IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • На теб специално нищо не казвам, нито искам да кажа каквото и да било.
    Но ще ти дам една задачка.
    Ако имаш 1 милиард, за теб кое ще е по-важно? Да го опазиш или да го рискуваш?

    Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    А ти какво казваш? Нищо както обикновено.

    Коментар


    • Спокоооооо...... следващата е след 4 години....

      Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
      Абе и аз това си мислех. но не знаех как е уреден законово въпросът с високосните години

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
        Абе човек, на теб не ти ли писна да си говориш като луда с путката си?
        А ти какво казваш? Нищо както обикновено.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
          и 183 стигат от 365
          Абе и аз това си мислех. но не знаех как е уреден законово въпросът с високосните години

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
            Ми няма място за сравнение и паралели с БГ. В момента съм си в БГ. До края на годината ще имам поне още 3 пътувания до там, а след това вероятно 2/3 от годината ще съм там и 1/3 тук.
            Перфектно, осигурявай си доход от времето ти 2/3 там и харчи част от тях през времето 1/3 в БГ. Това наистина е перфектната комбинация - яка "надница" там с невероятна промоция тук!

            Коментар


            • Абе човек, на теб не ти ли писна да си говориш като луда с путката си?

              Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              Депозитите реално са пасивен финансов инструмент, който разчита на висако ликдидност и страхливост мека казано на финансовите пазари. В този смисъл депозита е малко хомосексуалистка инвестиция! Стремежа е да вложиш сигурното и да спечелиш сигурно на квадрат. Никаква инициатива, предприемачество, финансов риск и истинско сърце в икономиката, пълен плашок. Това е депозита!!!

              Коментар


              • и 183 стигат от 365

                Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                Достатъчно е 184/365 да си там

                Коментар


                • Депозитите реално са пасивен финансов инструмент, който разчита на висако ликдидност и страхливост мека казано на финансовите пазари. В този смисъл депозита е малко хомосексуалистка инвестиция! Стремежа е да вложиш сигурното и да спечелиш сигурно на квадрат. Никаква инициатива, предприемачество, финансов риск и истинско сърце в икономиката, пълен плашок. Това е депозита!!!

                  Коментар


                  • Те (ГЕРБ , Дянков, Менда и компания) си вкарват автогол. Защото като стане ясно, че от тези 34 милиарда , 30 са на гърците, ще имат приход от не повече от 15-20милиона от данък лихви, а с к'во ще покрият останалите предвидени 100милиона в бюджета за догодина, не е ясно? Ама след тях и потоп !

                    Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
                    Цитирам какво чух по радиото (по памет): Депозитите били "бели пари за черни дни", при тези 30 милярда, явно дните не са черни.."
                    Вече съм сигурен, че не всеки е за тази работа: да си такъв идиот си е талант!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
                      Ми няма място за сравнение и паралели с БГ. В момента съм си в БГ. До края на годината ще имам поне още 3 пътувания до там, а след това вероятно 2/3 от годината ще съм там и 1/3 тук.
                      Достатъчно е 184/365 да си там

                      Коментар


                      • Ми няма място за сравнение и паралели с БГ. В момента съм си в БГ. До края на годината ще имам поне още 3 пътувания до там, а след това вероятно 2/3 от годината ще съм там и 1/3 тук.

                        Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                        За това си прав, кажи в скандинавия ли си вече, как е там, доволен ли си?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
                          Аз съм потресен от простотата на мисълта на председателя на бюджетната комисия в парламента Менда Стоянова.
                          .... !!!!!!!!!
                          Ужас !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                          Цитирам какво чух по радиото (по памет): Депозитите били "бели пари за черни дни", при тези 30 милярда, явно дните не са черни.."
                          Вече съм сигурен, че не всеки е за тази работа: да си такъв идиот си е талант!
                          Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
                            Аз съм потресен от простотата на мисълта на председателя на бюджетната комисия в парламента Менда Стоянова.
                            Женицата казва, че бедните няма да усетят много данъкът върху лихвите. Били малко пари.

                            АЛОооооооооо...... г-жо Менда Стоянова. Финансите имат "азбука" и тя се измерва в % (проценти), а не в много и малко .... !!!!!!!!!
                            Ужас !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                            За това си прав, кажи в скандинавия ли си вече, как е там, доволен ли си?

                            Коментар


                            • Аз съм потресен от простотата на мисълта на председателя на бюджетната комисия в парламента Менда Стоянова.
                              Женицата казва, че бедните няма да усетят много данъкът върху лихвите. Били малко пари.

                              АЛОооооооооо...... г-жо Менда Стоянова. Финансите имат "азбука" и тя се измерва в % (проценти), а не в много и малко .... !!!!!!!!!
                              Ужас !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4i4ko Pari4ko Разгледай мнение
                                КАК ДА ВЗЕМЕМ ПАРИ ОТ БЕДНЯЦИТЕ ,ЗА ДА ПЛАТИМ НА БЕДНЯЦИ ???

                                некой прости разсъждения :
                                Депозитите в Р . България са 31 000 000 000 лв /31 милиарда лв./
                                По данни на БНБ имаме 12 000 000броя депозити /12 милиона броя/
                                от които :
                                – 75%са депозитите до 1000лв. ,а именно 9 000 000 броя депозити !
                                –22% са депозитите до 20 000 лв ,а именно 2 640 000 броя депозити !
                                –3% са депозитите над 20 000 лв , а именно 360 000 броя депозити !

                                в математиката ,преди да се докаже теорема ,почти винаги се прави предположение , което не подлежи на коментар !

                                ПРИЕМАМЕ,ЧЕ :

                                –по 1 група ,до 1000лв.– средният депозит е 800лв/брой /
                                трудно може да се предположи ,че Бай Иван ,ще има 300 лв. годишен депозит ,който му носи 5% лихва ,демек ,демек 15 лв годишно . Та бай Иван ,ще изхарчи 6лв за тролей ,метро ,за да прибере годишната си печалба от 15лв !!!!!
                                Бай Иван просто ще скатае 300 кинта под дюшека ,ще си ги харчи когато му е кеф ,без да се съобразява с падежи !!!
                                изводът е ,че по първа група ,депозите ,клонят към 1000лв.нека бъдат 800лв /брой/
                                тогава имаме 9 000 000 броя x 800лв =7 200 000 000 / 7.2 милиарда по 1 група/

                                –по 2 група,до 20 000 лв–средният депозит е 9000 лв/ брой/
                                трудно може да се предположи ,че така нар. средна класа 22% няма средно 9000 лв. депозит за черни дни !!! Ако това е истина ,
                                то милионите цървулите ,които задръстват големите градове с трошки за по 3000 лв ,пък харчат по 150 литра гориво на месец /2.5 лв за литър / , не карат с горива от Лукойл , а карат с въздух !!!!!
                                да не говорим за обикновените сервитьорки /моите уважения /, които се прибират всяка нощ с мин. 50 лв бакшиш + надница ! тези момичета дори не са и средна класа и пак имат 7 -9 бона резерв !къде го държат ? –
                                в банка на депозит ,не че са алчни за лихви ,просто сменят често квартири!
                                изводът е ,че по втора група депозитите на средната класа клонят към 9000лв/брой

                                тогава имаме 2 640 000 броя депозити x 9000лв/брой =23 760 000 000лв/23.76милиарда по 2 група /

                                следите ли ми мисълта капацитети ?????

                                след като имаме 31 милиарда депозити спрямо БНБ ,
                                първо вадим цървулите от 1 група /7.2 милиарда/
                                после вадим псевдо средната класа от 2 група/ 23.760 милиарда/ и

                                получаваме уважаеми другари: 31милиарда –7.2милиарда–23,760милиарда=
                                = 40 000 000 /40 милиона /
                                т.с. спрямо БНБ :
                                3 % от депозитите над 20 000 лв , представляващи 360 000 броя депозити , КАСАЯТ ,ЦЪРВУЛИ 40 000 000 лв .вложения !!!!!! При 5% годишна лихва , ТЕ носят колосалният доход от 2 000 000 лв / 2 милиона / ЕРГО ,като ги праснем с 10 % данък лихви , ще съберем колосалните 200 000 левчета !!!

                                да ,де но презумцията е да се съберат 120 000 000 лв / 120 милиона лв /


                                уважаеми писачи / без Мастъра разбира се, на бас че той ме разбра /,
                                та питам КОЙ ЩЕ ПЛАТИ ОСТАНАЛИТЕ 119 800 000 ЛВ , ясно е че третата група би трябвало да плати 200 000 данък , макар че силно се съмнявам да достигнеш до 3 група и да не можеш да намериш законен изход !
                                моето скромно мнение като обикновен инженер ,удържал с отличие изпитите по 5 вида висша математика / не по времето на Златка /, та моето скромно мнение е ,че ще ПЛАТЯТ : БЕДНЯЦИТЕ ,РАБОТНИЦИТЕ , СЛУЖИТЕЛИТЕ ,ЗАНАЯТЧИИТЕ ,ПОЛИЦАИ ,ВОЕННИ ,УЧИТЕЛИ ,ЛЕКАРИ И УЧЕНИ !!!!
                                ще платят всички , защото ,аз откровено ще се срамувам ,ще имигрирам от РОДИНАТА ,ако някой ми докаже ,че българския полицай ,военен ,лекар ,инженер ,занаятчия ,та ако щете майстор или стриптизьорка / та тези мой сънародници нямат към средата на своят жизнен път депозити от 1000лв– 9000 лв /

                                СПОКО : няма да имигрирам !
                                ще платим горните професии ,но ще платят и достойни пенсионери !!!! тези с 12 заплати при пенсиониране , спестовните ,трудолюбивите пенсионери ,за да може ПАРАДОКС , да си вдигнат собствените пенсии , но и забележете пенсиите на мързеливите пенсионери !!!!!
                                както и да е ,
                                колкото до намиране на луфтове в бюджета ,достатъчно ,е да се удари този който е отговорен за договорите за ТЕЦ Марица Изток 1 ,3 !
                                просто трябва проверяващият да е оторизиран ,външен, неподкупен /янето отпада / и отделно от това да е компетентен да зададе въпросите :кой купи , на кой препродаде ,защо няма санкция за огромното забавяне на изпълнението на обекта ! това са като за начало въпроси! Има и други разбира се ! Но току виж дотогава се запълни бюджетната дупка на принципа : " дайте да дадем "

                                п.п. приятна вечер

                                Коментар

                                Working...
                                X