IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Victor_Tzvetanov Разгледай мнение
    Как според теб се намаляват лихвените проценти в частните банки от правителството ?
    Както се намаляват цените на лекарства, и както се купуват футболни отбори от Аптекари

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
      Не. Това е абсолютно йезуитски подход. Може просто да намалят лихвения процент, което ще е поне икономически обосновано и така да намалят цената на парите както по депозизти така и по кредити. Само че не - банките си имат пари от ЕЦБ-то на 0.5% и депозити не и трябват да им плащат още 7. Единствено искат да събират кредите на 15%. Затова данък!!!
      Как според теб се намаляват лихвените проценти в частните банки от правителството ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение
        Ако всички тръгнат да набиват, няма да е 8%, а 0.8%. Но по естествен път, а не зорлем да ме бутат да инвестирам.
        В какво точно да инвестирам на 24 години...на БФБ, хах А хората на 60+? А всички хуманитарни професии?

        Много мразя да се създава икономическа неефективност чрез механични мерки...Всеки да си прави сметката...
        Напротив, създава се икономическа ефективност. Бамките ще споделят част от ресурса който просто изнасят в чужбина с държавата, а субектите които влагат в тези баМки, ще се сетят че има и друг пристан за страхливите им парички. Откога чаках страхопъзливите парички на бате Пешо да изпълзят от трезора!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
          Аз пък да попитам. Като се облагат лихвите по депозити, ще се приспадат ли лихвите по кредити?
          Не. Това е абсолютно йезуитски подход. Може просто да намалят лихвения процент, което ще е поне икономически обосновано и така да намалят цената на парите както по депозизти така и по кредити. Само че не - банките си имат пари от ЕЦБ-то на 0.5% и депозити не и трябват да им плащат още 7. Единствено искат да събират кредите на 15%. Затова данък!!!
          I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
            А ако всички си набият парите на 8% както ти предлагаш, откъде ще има въобще икономика и кой ще ти плаща тези лихви? Смях, точно заради такива като тебе и като бате Пешо се предлага мярката. Нямам търпение да я въведат!
            Ако всички тръгнат да набиват, няма да е 8%, а 0.8%. Но по естествен път, а не зорлем да ме бутат да инвестирам.
            В какво точно да инвестирам на 24 години...на БФБ, хах А хората на 60+? А всички хуманитарни професии?

            Много мразя да се създава икономическа неефективност чрез механични мерки...Всеки да си прави сметката...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              Че имотите са нож с 2 остриета, не отричам. Ама то като всеки бизнес, не е за всеки.
              Що се отнася до началният капитал, моля?! 75% от депозитите са до 1000лв. Е какво правиш с този капитал, без привлечен ресурс? А и виж повечето стартирали фирми с какъв капитал започват и откъде са го привлекли!
              Депозитите до 1 000 лв. са пари за "черни дни", уви - не е капитал, нито инвестиция, даже и да няма лихва пак ще са в банката парите - само да ги пази...
              "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

              Коментар


              • Държавата търси начин да посъбере някой друг лев.Радост голяма.
                Иначе, за загрижените за икономиката, е достатъчно да се понамалят лихвите по депозитите, което и става, и то без данъци.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Ми нас - инвестиращите -
                  При цялото ми уважение към инвестиращите (да, вие движите икономиката и т.н.), точно от данъци не може да се оплачете в тая държава...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение
                    Да си извадя депозита на 8% и да си купя струг???
                    хахахахаха
                    Ако на пазара има нужда от стругове, нека банката кредитира някое стругарско предприятие.
                    Дай да произвеждаме само щото трябва да се произвежда...

                    Или пък в недвижими имоти хах. Тоя филм го гледахме вече с недвижимите имоти. Просто голям принос за икономиката, няма що.
                    А ако всички си набият парите на 8% както ти предлагаш, откъде ще има въобще икономика и кой ще ти плаща тези лихви? Смях, точно заради такива като тебе и като бате Пешо се предлага мярката. Нямам търпение да я въведат!

                    Коментар


                    • Да си извадя депозита на 8% и да си купя струг???
                      хахахахаха
                      Ако на пазара има нужда от стругове, нека банката кредитира някое стругарско предприятие.
                      Дай да произвеждаме само щото трябва да се произвежда...

                      Или пък в недвижими имоти хах. Тоя филм го гледахме вече с недвижимите имоти. Просто голям принос за икономиката, няма що.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                        Недвижимите имоти са нож с 2 остриета.
                        ................. а той не идва от банката, идва от спестовния ти влог
                        Че имотите са нож с 2 остриета, не отричам. Ама то като всеки бизнес, не е за всеки.
                        Що се отнася до началният капитал, моля?! 75% от депозитите са до 1000лв. Е какво правиш с този капитал, без привлечен ресурс? А и виж повечето стартирали фирми с какъв капитал започват и откъде са го привлекли!

                        Коментар


                        • Според мен това няма да окаже никакво влияние на депозитите в България понеже:

                          1) Реално като ти вземат 10% от лихвата, депозита ти става от 6% на 5,4%. Същата работа като банката да ти смъкне леко лихвата по депозита. Даже няма всички да забележат, но тук понеже е данък и се вдига шум.
                          2) Ако тия пари са имали по-добро приложение да са отишли там!

                          Ако броя и сумата на депозитите намалеят, както тук коментирате, това ще се отрази доста зле на лихвите по кредитите, които Дянков се мъчеше да смъква

                          Коментар


                          • аз съм същия, в Русе един от наемателите не ми е плащал около 5 месеца.
                            Недвижимите имоти са нож с 2 остриета. Имам колеги които купиха апартаменти 2008г смяташ ли че сега допринасят за развитието на икономиката- просто плаща като луд, спомага само за увели4аване пе4албата на банката.
                            Не може да произвеждат всички разни неща- трябва и обслужваща сфера и образование и т.н. И пак казвам за да тръгнеш да правиш каквото и да е ти трябва начален капитал, а той не идва от банката, идва от спестовния ти влог

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Ми нас - инвестиращите - отде-наде ще ни облагат двойно? Веднъж фабриката плаща данък, върху печалбите си, после акционеринът плаща данък дивидент - втори път данък върху една и съща печалба. Аз казвам - 18% данък върху лихвиците от влогченцата, 0% данък върху дивидентът !!!!
                              Коя фабрика плаща данък печалба!!!!!!!!!!!!!!Всички са на малка загуба.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                                Учителя, заварчика с изключение на манго, може да заложи бъдещия си доход за закупуване на имот, като използва влога за самоучастие и тегли кредит.Което ще раздвижи поне няколко сектора в икономиката. Ползването на финансови услуги е твърде относително и зависи както от личната финансова грамотност така и от късмета. И все пак БФБ е за предпочитане от обикновен банков влог! И пак спомага за развитие на родната икономика. За 5000 лв. по-добре да купя един струг и да произведа нещо, отколкото да ги държа на влог и с нищо да не подпомагам икономиката.
                                И тоя имот кво да го правя като имам три.Да ги варя на сапун ли??Ти си откачил на тема НИ.

                                Коментар

                                Working...
                                X