IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Милен Велчев: Правителството е пред неплатежоспособност

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mmari Разгледай мнение
    Коментирате фалит на Държавата , а какво ще стане със Сребърния фонд в тази ситуация ако той се трансформира в ДЦК ?
    ще носи повече доход и ще е адекватен спрямо инфлацията.... А буламача , който редят великите "финансисти" велчев , катев , късокрачко и подобни е просто една голяма вкиснала боза.... Кога е във фалит един субект...отворете книжките там го пише... от еФтин популизъм нямаме нужда

    Коментар


    • Коментирате фалит на Държавата , а какво ще стане със Сребърния фонд в тази ситуация ако той се трансформира в ДЦК ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kokonut28 Разгледай мнение
        Велчев, няма да видиш повече комисионна бате, това беше с краденето! На всички ни е ясно че те боли, ама няма как, радвай се, че поне не си в панделата за тези твоите “заменки“ и си гледай хотела и сметките в чужбина!
        Феноменално"умен"Не е лична нападка, а само констатация.
        Last edited by Opiten1; 20.02.2012, 11:19.

        Коментар


        • Фискалният резерв на България е 3.8 млрд. лева

          Към днешна дата фискалният резерв на България е 3.8 млрд. лева. Не отговарят на истината твърденията, че той е под 2.8 млрд. и се връщаме към ситуацията от 1997 г. Това каза днес по БНР председателят на бюджетната комисия в парламента Менда Стоянова.

          Тя обясни, че от края на декември фискалният резерв е намалял с 1.2 млрд. лева, но това са авансови плащания за земеделските стопани и по външния дълг, които ще бъдат компенсирани през следващите месеци.

          По темата за Сребърния фонд председателят на бюджетната комисия Менда Стоянова заяви, че държавните ценни книжа са най-добрият вариант за постигане на по-висока доходност на средствата от него. Постигнатите по този начин доходи могат да бъдат използвани за частично погасяване на външния дълг през януари 2013 г., смята тя.

          http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2012/..._38_mlrd_leva/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kokonut28 Разгледай мнение
            Съни, вие комунистите сте специалисти да казвате на бялото черно и обратно. Кое е лошото в това, че дълга ни намалява непрекъснато и имаме по–добри макро показатели от повечето прехвалени западни икономики? Да, ако можеше да си печатаме пари като тях безнказано и на воля, щяхме може би да сме по–добре, но уви - не става, заради твоите другари ни нахлузиха брода 97 година кукло, или си “забравила“?!
            Та кажи сега, къде те стяга това, че страната има нисък дълг?
            Коконът28, Вие Некомунистите дори не различавате бялото от черното
            Добре съм Ви извадила сумите на плащанията по дълга за последните 10 години.
            Но защо не прозряхте, доколко са основателни воплите на Борисов и дали не е проблем на некадърно управление, това че сега не може да намери пари за дълга следващата година?!
            Просто погледни до 2008-ма плащаните суми за дълг и тези от 2009-та до 2011-та!
            За последните 3 години са средно около 300 млн. Евро плащанията.
            Докато за предишните 8 години са около 1 000 млн. Евро/средно


            Дали, ако не беше активното управление на дълга от страна на предишните минфини - Велчев и Орешарски, сега дългът щеше да е 3 пъти по-малко???
            И още, Дянков да е направил нещо за дълга като управление?


            Иначе си играйте на партизани и комунисти, на фашисти и каквито Ви хрумне.
            Но поне се определете - какви сте???
            Щото няма такова чудо - антикомунист, това е само параноя, не стабилно състояние

            Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
            Това правителство ще бъде запомнено с ...рев, сълзи и крясъци до небесата.
            Но активното управление на дълга не е сред нещата, за които може да претендира.

            Плащания по външния държавен дълг 2001 - 2011 години:

            2001г....-...1179.8 млн. евро
            2002.....-.....802.4 млн. евро
            2003.....-.....661.9 млн. евро
            2004.....-...1189.9 млн. евро
            2005.....-...2143.8 млн. евро
            2006.....-.....926.1 млн. евро
            2007.....-.....953.4 млн. евро
            2008.....-.....680.7 млн. евро
            2009.....-.....630.3 млн. ЛЕВА
            2010.....-.....617.4 млн. ЛЕВА
            2011.....-.....596.1 млн. ЛЕВА

            Към края на 2001 г. външният дълг на България е в размер на 9672.9 млн. евро.
            * * *
            В края на 2009 г. номиналният размер на външния държавен дълг възлиза на 3289.8 млн. евро.

            Размерът на външния държавен дълг в края на 2010 г.
            възлиза на 3373.5 млн. евро.

            Номиналният размер на външния държавен дълг към края на декември 2011г. възлиза на 3487.6 млн. евро.


            Цялата информация е от МФ.
            Не съм включила финансиранията, които нарастват отново през последните години...
            Нито движението по вътрешния дълг...

            Коментар


            • Велчев, няма да видиш повече комисионна бате, това беше с краденето! На всички ни е ясно че те боли, ама няма как, радвай се, че поне не си в панделата за тези твоите “заменки“ и си гледай хотела и сметките в чужбина!
              podpis

              Коментар


              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                Няма по-нормално нещо, от това да се критикува една власт, която УПРАВЛЯВА.
                Винаги очакванията са големи и стремежа за постигане на по-добри условия, които наблюдаваш в околни страни или такива, в чийто съюз сме включени.
                Както и най- добрата практика е медиите да са опозиция на властта.

                Но някак си, при нас, нещата са все наопаки.
                И Герберите са в непрестанна предизборна война и изграждането на "свещен образ"
                Съни, вие комунистите сте специалисти да казвате на бялото черно и обратно. Кое е лошото в това, че дълга ни намалява непрекъснато и имаме по–добри макро показатели от повечето прехвалени западни икономики? Да, ако можеше да си печатаме пари като тях безнказано и на воля, щяхме може би да сме по–добре, но уви - не става, заради твоите другари ни нахлузиха брода 97 година кукло, или си “забравила“?!
                Та кажи сега, къде те стяга това, че страната има нисък дълг?
                podpis

                Коментар


                • йосиф

                  Йоска тез еврейски лафове , просто ги зарежи..ние не сме крави и не пасем трева от вчера ! Който не може да управлява , винаги му е виновен пътя..какво пък ще вземе заеми понеже сме ПЛАТЕЖЕСПОСОБНИ и сега ще се пробваме , колко надеждни кредитополучатели сме..и на никой няма да му стане ясно , че вече за да платим на Йосиф , го правим с парите на Юда..Нали инвеститорите сме тревопасни.Не казвам , че правителство е ЛОШО , то просто е поредното добро правителство на България.Защото ние сме в серия , ако си забелязал !
                  Велчев очевидно посредничи при пласирането на супербезопасен дълг , и понеже сега си сменя кривата и минава в зоната на небезопасност , на него му спира кранчето.Затова се обажда човека и нарича промяната с истинското и име.А от него ако зависи дълга се плаща с повече пари от данъци , би ги дал на форсаж и в това съм убеден..Дано правителството обаче да балансира , вместо да удуши поданиците си , защото има още много време да го стори. Европейската картинка продължаме да я гледаме в същия вариант. Другарката Меркел , ще продължи все така настървено да пази интереса на неските концерни..те трябва да произвеждат повече и за лапат все повече и повече суровини , които се купуват много по добре със скъпи евра.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Императорът

                    Браво Импе !!!! И не си се хванал за хранилката , защото и те ще станат като теб , когато тя опустее.
                    По принцип , когато някой трябва да вземе пари на заем за до си плати по стар заем - се казва - ИЗПАДНАЛ В НЕПЛАТЕЖЕСПОСОБНОСТ ! Не твълдя обаче че човек или правителство изпаднели в това състояние с ЛОШИ ..Но мога да кажа че са били НАИВНИ !
                    Правителство е наивно , да не прави реформи..От бегъл прочит на законодателството , забелязах че например една религиозна организация в България ,може да освободи от данъци своите миропомазани , като им възтановява дарените средства.Е хайде да се обзаложим , че това се случва !
                    От бачкане за евреите , вече ставам по евреин от тях и дори с периферното си зрение ги забелязвам тези неща.
                    Не се коси , защото тези които не го правят не рискуват сами да променят собственото си ДНК и да спомогнат за еволюирането на хомосапиенс с риск да ги хване рак.Стреса повишавал нивото на радикалите в организма на човека , а те са атоми които ползват електрони по малко от обичайния брой и са в кооператив така да се каже , и когато вземат че попаднат в човешката ДНК организация и я променят.Кооперативите не са устойчиви във времено - 40 години им е биологичния живот.Някой сигурен ли е че въобще е най правилно да има правителства , аз не съм убеден.Но изглежда са необходимо зло на този етап от развитието на цивилизацията , а също така и Държавите ..расите..защо ги има ? Засега виждам необподимост от тях , като предпазен вариант единственно. Обаче ако ги няма ръководителите на експеримента , какъвто несъмнено представляваме ние..ще решат да постъпят с нас , като с акулите..ще отсъдят спиране на развитието на хомосапиенс. Виж акулата не я хваща рак , защото ако я хване ще изяде всички и те са казали - там в океана ти е мястото. Подтекста е ясен.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение


                      Досадников и Марксов - аз не съм нито Костовист, нито комунист, нито Сидеровист - аз съм Български патриот - Българофил и моята религия се казва България.
                      ти си един егоист , който се мисли за патриот... Патриотизма не е да се наричаш такъв и да лееш празнословия по всички въпроси като изумен..Патриотизма е съвсем друго нещо ... по делата ще ги познаете...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Е, ти пък сега - не можеш ли да разбереш кое го казвам аз и кое - Досадников?



                        Досадников и Марксов - аз не съм нито Костовист, нито комунист, нито Сидеровист - аз съм Български патриот - Българофил и моята религия се казва България.
                        То патриоти на хартия в България с лопата да ги ринеш - още от 19ти век датира тая мода

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
                          Ще има и по-скоро - като стигнат дъното тиквите!
                          Ти нещо бустан да нямаш, че все тикви са ти в главата

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение
                            Ама то няма за кого друг да се гласува още от както приятелите на Тато го предадоха.
                            Докато не измрем ние от старото поколение, младите няма да видят бял ден
                            Ще има и по-скоро - като стигнат дъното тиквите!
                            Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                              Не мога да ви проследя кой какво твърди, поне едно Импе - Досадник да бяхте добавяли, вместо цвят
                              Само да НАПОМНЯ за НЕИСТИНАТА на това в ...черничкото.- ЛОБИСТКИТЕ закони не на тройната, а на ЧЕТВОРНАТА ЛАМЯ - ГЕРБ.

                              Благодарение на поправките в ЗПК през май 2010 г. се узакониха своеволията на банките с промяната на лихвените % по сключени договори с игри по методологията на опредленято им, правено на чаша кафе и личното настроение на УС на банката.

                              Това, че ГЕРБ твърди, лансира и ПЕЕ, че всичко лошо идва преди нея, не означава, че могат да изтрият паметта на хората
                              Е, ти пък сега - не можеш ли да разбереш кое го казвам аз и кое - Досадников?



                              Досадников и Марксов - аз не съм нито Костовист, нито комунист, нито Сидеровист - аз съм Български патриот - Българофил и моята религия се казва България.
                              Last edited by Императорът; 18.02.2012, 14:30.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dosadnik Разгледай мнение
                                Ти затова ли насаждаш тука етническа омраза - да ги е страх хората и да си купуват от тъпите ти застраховки. Не се справяш особенно добре
                                Не насаждам етническа омраза. Искам справедливост и законност.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X