IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Милен Велчев: Правителството е пред неплатежоспособност

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Апропо - сам аз, Досадников, съм застраховател - и то не прост застраховател, а човекозастраховател.

    Така че още довечерка, като заспиш сладко, сънувайки с наслада Картофоидът и Бабешки цъкли, аз ще влетя през твоят прозорец, лееекичко ще вкарам една сламка през твоята фонтанела и ще ти изцоцам мозъкът... няма да умреш от това, само ще се събудиш още по ГЕРБ-ер от когато и да било...
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Виж ти... а къде са тия кукловоди сега - дето така милеят за България и Българският народ?

      Mи тука са си естествено - и е много смешно да даваш Костофф за пример, след като с Борисов са замесени от едно тесто
      Единият спаси България от катастрофа, другият - води в нова катастрофа. Единият е икономист от класа и го доказа на практика, другият е наглец и дебил от класа - и доказва всеки ден по 4 пъти средно. Едно тесто, а?

      Документ ли се издава по-лесно или се строи обектът?

      Сети се сам колко "готино" е направен тоя обект, щом нема документ. И не е само той ами са много .
      Пак бръкаш документът с обектът. Документът е хартийка, обектът - нещо реално.



      Ами хубаво, дай да ги изгоним... и всички работещи в тия банки, застрахователи и т.н. да останат на улицата? А в коя нормална държава няма такива институции - в Северна Корея ли?

      Мне никой няма да гоним - като им се отменят лобистките закони, които тройната ламя им направи, те сами ще се махнат, или по-точно ще се редуцират до реално необходимия брой за българската икономика. То вече не останаха толкова работещи фирми, колкото е броят на действащите банки.
      Айде - да почнем с бамката на Цветелинчето. Точно ГЕРБ-ер ли ще ми говори за лобистки закони - дето господарят ви е роб на Тимуровците?


      Ако управляваха екстра, тая тема въобще нямаше да съществува !!!

      Тука имаш право до известна степен - ако Миленчо беше в затвора, нямаше да се изказва и нямаше да има подобни теми.
      То и Кратуната и Маймуната, а и не само те, а всички ГРОБ-аджии нямаше да са на власт, ако имаха поне 8% от манталитетът и достойнството на германският (вече бивш) президент, ама нямат...


      Ами няма да ги видим... нали Дянков ги открадна...

      Дянков ги влага в нещо смислено. Или е по-добре тея пари да висят в БНБ на 0.5% лихва, а той да твори външен дълг като Гърция, на много по-високи лихви ?
      Кое е това "смислено нещо" - развъждането на мангалите ли?


      Нали застрахователите бяха вампири?

      Мда такива са. Аз не се оплаквам от здравеопазването и няма да си имам вземане/даване със застрахователи. Ти се оплакваш.
      Да, застрахователят е она наглец, дето ти взема парите, докато всичко ти е наред... ама стане ли белята, пръво при него тичаш, щото и "благородният лекар" ти иска пари - само застрахователят дава !!!



      Не са еднакви... ама като не са - къде са ушевите и защо не защитават имота и живота на хората по селата?

      Който е недоволен от полицията, да грабва една пушка и да раздава правосъдие. Щом не могат да се справят с мангалите, значи едва ли ще имат капацитета да разкрият убийството на 2-3 хъхряка в некое село
      Щом сами трябва да се защитаваме, защо са ни тия свини? А дали ако хората тръгнат да раздават правосъдие, същите тия "полицаи" дето са отказвали да ги защитят, няма да скочат да бранят крадците и убийците, както бранеха т.нар. "цар" киро?


      Давай,стискам ти палци - там е последният оцелял ваш ГРОБ-аджийски електорат.

      Яд ви е нещо, че нема достатъчно мангали да гласуват за вашата червена върхушка ли ? Затова след избори , като ги загубите все на други го зачислявате тоя електорат И малките деца знаят , че вашите червени комисари обикалят махалите, щото електората ви от 3тата възраст поизмря, пък то друг немате.
      Боже господи, ти мислиш, че аз съм от БСП и въобще съм с леви убеждения ?!? Така както ме четеш (не само тук, ами и в другите теми) това не ти ли се вижда най-малкото абсурдно? Напротив, аз съм с десни, дори твърде десни убеждения - комунистът тук си ти, щом подкрепяш тъмночервените ГРОБ !!!


      Така че отлитай към някоя кафява незаконна маала...

      Не ми отговори на въпроса все пак как да взема помощи ?

      Трудно ще се уредиш, защото си бял... вероятно. Още защитавай тия, дето те дискриминират, защото си бял.


      Качвай се на каруцата, може да ти връже.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Виж ти... а къде са тия кукловоди сега - дето така милеят за България и Българският народ?

        Mи тука са си естествено - и е много смешно да даваш Костофф за пример, след като с Борисов са замесени от едно тесто


        Документ ли се издава по-лесно или се строи обектът?

        Сети се сам колко "готино" е направен тоя обект, щом нема документ. И не е само той ами са много .




        Ами хубаво, дай да ги изгоним... и всички работещи в тия банки, застрахователи и т.н. да останат на улицата? А в коя нормална държава няма такива институции - в Северна Корея ли?

        Мне никой няма да гоним - като им се отменят лобистките закони, които тройната ламя им направи, те сами ще се махнат, или по-точно ще се редуцират до реално необходимия брой за българската икономика. То вече не останаха толкова работещи фирми, колкото е броят на действащите банки.



        Ако управляваха екстра, тая тема въобще нямаше да съществува !!!

        Тука имаш право до известна степен - ако Миленчо беше в затвора, нямаше да се изказва и нямаше да има подобни теми.



        Ами няма да ги видим... нали Дянков ги открадна...

        Дянков ги влага в нещо смислено. Или е по-добре тея пари да висят в БНБ на 0.5% лихва, а той да твори външен дълг като Гърция, на много по-високи лихви ?



        Нали застрахователите бяха вампири?

        Мда такива са. Аз не се оплаквам от здравеопазването и няма да си имам вземане/даване със застрахователи. Ти се оплакваш.




        Не са еднакви... ама като не са - къде са ушевите и защо не защитават имота и живота на хората по селата?

        Който е недоволен от полицията, да грабва една пушка и да раздава правосъдие. Щом не могат да се справят с мангалите, значи едва ли ще имат капацитета да разкрият убийството на 2-3 хъхряка в некое село



        Давай,стискам ти палци - там е последният оцелял ваш ГРОБ-аджийски електорат.

        Яд ви е нещо, че нема достатъчно мангали да гласуват за вашата червена върхушка ли ? Затова след избори , като ги загубите все на други го зачислявате тоя електорат И малките деца знаят , че вашите червени комисари обикалят махалите, щото електората ви от 3тата възраст поизмря, пък то друг немате.



        Така че отлитай към някоя кафява незаконна маала... [/QUOTE]

        Не ми отговори на въпроса все пак как да взема помощи ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nabludatel63 Разгледай мнение
          Финансовите резерви на държавата паднаха под критичния минимум

          Кабинетът започна да харчи и Сребърния фонд, който по закон е неприкосновен





          Според икономиста Георги Ангелов резервите наистина са притеснително ниски. "Най-неприятното е, че правителството няма план Б - при лош сценарий за Гърция, при нови трусове в еврозоната, при нова рецесия планираните бюджетните приходи няма да се изпълнят и ако резервът е под санитарния минимум, как ще посреща плащанията", запита риторично Ангелов. Той посочи, че България, която допреди кризата бе с рекордно високи фискални запаси в ЕС, сега вече е на опашката. Резервът на Финландия е 32% от БВП, на Германия е над 13%, а на България - около 5%. "Нисък резерв означава ниско доверие към държавата и високи лихви, ако търси финансиране. При това положение наистина може да се наложи да се търси споразумение с МВФ, но това е лошо за репутацията на България и е признание, че правителството не се справя", смята Георги Ангелов.
          Основни части от фискалния резерв са Сребърният фонд, който разполага с близо 1.8 млрд. лв., и двата ядрени фонда - за извеждане от експлоатация на малките блокове на АЕЦ "Козлодуй" и за съхранение на отработено ядрено гориво (над 1.3 млрд. лв.). Те са целеви. Такъв беше и резервът на здравната каса (1.4 млрд. лв.), но през 2010 г. той бе прехвърлен в общия фискален резерв. До последно от финансовото министерство твърдяха, че тези пари са неприкосновени.
          Сметките показват, че дори с очакваното възстановяване на плащания от Брюксел правителството трудно ще увеличи чувствително фискалния резерв. Тази година държавата си е поставила рекордна цел да усвои 3.8 млрд. лв. от ЕС, при положение че не успя да изпълни целта за 2011 г. от 2.1 млрд. лв. Самият финансов министър Симеон Дянков даде знак, че държавата ще се нуждае сериозно от резерва, като предложи минималният резерв към декември 2012 г. да бъде намален от 4.5 на 3 млрд. лв. Дянков бе критикуван остро и предложението отпадна.

          http://www.segabg.com/article.php?id=589621
          То е чудно, че Борисов още не е опухал и остатъкът от резервът... не че ще се забави, де...
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Само дето Костов пое държава, в която доларът струваше 3 000 кинта, а пенсиите по 2 долара, а остави финанссово стабилна и икономически просперираща страна. То да крадеш, ама и работа да връшиш.

            Костов просто изпълняваше каквото му кажат отвън кукловодите му. Щом някакъв тъп цар го би на следващите избори, какво въобще има да го коментирам
            Виж ти... а къде са тия кукловоди сега - дето така милеят за България и Българският народ?


            Няма значение как са спечелили конкурсита, въпросът е, че са си свършили работата, за която са наети. Защо животното борисов не отказа да плаща външният дълг, под предлог, че "предните" са го направили?

            Свършили таратанци. Колкото водното им огледало има акт 16 . Те такава им беше целата работа .
            Документ ли се издава по-лесно или се строи обектът?



            Че как ще кажеш, че някой, дошъл тук с парите си, да създава работни места със законен бизнес не ни требвал? Колко нови инвестиции има - като сума, сравнени с инвестициите отпреди пет, осем или дори отпреди две години?

            80% от тея инвестиции са абсолютно вампирски. Банки, застрахователи, брокери, таратанци . Да си хходят, няма да ми липсват. Нито ме хранят, нито ме поят, нито пък общ бизнес имам или ще имам с такива
            Ами хубаво, дай да ги изгоним... и всички работещи в тия банки, застрахователи и т.н. да останат на улицата? А в коя нормална държава няма такива институции - в Северна Корея ли?


            Че много често бръкат, бе !!! Хора, които правят грешки по три пъти на ден, явно нямат интелектуалният капацитет да управляват държава... ние да не сме опитни мишки? Съвсем различен въпрос е, че в повечето случаи ставаше дума не за грешки, а за безгръбначие.

            Напротив, екстра си управляват и това го доказват парите , които идват от Европа. Лошото з вас е, че тея пари вие не ги виждате, щото не отиват във финансовия сектор да си играете на тука има/ тука нема. И ви е яд сега
            Ако управляваха екстра, тая тема въобще нямаше да съществува !!!


            Какво общо между едното и другото? То и човекозастраховката ти е по индивидуална партида - несеквестируема и лично твоя, ама и нея не можеш да си я теглиш пръвите две години.

            Не се прави на ударен, много добре ме разбра. Независимо дали са по частна/държавна партида, тея пари нема да ги видиме. Те са откраднати авансово, още преди 20 години. За което е виновно вашето поколение, щото аз 90та ходех прав под масата
            Ами няма да ги видим... нали Дянков ги открадна...



            Ами все по-трагично ще става, щом управляващите пилеят парите ни за всякаква измет.

            Никой не те е спрял да си направиш здравна застраховка и да си се лекуваш в частни болници.
            Нали застрахователите бяха вампири?



            Чух че във Финландия имало 14 000 чиновници. Истамбул пък, с население двойно колкото нашето, има над два пъти по-малко полицаи. Не знам там да има анархия. А тук като има много ушеви, защо хората в малките населени места спят с брадви, приготвени за самозащита до леглото и в барикадирани къщи?

            Верно ли сравни Истанбул с цела България ? Те сигурно и като площ са еднакви нали ...
            Не са еднакви... ама като не са - къде са ушевите и защо не защитават имота и живота на хората по селата?


            В София има поне 40-50 000 хъхряка, паразитиращи на помощи. Защо повече от седмица след последният голям сняг още газим киша до колене, вместо улиците да са излизани? И какво произвежда получовекът, ако размахва безцелно метлата 3-4 часа на ден (и то само във времето когато има кой да го наблюдава)? Не "обществено полезен труд", а РАБОТА - да произвеждат и да плащат данъци и осигуровки... 1 000 000 метачи ли ще крепят държавата?

            Айде ме светни каква е тая схема, че и аз да си изпрося едни помощи накрая. Ще се овапцам с вакса, така че по расов признак нема да успеят да ме дискриминират социалните служби - ти само ми дай ноу хау какви документи да подам за помощи .

            Така че аре плувай.
            Давай,стискам ти палци - там е последният оцелял ваш ГРОБ-аджийски електорат.

            <= така че, айде по посоката на тая стрелка

            Така че отлитай към някоя кафява незаконна маала...
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Финансовите резерви на държавата паднаха под критичния минимум

              Кабинетът започна да харчи и Сребърния фонд, който по закон е неприкосновен





              Според икономиста Георги Ангелов резервите наистина са притеснително ниски. "Най-неприятното е, че правителството няма план Б - при лош сценарий за Гърция, при нови трусове в еврозоната, при нова рецесия планираните бюджетните приходи няма да се изпълнят и ако резервът е под санитарния минимум, как ще посреща плащанията", запита риторично Ангелов. Той посочи, че България, която допреди кризата бе с рекордно високи фискални запаси в ЕС, сега вече е на опашката. Резервът на Финландия е 32% от БВП, на Германия е над 13%, а на България - около 5%. "Нисък резерв означава ниско доверие към държавата и високи лихви, ако търси финансиране. При това положение наистина може да се наложи да се търси споразумение с МВФ, но това е лошо за репутацията на България и е признание, че правителството не се справя", смята Георги Ангелов.
              Основни части от фискалния резерв са Сребърният фонд, който разполага с близо 1.8 млрд. лв., и двата ядрени фонда - за извеждане от експлоатация на малките блокове на АЕЦ "Козлодуй" и за съхранение на отработено ядрено гориво (над 1.3 млрд. лв.). Те са целеви. Такъв беше и резервът на здравната каса (1.4 млрд. лв.), но през 2010 г. той бе прехвърлен в общия фискален резерв. До последно от финансовото министерство твърдяха, че тези пари са неприкосновени.
              Сметките показват, че дори с очакваното възстановяване на плащания от Брюксел правителството трудно ще увеличи чувствително фискалния резерв. Тази година държавата си е поставила рекордна цел да усвои 3.8 млрд. лв. от ЕС, при положение че не успя да изпълни целта за 2011 г. от 2.1 млрд. лв. Самият финансов министър Симеон Дянков даде знак, че държавата ще се нуждае сериозно от резерва, като предложи минималният резерв към декември 2012 г. да бъде намален от 4.5 на 3 млрд. лв. Дянков бе критикуван остро и предложението отпадна.

              http://www.segabg.com/article.php?id=589621

              Коментар


              • кой милен, бря
                оня дето превалутира дълга
                и донесе загуба от тая сделка
                на бегетовицата от 1млрд лв ли,
                тоя дето от дълг с плаваща лихва
                около 3% "договори" фиксирана лихва
                от над 8%, и заради това фсяка год загубата
                само от разликата в лихвата е 100мио $,
                тато, дай малко по-сириозно,
                че на такива типчета-пладнешки крадци
                в големи размери мястото е у пандела,
                а не отвън и да дават мнения,
                ай сиктир, бря

                Коментар


                • Само дето Костов пое държава, в която доларът струваше 3 000 кинта, а пенсиите по 2 долара, а остави финанссово стабилна и икономически просперираща страна. То да крадеш, ама и работа да връшиш.

                  Костов просто изпълняваше каквото му кажат отвън кукловодите му. Щом някакъв тъп цар го би на следващите избори, какво въобще има да го коментирам


                  Няма значение как са спечелили конкурсита, въпросът е, че са си свършили работата, за която са наети. Защо животното борисов не отказа да плаща външният дълг, под предлог, че "предните" са го направили?

                  Свършили таратанци. Колкото водното им огледало има акт 16 . Те такава им беше целата работа .



                  Че как ще кажеш, че някой, дошъл тук с парите си, да създава работни места със законен бизнес не ни требвал? Колко нови инвестиции има - като сума, сравнени с инвестициите отпреди пет, осем или дори отпреди две години?

                  80% от тея инвестиции са абсолютно вампирски. Банки, застрахователи, брокери, таратанци . Да си хходят, няма да ми липсват. Нито ме хранят, нито ме поят, нито пък общ бизнес имам или ще имам с такива


                  Че много често бръкат, бе !!! Хора, които правят грешки по три пъти на ден, явно нямат интелектуалният капацитет да управляват държава... ние да не сме опитни мишки? Съвсем различен въпрос е, че в повечето случаи ставаше дума не за грешки, а за безгръбначие.

                  Напротив, екстра си управляват и това го доказват парите , които идват от Европа. Лошото з вас е, че тея пари вие не ги виждате, щото не отиват във финансовия сектор да си играете на тука има/ тука нема. И ви е яд сега



                  Какво общо между едното и другото? То и човекозастраховката ти е по индивидуална партида - несеквестируема и лично твоя, ама и нея не можеш да си я теглиш пръвите две години.

                  Не се прави на ударен, много добре ме разбра. Независимо дали са по частна/държавна партида, тея пари нема да ги видиме. Те са откраднати авансово, още преди 20 години. За което е виновно вашето поколение, щото аз 90та ходех прав под масата



                  Ами все по-трагично ще става, щом управляващите пилеят парите ни за всякаква измет.

                  Никой не те е спрял да си направиш здравна застраховка и да си се лекуваш в частни болници.



                  Чух че във Финландия имало 14 000 чиновници. Истамбул пък, с население двойно колкото нашето, има над два пъти по-малко полицаи. Не знам там да има анархия. А тук като има много ушеви, защо хората в малките населени места спят с брадви, приготвени за самозащита до леглото и в барикадирани къщи?

                  Верно ли сравни Истанбул с цела България ? Те сигурно и като площ са еднакви нали ...



                  В София има поне 40-50 000 хъхряка, паразитиращи на помощи. Защо повече от седмица след последният голям сняг още газим киша до колене, вместо улиците да са излизани? И какво произвежда получовекът, ако размахва безцелно метлата 3-4 часа на ден (и то само във времето когато има кой да го наблюдава)? Не "обществено полезен труд", а РАБОТА - да произвеждат и да плащат данъци и осигуровки... 1 000 000 метачи ли ще крепят държавата?

                  Айде ме светни каква е тая схема, че и аз да си изпрося едни помощи накрая. Ще се овапцам с вакса, така че по расов признак нема да успеят да ме дискриминират социалните служби - ти само ми дай ноу хау какви документи да подам за помощи .

                  Така че аре плувай.

                  <= така че, айде по посоката на тая стрелка
                  Last edited by dosadnik; 17.02.2012, 22:22.

                  Коментар


                  • http://www.blitz.bg/news/article/131036

                    "...от финансовото министерство увериха, че нямало повод за притеснения - намалението било типично за сезона и за началото на месеца. Годината винаги започва с плащания по външния дълг - през януари бяха дадени 500 млн. лв., които само частично бяха покрити с емитиране на нови държавни ценни книжа (ДЦК). Отделно фонд "Земеделие" преведе 725 млн. лева субсидии на фермерите. "От тази сума 650 млн. лв. ще бъдат покрити от бюджета на ЕС, тоест ще се върнат в резерва, вероятно през април", обясниха от МФ. Освен това в началото на всеки месец - до 12-о число, се правят много разходи - пенсии, социални плащания. А пък приходите от ДДС, акцизи и др. започват да се трупат след 14-о число на месеца. От МФ увериха, че към 15 февруари вече има подобрение и че резервът се е качил на 4 млрд. лв"

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                      Има и доста
                      агенции и ведомства с дублиращи се функции (примерно Полиция - ГДБОП - ДАНС - Бор-Чвор... Какво прави всяка една от тия?)
                      Произвеждат свинско.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
                        Предлагам да отидеш да го кажеш това че нямало реформи като за начало на съкратените от БДЖ после и на няколкото хиляди държавни чиновници - хахахахаах
                        Аман от глупости в тоя форум
                        БДЖ бе фалирало отдавна. Това беше напън преди приватизацията на товарните превози (кражба) и фактическото ликвидиране на пътническите (лобизъм от автотранспортните фирми). А чиновниците си раздават бонуси като за световно. Има и съкратени (най-често незает "щат", ха-ха..), но има и доста назначени. Има и доста
                        агенции и ведомства с дублиращи се функции (примерно Полиция - ГДБОП - ДАНС - Бор-Чвор... Какво прави всяка една от тия?)

                        Коментар


                        • - борисов открадна минимум милиард чрез любовницата си Цветелинчето;

                          Taя банка преди беше на едно другарче на Костофф , така че всеки , който е бил на власт вероятно е точил от нея

                          Само дето Костов пое държава, в която доларът струваше 3 000 кинта, а пенсиите по 2 долара, а остави финанссово стабилна и икономически просперираща страна. То да крадеш, ама и работа да връшиш.

                          - спряха разплащанията с частният бизнес за изпълнени държавни поръчки - което съсипа цели вериги частни компании и блъсна надолу точно бизнесът, който трябваше да ни издърпа нагоре;


                          Спряха парите на кундурджийско-другарските фирми, спечелили конкурси "под масата" с цел източване на пари от бюджета.


                          Няма значение как са спечелили конкурсита, въпросът е, че са си свършили работата, за която са наети. Защо животното борисов не отказа да плаща външният дълг, под предлог, че "предните" са го направили?

                          - изгониха голяма част от чуждите инвеститори - никой не би инвестирал там където не само има чудовищна бюрокрация, но и самата държава е некоректен платец;


                          "Инвеститорите" беха дошли тука да си пълнят гушите с лихварство - да се махат, такива не ни требват. За сметка на това се привличат нови, инвестиращи в реалния сектор, което е много по-важно и полезно за икономиката - един от малкото примери е завода за автомобили в Баховица


                          Че как ще кажеш, че някой, дошъл тук с парите си, да създава работни места със законен бизнес не ни требвал? Колко нови инвестиции има - като сума, сравнени с инвестициите отпреди пет, осем или дори отпреди две години?

                          - променяха намеренията и становищата си по два пъти на ден - кой би инвестирал в подобна държава, чиито управници се държат като банда циклофреници?;

                          Да на всеки може да се случи да сбърка. Ама си признават. Не са като Гоце и Сергишката , като усерат нещата да тръгнат да лъжат и мажат и да не си признават грешките

                          Че много често бръкат, бе !!! Хора, които правят грешки по три пъти на ден, явно нямат интелектуалният капацитет да управляват държава... ние да не сме опитни мишки? Съвсем различен въпрос е, че в повечето случаи ставаше дума не за грешки, а за безгръбначие.

                          - откраднаха парите от пенсионните фондове, макар че те бяха по частни партиди - това на практика е национализация, каквато в България не е имало от Вълко Червенков насам;

                          Като беха по "частни партиди" , що не си ги изтегли , преди да ги окрадат ?

                          Какво общо между едното и другото? То и човекозастраховката ти е по индивидуална партида - несеквестируема и лично твоя, ама и нея не можеш да си я теглиш пръвите две години.

                          - ограбиха резерва на Здравната каса... а сега "няма пари за здравеопазване";

                          Никога не е имало, то винаги си е било трагично

                          Ами все по-трагично ще става, щом управляващите пилеят парите ни за всякаква измет.

                          - не си мръднаха пръста да орежат щата на чиновници и ушеви, въпреки че храним най-много чиновници и ушеви на 1000 граждани може би в целият свят и със сигурност

                          Ми да ги разпускат и да обявяваме анархия. После ще се оплаквате обаче , че не можете да излезнете до магазина да си купите хляб, щото все се намира някой дето да ви набие/на*бе още пред входната врата

                          Чух че във Финландия имало 14 000 чиновници. Истамбул пък, с население двойно колкото нашето, има над два пъти по-малко полицаи. Не знам там да има анархия. А тук като има много ушеви, защо хората в малките населени места спят с брадви, приготвени за самозащита до леглото и в барикадирани къщи?

                          - продължават да харчат все повече и повече пари за издръжка на гнусната раса, по сметки на специалистите по демография - над 3 милиарда годишно. Да припомня, че борисов вдигна срокът за получаване на помощи

                          Не е верно , точно Борисов въведе изискването за обществено полезен труд, който иска помощи . Много малки общини именно с тея програми си оправиха инфраструктурата и в момента имат доста по Европейски вид

                          В София има поне 40-50 000 хъхряка, паразитиращи на помощи. Защо повече от седмица след последният голям сняг още газим киша до колене, вместо улиците да са излизани? И какво произвежда получовекът, ако размахва безцелно метлата 3-4 часа на ден (и то само във времето когато има кой да го наблюдава)? Не "обществено полезен труд", а РАБОТА - да произвеждат и да плащат данъци и осигуровки... 1 000 000 метачи ли ще крепят държавата?

                          Така че, айде пътувай


                          Така че аре плувай. ...
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Хайърсъзоff Разгледай мнение
                            Добре де , идват изборите догодина (не че има значение, без това са нагласени)... Сегашните щели да си ходят (дано)... Каква е алтернативата, кой ще застане на кормилото? Предлагам да обявим война на Швеция и да загубим, не че можем да спечелим.Те ще ни управляват добре!
                            в държава съставена от нихилисти ,всичкомразещи и завиждащи хора и Исус Христос с апостолите да формират правителство , парламент , съдебна система и медии ще е същия гьол... От качеството на хората населяващи дадена територия зависи и качеството на живот и нормални социално-икономически отношения...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nabludatel63 Разгледай мнение
                              Правителството изхарчи всички свободни пари
                              това политическо джудже съвсем е изпуснало влака ... За пореден път демонстрира ,че не е икономист , а чист популист ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie
                                И държавата може да фалира. Ирландия нямаше почти никакъв дълг и не фалира само заради европейска помощ. но на нас ням ада ни помогнат. А структурата на икономиката ни, на данъчните приходи и разходи и дори на дисбалансите ни, е изключително сходна с тази на Ирландия преди фалира.
                                равновесен пак си загубил баланса .. точно Ирландия имаше наааай-голям дълг пич ..бъркаш с друга държава Очевадно...а за фалит можем да говорим само и единствено когато даден субект не може да си обслужва плащанията .. в България не виждам подобна ситуация .. А брътвежите на "юпи" икономистчетата са повече от смешни и имбицилни .. А оня катев защо не е присъствал ...

                                Коментар

                                Working...
                                X