IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Милен Велчев: Правителството е пред неплатежоспособност

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nabludatel63 Разгледай мнение
    [B] гарантира, че сумите ще бъдат възстановени;
    Възниква въпросът дали не е необходимо споразумение с МВФ. Финансирането от МВФ е значително по-евтино от пазарното, а освен това присъствието на Фонда ще означава евентуално по-стриктна бюджетна дисциплина, която е наложителна предвид предстоящите парламентарни избори.
    Aма разбира се, че требва да се финансираме от МВФ. После и на нас Меркел да ни отмени изборите и да ни прати генерал-губернатор

    Пращите от акъл, ей !
    Last edited by dosadnik; 17.02.2012, 11:27.

    Коментар


    • Правителството изхарчи всички свободни пари

      Актуалният размер на депозита на правителството и други бюджетни организации в БНБ към 13.02.2012 г. е 2 606 млн. лв. Следователно общият размер на фискалния резерв е около 3.2 млрд. лв. От началото на годината до сега размерът на депозита на правителството в БНБ се е понижил с около 1.75 млрд. лв.

      Рискове от намаляването на фискалния резерв

      Фискалният резерв е покрит с част от валутните резерви на държавата. Валутните резерви намаляват поради изчерпването на фискалния резерв. (Размерът им към 13.02.2012 г. е 23 619.4 млн. лв. след като в края на2011 г. са 26 107.9 млн. лв. Следователно понижението на валутните резерви от началото на годината е в размер на почти 2.5 млрд. лв.);
      Това дава лош сигнал за стабилността на валутния борд и понижава привлекателността на българската икономика за чуждестранни инвестиции. Следователно може да се очаква допълнителен спад на ПЧИ;
      Една от функциите на фискалния резерв е да гарантира на инвеститорите в български държавен дълг, че правителството разполага с достатъчно средства, за да погасява своите задължения. Намаляването на фискалния резерв означава по-ниско доверие в българската държава;
      От това и от необходимостта от по-висок размер на външното финансиране следва евентуално повишаване на лихвите по външния и вътрешния дълг, понижаване на кредитния рейтинг и повишаване на лихвите за частния сектор;
      Ако бъде понижен кредитният рейтинг на държавата, това ще означава понижаване на кредитния рейтинг на банковата система и частния сектор. Това ще оскъпи привлечения ресурс за банките и ще бъде основание за повишаване на лихвите по отпусканите от тях кредити за домакинствата и фирмите;
      Непосредственият ефект за държавата ще бъде по-скъпо финансиране на плащанията по дълга през януари2013 г. и е възможно да се получат по-високи разходи за лихви по новите емисии ДЦК, които да натоварят допълнително бюджета за2012 г.;
      Сериозното намаление на фискалния резерв лишава МФ от буфер, което може да затрудни нормалното изпълнение на държавните разходи – т.е. да се забавят пенсиите, заплатите в бюджетния сектор и т.н.;
      Това налага използването на средства от Сребърния фонд или от фондовете, свързани с Козлодуй и по никакъв начин не се гарантира, че сумите ще бъдат възстановени;
      Възниква въпросът дали не е необходимо споразумение с МВФ. Финансирането от МВФ е значително по-евтино от пазарното, а освен това присъствието на Фонда ще означава евентуално по-стриктна бюджетна дисциплина, която е наложителна предвид предстоящите парламентарни избори.
      http://www.martindimitrov.com/4514/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
        Знам! Също така се питай, защо се докараха дотам тези държави. Питай и гръцките пенсионери, къде са им обещаните пенсии.
        --------------------------
        Между другото, кредитния рейтинг на Чили е "А" ,държавния дълг е около 6% от БВП и имат 7% ръст на икономиката. Така де...

        Че в България какво е по-различно? Нейков ме плаши, че няма да се пенсионирам до 70 години, защото държавата е продънена каца. И после го увърта как частните задължителни фондове са панацеята.

        Обаче, аз докато се пенсионирам, нито "частната" си партида, нито НОИ мога да барна. Че аз може и да не доживея 70 години сигурно. Ами ако не работя 5 години и не внасям задължително за частна пенсия? Пак пред НОИ трябва да прося? Ми "частната" ми партида, с която Дянков ще финансира държавата тази година пита ли ме искам ли не искам ли?

        Пак ти казвам, всички ореваха орталъка, че Дянков иска да ползва сребърния фонд за да купува български дълг, а пък никой дума не обелва колко български дълг има в УПФ и ППФ и колко още ще има тази година? Къде е логиката?

        И как тогава "частната" ми партида ме предпазва от неправилно управление на фискалния резерв на бюджета, или от други политически своеволия тип Гръцки или какъвто друг от историята искаш сценарии? И от политически обещания? Защото ако задължението на НОИ е обещание, което може да се наруши (спред твоето твърдение), то тогава облигациите на МФ какво са?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dosadnik Разгледай мнение
          Мдам, Балона в момента ветровете го отнесоха към Южна Америка
          Така е, важното е, че ние сме стабиляги. Закотвени сме за дъното, но нямаме "балон"...

          Коментар


          • За мен, предизборната атака започна, тези дават заявка за парламента.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
              Между другото, кредитния рейтинг на Чили е "А" ,държавния дълг е около 6% от БВП и имат 7% ръст на икономиката. Така де...

              Мдам, Балона в момента ветровете го отнесоха към Южна Америка

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                Моля, админа да постне IP-то на въпросния от кое министерство е!
                Не е от министерство, а от "институт"...
                Last edited by X_Y; 17.02.2012, 11:10.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pa Pa Разгледай мнение
                  Прав си!

                  Обаче, айде да отидем да го обясним на Гърция, Италия и Португалия Не, че предвиждам такова нещо за България, обаче в спектъра не вероятностите това си съществува, това, че в момента това за България е тънка лява опашка с под 0.5% вероятност не значи, че го няма.
                  Знам! Също така се питай, защо се докараха дотам тези държави. Питай и гръцките пенсионери, къде са им обещаните пенсии.
                  --------------------------
                  Между другото, кредитния рейтинг на Чили е "А" ,държавния дълг е около 6% от БВП и имат 7% ръст на икономиката. Така де...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                    Моля, админа да постне IP-то на въпросния от кое министерство е!
                    Айде и ти си постни твойто IP, да видим откъде си. Разговорът става с аргументи, твоите къде са??????

                    Нали си говорим за спадащи резерви, за рефинансиране на дълг и т.н. и финансовото управление на държавата?
                    Last edited by X_Y; 17.02.2012, 11:09.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pa Pa Разгледай мнение
                      .
                      Моля, админа да постне IP-то на въпросния от кое министерство е!
                      Last edited by X_Y; 17.02.2012, 11:09.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                        Пате, облигацията не е обещание, а задължение...
                        Прав си!

                        Обаче, айде да отидем да го обясним на Гърция, Италия и Португалия Не, че предвиждам такова нещо за България, обаче в спектъра не вероятностите това си съществува, това, че в момента това за България е тънка лява опашка с под 0.5% вероятност не значи, че го няма.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pa Pa Разгледай мнение
                          Що, вие и от УПФ сега ще записвате облигации колкото Дянков и лелките в МФ ви наредят, това не е ли същото? Купувате си обещания на МФ с нашите пари. Значи ако стане през сребърния фонд е ПРОБЛЕМ, а ако ви строят с УПФ в две редици да купувате не е проблем. Както някой написа, част от 2013 така или иначе си е в УПФ.И аз исках да ги оставят хората на пенсии по 30 лв през ППФ с частните им партиди , хем щях да гледам сеира на пенсионните компании, хем Борисов и Дянков щяха да си ходят! Да не мислиш, че съм им фен?
                          Пате, облигацията не е обещание, а задължение...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                            Поправка: Вземат ти цялата партида сега (примерно 2000 лева) и ти обещават, един ден, евентуално, ако има, някое друго правителство да ти дава по 300 лева. Предполагам, крадците от ГЕРБ и до това ще стигнат, за да задържат власта...
                            Що, вие и от УПФ сега ще записвате облигации колкото Дянков и лелките в МФ ви наредят, това не е ли същото? Купувате си обещания на МФ с нашите пари. Значи ако стане през сребърния фонд е ПРОБЛЕМ, а ако ви строят с УПФ в две редици да купувате не е проблем. Както някой написа, част от 2013 така или иначе си е в УПФ.И аз исках да ги оставят хората на пенсии по 30 лв през ППФ с частните им партиди , хем щях да гледам сеира на пенсионните компании, хем Борисов и Дянков щяха да си ходят! Да не мислиш, че съм им фен?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                              А пък ние си предпочитаме темата за фалита на мутро-ченгетата от ГЕРБ . Дойдоха с измама, ще си отидат с камъни
                              Mи хубаво - развивайте си научно-фантастичните теории как ще фалират, стига мрънкайте за тея пенсии - като некакви бабички сте

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dosadnik Разгледай мнение
                                за да ви досаждам
                                А пък ние си предпочитаме темата за фалита на мутро-ченгетата от ГЕРБ . Дойдоха с измама, ще си отидат с камъни

                                Коментар

                                Working...
                                X