IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
    Правилно бе да се забрани пушенето на обществени места! Нека смръдливците си пушат у къщи. Никой не е длъжен да им диша пушеците...

    За един непушач да гледа един пушач е толкова отвратително, както за един пушач да гледа някой, който дъвче тютюн и плюва в плювалника кафява плюнка през кафявите си зъби. Знаете, че в началото, когато тютюнът пристига като култура в Европа от Америка по-разпространено е било дъвченето на тютюн отколкото пушенето му.
    За мен е отвратително да гледам кръв и трупове и да ми мирише на такива затова не ходя в моргата....

    Въпроса е защо един непушач иска да се набута в заведени за пушачи и да се оплаква колко му е отвратително... мазохизъм ?
    Last edited by marketleverage; 21.09.2012, 17:27.
    mWPCloud.com

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
      Правилно бе да се забрани пушенето на обществени места! Нека смръдливците си пушат у къщи. Никой не е длъжен да им диша пушеците...

      За един непушач да гледа един пушач е толкова отвратително, както за един пушач да гледа някой, който дъвче тютюн и плюва в плювалника кафява плюнка през кафявите си зъби. Знаете, че в началото, когато тютюнът пристига като култура в Европа от Америка по-разпространено е било дъвченето на тютюн отколкото пушенето му.
      Абсолютно правилно! Аз ако имах заведение, щях да сритам задниците на мърлявите ръсещи навсякъде пепел пушачи Особено в кухнята и гладачния салон!
      Да се мащат тези димящи наркомани! Друго си е на маса сред чисти покривки, храни и напитки!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
        Аз чух още една история квартална компания си е наела един двоен гараж на партия сложили са си две маси и климатик и се събират да си пият, пушат и да играят карти като си купуват пиене от денонощен магазин наблизо, добре за магазина зле за заведенията разхода им излизал под 20 лв на месец за помещението
        Че на много места има сковани маси от подръчни материали и се събират да играят карти около нея и да пият и чоплят семки.

        Само пред нашия блок има 2 такива маси с пейки и всичко оформено. Отделно има една беседка направена с покрив и всичко от живущите в блока. Разбира се, през деня седят майките с колички - надвечер пияндетата с картите се събират.

        Не знам зимата къде се врат, ама това с гаража може да им го подхвърля.

        Коментар


        • Правилно бе да се забрани пушенето на обществени места! Нека смръдливците си пушат у къщи. Никой не е длъжен да им диша пушеците...

          За един непушач да гледа един пушач е толкова отвратително, както за един пушач да гледа някой, който дъвче тютюн и плюва в плювалника кафява плюнка през кафявите си зъби. Знаете, че в началото, когато тютюнът пристига като култура в Европа от Америка по-разпространено е било дъвченето на тютюн отколкото пушенето му.
          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
            Аз чух още една история квартална компания си е наела един двоен гараж на партия сложили са си две маси и климатик и се събират да си пият, пушат и да играят карти като си купуват пиене от денонощен магазин наблизо, добре за магазина зле за заведенията разхода им излизал под 20 лв на месец за помещението
            Частните клубове са решение и точно в тях ще е купона тази зима. Само за отбрани членове и със железен фейсконтрол

            ПС: оня ден видях един познат. Отворил е такъв клуб. След 22 часа се тегли ключа и никой без покана не може да влезе.
            Last edited by Jay Gould; 21.09.2012, 17:32.
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Разходи от консолидирания държавен бюджет общо за пенсии, заплати и осигуровки на бюджетниците:
              - от началото на 2012г. до края на юли 2012г. сумата е над 7 милиарда лв.


              Приходи от лихви на домакинствата от депозитите им в банковата система на България:
              - от началото на 2012г. до края на юли 2012г. сумата е по-малко от 802 милиона лв.

              Тоест прилагането на 10% данък върху приходите от лихви щеше да донесе за 7 месеца (от началото на 2012г. до края на юли 2012г.) приход от по-малко от 81 милиона лв. за консолидирания държавен бюджет или достатъчно да се увеличат пенсиите, заплатите и осигуровките на бюджетниците с по-малко от 1.2%.



              http://www.minfin.bg/bg/statistics
              http://www.noi.bg/aboutbg/st/statistic

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                съгласен съм теб човек, ама нали не пушачите все ни контрират че не сме излезли на заведени че да пушим... хак да им е... ще стоят с нас по тераси или ще седя в празни заведения... аз лично приключих с дискотеките от както е тази забрана, а си оставях редовни пари на излизане веднъж седмично... сега ще ги пестя за нещо
                Аз също. Кракът ми няма да стъпи в дискотека. Как ли пък няма да се ръся за вход, вътре да пия бърбъни, а заради някакви галфони да си развалям кефа. Да ходят непушачите и да пият чайче с мед Между другото ако съм собственик на заведение, първите които ще съкратя или уволня биха били непушачите от персонала си. След като са подкрепили забраната, това не е професия за тях и могат да си търсят друга работа. Представяш ли си да държиш на работя някакъв шибаняк, който ти мрази бизнеса?! Трябва да си луд да го оставиш.
                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                  Да мрат бе, като са прости Гъз глава затрива. 40 000 само лятото изхръчаха от работа, а зимата тепърва идва. А имаше и собственици на заведения които бяха за забраната. Сега вече вият като кучки и питат къде серат гладните.

                  Мозъкът не е отличителна черта на повечето хора, а на българина с неговото IQ колкото на негрите и латиносите в САЩ още по-малко.

                  На 20.04.2012 писах това http://borsi.dir.bg/_wm/library/item...7&df=8&dflid=3 - е вече е факт Кой е крив? Правителството? Не, то е умно точно толкова колкото тапирите които подкрепиха забраната.
                  Аз чух още една история квартална компания си е наела един двоен гараж на партия сложили са си две маси и климатик и се събират да си пият, пушат и да играят карти като си купуват пиене от денонощен магазин наблизо, добре за магазина зле за заведенията разхода им излизал под 20 лв на месец за помещението
                  mWPCloud.com

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                    Не става въпрос за практики и шмекерлъци а за принципи. В Конституцията е записанпо - частната собственост е неприкосновена. Не може някакъв чиновник да ми влезе в бара и да ми казва кое е добре и кое не за бизнеса ми. Това е моя капитал - аз решавам най-добе как ще спечеля. Който не иска да не идва. Ето Старбъкс и без закона да им помага все се оправят без да позволяват да се пуши в заведенията им.
                    съгласен съм теб човек, ама нали не пушачите все ни контрират че не сме излезли на заведени че да пушим... хак да им е... ще стоят с нас по тераси или ще седя в празни заведения... аз лично приключих с дискотеките от както е тази забрана, а си оставях редовни пари на излизане веднъж седмично... сега ще ги пестя за нещо
                    mWPCloud.com

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                      .....
                      Да мрат бе, като са прости Гъз глава затрива. 40 000 само лятото изхръчаха от работа, а зимата тепърва идва. А имаше и собственици на заведения които бяха за забраната. Сега вече вият като кучки и питат къде серат гладните.

                      Мозъкът не е отличителна черта на повечето хора, а на българина с неговото IQ колкото на негрите и латиносите в САЩ още по-малко.

                      На 20.04.2012 писах това http://borsi.dir.bg/_wm/library/item...7&df=8&dflid=3 - е вече е факт Кой е крив? Правителството? Не, то е умно точно толкова колкото тапирите които подкрепиха забраната.
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                        Мисля че за цяла европа поне за алкохола е така за кафето не съм сигурен

                        Иначе за непушачите в момента моя човек в софия със заведението е взел второ, скай бар с полу остъклена тераса (има процепи по 15 -20 см) и подвижен покрив на терасата, да може да събира пушачите на терасата и есента, отворено е ама става и от гъбите с газ щял да сложи на терасата колкото да избута поне докато станат много минусови температури... за първия си бар не го мисли какво ще прави зимата ама сигурно ще го затвори на клиентите не им е удобно да си пият и да излизат да пушат навън, така с тераса поне няма да са наказани да излизат на входа...
                        Не става въпрос за практики и шмекерлъци а за принципи. В Конституцията е записанпо - частната собственост е неприкосновена. Не може някакъв чиновник да ми влезе в бара и да ми казва кое е добре и кое не за бизнеса ми. Това е моя капитал - аз решавам най-добе как ще спечеля. Който не иска да не идва. Ето Старбъкс и без закона да им помага все се оправят без да позволяват да се пуши в заведенията им.
                        I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                        Коментар


                        • Кое е здравословно и кое- НЕ е толкова спекулативно. За онко болните, определени- полезни иначе храни, са вредни, защото стимулират развитието и на раковата клетка.
                          Защо нерафинираните храни са по-скъпи въпреки по-малките производствени разходи по тях?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                            хе.. не можело. Ами как има акцизи върху кафето мисля и т.н. (там не съм сигурен има ли), алкохола и т.н. Никакъв проблем не е да се сложи акциз на храните и това е само въпрос на време. Ти само стой и гледай, как на непушачите ще им го начукат анално, затова че подкрепиха гоненията над пушачи. Хората което сами си надробят, това и сърбат.
                            Мисля че за цяла европа поне за алкохола е така за кафето не съм сигурен

                            Иначе за непушачите в момента моя човек в софия със заведението е взел второ, скай бар с полу остъклена тераса (има процепи по 15 -20 см) и подвижен покрив на терасата, да може да събира пушачите на терасата и есента, отворено е ама става и от гъбите с газ щял да сложи на терасата колкото да избута поне докато станат много минусови температури... за първия си бар не го мисли какво ще прави зимата ама сигурно ще го затвори на клиентите не им е удобно да си пият и да излизат да пушат навън, така с тераса поне няма да са наказани да излизат на входа...

                            едит Jay ами може да ударят купените ама вкъщи никой не може да те хване че си пържиш безакцизен чипс освен да правят акции на службите да гледат кой пържи

                            Както с домашния алкохол, значи преди на къщата един двама от съседите в радиус няколко километра да са си имали домашен казан, сега сигурно в радиус 500 метра има четири пет... че даже мога да ги гледам пияндурници как са се събрали в един дол и варят с казан правен от стара пералня и безплатни дърва от дола...
                            Last edited by marketleverage; 21.09.2012, 16:49.
                            mWPCloud.com

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                              Бате, това със захарта се прави в Япония от много години, само че при нас не може да стане на локално ниво понеже сме в ЕС, може и да им се иска на управляващите ама ще се напълни с внос от другите държави членки, освен на ЕС ниво да го въведат... друг начин няма
                              хе.. не можело. Ами как има акцизи върху кафето мисля и т.н. (там не съм сигурен има ли), алкохола и т.н. Никакъв проблем не е да се сложи акциз на храните и това е само въпрос на време. Ти само стой и гледай, как на непушачите ще им го начукат анално, затова че подкрепиха гоненията над пушачи. Хората което сами си надробят, това и сърбат.

                              А честито Днес в чужбина, утре у нас..

                              30 септ. 2011 - Дания въвежда първия в света данък върху мазнините
                              24 апр 2012 - Спасяват живота ни с данък върху солта
                              11 ноем. 2009 - Нов данък върху шоколада и сладоледа
                              27 авг. 2012 - Италия обмисля да въведе данък върху "вредните напитки"
                              11 юли 2012 - Унгария облага с данък нездравословните храни
                              3 авг. 2012 – Израел въведе данък върху нездравословната храна
                              26 септ. 2011 – Във Великобритания искат данък "вредни храни"
                              4 ян. 2012 – Французите с нов данък върху газираните напитки
                              25 Дек 2009 – Тайван въвежда данък за вредните храни
                              19 май 2012 – Унгария въвежда данък върху телефонните обаждания и SMS-ите
                              7 авг. 2012 – Израел - повишаване на акциза върху бирата
                              27 септ. 2011 – Правителството в Боливия въвежда данък върху бирата, за да стимулира хората да пият повече мляко
                              3 Окт 2011 – Дания въведе данък върху пицата
                              Last edited by Jay Gould; 21.09.2012, 16:46.
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                                То тук казаха вече накъде отиват нещата - неофеодализъм.
                                Малка добавка...

                                Парите са били нещо екзотично и дори непознато за обикновените хора чак докъм 13-ти - 14-ти век. Масовката са крепостни селяни и пари не им се полагат. Задължени са по закон да плащат с част от реколтата на земевладелеца затова че му обработват земята. А те самите не са имали право на земя.

                                Интересното е, че нещата се променят след една неописуемо жестока криза. Тогава в Европа идва бубонната чума и за няколко десетилетия населението на Европа намалява с 1/3. Появява се недостиг на работна ръка. Земевладелците започват да се конкурират за стоката работна сила и започват макар и символично да заплащат на ратаите за обработката на господарските земи.

                                Документирано е също така, че преди кризата горите в Европа са били почти изцяло изсечени. А 1-2 века след това са се възстановили почти изцяло. Това изобилие от дървен материал пъке позволило строенето на сравнително евтини кораби с които пък са се направили великите географски открития.

                                Такива ми ти работи за кризите... Най-вредното според мен е сляпото противоставяне на промените и запазване на статуквото на принципа - уотевър ит тейкс... както се прави в момента, защото се взема от бъдещето за да се харчи сега за спасяването на нещо, което е неспасяемо - ЕЗ!

                                Основата на всички декретни пари е това че си принуден да плащаш данъци с такива пари. Това е единствената икономическа причина за съществуването им. Когато фискалната политика е различна то и единствената икономическа основа за съществуването на еврото я няма! Само че България няма абсолютно никакъв интерес да уеднаквява данъчното си законодателство с богатите страни, защото така само ще циментира позицията си на най-бедна държава в ЕС през целия този век. Просто и ясно.
                                Last edited by Forex Master; 21.09.2012, 16:20.
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X