IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
    Тва джанковица с лапад ли означава......
    Акционерите поемат ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
      Ужааааааааааас!

      http://www.dnevnik.bg/biznes/2013/04...p=0#addcomment

      Ще си сипя едно черно джони днес с бадемки по повода
      Тва джанковица с лапад ли означава......

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lidmon Разгледай мнение
        не ми става ясно, като виеш срещу влогарите и т.н., ти как спестяваш пари за следващ панелен кимизарник?! От постовете из темите за имоти от последните дни, стана ясно по твой думи, че печелиш "много", ядеш малко, купуваш на кредит и се оказваш след година без задължения?! Е този свободен кеш, дето го сънуваш в дюшек банк ли го държиш или в истинска банка?



        А пък кога си слушл някой друг за покупки, дето ревеш из всички теми, че цените са нагоре.....
        Никъде не съм писал, че печеля много. Да задлъжнявам при покупка, след което бързо изплащам кредити чрез погасяване на главници. Очаквам нова покупка до месец със голяма част привлечен ресурс.

        Коментар


        • Ужааааааааааас!

          http://www.dnevnik.bg/biznes/2013/04...p=0#addcomment

          Ще си сипя едно черно джони днес с бадемки по повода

          Коментар


          • Лордовски,

            не ми става ясно, като виеш срещу влогарите и т.н., ти как спестяваш пари за следващ панелен кимизарник?! От постовете из темите за имоти от последните дни, стана ясно по твой думи, че печелиш "много", ядеш малко, купуваш на кредит и се оказваш след година без задължения?! Е този свободен кеш, дето го сънуваш в дюшек банк ли го държиш или в истинска банка?

            Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
            Сега признавам само вариант 1. Имам и свободен кеш за самоучастие, но ще ползвам и винаги съм ползвал и кредит. През 2007г. купих с кредит, сега възнамерявам да купя нещо пак с кредит. Днес се изненадах неприятно, щото едно от нещата което гледах от месеци, се оказа продадено.
            .
            А пък кога си слушл някой друг за покупки, дето ревеш из всички теми, че цените са нагоре.....

            Коментар


            • Dimitar

              А какво да иска - цената на стоката му да пада ли и тя да стане непродаваема, както е в момента.Освен това ръста на цената на неговата стока гарантира, че всички ще живеят по добре, ще имат работа защото ще има инфлация и икономически ръст, което е едно и също нещо.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                Много книги съм чел за забогатяли хора и всичките не само, че са влагали в една кошница, ами са рискували всичко което притежават заради тази кошница.
                Вече не вярвам в многото кошници , въпреки, че малко девирсифицирах в злато и акции. Не ме кефят. Само привилегированите акции донякъде се доближават до свойствата на любимите ми имотя.
                Както вече посочих, имотите стават за много неща, акциите не можеш да им се наслаждаваш така сетивно както на имотите.
                Купил си 1/2 унцийка Кенгуру , нали.................

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
                  Нахален не съм, виж, това, че бавно схващам е вярно.

                  При положение, че само купуваш дадена стока, как може да искаш цената ѝ да расте?!

                  И ти май като омразните ти "влогари" си сложил всичките яйца в една кошница. За мен "една кошница" означава над 80% от активите ти са от един тип, няма значение дали е имоти, злато, депозит, акции и т.н.
                  Много книги съм чел за забогатяли хора и всичките не само, че са влагали в една кошница, ами са рискували всичко което притежават заради тази кошница.
                  Вече не вярвам в многото кошници , въпреки, че малко девирсифицирах в злато и акции. Не ме кефят. Само привилегированите акции донякъде се доближават до свойствата на любимите ми имотя.
                  Както вече посочих, имотите стават за много неща, акциите не можеш да им се наслаждаваш така сетивно както на имотите.

                  Коментар


                  • Нахален не съм, виж, това, че бавно схващам е вярно.

                    При положение, че само купуваш дадена стока, как може да искаш цената ѝ да расте?!

                    И ти май като омразните ти "влогари" си сложил всичките яйца в една кошница. За мен "една кошница" означава над 80% от активите ти са от един тип, няма значение дали е имоти, злато, депозит, акции и т.н.

                    Коментар


                    • nedev75

                      Преди сделките с ипотеки бяха много малък процент, това че се купува с кредити не е вярно. А този закон за 3-те години не работи, той работи колкото работеше закона да не може да си продадеш Жигулата през социализма сам..пак се продаваха колите и никой не си е продал колата чрез държавата..поне аз не знам.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
                        Аз пак да питам:

                        Лорде,
                        Ако цените на НИ почнат да растат с 10% годишно, какво ще правиш?
                        Продаваш или купуваш?
                        Вариант 1: Купуваш. Ама ти свободен кеш нямаш, значи с кредит.
                        Вариант 2: Продаваш. Ми тогава ставаш влогар бе.
                        Междинен вариант: продаваш и купуваш, но тогава цените нямат значение.
                        Ти си много нахален, щом ми задаваш такъв тъп въпрос два пъти.

                        Ти не разбра ли за толкова време, че аз не продавам? А и ако продам, защо трябва да ставам влогар? Има стотици пъти по-интересни способи за инвестиране!
                        Междинния вариант ме устройва , но не сега , а на по-късен етап.
                        Сега признавам само вариант 1. Имам и свободен кеш за самоучастие, но ще ползвам и винаги съм ползвал и кредит. През 2007г. купих с кредит, сега възнамерявам да купя нещо пак с кредит. Днес се изненадах неприятно, щото едно от нещата което гледах от месеци, се оказа продадено.
                        Затова твърдо съм решил- няма да слушам и да се съобразявам повече с подвеждащите мнения на разни форумни лузъри - несретници които не са купили и една кола на старо през живота си, а ще следвам интуицията си.. Хората купуват като невидели добрите имоти, а аз се повлиях от някаква утайка на обществото! и почти 3 години бездействам. Само прибирам наеми, но това не е достатъчно.

                        Коментар


                        • Аз пак да питам:

                          Лорде,
                          Ако цените на НИ почнат да растат с 10% годишно, какво ще правиш?
                          Продаваш или купуваш?
                          Вариант 1: Купуваш. Ама ти свободен кеш нямаш, значи с кредит.
                          Вариант 2: Продаваш. Ми тогава ставаш влогар бе.
                          Междинен вариант: продаваш и купуваш, но тогава цените нямат значение.

                          Коментар


                          • nedev75

                            Не мога да взема 5% от лихви, дам ли на пирамидка пари те няма да ми ги върнат въобще. Лихвата е около 1% или 0-ла в момента, там където нещата са сериозни и нормални.
                            Last edited by supertrader; 30.03.2013, 17:47.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                              Пак повтарям говорим за най-обикновена покупка-продажба.За да печелиш от това ти трябва именно поне 10% ръст.Защото по една покупка имаш 2.6% данък община, поне 2% нотариус, ако има брокер стават още 2.5 и ги кажи - речи вече 7%.
                              Точно поради изброените от теб причини няма как да има спад. Реално спад твърдя, че няма. Виж точно и обявите на ЧСИ, Виж цените на офисите в София. Нещо безумно. От 1година си търся свестен офис на ниска цена, е няма такова животно!

                              Коментар


                              • Супер, прав си и не си прав.Първо при ръстовете 2002-2008 това което пишеш ставаше.
                                Но сега не и близко бъдеще не.Защо?
                                Отговарям ти.
                                Първо галопиращ ръст в цените на имотите 10-15% годишно и то за поне 5г. няма да се повтори може би идните 50години, ако няма глобално апокалиптично събитите.
                                Може да рискуваш купувайки на зелено и да продаваш след А16, ама за това не ти трябва ръст на цените.Просто ти трябва да няма спад.Но не говорим за това, а за проста покупка и продажба.Не говорим за покупка от съдия, или за проблемен имот с тежест и като го оправим да продадем.
                                Пак повтарям говорим за най-обикновена покупка-продажба.За да печелиш от това ти трябва именно поне 10% ръст.Защото по една покупка имаш 2.6% данък община, поне 2% нотариус, ако има брокер стават още 2.5 и ги кажи - речи вече 7%.
                                Сега ако продадеш по-скъпо, освен ако не чакаш 3г. има и данък печалба.Ако искаш да го избегнеш трябва да търсиш кеш-купувач, които са малко и се пазарят до дупка.Защото купуващия с кредит ще ти купи на реална цена 100%.Айде и от там губиш.Докато държиш имота ще му платиш и един път данък сгради и смет.ако продадеш чрез брокер още 2.5% отиват.Хайде грубо 10% разход имаш по въртележката.Ако избегнеш брокерите става печалба горе-долу при 10% ръст.
                                Но ти излизат 5% печалба за една година, колкото е банковия влог.Ще кажеш ела вълчо и т.н. , ама знаеш ли какви вълци има при сделките с имоти, не вълци, ами чакали.Ако не действаш със силен адвокат, на който доста ще се оръсиш може да те "подстрижат" нула номер.
                                Печели се от тея операции само ако купуваш под пазарна цена.Примерно имот с тежести и съдебни проблеми, от съдия-изпълнител, от човек на зор и т.н.За това не ти трябва ценови ръст, а просто да няма спад.
                                Времето на печалба от проста покупко-продажба отмина.Последните хванали влака беха 2006-та и излезли 2008-ма.Който влезе 2008-ма го питай колко е спечелил до момента.........
                                Last edited by nedev75; 30.03.2013, 17:14.

                                Коментар

                                Working...
                                X