IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
    Ако си CEO на западна компания може да обясниш на борда на директорите как смяташ че държавата трябва да се погрижи за харченето на собствениците и инвеститорите с прогресивно облагане на приходите и няма да останеш за дълго

    Не мисля че държавата трябва въобще да се грижи... защото така ще се погрижи че да си беден накрая...

    Аз също съм CEO макар и от по -малките засега - ама тези сме най-изтрещяли даже мислех да си направя визитки като на Зукърбърг от едно време


    Да добавя
    1 никой не е казал богатство, когато си само заможен искаш да имаш и известна финансова сигурност за максимално дълъг период от време
    разбирам ти ентусиазма, но трябва да приемеш държавата не само като мащеха.....
    а иначе акционерите биха ме поощрили за подобно мислене ,защото тшх ги интересува оборота и приходите , а не стагниращ пазар забит от депозанти....

    Коментар


    • Данък "управленско безсилие"

      Паника. Само така би могло да се определи поведението на ГЕРБ по поредната му безумна идея за 10% данък върху лихвите по влоговете на гражданите. Ако досега играта на държавно управление на принципа "проба-грешка" траеше средно по няколко дни или седмици, меракът за нов налог издържа по-малко от денонощие.
      Явно безсилието на Дянков и хората му да вържат бюджета за догодина излиза извън контрол. Защото ситуацията в държавата е наистина драматична. Постъпленията в хазната са плачевни, а в предизборната година трябва да се вдигат и заплати, и пенсии и ред други харчове. Какво остава тогава? Ами нищо друго, освен нов самар на гърба на горкия данъкоплатец.
      Хрумката за данък върху доходите от влогове всъщност не е от вчера. Тя избуява и угасва почти всеки път, когато се зададат избори. Така се случи и сега. Иначе ех, колко лесно и сладко би било да се "изсмучат" и преразпределят неколкостотин милиона! При този ежемесечен непрекъснат ръст на спестяванията на "бели пари за черни дни".
      Капка разум все пак е останала, иначе изборният автогол за ГЕРБ щеше да е най-малката последица от подобен откровен рекет. Със сигурност щеше да се възроди и времето на "бурканбанк", заради убитата мотивация на хората да спестяват. Да не говорим, че инфлацията вече подяжда мижавите лихвици при малките влогове. За тези на милионерите ни да не мислим - щяха да (до)изнесат парите си зад граница.
      А можем да се досетим и за друга потенциална опасност при евентуален панически отлив на депозити - стабилността на банковата ни система, с която толкова се гордеем. При нов шок, този път със спестяванията, дестабилизацията й щеше да е гарантирана. Пак от ГЕРБ и то с неясен финал.
      В интерес на истината е да се каже, че такъв данък има и в други държави. Той обаче е за сметка на банките, не на вложителите. Нарича се "bank tax" и трезорите го плащат, изчислен като % от сумата на депозитите им. В Германия пък е въведен необлагаем минимум за влогове до 2500 евро.
      А ГЕРБ, ако беше в час с тенденциите в Европа и по света, би могъл да помисли за далеч по-ефективен източник на бюджетни приходи. И вместо да опипва почвата за данък върху лихвите на обикновените хора, да въвъде данък "Богатство" върху недвижими имоти, яхти и самолети на богатите или да обложи големите пари. Така поне ще постъпят във Франция, Великобритания, Германия, а други вече го направиха
      .http://www.duma.bg/duma/node/39708

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
        не пич за това за което говориш се "грижи" държавата с така нареченото прогресивно облагане на доходите... А иначе няма лошо да си в тих ужас от мисълта ,че МОЖЕ и да съм СЕО на западна компания....

        Ако си CEO на западна компания може да обясниш на борда на директорите как смяташ че държавата държавата трябва да се погрижи за харченето на собствениците и инвеститорите с прогресивно облагане на приходите и няма да останеш за дълго

        Не мисля че държавата трябва въобще да се грижи... защото така ще се погрижи че да си беден накрая...

        Аз също съм CEO макар и от по -малките засега - ама тези сме най-изтрещяли даже мислех да си направя визитки като на Зукърбърг от едно време




        Да добавя
        1 никой не е казал богатство, когато си само заможен искаш да имаш и известна финансова сигурност за максимално дълъг период от време

        2

        Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
        +100

        всеки лев над 30 % от дохода трябва да се ХАРЧИ ... стига с този тъпизъм ,че ВСЕКИ трябва да инвестира , я в имотче , я в книга , я в на баба ми шортите.... то се вижда масата какъв инвеститор е ... скача на 3 стотинкови акции , защото с 20 лева (Императора) става инвеститор първи клас ( пак според Императора) .....
        Last edited by marketleverage; 21.09.2012, 18:46.
        mWPCloud.com

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
          Ужас, ти нямаш мислене на богат човек, даже на заможен човек нямаш мислене... мога само да се надявам че понеже си тук отскоро с времето ще го придобиеш... иначе ми остава само дефултна реплика, господи прибери си версиите...

          И съм почти сигурен че нямаш никакъв доход различен от заплата и то не от най високите като на някой CEO, CFO, COO ect на международна компания...

          Това за харченето е толкова зле че се чудя как да започна да обяснявам... Може би да почна че богатите и заможните са нетни спестители и ще си останат богати, заможни заради това (поне тези който го спазват) а то е никога да не живееш над стандарта си и да пестиш / реинвестираш това което е отгоре...

          Да вземем едно хипотетично заможно семейство на възраст малко над 50 правещо 150 000 на година от бизнес си.. отгледало и оженило две децата си - разпилели се по света... такова семейство в България харчи за живот около 50 000 на година като с тази сума поддържа стандарт на средна класа в западна Европа и не се лишава от нищо (не карат бентлита на изплащане) ама имат нов шевролет за 25 000 лв, купуват си редовно нови дрехи (само че не сa дизаинерски Gucci или Loui Vuitton), ядът само добра храна, покриват си всички сметки без забавяне, а другото го спестяват и реинвестират защото знаят че ако разчита на пенсионната система в бг накрая ще бъдат бедни, много бедни... затова не харчат...

          та ако спазват това всичко над 30% да се харчи, и ти си права (прав - ника ми изглежда женски) може би трябва да минат на бентли, мъжа да тръгне пие синьо джони по софииските заведения и евентуално и наркотици да почнат да употребяват за да може да си изхарчат всичко над 30% от парите...
          не пич за това за което говориш се "грижи" държавата с така нареченото прогресивно облагане на доходите... А иначе няма лошо да си в тих ужас от мисълта ,че МОЖЕ и да съм СЕО на западна компания....
          да добавя само , че не съм чувал за богатсво създадено от депозити ....
          Last edited by dimka_1981; 21.09.2012, 18:19.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
            Баси случката!!!
            Работодател си има началник!
            Ама така е с тези непрозрачни държавни поръчки
            Че аз и сега си имам началници бре Т.нар. Баш учени Собствениците Това по думите на един общ работник - голям зевзек

            Коментар


            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
              имах един началник дето.....
              Баси случката!!!
              Работодател си има началник!
              Ама така е с тези непрозрачни държавни поръчки

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                Лостов, това е все едно да питаш дали има законова мярка смръдливците в градския транспорт да се къпят поне веднъж в месеца? Някой дали насила ме кара да се качвам в градския транспорт?
                ами да Аз точно с цел такова замисляне го подхвърлих, уф ще видим тази зима как ще е по заведенията
                mWPCloud.com

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                  Пурите са друга бира, киди. Особено кубинските...
                  Заеби, имах един началник дето пушеше най-яките пури В офиса винаги смърдеше на лайна когато запали Аз от време на време паля на партита, обаче понеже съм страстен пушач ми идват вповечко, особено в комбинация с алкохол

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                    Направо пръднал скункс-вдовец!!
                    Е как бе? Какви ги говориш? Качествените пури имат вълшебен аромат! Ти сигурно си попадал на долнопробни боклуци, щото е пълно с такива...
                    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                      Само кажи с оръжие ли те заплашиха и насила ли те завлякоха в заведение в което се пуши?

                      Има ли законова мярка която те задължава да ходиш в такова заведение?
                      Лостов, това е все едно да питаш дали има законова мярка смръдливците в градския транспорт да се къпят поне веднъж в месеца? Някой дали насила ме кара да се качвам в градския транспорт?
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                        Пурите са друга бира, киди. Особено кубинските...
                        Само дето в заведенията и преди гледаха лошо тези дето пушеха пури
                        Това е илядо пъти по-миризливо от обикновена цигарка! Направо пръднал скункс-вдовец!!!! Фосгена през първата световна сигурно е бил по-поносим на фронта!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от newkid Разгледай мнение
                          Команданте, хвърли тази пура, че ми е отвратително да те гледам.
                          Пурите са друга бира, киди. Особено кубинските...
                          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                          Коментар


                          • Сега гледам - в някой страни вече има данък и върху млякото. Само въпрос на време и тук.
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                              Или ще идат някъде където им е комфортно да се забаляват... (частен гараж проборудван, завдение с полу покрита тераса, домашно парти, къща за гости която предоставя безплатно допълнително помещение в което да се събират хората от къщата да си пият и да си пушат, което не е регистрирано като хотелска част...Само при необходимост ще изберат място на което им е некомфортно... и ще ограничат престоя във ремето... табиетчиското седене от по 5 часа няма да се види отново в регистрирано заведение ... с компания пушачи....
                              Псолютно, хубавото е, че вече се откриват такива.
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jay Gould
                                ...
                                Моля модераторите да изтрият цилиндъра, който обижда и първи започна да се заяжда, без да е предизвикан конкретно той с нищо!!!
                                Last edited by X_Y; 21.09.2012, 16:56.

                                Коментар

                                Working...
                                X