IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    В кръгът на шегата - като им спрем на пушачите пушенето ще ядат и пият повече от нерви
    Или ще идат някъде където им е комфортно да се забаляват... (частен гараж проборудван, завдение с полу покрита тераса, домашно парти, къща за гости която предоставя безплатно допълнително помещение в което да се събират хората от къщата да си пият и да си пушат, което не е регистрирано като хотелска част...

    Само при необходимост ще изберат място на което им е некомфортно... и ще ограничат престоя във ремето... табиетчиското седене от по 5 часа няма да се види отново в регистрирано заведение ... с компания пушачи....
    mWPCloud.com

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
      Абсолютно правилно! Аз ако имах заведение, щях да сритам задниците на мърлявите ръсещи навсякъде пепел пушачи Особено в кухнята и гладачния салон!
      Да се мащат тези димящи наркомани! Друго си е на маса сред чисти покривки, храни и напитки!
      Май говориш за заведения, тип ''ресторантче''. Става въпрос за нощни барове , в който е тъпо и скучно да не се пуши . Това придава атмосферата на бара като БАР. И верно не мога да си представя да си пия бърбънчето , да слушам на силни децибелчета ...например... http://vbox7.com/play:9c8b47f7&start=52&r=emb ...... и да кърша ръчички в нямането къде да ги сложа. Много по готино е при описаната горе катринка , да си права колелца с пуричката ..... о к ?
      Last edited by БАЦЕ; 21.09.2012, 17:49.

      Коментар


      • За мен най-разумно и безболезнено ще е за да се възстанови равновесието в бюджета да се налижи данък върху бирата. Ползва се масово, прави се шкембе от нея, а може да се одере стабилен данък и то редовен. Друг полезен данък може да е върху празните имоти. Имаш няколко жилища, но живееш в едно, значи ако другите не са дадени до 2 месеца под наем, може да се облагат двойно и тройно. Данъците върху алкохола и празните имоти биха минали и най-лесно и с голяма обществена подкрепа
        Last edited by Jay Gould; 21.09.2012, 17:46.
        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
          Тебе ловя бас, че извън някоя смрадлива кръчма в друго заведение не са те виждали, така ,че не се пени. Там където има готини мацки и купон едва ли си стъпвал в живота си
          Няма хубаво заведение в БГ където да не съм бил. А на едно от най-скъпите на времето бях и управител. Ти ли ще ми говориш за готини мацки , като с лошия ти никотинов дъх и пожълтялите ти заби, само вуци давиш?
          Last edited by X_Y; 21.09.2012, 17:57.

          Коментар


          • В кръгът на шегата - като им спрем на пушачите пушенето ще ядат и пият повече от нерви
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение

              Ха ха, това звучи смешно. Пушачите сте толерантни срещу какво? Срещу това, че някой не пуши!?
              А ние трябва да сме толерантни срещутова:
              Страничната димна струя е по-опасна за здравето, защото съдържа: 2 пъти повече никотин и катрани, 5 пъти повече въглероден оксид, 73 пъти повече амоняк, 3 пъти повече бензпирен, повече кадмий. Около 85% от дима в затворените помещения е именно такъв.
              Само кажи с оръжие ли те заплашиха и насила ли те завлякоха в заведение в което се пуши?

              Има ли законова мярка която те задължава да ходиш в такова заведение?

              Колко пушачи познаваш който най нетолеранто са искали да си запалят цигара в заведение за непушачи?
              Last edited by marketleverage; 21.09.2012, 17:44.
              mWPCloud.com

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                Правилно бе да се забрани пушенето на обществени места! Нека смръдливците си пушат у къщи. Никой не е длъжен да им диша пушеците...

                За един непушач да гледа един пушач е толкова отвратително, както за един пушач да гледа някой, който дъвче тютюн и плюва в плювалника кафява плюнка през кафявите си зъби. Знаете, че в началото, когато тютюнът пристига като култура в Европа от Америка по-разпространено е било дъвченето на тютюн отколкото пушенето му.
                Команданте, хвърли тази пура, че ми е отвратително да те гледам.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                  Разбира се че не е имало защото пушачите сме много по толерантни и допускахме в заведенията за нас и непушачи... имаше разбира се заведения само за не пушачи и ние не сме се натискали да ходим там и да пушим...

                  Ама можеше да ги въведем заведение със зелена лепенка с цигара, заведение с червена лепенка с цигара като в Австрия

                  Сега трябва да понесат удара на тази криза

                  Ха ха, това звучи смешно. Пушачите сте толерантни срещу какво? Срещу това, че някой не пуши!?
                  А ние трябва да сме толерантни срещутова:
                  Страничната димна струя е по-опасна за здравето, защото съдържа: 2 пъти повече никотин и катрани, 5 пъти повече въглероден оксид, 73 пъти повече амоняк, 3 пъти повече бензпирен, повече кадмий. Около 85% от дима в затворените помещения е именно такъв.

                  Коментар


                  • Да направим проста сметка. Заради забраната за пушене, само сега лятото - около 40 000 човека останаха без работа. Ако вземем средно, че са получавали по 500 лв. това прави само от ДОД с 2 милиона на месец по-малко за държавата, или 24 милиона загуба на държавата за година. Обаче, не приключваме само с това. В тия пари не влизат осигуровки, здравни каси.. А ДДС? Ти нямаш този месец 500 лв. в джоба си, значи държавата ще получи 100 лв. по-малко от теб този месец. Умножено по 40 000 това прави 4 милиона лева по-малко, на месец. За година това са 48 000 000 минус )) + 24 000 000 = 72 000 000 лв. чао.. Тия пари вече ги няма. В рая са. Ако към тях добавим и акцизите, здравни осигуровки, други такси и данъци цифрата скача двойно. Е? Държавата все от някъде трябва да вземе тези пари и другите които е загубила? Значи, ще сложи нови данъци - още повече е длъжна да храни част от съкратените с пари от бюджета.

                    Новите данъци са неизбежни като изгрева на слънцето. Ловя бас, че най-късно още следващия мандат ще ги нахлузят на пилешките глави
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                      Тебе ловя бас, че извън някоя смрадлива кръчма в друго заведение не са те виждали, така ,че не се пени. Там където има готини мацки и купон едва ли си стъпвал в живота си

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                        Че на много места има сковани маси от подръчни материали и се събират да играят карти около нея и да пият и чоплят семки.

                        Само пред нашия блок има 2 такива маси с пейки и всичко оформено. Отделно има една беседка направена с покрив и всичко от живущите в блока. Разбира се, през деня седят майките с колички - надвечер пияндетата с картите се събират.

                        Не знам зимата къде се врат, ама това с гаража може да им го подхвърля.
                        Вероятно ще последва забрана с/у употребата на алкохол на обществено място.

                        п.п.Аз не пуша и никога не съм пушила, но съм против тези крайности. Трябва да има свободна воля- все пак, цигарите са легализирани доколкото помня и някак не ми се връзват тези рестрикции. Това си е чиновническо своеволие. Да не говорим, че пак нещо мрънкат за ориенталския тютюн- това са си двойни стандарти от където и да го погледнеш.
                        Last edited by val/she; 21.09.2012, 17:40.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                          Никъде, никога не е имало заведения само за пушачи! А вече има само за непушачи, за радост!
                          Самият факт, че цигарите разнасят пушек, ги прави примитивни като парните локомотиви! Това е отживелица, на която не трябва да понасяме миризмите и отровния дим който засяга всички наоколо.
                          Тебе ловя бас, че извън някоя смрадлива кръчма в друго заведение не са те виждали, така ,че не се пени. Там където има готини мацки и купон едва ли си стъпвал в живота си
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                            Никъде, никога не е имало заведения само за пушачи! А вече има само за непушачи, за радост!
                            Самият факт, че цигарите разнасят пушек, ги прави примитивни като парните локомотиви! Това е отживелица, на която не трябва да понасяме миризмите и отровния дим който засяга всички наоколо.
                            Разбира се че не е имало защото пушачите сме много по толерантни и допускахме в заведенията за нас и непушачи... имаше разбира се заведения само за не пушачи и ние не сме се натискали да ходим там и да пушим...

                            Ама можеше да ги въведем заведение със зелена лепенка с цигара, заведение с червена лепенка с цигара като в Австрия

                            Сега трябва да понесат удара на тази криза
                            mWPCloud.com

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                              За мен е отвратително да гледам кръв и трупове и да ми мирише на такива затова не ходя в моргата....

                              Въпроса е защо един непушач иска да се набута в заведени за пушачи и да се оплаква колко му е отвратително...
                              Никъде, никога не е имало заведения само за пушачи! А вече има само за непушачи, за радост!
                              Самият факт, че цигарите разнасят пушек, ги прави примитивни като парните локомотиви! Това е отживелица, на която не трябва да понасяме миризмите и отровния дим който засяга всички наоколо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                                Правилно бе да се забрани пушенето на обществени места! Нека смръдливците си пушат у къщи. Никой не е длъжен да им диша пушеците...

                                За един непушач да гледа един пушач е толкова отвратително, както за един пушач да гледа някой, който дъвче тютюн и плюва в плювалника кафява плюнка през кафявите си зъби. Знаете, че в началото, когато тютюнът пристига като култура в Европа от Америка по-разпространено е било дъвченето на тютюн отколкото пушенето му.
                                За обществените ОК - щом ОБЩината е решила че не ще да и пушат в парка или на стадиона ОК. Ама да имам аз стадион и някой да ми каже вътре няма да даваш да се пуши - аре бе...
                                I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                                Коментар

                                Working...
                                X