IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Значи кредитите са на нивото на кредитния бум , необезценени заради липса на инфлация . И въпреки че 6 г. хората изплащат лихви като луди , банките отписват , а държавата увеличи двойно дълга - няма намаление - което ще рече ,че тези кредити изплащане нямат .

    Коментар


    • Домакинствата дължаха жилищни кредити на банковата система в България:
      1)
      - в края на октомври 2003г. сумата беше 362,840 хиляди лв.
      2)
      - в края на октомври 2009г. сумата беше 8,907,613 хиляди лв.
      Тоест тогава за 6 години имаше увеличение с над 8.54 МИЛИАРДА лв.


      За сравнение домакинствата дължаха жилищни кредити на банковата система в България:
      1)
      - в края на октомври 2009г. сумата беше 8,907,613 хиляди лв.
      2)
      - в края на октомври 2015г. сумата беше 8,838,830 хиляди лв.
      Тоест за 6 години има СПАД от над 68 милиона лв.





      Честито на всички, които от години наред имат мокри сънища в които жилищните заеми, които домакинствата дължат на банковата система на България са вече над 100 МИЛИАРДА лв.!


      http://www.bnb.bg/BankSupervision/index.htm

      Коментар


      • Домакинствата дължаха жилищни кредити на банковата система в Еврозоната:
        1)
        - в края на 2004г. на стойност 2,591,495 милиона евро
        - в края на октомври 2005г. на стойност 2,856,029 милиона евро
        Тоест за 10 месеца има увеличение от над 264 МИЛИАРДА евро или от над 10%.
        2)
        - в края на 2014г. на стойност 3,865,589 милиона евро
        - в края на октомври 2015г. на стойност 3,941,682 милиона евро
        Тоест за 10 месеца има увеличение с по-малко от 77 МИЛИАРДА евро или с по-малко от 2%.





        Честито!


        http://sdw.ecb.europa.eu/reports.do?node=1000003152

        Коментар


        • Домакинствата дължаха жилищни кредити на дружествата за кредитиране извън банковия сектор в България:
          1)
          - в края на 2008г. на стойност 998,274 хиляди лв.
          2)
          - в края на септември 2015г. на стойност 173,411 хиляди лв.
          Тоест за по-малко от 7 години има спад от над 824 милиона лв.


          За сравнение домакинствата дължаха потребителски кредити на дружествата за кредитиране извън банковия сектор в България:
          1)
          - в края на 2008г. на стойност 1,275,920 хиляди лв.
          2)
          - в края на септември 2015г. на стойност 1,373,008 хиляди лв.
          Тоест за по-малко от 7 години има увеличение от над 97 милиона лв.





          Честито!


          http://www.bnb.bg/PressOffice/POStat...ions/index.htm

          Коментар


          • Жалко, че го няма СпоменЪ. Щеше да фиксира дъното при евентуално избушване на индекса.
            За ПК няма да споменавам - при него информацията е хард - дъно на 80
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Lord XXXI-ви Разгледай мнение
              Eто тези са истинските сулювци, големи борсови играчи на саламаджийници и други дървета, а една барака не са купили през живота си.
              е то къща с 100 лева не се купува

              Коментар


              • Аналогов: като каза: "часовник" и аз сетих за следният виц:

                Един момък станал на 21 и баща му купил нему подарък - револвер. Но само след няколко дни разбрал, че синът му заменил револверът за златен часовник.
                - Абе, пъпешчето ми просто - разсърдил се бащата - сега като те нападнат разбойници, вместо да ги застреляш, ще им кажеш колко е часът ли, преди да ти очешат часовникът?

                Часовник - секси - но в него не можеш да живееш, освен ако не си мравчок, а часът можеш да си го гледаш и на мобата.

                Лордов - ти отказваш да проумееш, че инвестирайки в панелки с цел печалба, си пропуснал да спечелиш ного повече - и то по-лесно - и то в доста смисли по-безрисково.


                НЕ съм против недвижимата собственост, както вече казах - но за разлика от Боб и Доналдът не я абсолютизирам - а и в Америка условията са едни, тук са други.

                Лордов - кой ще ти живее в домовете след 38 години? Огромната част от населението ще са вероятно хъхреци и арапи, а хъхрек наем не плаща.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
                  Даааа а дали някои въобще са купили през живота си и един апартамент?Извинявам се имот,може и барака
                  Любовта към бараките е някакъв вид мозъчно увреждане у българите предаващо се сигурно по наследство. Що за критерий е покупката на апартамент? Защо непременно апартамент, а не например хубав часовник? Единствената разлика, която виждам е дозата патриотичност необходима за едното

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
                    Даааа а дали някои въобще са купили през живота си и един апартамент?Извинявам се имот,може и барака
                    Eто тези са истинските сулювци, големи борсови играчи на саламаджийници и други дървета, а една барака не са купили през живота си.
                    имотеца хляб и вода не иска.

                    Коментар


                    • Даааа а дали някои въобще са купили през живота си и един апартамент?Извинявам се имот,може и барака
                      За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                        Който си е купил жилище, ти го слагаш в понятието "Сулю" ??? Въпреки отклонението по-горе, с което се стараеш да се измъкнеш - защо го правиш ???
                        Ако аз бях купил в Саламаджийницата нещо си за 100лв, както ти казваш, никога нямаше дори да го споменавам, а не да пиша такива фермани към какво съм се бил насочил, и т.н. изсилки !!!!
                        Нещо подобно ще стане и с настоящите ти постове след има няма 5-6 години.
                        Сулю е, поне в повечето случаи - защото макар да прави нещо само по себе си нелошо, той въобще не си е направил сметката - за тия фактори, които изредих. Кое от написаното не е вярно?
                        Да направиш частен бизнес, дори малък - е ли е лошо? - Не, не е лошо.... по принцип. Но това не пречи 90% от малките бизнеси да фалират бръзо - защото да отвориш баничарница само по себе си лошо няма, но да сториш това без бизнесплан и без да претеглиш всички фактори, но само защото обичаш да ядеш банички, вече е лошо. Или пък - комшията ти има будка за вестници и изкарва пари... ти правиш втора на 50 метра от неговата, за да изкарваш и ти, без да ти минава през ума, че клиентите са ограничен брой - и така ти ще печелиш 45% от неговата печалба, а той ще печели заради тебе само 60% от това което е изкарвал, преди и ти да се набуташ. а ако и оня Сулю от отсрещният блок отвори и трета будка, отива в каналът частният бизнес и на трима ви. Не е ли по-добре двамата да правят това, което ние - и да оставят третият да си продава вестниците и да изкарва прилично?

                        Така и с имотите - ако всички купим по втори апартамент, за да го даваме под наем - отде ще намерим толкова наематели? - И да намерим, така ще си подбием взаимно цените, че по-добре - парите в бамката.

                        Моите постове след 5-6 години не ги мисли. Част от твоята аналогия е малко абсурдна - да ми цитираш "изсилки" за жабокът, защото от Жабокът имам дивидентна доходност 12-15% години наред. Стига и с тая саламаджийница - няма някой, дето да не е допускал грешки с инвестициите си. Да - набутах се, но с ловко спекулантство избих немалка част от загубата.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          КОЛКО е доходността от дом под наем, съобразно вложената сума?
                          А разходите по поддръжката, за данъци, ремонти?
                          А загубите ако не може човек да си намери наематели повече време?
                          А ликвидността? Ако ти потрябват парите?
                          А частична ликвидност... ако ти потрябва половината сума?
                          А дългосрочната перспектива? Кой ще наема или купи тоя дом след 20 години? Хъхреците или талибанците?

                          НЕ съм против инвестицията в недвижимости, но не я абсолютизирам.


                          Цитирай ме - лошо няма. От Саламаджийницата загубих незначителна сума, от Жабокът съм спечелил ного. Бих ти го препоръчал, но няма да ме послушаш. А лихвите по депозитите винаги съм ги бил.
                          Който си е купил жилище, ти го слагаш в понятието "Сулю" ??? Въпреки отклонението по-горе, с което се стараеш да се измъкнеш - защо го правиш ???
                          Ако аз бях купил в Саламаджийницата нещо си за 100лв, както ти казваш, никога нямаше дори да го споменавам, а не да пиша такива фермани към какво съм се бил насочил, и т.н. изсилки !!!!
                          Нещо подобно ще стане и с настоящите ти постове след има няма 5-6 години.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            Познавам хора, които си купиха апартаменти, някой с цел отдаване под наем.
                            Нямам обаче никакво основание да ги включвам в понятието "Сулю".
                            КОЛКО е доходността от дом под наем, съобразно вложената сума?
                            А разходите по поддръжката, за данъци, ремонти?
                            А загубите ако не може човек да си намери наематели повече време?
                            А ликвидността? Ако ти потрябват парите?
                            А частична ликвидност... ако ти потрябва половината сума?
                            А дългосрочната перспектива? Кой ще наема или купи тоя дом след 20 години? Хъхреците или талибанците?

                            НЕ съм против инвестицията в недвижимости, но не я абсолютизирам.


                            Цитирай ме - лошо няма. От Саламаджийницата загубих незначителна сума, от Жабокът съм спечелил ного. Бих ти го препоръчал, но няма да ме послушаш. А лихвите по депозитите винаги съм ги бил.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • То теоретически е възможно всичко, но при подписаните договори с Русия и Турция и при малкият брой записани привилегировани акции, не мисля, че ще има проблем да се снася дивидентът. Но нали знаеш, че без риск няма инвестиция, без кураж няма слава. Който не смее да поеме никакъв риск, да туря сухото в бамчицата - за 6.8% лихвица - аз играя за по-сосен доход.
                              Иначе и за Софкомът така се говореше като пуснаха привилегированите - ама ето - хората си снасят честно.

                              Смятам тоже, че и цената на обикновените акции спадна, защото някои инвеститори може би мислят, че след плащането на дивидентът на привилегированите, компанията няма да има сухо за дивиденти на обикновените... знам ли...



                              15.12.2010, 13:58 Местоположение: Западна София




                              Я па си купих.



                              Първоначално изпратено от Императорът
                              Туй ми се вижда леко мизерна работа - врътки с кежави права.

                              Аз купил, за да докопам сосни акции, щото саламаджийницата ме кефи.



                              Николай Василев - ного точен анализ.


                              Да - 18% - бая сосно. Явно ще си купя някоя и друга и от тия.

                              Дивидентът - може и в натура - обичам да ям прасешко.




                              Импе какво мислиш за тая хартийка?
                              Кефи ме.



                              Май не сбърках с акцииките на саламаджийницата


                              Хе-хе - тъкмо си купих малко - и оно дръпна.


                              Тия правят салами и от щраусове ли? Аферим. :-)

                              А съотношение - цена-печалба - вярно уникално.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Разбира се - защото Сулю - ако има повече парички, а лихви в бамка - ниски - освен да си купи апартамент, друго не се сеща - а кой ще живее в него - това не мисли.
                                Познавам хора, които си купиха апартаменти, някой с цел отдаване под наем.
                                Нямам обаче никакво основание да ги включвам в понятието "Сулю".

                                Коментар

                                Working...
                                X