IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
    ... ужас е с тези цигари
    Зависи от гледната точка

    Тъпа зависимост, която обаче носи огромни доходи за осигуряващите я.

    Контрабандистите и държавата са в пряка конкуренция за едни милиарди, кофти е че държавата, засега, губи с много голове. Основната загуба не е в пари, а че с тези пари мафията става много силна.

    Ако ти трябва силна мафия, дай и ембарго, висок акциз или направо сух режим, .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
      Те вече ги наляха през строителния бум, сега им плащат лихвите... колегата Inform, беше пускал че сега кредитите нарастват съвсем слабо, той може да се включи и да каже с цифри... Умните поне са влезли на себестойност, минус обещетение....

      лошото че е ги наляха до шпакловка и замазка и сега и да искат да ги пуснат под наем трябва да извадят една още една торба пари... Ами не толкова умните са 1 000 000 евро фирмен заем за 4 апартамента в луксозен затворен комплекс на шпакловка и замазка...


      пп ти май беше от Варна (извинявай ако се бъркам) не съм бил във Варна от 1992 г незнам как е с презастрояването там ама в софия е ужас... навсякъде е пълно с много ново
      той е от Калифорния, хвалеше се как имал временна постройка, разбирай барака.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Ако фирмите ги набиваха в бетон и тухли тези пари , то биха се отворили много работни места.Очевидно не го правят и правят нещо друго. Източват депозитчета на балъчета.
        Те вече ги наляха през строителния бум, сега им плащат лихвите... колегата Inform, беше пускал че сега кредитите нарастват съвсем слабо, той може да се включи и да каже с цифри... Умните поне са влезли на себестойност, минус обещетение....

        лошото че е ги наляха до шпакловка и замазка и сега и да искат да ги пуснат под наем трябва да извадят една още една торба пари... Ами не толкова умните са 1 000 000 евро фирмен заем за 4 апартамента в луксозен затворен комплекс на шпакловка и замазка...


        пп ти май беше от Варна (извинявай ако се бъркам) не съм бил във Варна от 1992 г незнам как е с презастрояването там ама в софия е ужас... навсякъде е пълно с много ново
        mWPCloud.com

        Коментар


        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
          Най обичам да се кача на Витоша и да запаля цигара на чист въздух
          преди малко си извадих старото колело ходих до един братовчед има лека денивелация на отиване е спускане беше добре на връщане имах чуството че щях да умра... а като дете по няколко пъти на ден го минавах... ужас е с тези цигари
          mWPCloud.com

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Ако фирмите ги набиваха в бетон и тухли тези пари , то биха се отворили много работни места.Очевидно не го правят и правят нещо друго. Източват депозитчета на балъчета.
            И аз това се опитвам да им обяснявам, но когато човек е заблуден, той е такъв докато загубата не го удари като бързия влак. Синдрома на пострадалите от телефонните измамници.

            Коментар


            • marketleverage

              Ако фирмите ги набиваха в бетон и тухли тези пари , то биха се отворили много работни места.Очевидно не го правят и правят нещо друго. Източват депозитчета на балъчета.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                И на мен ми се иска ама е доста трудно само като съм извън сф пуша по малко в което няма логика, защото на чист въздух би трябвало отровите да са ми по малко и да ми се пуши повече... можеби обстановката ме влудява в софия... не става за живеене
                Най обичам да се кача на Витоша и да запаля цигара на чист въздух

                Коментар


                • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                  От много години говорим, че балоньт на имотите е причина за кризата, ама някои овчи глави не увират. В главите им само тухли и бетон. А да не говорим как унищожиха Черноморието.
                  Или поне причината да не я понасяме доста по-меко кризата от гледна точка на въртящи се пари в икономиката, (отиващи за лихви) или че даже някакви производства да имахме за износ да вкарват пари, нека са малки ама да са много, гледах по how it's made по дискавъри как машини правят топки за голф, моливи и още една камара неща... почти без човешка намеса....
                  mWPCloud.com

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                    Aз пък намалих цигарите
                    И на мен ми се иска ама е доста трудно само като съм извън сф пуша по малко в което няма логика, защото на чист въздух би трябвало отровите да са ми по малко и да ми се пуши повече... можеби обстановката ме влудява в софия... не става за живеене
                    mWPCloud.com

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                      Не ги спирай от раз, ако си дьлгогодишен пушач. Ако ги спреш от раз може да развиеш рак. Не се шегувам и не го пожелавам, просто опит сьс мой познат.
                      И аз тъй правя. От 2-2,5 кутии сега съм на 1-1,5

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                        Aз пък намалих цигарите
                        Не ги спирай от раз, ако си дьлгогодишен пушач. Ако ги спреш от раз може да развиеш рак. Не се шегувам и не го пожелавам, просто опит сьс мой познат.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                          Работните места ги няма защото доста фирми дето това не им е работата ги наляха парите от заемите в тухли и бетон, щото от тухли бето се пИчелело... някой вече изгоряха... като не говоря за сгради който да са им в помощ на бизнеса а за апартмънт хауси ...

                          Алматур - изгоря тухли и бетон, знам още за логистична компания с тухли и бетон, транспортна фирма с тухли и бетон... мебелна фирма държаща няколко апартамента в един от топ затворените комплекси в софия, с ипотеки са на името на фирмата на космическа цена от 2500 евро квадрата...
                          заради тухли и бетон няма работни места
                          От много години говорим, че балоньт на имотите е причина за кризата, ама някои овчи глави не увират. В главите им само тухли и бетон. А да не говорим как унищожиха Черноморието.

                          Коментар


                          • Aз пък намалих цигарите

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                              Акцизите от тютюневи изделия към 31.12.2011 г. са в размер на 1 694.0 млн. лв.,
                              Акцизите от тютюневи изделия към 31.12 2010 г. са в размер на 1 520.5 млн. лв.
                              Акцизите от тютюневи изделия към 31.12.2009 г. са в размер на 1 787.7 млн. Лв

                              Реално двойното повишение на акциза през 2010 г. е преточило над милиард лева от сметките на дребните спестители към депозитите на сериозните контрабандисти.

                              От гледна точка на бюджета освен по-малките преки приходи от акциз са изпуснати и всички данъци на потребление в бялата икономика за над милиард.

                              Данните на големите компании сочат, че през 2008 г. легалният пазар у нас е бил 19,1 млрд. къса, през 2009 г. се е свил до 16,4 млрд. къса, а през 2010 година са продадени 10,5 млрд. къса, което сочи намаление с почти 50 сто за три години.

                              http://www.darikfinance.bg/novini/64...F0%E8%EC%E5%F0


                              http://www.minfin.bg/bg/statistics
                              освен това е изтеглил пари от потреблението на други стоки защото все пак сме пристрастени а някой си купуваме легални цигари
                              mWPCloud.com

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от studio9 Разгледай мнение
                                Влогът е най-сигурният начин за загуба, защото реалната инфлация е над процентите на депозитите.
                                това се случва само във периоди когато банките не набират депозитна маса от локалния пазар, а са инжектирани с капитал от майките им който да раздват кредити....
                                mWPCloud.com

                                Коментар

                                Working...
                                X