IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Десятъкът идва с такса

    София. Новият данък върху лихвите ще ни удари и с допълнителна такса. Банките ще си я удържат, защото трябва да пресмятат колко да преведат в хазната от влоговете

    http://www.standartnews.com/biznes-b...a_-165915.html


    Данъкът върху спестяванията ще донесе проблеми

    Събирането на този данък е свързано с определени разходи. Колко големи могат да бъдат те?

    Не мога да кажа колко големи ще бъдат тези допълнителни разходи, но те ще бъдат поделени по общия ред, като една значителна част, вероятно най-голямата, ще бъде прехвърлена върху самите клиенти на банките

    http://www.darikfinance.com/novini/8...E1%EB%E5%EC%E8

    DarikFinance.bg потърси гледната точка по темата на банкерите, както и из кулоарите на парламента. Предстои ви да прочетете интервю с Кристофор Павлов, главен икономист на Уникредит Булбанк, както и мнение на депутата от ГЕРБ Диан Червенкондев.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
      Лорде,искам да се уточним....ако една банка намали лихвения процент с една десета примерно,то пака е за сметка на вложителите.Дори и да не се отрази никъде като такса ,вложителят ще печели по-малко....абе безплатен обяд няма.....пак твърдя,басът да е за това ,че цялата информация и преводи ще е за сметка на банките.Не бягам от баса...просто да уточним....Защото вече излязоха твърдения в медиите в тази насока
      Ми че това е целта вложителя да печели по-малко за сметка на данъка който дължи на държавата. Това е и целта на всеки данък печалба и това е прекрасно! Хем сме с най-ниските данъци в Европа, хем имаме големи претенции към държавата за това и онова. Само, че най-накрая някой трябваше честно да каже, че възможностите на държавата се простират в зависимост от данъците които събира. Днес по Дарик шефа Дянков го обясни по обстойно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
        Приемам баса относно твърдението ти, че новият данък ще се администрира за сметка на гражданите. Аз твърдя, че няма да се оскъпи за сметка на вложителите. Що се отнася до това дали ще намаляват или ще се увеличават лихвените проценти е в прерогативите на БНБ и за него не се хващам на бас. Само за правителствените решения и начина на приемане на закона от парламентарното мнозинство.
        Все пак съм склонен и да мисля, че банките едва ли са толкова ненормални за да вдигат лихвения процент когато са пълни с КЕШ, заради шепа малоумници като селския неврастеник, които ще си изтеглят влоговете и ще ги крият по курници, дюшеци и бурканье.
        Лорде,искам да се уточним....ако една банка намали лихвения процент с една десета примерно,то пака е за сметка на вложителите.Дори и да не се отрази никъде като такса ,вложителят ще печели по-малко....абе безплатен обяд няма.....пак твърдя,басът да е за това ,че цялата информация и преводи ще е за сметка на банките.Не бягам от баса...просто да уточним....Защото вече излязоха твърдения в медиите в тази насока

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty
          Ако беше учил икономика, вместо да си губиш времето, щеше сам да си отговориш на този въпрос.

          Крива на Лафер.

          Преди Герб да дойдат на власт, нашата икономика имаше устойчив ръст. Заплати, спестявания и цените на имоти плавно растяха. Това доведе до ръст в кредитирането, строителството, производството и в бизнеса.
          Когато Герб дойдоха на власт, тогава се случи и икономическата криза. И тук дойде тяхната най-голяма грешка - вместо да намалят данъчното облагане, за да стимулират икономически растеж в кризата, те направиха точно обратното.
          Последиците от техните действия върху цени на имоти, заплати и богатство на населението може да видиш сам днес. Всичко това е резултата на неадекватната им финансова и икономическа политика. Кризата в България е предизвикана точно от техните грешки.

          Данъците пряко влияят върху икономическия растеж. При страните от Западна Европа, които всички са РАЗВИТИ икономики, високото данъчно облагане се използва, като спирачка на икономическия ръст. Развитите страни, чрез данъчната си политика ограничават икономическия си растеж, и го поддържат в оптимални граници. Защото при тях се цели ограничаване на икономическия растеж.

          България не е развита икономика, а РАЗВИВАЩА СЕ. Нашата цел, ако искаме бързо да се измъкнем от кризата е постигане на максимален икономически растеж. Понижаването на данъчното облагане е мощен стимул за бизнеса, който да генерира ръст.
          Ако сегашното правителство в скоро време не се опомни, и не започне целенасочено понижаване на данъците, намаляване на акцизите и другите ставки, с които задушават бизнеса и всички граждани, може да считаш, че икономиката ни започва свободно падане в пропаста.

          Ако искате накрая имотите ви да струват колкото две кофи с ориз, и да си разменяте помежду си един тристаен за едно прасе, може спокойно да подкрепиш данъчната политика на правителството. Като гледам и догодина ни готвят още нови и по-големи данъци.
          БуххахахаххаххахаххахахахХАХАХХАХАХАХАХАХХА

          Ако ти някога беше дочул дори какво е икономика, щеше да разбереш, че плещиш пълни глупости! Правителството на ГЕРБ докарало кризата. Ти да си чувал нещо за циклите на Кондратиев? Да си разбрал с двете гънки,че драстичното намаление на ПЧИ е причина за кризата и с това ни се отразява точно отвън? Развитите страни си ограничавали растежа с данъчната политика СМЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯХ!
          Цяла Европа и САЩ едва се борят с рецесията и измъкването от дъното!
          На тебе кой ти е развития свят, Индия и Китай ли?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
            Лорде...от името на кой гарантираш.......ти да не си в екипа на Дянков.....и така....Твърдиш ,че преводите от данъците върху лихвите и информацията за над 12милиона депозита,правена на всеки три месеца ще е за сметка на банките....и по никакъв начин няма да ощети клиентите и.....В ощетяване визирам и намаляване на лихвения процент върху депозита,примерно.....

            В основата на фин.мениджмънт на банките стои максимата,че БАНКИТЕ РАБОТЯТ ЗА АКЦИОНЕРИТЕ СИ,А НЕ ЗА КЛИЕНТИТЕ СИ....

            ....И ТАКА....приемам баса ти....за бутилка черно джони примерно....Имаме ли сделка
            Приемам баса относно твърдението ти, че новият данък ще се администрира за сметка на гражданите. Аз твърдя, че няма да се оскъпи за сметка на вложителите. Що се отнася до това дали ще намаляват или ще се увеличават лихвените проценти е в прерогативите на БНБ и за него не се хващам на бас. Само за правителствените решения и начина на приемане на закона от парламентарното мнозинство.
            Все пак съм склонен и да мисля, че банките едва ли са толкова ненормални за да вдигат лихвения процент когато са пълни с КЕШ, заради шепа малоумници като селския неврастеник, които ще си изтеглят влоговете и ще ги крият по курници, дюшеци и бурканье.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              Бобане, дай да се разграничим от миришещия на обор и на гроб дърт и злобен плевенски пергиш и да говорим по същество!
              Ето ти ме питаш, кой ще поеме разходите по обработка на информаицята? Веднага ти отговарям- БАНКИТЕ. Те и сега са длъжни да подават тази информация, само дето трябва да си направят софтуерна корекция. Сигурен съм, че това няма да натовари дребните вложители. Как меко ги нарекох тези антиактивни субекти, просто на себе си се зачудих. Аз ти гарантирам, че няма да има никакво допълнително оскъпяване за клиентите на банките независимо от коя страна. Нито за вложители, нито за кредитополучатели. Не съм комарджия, но този път съм готов да се хвана на бас. Последните слова на Дянков потвърждават именно това.
              Никой, обаче не вади аргумент защо да не се облага този чист доход от лихви!!! Няма нито един логичен аргумент.
              Нова законова промяна гласи примерно, че всеки може да стане български гражданин за 200 000лв. дарени във фонда за иновации. Ако си представим, че той просто извади още едни 200 000лв. и просто ги сложи на влог в БГ, става автоматично един новопоявил се български гражданин с чиста необлагаема печалба от лихви от порядъка на 10 000 лева годишно. Нов паразит с чисти доходи от лихви.
              А колко са крадците от приватизацията с много по-големи суми, които живеят самодоволно от този единствен доход от годините на цялата криминална приватизация?
              Лорде...от името на кой гарантираш.......ти да не си в екипа на Дянков.....и така....Твърдиш ,че преводите от данъците върху лихвите и информацията за над 12милиона депозита,правена на всеки три месеца ще е за сметка на банките....и по никакъв начин няма да ощети клиентите и.....В ощетяване визирам и намаляване на лихвения процент върху депозита,примерно.....

              В основата на фин.мениджмънт на банките стои максимата,че БАНКИТЕ РАБОТЯТ ЗА АКЦИОНЕРИТЕ СИ,А НЕ ЗА КЛИЕНТИТЕ СИ....

              ....И ТАКА....приемам баса ти....за бутилка черно джони примерно....Имаме ли сделка

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                ...Последните слова на Дянков потвърждават именно това.
                ...
                неговите слова винаги са предпоследни

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                  Виж сега ....данъка го има,но не в тази му форма....Според теб кой ще поеме разходите по обработка на информацията и преводите на парите от данъка върху лихвите до сметките на НАП.Нали не си мислиш,че банките ще поемат разходите за своя сметка,макар,че са длъжни.....Така ще "врътнат" законно нещата,че разходите да ги нахулят на клиентите си.....Аре сега един пример.....

                  Леля Пена от с.Ойново има едномесечен депозит от 1000лв при лихва от 4.8% на годишна база.Или Леля ПЕНА ще взема по 4лв на месец лихва....за три месеца лихвата е 12лв.Банката в която са парите ще трябва на 3мес да превежда сумите в НАП.Или за НАП ще трябва да отидат 1.20лв.....Кажи ми Лорде колко ще струва превода за тези пари ...и кой ще го поеме.Аз си мисля....че ще е примерно 2лв и ще е за сметка на леля Пена....или тя ще изгуби още 2лв ...и така....от лихва за 3те месеца 12лв....ще останат 8.80лв

                  От цялата работа на кяр ще са банките...и дянков.Защото Лорде....при 12млн депозита ....около 10млн са до 2500лв.....такива като на леля Пена.....и те ще хранят банките
                  Бобане, дай да се разграничим от миришещия на обор и на гроб дърт и злобен плевенски пергиш и да говорим по същество!
                  Ето ти ме питаш, кой ще поеме разходите по обработка на информаицята? Веднага ти отговарям- БАНКИТЕ. Те и сега са длъжни да подават тази информация, само дето трябва да си направят софтуерна корекция. Сигурен съм, че това няма да натовари дребните вложители. Как меко ги нарекох тези антиактивни субекти, просто на себе си се зачудих. Аз ти гарантирам, че няма да има никакво допълнително оскъпяване за клиентите на банките независимо от коя страна. Нито за вложители, нито за кредитополучатели. Не съм комарджия, но този път съм готов да се хвана на бас. Последните слова на Дянков потвърждават именно това.
                  Никой, обаче не вади аргумент защо да не се облага този чист доход от лихви!!! Няма нито един логичен аргумент.
                  Нова законова промяна гласи примерно, че всеки може да стане български гражданин за 200 000лв. дарени във фонда за иновации. Ако си представим, че той просто извади още едни 200 000лв. и просто ги сложи на влог в БГ, става автоматично един новопоявил се български гражданин с чиста необлагаема печалба от лихви от порядъка на 10 000 лева годишно. Нов паразит с чисти доходи от лихви.
                  А колко са крадците от приватизацията с много по-големи суми, които живеят самодоволно от този единствен доход от годините на цялата криминална приватизация?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                    --бате пешо--------------------------------------------------------------------

                    Ако оставим невротичните реакции на един страхлив и нещастен селски прошляк, нека да си дойдем на темата, има ли някой конкретно предположение защо е голяма съпротивата срещу новия данък? Че е справедлив, справедлив е. Че го има навсякъде по света, има го. Че е логично да го има, логично е. Може би засегна много мръсни пари, които са настанени в момент ана депозити у нас и в чужбина. Воя се засили поради факта, че и в чужди депозити няма да може да бъде избегнат заради двустранните ни споразумения.
                    От друга страна сваля защитната броня на банковата тайна донякъде. Вече държавата се засилва и ще знае кой какви пари е вложил и логично да го попита откъде ги е придобил. Тези разсъждения може и да радикализират донякъде позицията на нормално мислещите хора, които искат повече държава срещу тарикатите, но и трябва по-голяма разяснителна кампания която да демаскира опонентите и да даде ясна представа на българина, че закона е добър за честните и почтени хора и меко казано неприятен за тарикатите и криминалните елементи.
                    Виж сега ....данъка го има,но не в тази му форма....Според теб кой ще поеме разходите по обработка на информацията и преводите на парите от данъка върху лихвите до сметките на НАП.Нали не си мислиш,че банките ще поемат разходите за своя сметка,макар,че са длъжни.....Така ще "врътнат" законно нещата,че разходите да ги нахулят на клиентите си.....Аре сега един пример.....

                    Леля Пена от с.Ойново има едномесечен депозит от 1000лв при лихва от 4.8% на годишна база.Или Леля ПЕНА ще взема по 4лв на месец лихва....за три месеца лихвата е 12лв.Банката в която са парите ще трябва на 3мес да превежда сумите в НАП.Или за НАП ще трябва да отидат 1.20лв.....Кажи ми Лорде колко ще струва превода за тези пари ...и кой ще го поеме.Аз си мисля....че ще е примерно 2лв и ще е за сметка на леля Пена....или тя ще изгуби още 2лв ...и така....от лихва за 3те месеца 12лв....ще останат 8.80лв

                    От цялата работа на кяр ще са банките...и дянков.Защото Лорде....при 12млн депозита ....около 10млн са до 2500лв.....такива като на леля Пена.....и те ще хранят банките

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                      Бат Пешо....съгласен съм стеб......и аз съм гласувал за тях.....обаче за последните години освен да мислят данъци...НИЩО НЕ СА НАПРАВИЛИ....Като си спомням,че на предните избори взеха 47% ...май....а сега са под 30....мед ми капе.....Със тези си действия.....не виждам кой ще ги подкрепи вече.....
                      Никога не съм гласувал за тия и никога не бих го направил.Такива баш софиянци като радомирския цървул ни го натресоха и заблудените.Три години и половина само хвалипръцковщина и Станишев виновен.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                        --бате пешо--------------------------------------------------------------------

                        Ако оставим невротичните реакции на един страхлив и нещастен селски прошляк, нека да си дойдем на темата, има ли някой конкретно предположение защо е голяма съпротивата срещу новия данък? Че е справедлив, справедлив е. Че го има навсякъде по света, има го. Че е логично да го има, логично е. Може би засегна много мръсни пари, които са настанени в момент ана депозити у нас и в чужбина. Воя се засили поради факта, че и в чужди депозити няма да може да бъде избегнат заради двустранните ни споразумения.
                        От друга страна сваля защитната броня на банковата тайна донякъде. Вече държавата се засилва и ще знае кой какви пари е вложил и логично да го попита откъде ги е придобил. Тези разсъждения може и да радикализират донякъде позицията на нормално мислещите хора, които искат повече държава срещу тарикатите, но и трябва по-голяма разяснителна кампания която да демаскира опонентите и да даде ясна представа на българина, че закона е добър за честните и почтени хора и меко казано неприятен за тарикатите и криминалните елементи.
                        Радомирски цървул толко си неграмотен че не е за вярване.Ти си опиянен и заслепен от злорадството си че някой се кани да вземе парите на другите че не виждаш насрещно идващия влак.Злобен пенсиониран милиционер.Скоро ще има ново съобщение от Пощенса банка.Та не разбрах кредита доход ли е и трябва ли да се облага.Не разбрах и какъв ти е бизнеса и какво произвеждаш?Ти и оня на когото лижеш меката пишка догодина ще усетите нещо твърдо изотзад а може и още януари февруари да го усетите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                          .Със тези си действия.....не виждам кой ще ги подкрепи вече.....
                          Е как кой!? Лендлордовете Сега като хукнете да си купувате имоти ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                            Никой не е в затвора от крадливата тройна коалиция
                            Борис Велчев конституционен съдия
                            Опукаха 5 милиарда резерв вкл резерва на здравната каса
                            Национализира лични пенсионни партиди
                            Натовариха ни с четири милиарда нов дълг
                            Никакви реформи
                            Никакво увеличение на никакви доходи
                            Главоломно увеличение на данъци и въвеждане на нови
                            Нито един забит пирон в севрна България
                            Само хвалипръцковщина и какво плащали.Е сега успяха да бръкнат много лошо в душите на хората и ще си ги получат.
                            Никакви реформи в здравеопазване и милицията.60000 тумбака и пари само за заплати.Не посмяха да натирят тая пасмина.Само като погледнеш какви цървули са начело на държавата и ти става зле.Разни пуцаджии рабфаковци калинки с фалшиви дипломи откровени бездарници и бивши комунистически членове от най ниско ниво келнери и партийни секретари.Това повече не се търпи.Това е напаст и чума
                            Бат Пешо....съгласен съм стеб......и аз съм гласувал за тях.....обаче за последните години освен да мислят данъци...НИЩО НЕ СА НАПРАВИЛИ....Като си спомням,че на предните избори взеха 47% ...май....а сега са под 30....мед ми капе.....Със тези си действия.....не виждам кой ще ги подкрепи вече.....

                            Коментар


                            • --бате пешо--------------------------------------------------------------------

                              Ако оставим невротичните реакции на един страхлив и нещастен селски прошляк, нека да си дойдем на темата, има ли някой конкретно предположение защо е голяма съпротивата срещу новия данък? Че е справедлив, справедлив е. Че го има навсякъде по света, има го. Че е логично да го има, логично е. Може би засегна много мръсни пари, които са настанени в момент ана депозити у нас и в чужбина. Воя се засили поради факта, че и в чужди депозити няма да може да бъде избегнат заради двустранните ни споразумения.
                              От друга страна сваля защитната броня на банковата тайна донякъде. Вече държавата се засилва и ще знае кой какви пари е вложил и логично да го попита откъде ги е придобил. Тези разсъждения може и да радикализират донякъде позицията на нормално мислещите хора, които искат повече държава срещу тарикатите, но и трябва по-голяма разяснителна кампания която да демаскира опонентите и да даде ясна представа на българина, че закона е добър за честните и почтени хора и меко казано неприятен за тарикатите и криминалните елементи.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Frosty
                                Бате Пешо, подкрепям поста, който си написал.

                                Правителството на Герб има достатъчно пари за бюджета - целта на този данък върху спестяванията е да си финансират с нашите пари предизборната кампания.

                                - прибират 20% ДДС от покупката на всяка стока
                                - прибират по 1 лев акциз от всеки продаден литър бензин.
                                - увеличиха пенсионната възраст.
                                - въпреки, че е криза, преди един месец изръсиха 5 милиона лева за луксозни коли и джипове, а пари за болни деца не отпускат.
                                - Как шефката на НАП Нели Нешева и министрите от Герб си раздадоха по 50 000 лева бонуси?
                                - Кристина Спасова, пи-ар от Герб е успяла да купи офиси, имоти и дялове в компании, както и да стане крупен арендатор на земи. Общата стойност на придобивките е за над 1 милион лева. И то на 25 години.

                                Българина, ако не се научи да протестира и да си отстоява правата, тази милиционерска партия винаги ще го мачка.
                                Гърците когато им посегнаха на парите, как излязоха, по улиците и запалиха и сринаха всичко.
                                Сега искат с парите от нашите спестявания да си платят предизборната кампания. Парите ни ще отидат за купуване на цигански гласове, и за бонуси на полицаи които нищо не произвеждат.
                                А бъгларина, въпреки, че е най-беден в Европа, когато го товарят с още данъци той се радва.
                                И докога ще търпим така? Всеки ден се гаврят с нас.
                                Ето сега щели и да въвеждат още данъци върху финанстовите трансакции и разплащанията., Герберите от както дойдоха на власт успяха напълно да загробят бизнеса, имаха и фискален резерв от 8 милиарда от предишното правителство. И него успяха да окрадат.
                                Никой не е в затвора от крадливата тройна коалиция
                                Борис Велчев конституционен съдия
                                Опукаха 5 милиарда резерв вкл резерва на здравната каса
                                Национализира лични пенсионни партиди
                                Натовариха ни с четири милиарда нов дълг
                                Никакви реформи
                                Никакво увеличение на никакви доходи
                                Главоломно увеличение на данъци и въвеждане на нови
                                Нито един забит пирон в севрна България
                                Само хвалипръцковщина и какво плащали.Е сега успяха да бръкнат много лошо в душите на хората и ще си ги получат.
                                Никакви реформи в здравеопазване и милицията.60000 тумбака и пари само за заплати.Не посмяха да натирят тая пасмина.Само като погледнеш какви цървули са начело на държавата и ти става зле.Разни пуцаджии рабфаковци калинки с фалшиви дипломи откровени бездарници и бивши комунистически членове от най ниско ниво келнери и партийни секретари.Това повече не се търпи.Това е напаст и чума

                                Коментар

                                Working...
                                X