IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
    Я вижте на какво се натъкнах днес Спестовен план

    “Устойчив растеж”
    от Карол

    интересно ми е как като влагам по 100 лв. всеки месец, след 10 г. ще взема 17 хил. лв. Значи, натрупаните спестявание ще са 12 хил. лв. а доходът ми по тях ще е 5 хил. лв. Това възможно ли е? Вярно, че срокът е дълъг, но все пак 50% доходност си е доста според мен.
    http://karollcapital.bg/fileadmin/ka...v-rastezh.html
    Може: то се знае. това е няма и 50% доходност за периодът - дори с пенсионен фонд можеш да направиш това.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
      Я вижте на какво се натъкнах днес Спестовен план

      “Устойчив растеж”
      от Карол

      интересно ми е как като влагам по 100 лв. всеки месец, след 10 г. ще взема 17 хил. лв. Значи, натрупаните спестявание ще са 12 хил. лв. а доходът ми по тях ще е 5 хил. лв. Това възможно ли е? Вярно, че срокът е дълъг, но все пак 50% доходност си е доста според мен.
      http://karollcapital.bg/fileadmin/ka...v-rastezh.html
      Tова не го видя или умишлено не го четеш? Global Dynamic Balanced
      (4-5% очаквана средногодишна доходност)
      За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

      Коментар


      • Я вижте на какво се натъкнах днес Спестовен план

        “Устойчив растеж”
        от Карол

        интересно ми е как като влагам по 100 лв. всеки месец, след 10 г. ще взема 17 хил. лв. Значи, натрупаните спестявание ще са 12 хил. лв. а доходът ми по тях ще е 5 хил. лв. Това възможно ли е? Вярно, че срокът е дълъг, но все пак 50% доходност си е доста според мен.
        http://karollcapital.bg/fileadmin/ka...v-rastezh.html

        Коментар


        • Изобщо не е задължително всеки да си напазарува НИ... НИ не са за всеки.... ( започвам да си противореча, но нали цял живот се учим?!....Та и аз да "градирам "...тутакси )...... Явно е така... всеки си намира своето място под слънцето, или под моста... според предпочитанията... "Свободен" свят и "избор"... нещо таквоз беше!

          Коментар


          • С една дума - ще чакаш да стана Дуче, за да инвестираш в НИ.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • купуваш на банката един апартамент и й обещаваш 20години да и внасяш кредитни(близингови) вноски така че след 20г този апартамент да стане твой. Е то хубаво ама за да имам такъв хорзонт на инвестицията в НИ, то аз сега трябва да виждам български семейства масово с по 2-3 деца, за да съм спокоен че след 20-25г тези деца избрали да останат в Родината ми ще поддържат търсенето на тези активи. А то какво.....да чакам на Рамзи от Ирак че след 20 години ще увеличава търсенето на НИ, така че стойността на моето апартаментче да се е запазила и дори увеличила - не благодаря!


              п.п.

              Масово БГ семействата са с по 1дете, а имам и доста познати които избраха просто да нямат деца - това директно дава 50% спад на търсещите жилище след 20години.
              Да не говорим за лошата инфраструктура около жилищата, липсата на далновидност и постоянство в политиката на страната и т.н. и т.н.

              Коментар


              • И аз мисля така тоже: хъхряк данък не плаща - и стига под прозорците ти да се настани един катун - който никой няма да смее да прогони - защото обитателите му са над законите - и цената на "инвестицията" ти пада с 40-80% на момента !!!
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  е? какво казваш?
                  много пари ще дойдат на бфб следващите 3-4годинки?
                  Напоследък често се замислям за купуващите имоти в БГ. Кой би инвестирал в каюта
                  намираща се на стар ръждясал и опасно управляван кораб, чийто пасажери напускат масово борда със всякакви лодки и спасителни пояси и на когото капитана е пират? Прогнозите сочат че от 7млн. ще станем 5млн. от които вероятно 1млн ще са цингарели! Кой и защо инвестира в жилища. Няма как дори и София да остане оазис, ако цялата страна потъва в битови кражби и мизерия.... ама темата е друга.
                  +
                  И аз мисля по същия начин.
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                    Продажби на жилища в София:
                    1)
                    - през третото тримесечие на 2007г. бяха 10,792
                    2)
                    - през третото тримесечие на 2015г. бяха 5,547
                    Тоест за 8 години има СПАД от над 48%.


                    Домакинствата имаха в банковата система на България в депозити с над 50 хиляди лв.:
                    1)
                    - в края на юни 2007г. общо по-малко от 4.1 МИЛИАРДА лв.
                    2)
                    - в края на юни 2015г. общо повече от 15.1 МИЛИАРДА лв.
                    Тоест има СПАД от над 48% на продажбите на жилища в София за 8 години въпреки, че за същия интервал от време има УВЕЛИЧЕНИЕ от над 11 МИЛИАРДА лв. на сумата общо в депозити с над 50 хиляди лв.





                    http://www.bnb.bg/Statistics/index.htm
                    http://www.registryagency.bg/bg/serv...moten-registr/

                    е? какво казваш?
                    много пари ще дойдат на бфб следващите 3-4годинки?
                    Напоследък често се замислям за купуващите имоти в БГ. Кой би инвестирал в каюта
                    намираща се на стар ръждясал и опасно управляван кораб, чийто пасажери напускат масово борда със всякакви лодки и спасителни пояси и на когото капитана е пират? Прогнозите сочат че от 7млн. ще станем 5млн. от които вероятно 1млн ще са цингарели! Кой и защо инвестира в жилища. Няма как дори и София да остане оазис, ако цялата страна потъва в битови кражби и мизерия.... ама темата е друга.

                    Коментар


                    • Продажби на жилища в София:
                      1)
                      - през третото тримесечие на 2007г. бяха 10,792
                      2)
                      - през третото тримесечие на 2015г. бяха 5,547
                      Тоест за 8 години има СПАД от над 48%.


                      Домакинствата имаха в банковата система на България в депозити с над 50 хиляди лв.:
                      1)
                      - в края на юни 2007г. общо по-малко от 4.1 МИЛИАРДА лв.
                      2)
                      - в края на юни 2015г. общо повече от 15.1 МИЛИАРДА лв.
                      Тоест има СПАД от над 48% на продажбите на жилища в София за 8 години въпреки, че за същия интервал от време има УВЕЛИЧЕНИЕ от над 11 МИЛИАРДА лв. на сумата общо в депозити с над 50 хиляди лв.





                      http://www.bnb.bg/Statistics/index.htm
                      http://www.registryagency.bg/bg/serv...moten-registr/
                      Last edited by Inform; 18.10.2015, 08:50.

                      Коментар


                      • Домакинствата дължаха жилищни кредити на дружествата за кредитиране извън банковия сектор в България:
                        1)
                        - в края на 2008г. на стойност 998,274 хиляди лв.
                        2)
                        - в края на юни 2015г. на стойност 191,601 хиляди лв.
                        Тоест за по-малко от 7 години има спад от над 806 милиона лв.


                        За сравнение домакинствата дължаха потребителски кредити на дружествата за кредитиране извън банковия сектор в България:
                        1)
                        - в края на 2008г. на стойност 1,275,920 хиляди лв.
                        2)
                        - в края на юни 2015г. на стойност 1,296,720 хиляди лв.
                        Тоест за по-малко от 7 години има увеличение от над 20 милиона лв.





                        Честито!


                        http://www.bnb.bg/PressOffice/POStat...ions/index.htm

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
                          Влог в банка НИКОГА не е бил инвестиция!!
                          Лихвите по влоговете ВИНАГИ са по-ниски от текущата инфлация!
                          Оставям ги в банката да ги пази докато ги обърна в 10YO, едномалцово, опушено...
                          Или както в песента на Георги Минчев - ...бира, секс и рокендрол...
                          Ебаси , заболява ме главата кат се замисля всеки път...и накрая печелят германците ...или американците...затуй слушай Георги Минчев !!!

                          Коментар


                          • https://www.youtube.com/watch?v=XcGh1Dex4Yo

                            Коментар


                            • Депозитите на домакинствата в банковата система на Гърция:
                              1)
                              - в края на 2009г. бяха на стойност 196,860 милиона евро
                              2)
                              - в края на май 2015г. бяха на стойност 111,451 милиона евро
                              Тоест за по-малко от 6 години има спад от над 85.4 милиарда евро.


                              За сравнение в Гърция безработните:
                              1)
                              - в края на 2009г. бяха 505,110 души
                              2)
                              - в края на май 2015г. бяха 1,200,981 души
                              Тоест за по-малко от 6 години броят на безработните в Гърция се...увеличи с над 695 хиляди души въпреки уж супер положителния ефект от спада на депозитите на домакинствата там с над 85.4 милиарда евро.





                              Честито!


                              http://www.bankofgreece.gr/Pages/en/...s/default.aspx
                              http://www.statistics.gr/portal/page...09_12&mytabs=0

                              Коментар


                              • Inform

                                Искаш да кажеш че тези пари не са прахосани и си стоят кротко в банковата система на Европа ! Ти си голям наивник, мога да те уверя че тях вече отдавна ги няма и са станали собственост по неведоми пътища на МНОГО богатите, които незнайно защо в тези времена на спестовност стават все по богати. Сигурно ще е от спестявания ?
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X