза какво точно ще е тя.

                      „Нито БСП, нито ГЕРБ ще вземат достатъчно много, за да управляват страната", каза от своя страна Андрей Райчев, прогнозирайки бъдеща коалиция след парламентарните избори.

                      Последни от Политика

                      Борисов – по-неуверен, по-нерешителен, по-плашлив
                      Започва кампанията за референдума
                      Експертно правителство през 2013-та, поиска ДПС
                      Татковци протестираха за повече права върху децата си
                      Борисов: Ако нямам мнозинство, оставам в опозиция

                      Сподели: По имейл В Ibox.bg Във Facebook В Svejo

                      Коментар


                      • https://www.facebook.com/photo.php?f...1&theater:eek:

                        Коментар


                        • https://www.facebook.com/photo.php?f...1&theater:eek:

                          Коментар


                          • http://www.politika.bg/article?id=30083

                            Коментар


                            • http://www.standartnews.com/balgariy...et-172531.html

                              Коментар


                              • Болни уроди сте вие. Занимавате се с простотии дори и навръх празници, вместо като порядъчни хора да хапвате и пийвате здраво...
                                Custodite sortem vestram

                                Коментар

                                Working...
                                X