IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • От 4 декември 2014 г., до 17:00 ч. на 2 декември 2016 г. Фонд за гарантиране на влоговете в банките е изплатил на 111,411 вложители в КТБ АД (н) гарантираните им влогове на стойност 3 милиарда 679 милиона и 120 хил. лв. Честито на всички, които мразят Банковата Система в България! http://dif.bg/category/news/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Чифликов Разгледай мнение

      Бумът още не е започнал. Бумът от 2006-та до 2009-та ни научи, че бумовете са кратки 2-3 години. Така, че големият бум ще започне през 2026-та. дотогава ще имаме едни "плавни" увеличения с по 10-20% годишно. (освен ако не стане някой сакатлък като с КТБ)
      мисля си, ако не бяха изгърмели щатите, колко щеше да продължава бума тук.
      2008-ма вече беше станала лудница, народа скачаше в 30 годишни ипотеки за да купува каквото и да е
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        е па баш у големия бум ли ще купуваш, по добре изчакай 2029-та, тогава ще е благоприятно да се заровиш в тухлите.
        Бумът още не е започнал. Бумът от 2006-та до 2009-та ни научи, че бумовете са кратки 2-3 години. Така, че големият бум ще започне през 2026-та. дотогава ще имаме едни "плавни" увеличения с по 10-20% годишно. (освен ако не стане някой сакатлък като с КТБ)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
          до 2 години ще се отърва от всички влогове, ще набия в имот заедно с кредит.
          е па баш у големия бум ли ще купуваш, по добре изчакай 2029-та, тогава ще е благоприятно да се заровиш в тухлите.
          препоръка е

          Коментар


          • до 2 години ще се отърва от всички влогове, ще набия в имот заедно с кредит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

              Разминало му се е връщането в столицата - и си е останал заточен на село. Как да е щастлив - сега само за плюе му остана

              Заточението в Оснабрюк без да знеш една немска дума и да лъскаш чинии от сутрин до вечер, по-добро ли е?

              Ти не си отишъл там от хубаво в животеца ти. Отишъл си да спечелиш пари, но изглежда не печелиш достатъчно и затова орева форума.
              Last edited by Чифликов; 02.12.2016, 09:14.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jazabel Разгледай мнение

                Толкова много си постигнал ,а все още не си щаслив ,странно .
                Разминало му се е връщането в столицата - и си е останал заточен на село. Как да е щастлив - сега само за плюе му остана

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  Казвал съм много пъти да не бъркате желаното от вас с реалното.Разбирам че чуждият успех трудно се преживява ама нито в рада на майка ми нито на баща ми е имало военни то дори фатмак няма а вие генерали намирате.Дядо ми баба ми по бащина линия бяха земеделци но не членове на партия а истински земеделци такива дето работеха по цял ден.По майчина линия дядо ми беше строител и дърводелец а баба най обикновена домакиня.Когато напуснах София всички ми се подиграваха и се чудеха защо жена ми не ме напуска а тръгва с мен.И аз си мислех че това е временно и че ще се върна но се оказа че няма да се върна а сега и не искам да се връщам в София.Всеки месец съм в София по няколко дена и най ми е кеф кат видя Джъмбо в огледалото за обратно виждане.Всичко което сме постигнали е благодарение на ума и труда на мен и на жена ми и семейството ми.От баба и дядо имам малко над 200 декара земя.А тя дори не иска и да чува за София.Та замисли се ти би ли напуснал София би ли живял на село?И не си мисли че всеки който нещо е постигнал има роднини политици комунисти и генерали.Когато гледате успеха вижте това че по няколко месеца в годината работя почти по 18 часа на ден че не бях ходил на почивка 15 години.Щото няма как парцалки курви коли и после ама Бате Пешо направил кинта значи е комунист и има роднини генерали
                  Толкова много си постигнал ,а все още не си щаслив ,странно .
                  Где нет вопросов - всегда есть ответ.

                  Коментар


                  • Приходите на Банковата Система на България от лихви от жилищните кредити, които домакинствата й платиха: - от началото на 2010г. до края на октомври 2016г. бяха 4,629,027 хиляди лв. или НАД 4.6 МИЛИАРДА лв. За сравнение домакинствата дължаха жилищни кредити на банковата система в България: 1) - в края на 2009г. сумата беше 8,953,588 хиляди лв. 2) - в края на октомври 2016г. сумата беше 8,762,501 хиляди лв. Тоест за повече от 6 години има СПАД ОТ НАД 191 МИЛИОНА лв. http://www.bnb.bg/BankSupervision/index.htm

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      оо бай пеше, генералско чадо си ти.
                      майка ми беше с 2 висши и работеше за 180лв
                      Казвал съм много пъти да не бъркате желаното от вас с реалното.Разбирам че чуждият успех трудно се преживява ама нито в рада на майка ми нито на баща ми е имало военни то дори фатмак няма а вие генерали намирате.Дядо ми баба ми по бащина линия бяха земеделци но не членове на партия а истински земеделци такива дето работеха по цял ден.По майчина линия дядо ми беше строител и дърводелец а баба най обикновена домакиня.Когато напуснах София всички ми се подиграваха и се чудеха защо жена ми не ме напуска а тръгва с мен.И аз си мислех че това е временно и че ще се върна но се оказа че няма да се върна а сега и не искам да се връщам в София.Всеки месец съм в София по няколко дена и най ми е кеф кат видя Джъмбо в огледалото за обратно виждане.Всичко което сме постигнали е благодарение на ума и труда на мен и на жена ми и семейството ми.От баба и дядо имам малко над 200 декара земя.А тя дори не иска и да чува за София.Та замисли се ти би ли напуснал София би ли живял на село?И не си мисли че всеки който нещо е постигнал има роднини политици комунисти и генерали.Когато гледате успеха вижте това че по няколко месеца в годината работя почти по 18 часа на ден че не бях ходил на почивка 15 години.Щото няма как парцалки курви коли и после ама Бате Пешо направил кинта значи е комунист и има роднини генерали
                      Last edited by national power; 01.12.2016, 08:14.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                        Па ТОЙ е комуне, какво очакваш? Затова плаче по бай Тошовото време - и сере в калта на двора
                        Кретенов не приемай желаното от теб за действително.В двора ми няма кал а цветя и райграс.За твой кеф имам дори бананови палми.А кенефа на двора ми е по голям от кашониерата ти в Германия.Разбирам че си жалък и злобен гастар ама нито злобата нито завистта ще те направят богати.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                          Крайно време беше в една държава в която от три години никой не инвестира в реални активи а трупа на депозит като баба и дядо от село в зелената книжка на ДСК правителството да се намеси и да обложи тази псевдоинвестиция!

                          http://www.capital.bg/biznes/finansi...t_lihven_krai/

                          Трупането на пари с цел получаване на нищожна лихва /средностатистическия депозит е от порядъка на 5000 лева, колкото е и моят/ от баМките едва ли е някаква похвална икономическа стратегия и още повече бизнес или финансово постижение. Трупането на пари на лихва, без да се усеща масово раздвижване в кредитирането означава, че дъщерните банки просто изнасят капитал от БГ, в замяна на което хвърлят някакви жълти стотинки в кесията на озверелият от беднотия българин.
                          В същото време фонда за гарантиране на депозитите е в смехотворен размер, който предизвестява поглъщането на горчивия хап от масовият вложител.
                          Ето защо приветствам идеята да се облагат тези депозити с 10 % данък, който поне гарантирано ще се влива в българската хазна и бъдещо увеличение на доходите на хората!
                          БРАВО НА ПРАВИТЕЛСТВОТО!
                          БРАВО НА ГЕРБ!

                          ГЕРБ!

                          Лордиевич, чак сега (с 4 години разлика в таймфрейма) си прав за ФГВБ, че е кух след като беше опоскан от аферата КТБ. Сега вече 10% данък върху (така или иначе) нищожните лихви по депозитите са факт. А масовият вложител го чака още един горчив хап (дъвка) по подобие на КТБ.

                          Вложителите вече отдавна не слагат пари на влог заради лихвата, а заради това че болзват банките като безплатен трезор. Но историята в БГ учи, че винаги при много пари, все се намира банкер който решава да открадне голяма част от тях. Осъдени банкери още не съм виждал. Има 2ма 3ма извън пределите на БГ, но пък си живеят царски и си идват по празници.

                          Както е казал народът където е текло пак ще тече, където е крадено, пак ще се окраде. Има ли овце за стрижене няма има стадо без овчар.
                          Last edited by Чифликов; 01.12.2016, 09:04.

                          Коментар


                          • През 2009г.: 1) - изплатените пенсии в България бяха 6,480,412,548 лв. 2) - в края на декември домакинствата дължаха на Банковата Система на България за жилищни кредити сумата от 8,953,588 хиляди лв. Тоест жилищните кредити все още бяха с НАД 2.47 МИЛИАРДА лв. повече от изплатените пенсии. За сравнение за 12-те месеца от началото на ноември 2015г. до края на октомври 2016г.: 1) - изплатените пенсии в България бяха вече 8,662,201,295 лв. 2) - в края на октомври 2016г. домакинствата дължаха на Банковата Система на България за жилищни кредити сумата от 8,762,501 хиляди лв. Тоест жилищните кредити вече бяха с ПО-МАЛКО ОТ ЕДВА 101 МИЛИОНА лв. повече от изплатените пенсии. http://www.bnb.bg/BankSupervision/index.htm http://www.noi.bg/aboutbg/st

                            Коментар


                            • През 2009г.: 1) - изплатените пенсии в България бяха 6,480,412,548 лв. 2) - в края на декември домакинствата дължаха на Банковата Система на България за жилищни кредити сумата от 8,953,588 хиляди лв. Тоест жилищните кредити все още бяха с НАД 2.47 МИЛИАРДА лв. повече от изплатените пенсии. За сравнение за 12-те месеца от началото на октомври 2015г. до края на септември 2016г.: 1) - изплатените пенсии в България бяха 8,636,426,143 лв. 2) - в края на септември 2016г. домакинствата дължаха на Банковата Система на България за жилищни кредити сумата от 8,742,562 хиляди лв. Тоест жилищните кредити вече бяха едва с ПО-МАЛКО ОТ 107 МИЛИОНА лв. повече от изплатените пенсии. http://www.bnb.bg/BankSupervision/index.htm http://www.noi.bg/aboutbg/st

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                                оо бай пеше, генералско чадо си ти.
                                майка ми беше с 2 висши и работеше за 180лв
                                Па ТОЙ е комуне, какво очакваш? Затова плаче по бай Тошовото време - и сере в калта на двора

                                Коментар

                                Working...
                                X