IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Милен Велчев: Правителството е пред неплатежоспособност

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Естествено, ако реши да използва сребърния фонд, това де факто ще бъде заобикаляне на закона за валутния борд. Подобно решение ще е огромна глупост, защото всички ще почнат да ни сравняват с аржентина, преди да им падне борда. той може да си извърта нещата както си иска, но де факто държавата купува собствените си ДЦК като така си финансира дефицита. И аз поне бих го приел като първия пирон в ковчега на валутния борд. И първи реални стъпки към сриване на финансовата система на България.

    но дори и да го направи силно ме съмнява парите там да са му достатъчни. Защото според мен пак е оплескал тотално сметките, както го прави всяка една година. Само че вече няма никакъв буфер за замазване на глупосттите си. Вече ги изхарчи. Така че наистина чакам с нетърпение креативните решения на финансовия ни министър.
    Какви креативни решения???
    Тия скакалци ще опоскат държавата и ще се чупят! Ами че първото "креативно" решение на Дянков беше да повиши извънмерно акциза върху цигарите.
    НЯМАШЕ никаква нужда от това. Не бяхме принудени от ЕС. Това стана по единствената причина да повишат контрабандата, която естествено контролират чрез полицията и митниците. Всеки знае, че основната контрабанда се извършва от герберския депутат Емил Димитров. А парите несъмнено се делят и с Бойко, Дянков и Цвъки. Може би първи е Бойко, втори Цецо, трети Симеон и после Емил, ама това (надявам се) ще го установи някога следствието!
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от UNSS Разгледай мнение
      Доколкото ти следя постовете, виждам че вече си отписал Сребърния фонд. Тоя човек е Куку, нормален човек да си беше подал оставката досега.

      .
      Естествено, ако реши да използва сребърния фонд, това де факто ще бъде заобикаляне на закона за валутния борд. Подобно решение ще е огромна глупост, защото всички ще почнат да ни сравняват с аржентина, преди да им падне борда. той може да си извърта нещата както си иска, но де факто държавата купува собствените си ДЦК като така си финансира дефицита. И аз поне бих го приел като първия пирон в ковчега на валутния борд. И първи реални стъпки към сриване на финансовата система на България.

      но дори и да го направи силно ме съмнява парите там да са му достатъчни. Защото според мен пак е оплескал тотално сметките, както го прави всяка една година. Само че вече няма никакъв буфер за замазване на глупосттите си. Вече ги изхарчи. Така че наистина чакам с нетърпение креативните решения на финансовия ни министър.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Просто нямам търпение да видя каква глупост ще измисли Дянков само за да не използва пазарите за финансиране.

        А най-големия кеф е че каквато и да е тази глупост ще удари ГЕРБ точно преди изборите
        Доколкото ти следя постовете, виждам че вече си отписал Сребърния фонд. Тоя човек е Куку, нормален човек да си беше подал оставката досега.

        Правителството е в неплатежоспособност, това го казва Любо Дацов, а не Милен Велчев.... Любо Дацов прави макрорамката на държавата още от времето на Мурата та чак до 2009г., това са над 10г...... Някой да каже нещо лошо за Любо.........

        Коментар


        • Просто нямам търпение да видя каква глупост ще измисли Дянков само за да не използва пазарите за финансиране.

          А най-големия кеф е че каквато и да е тази глупост ще удари ГЕРБ точно преди изборите

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
            А може и да е обикновена договорка - "оставяме ви да си дерибействате с бизнеса и гражданите, а вие купувате малко дълг" )
            Това е интересна гледна точка, особенно ако си фен на световната конспирация , защото се прилага глобално

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dosadnik Разгледай мнение
              Защото в момента имат голяма натрупана депозитна маса, която просто няма какво да правят - не могат всичката да я раздадат на кредити , просто защото то няма читави кредитополучатели в момента. По хубаво да стоят в ДЦКта да носят там по 3-4% годишно лихва, отколкото да седят банкноти заключени в трезорите
              А може и да е обикновена договорка - "оставяме ви да си дерибействате с бизнеса и гражданите, а вие купувате малко дълг" )

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Да бих ти ги отпуснал , ако лихвите бяха такива ! Това е отговора ми . Подобни лихви могат да ми гарантират , че ситуацията е спокойна и нещата вървят към нарастване на инвестициите в страната , а не към бягство на инвеститорите.И само тогава бих инвестирал пари и самият аз , иначе и в домат не инвестирам тук - дори в една бройка домат , който няма да го ям аз..
                Единственното на което се надявам е ЕЗ и еврото да цъфнат и вържат и да остане ЕС за да бъдем справедливо равни всички в Европа.Вече вярвам , че ще стане.А ти не си мисли като Марио Драги , че ако гръцките банки го отнесат за другите ще бъде песен , ако ще дори да ги натъпче с пари до пръсване. Ти разбира се като всички спекуланти на борсата , които расъждават за 5 мин. напред , въобще не си наясно какво решават в момента - Гърция е фалирала и няма да си плати дълга , А на тези дето няма да им плати - депе да им е яко както се казва.
                Що се дърпаш?Кво като лихвите са други.Тамън ще инвестирам в комбайн Джон Диър.Ще раздвижа икономиката.Ти нали това искаш.Или когато става дума за твои пари взе като магаре да се запъваш.В тази страна е пълно с хора
                1.Които са велики инвеститори ма с чужди пари
                2.Са велики мениджъри ма да ги назначат за такива в държавно предприятие
                3.Искат ниски лихви ма друг да даде парите
                4.Въобще има много царе на другото другите и всичко чуждо.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Геков - точно така.
                  Марксов - ами тогава самият сребърен фонд да създава нови публични компании. Защо АЕЦ Белене не стане АД, за да може Сребърният фонд (и не само он) да инвестират в нея?
                  Щото не е рентабилно да инвестираш в гьол

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                    Правителсвото е в отлична ситуация в момента - ако излезе на капиталовите пазари може да си набере колкото си иска милиарди - много нисъм дълг към БВП имаме, лихвите на банките са много ниски, и книжата на БГ биха биле мнооого атрактивни


                    Втрата тема е Сребърният Фонд - ами там дискусиите са смешни - акциите нямат алтернатива. И понеже би било национално предатество да се инвестират в акции в чужбина, и трябва да си стимулираме нашата борса - мястото е едно - БФБ
                    Геков - точно така.
                    Марксов - ами тогава самият сребърен фонд да създава нови публични компании. Защо АЕЦ Белене не стане АД, за да може Сребърният фонд (и не само он) да инвестират в нея?
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                      Правителсвото е в отлична ситуация в момента - ако излезе на капиталовите пазари може да си набере колкото си иска милиарди - много нисъм дълг към БВП имаме, лихвите на банките са много ниски, и книжата на БГ биха биле мнооого атрактивни


                      Втрата тема е Сребърният Фонд - ами там дискусиите са смешни - акциите нямат алтернатива. И понеже би било национално предатество да се инвестират в акции в чужбина, и трябва да си стимулираме нашата борса - мястото е едно - БФБ
                      много е просто , нали геко... хубав съвет даваш ..с колко ти е омекнал "инвестиционния" портфейл ,че такива златни съвети даваш... Какво викаш милиарди могат да изсипят на борсата ... милиарди на борса която цялата и капитализация е 10 млрд ... големи смешки разправяш..някаква нова форма на национализация ли предлагаш....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                        +++++++++ Пак обаче ще повторя нещо което писах предни дни назад в темата. Ако от пари в кеш и на депозит се печели повече отколкото от купуване на стари ДЦК, защо го правят? И ако печалбата от даване на кредити при гаранции от 100-200 % е в пъти по-висока, то защо банките "влагат" пари в облигации, които и да донесат печалба ще е мижава?
                        ти разбираш от финанси , колкото магаре от ядрена физика... как може да коментираш толкова лаишки... Защо банка купува ДЦК и облигации е фундаментален въпрос и се нарича диверсификация на портфейла .. а иначе досадник правилно те е иронизирал с акциите на химко...

                        Коментар


                        • Това , което европейските лидери , които не са никакви европейски лидери правят е поредното едно нищо ! И на всичко отгоре си бранят националните интереси в противовес на тези на Европа..Марио Драги - Обърнете внимание на Италия ! И всички други са така , а Меркел като примерна комсомолка брани интересите на немските концерни..
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Бате Пешо

                            Да бих ти ги отпуснал , ако лихвите бяха такива ! Това е отговора ми . Подобни лихви могат да ми гарантират , че ситуацията е спокойна и нещата вървят към нарастване на инвестициите в страната , а не към бягство на инвеститорите.И само тогава бих инвестирал пари и самият аз , иначе и в домат не инвестирам тук - дори в една бройка домат , който няма да го ям аз..
                            Единственното на което се надявам е ЕЗ и еврото да цъфнат и вържат и да остане ЕС за да бъдем справедливо равни всички в Европа.Вече вярвам , че ще стане.А ти не си мисли като Марио Драги , че ако гръцките банки го отнесат за другите ще бъде песен , ако ще дори да ги натъпче с пари до пръсване. Ти разбира се като всички спекуланти на борсата , които расъждават за 5 мин. напред , въобще не си наясно какво решават в момента - Гърция е фалирала и няма да си плати дълга , А на тези дето няма да им плати - депе да им е яко както се казва.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                              Ма разбира се, че е БФБ, как не се сеща тоя Дянков.

                              Или пък що да не го подарят/разделят направо Сребърния между Божкови, Домусчиеви, Ковачки, Бобокови, Баневи и сие? Те се показаха, като добри и съвестни назначени мажоритари, тъй че е редно да им се поверят пак куфарчетата, за да увеличават и умножават националното богатство . А те от своя страна ще се ангажират с изплащане пенсиите на пенсионерите в близко бъдеще . Все пак са национално отговорен капитал . Охх ще ме уморят някои.

                              +++++++++++++

                              Коментар


                              • Ма разбира се, че е БФБ, как не се сеща тоя Дянков.

                                Или пък що да не го подарят/разделят направо Сребърния между Божкови, Домусчиеви, Ковачки, Бобокови, Баневи и сие? Те се показаха, като добри и съвестни назначени мажоритари, тъй че е редно да им се поверят пак куфарчетата, за да увеличават и умножават националното богатство . А те от своя страна ще се ангажират с изплащане пенсиите на пенсионерите в близко бъдеще . Все пак са национално отговорен капитал . Охх ще ме уморят някои.

                                Коментар

                                Working...
                                X