IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да спрем да плащаме за ток и парно!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • абе верно много мизерници тарикати има в този форум, а уж инвеститорски се водим - ужасТ и безумие, честно. Като сте купували хапартаментиту преди 40-50 години (т.е. като ви ги даваха на калпак, като за селяци на преференциални цени) и 3-стаен в София беше на цената на такъв в Каспичан, а сега разликата е поне 10 пъти не ревете, ама като трябва да се плаща парно, което е неразделна част от хапартаментя, който ДОБРОВОЛНО сте закупили - ревете Ами ултра странна логика, честно. Парното е нераздлна част от за панеляците. Точка. Ако искате да се отказвате, има си напълно законов ред - давайте цялата пасмина от селяци, живущи в комуналката и готово - кой ще ви спре да се откажете. Има си там Общо събрание, процедура и сте жик-так. Ама не шете, нали, щото искате да се отоплявате за без пари, щото сте тарикати, нали???? Аз примерно не сиакм да плащам данък сгради, щото не получавам нищо в замяна, а имам и няколко имота, в които не живея и не се ползват за нищо реално. Ама плащам, че даже и такса за смет плащам за тях, а не изхвърлям и една хартийка. искам да не я плащам, писна ми от държавата, щото тян е най-големия монополист

    По темата - решението на съда си е ок от юридическа гледна точка, но е незидържано от морална, малко като Мoral hazard в уса-та преди 3 години.... И само легитимира едно отдавна доказано твърдение - можеш да крадеш ток, парно, вода и там каквото се сетиш колкото си искаш, да не си плащаш вноските за лизинга или необезпечените кредити и т.н., като прехвърлиш всичко и нямаш нищо на свое име, го духа отсрещаната страна. примери - колкото си искате. проблемът е, че не можем да флаираме топлофикация и сметката на тарикатоте ще я поемат всички останали, но и това не е нищо ново за родния Бантустан, понякога ме е срам, че съм българин и подобни селски тарикати петнят това велико име.....

    П.С. Не ползвам услугите на топлофикация - на климатици и бойлери съм и най-високата сметка, , която съм платил тази година (3-стаен, 105 квадрата) е 190 кинта. Е, друг е въпросът колко съм се оръсил за енергоспестяващи клиамтици и бойлери
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
      Това че едно нещо е било така досега, не означава че постоянно ще е така!

      Такъв е режима на комуналните услуги в тази сграда. Трябва да плащаш по този начин! Ама аз не ща... Няма такъв филм! Няма не ща! Тук е така! Ако не те устройва, продаваш и друм... Търсиш си късмета в сграда без парно с печки на твърдо гориво или с котле на мазут или газ!
      Има такъв филм! Няма какво да хленчите, спирате да плащате и това е! Как пък ли да не тръгне да се мести, защото не може да се откаже от ДОБРОВОЛНА услуга... Ти наред ли си?
      Мнението не е препоръка за сделки!

      Коментар


      • Между другото , понеже знам че си фен на китайската икономика..скоро открих че тя е грешно построена и изложена на риск какъвто дори не сме си представяли.Оказва се че те вземат яко заеми срущу парите постъпващи от износа им , тези пари не напускат Китай и стоят в банковата им система , нито един долар или евро. Представяш ли си те срещу тях вземат заеми навън и с тях купуват това което им е необходимоМадоф ряпа да яде.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
          Аз пък не мога да разбера за кво иде реч у темата??? Това, че българските съдилища до момента не са прилагали закона. То там ясно си пише - 3 години давност

          Ах че подли създания, и са осъждали хората противозаконно в името на монопола!

          Аз няма да плащам!
          Мнението не е препоръка за сделки!

          Коментар


          • Мастъре , ако може да се залага на това че ако хората масово почнат да си плащат парното и цената му ще падне. АЗ ОТВАРЯМ КЪСА и ще спечеля , защото тогава пък сметките ще изхвъчат нагоре. Ти монополист да те притисне да му плащаш редовно и задължително , пък той да не иска да ти вземе всички пари не можеш да намериш в натурална икономика като тази у нас.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
              Някой може ли да потвърди дали заплатите в държавния сектор са се повишили от края на 2009-та до сега.
              нали знаеш как се увеличава средната пенсия-като получаващите минимална умират...

              по същия начин се увеличава средната работна заплата-като получаващите минимална ги уволняват...

              лека!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                Че кво ти е на сметката? Моята е 210
                Ха-ха извини ме за злорадството, ама ми олекна, в смисъл че съм ти благодарен че ме светна колко съм добре...

                Не е възможно да похарчиш за енергия над 200лв през Март, ти да не отопляваш физкултурен салон...

                Лека!

                Коментар


                • Някой може ли да потвърди дали заплатите в държавния сектор са се повишили от края на 2009-та до сега.
                  Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                    Че кво ти е на сметката? Моята е 210
                    Направо ви се чудя що ревете от Топлофикацията, аз съм на локално парно и климатици за допълнение и през март утидоха чежду 300 и 400 лева за топлото без да броя хамалуването ....
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от UNSS Разгледай мнение
                      Да де, ама Защо парното ми за Март месец е 95.10лв., сумата е истинска, и требе да финансирам герпаджийската кампания следващата година...
                      Че кво ти е на сметката? Моята е 210

                      Коментар


                      • Дължим за ток, вода, парно само за 3 години назад
                        Тълкувателното решение е на Върховния касационен съд, запитан от омбудсмана

                        http://www.dnes.bg/obshtestvo/2012/0...i-nazad.157807

                        Тогава омбудсманът поиска тълкуване от ВКС за давността за тези плащания по повод разнопосочните решение на различните съдебни състави, които продължаваха да прилагат 5-годишната давност за битови плащания, въпреки че от края на 2009 година има решение тази давност да е с две години по-малка.


                        Края на 2009-та. Цялата разруха в държавата върви редом с Борисовото управление.
                        Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                          Ми спирай да плащаш бре, къв ти е проблема? Аз нямам избор, трябва да плащам. А иначе всеки си има негова истина за неплащането. Аз също съм имал периоди, в които не съм плащал, но след това плащам и тлъстите монополистически лихви
                          Да де, ама Защо парното ми за Март месец е 95.10лв., сумата е истинска, и требе да финансирам герпаджийската кампания следващата година...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                            Мноооо добре разбирате, маймуни с маймуни... Ти знаеш ли, че в държави като Германия и Испания парното е доста по-евтино отколкото в България! Причината за това е, че има много маймуни които се правят, че не разбират какво толкова е станало като не си плащат парното с години!

                            И Боковото правителство нищо не прави, защото има нужда от гласове на бъдещите избори. Само че тези гласове то ще ги плаща с моите пари! А аз не съм съгласен. Ето защо аз също ще спра да си плащам парното и след 3 години всеки месец ще ми е чиста печалба... Така де... Който има излишни пари нека той да плаща...
                            Ми спирай да плащаш бре, къв ти е проблема? Аз нямам избор, трябва да плащам. А иначе всеки си има негова истина за неплащането. Аз също съм имал периоди, в които не съм плащал, но след това плащам и тлъстите монополистически лихви

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                              Аз пък не мога да разбера за кво иде реч у темата???
                              Мноооо добре разбирате, маймуни с маймуни... Ти знаеш ли, че в държави като Германия и Испания парното е доста по-евтино отколкото в България! Причината за това е, че има много маймуни които се правят, че не разбират какво толкова е станало като не си плащат парното с години!

                              И Боковото правителство нищо не прави, защото има нужда от гласове на бъдещите избори. Само че тези гласове то ще ги плаща с моите пари! А аз не съм съгласен. Ето защо аз също ще спра да си плащам парното и след 3 години всеки месец ще ми е чиста печалба... Така де... Който има излишни пари нека той да плаща...
                              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                              Коментар


                              • Forex Master

                                Мастъре , така или иначе по един или друг начин е въпрос на месеци да спрат плащанията към монополистите.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X