IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монети със или без сертификат?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kostas19 Разгледай мнение
    Тавекса казаха, че ако купува сребърни монети с инвестиционна цел може да им теглиш ддсто.
    При сделките с ИНВЕСТИЦИОННО злато не се дължи ДДС !!!
    Only God Can Judge me...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от sel4o Разгледай мнение
      Здравей, ако не разполагаш с големи средства и не си колекционер, по-добре избягвай да влагаш парите си в тези колекции. Насочи се към обикновените златни инвестиционни монети от 1 унция, основно Филхармония, Кругерранд, Канадски клен и Американски орел. При тях маржина е от порядъка на 5-8%. От по-малките монети атрактивни спорем мен са Австрийски дукат и Шведска крона. Среброто наистина е на много добра цена за момента, но там ДДС-то отваря сериозно ножицата в маржа. Ако държиш на сертификати - кюлчета от 50гр. нагоре също са добър избор и сертифицирани от монетните дворове, които ги секат. Цените в Тавекс са най-добри, предлагат и обратно изкупуване с минимален марж. Едва ли ще те прецакат с фалшификати, сериозна фирма е. Успех!

      Тавекса казаха, че ако купува сребърни монети с инвестиционна цел може да им теглиш ддсто.

      Коментар


      • Здравей, ако не разполагаш с големи средства и не си колекционер, по-добре избягвай да влагаш парите си в тези колекции. Насочи се към обикновените златни инвестиционни монети от 1 унция, основно Филхармония, Кругерранд, Канадски клен и Американски орел. При тях маржина е от порядъка на 5-8%. От по-малките монети атрактивни спорем мен са Австрийски дукат и Шведска крона. Среброто наистина е на много добра цена за момента, но там ДДС-то отваря сериозно ножицата в маржа. Ако държиш на сертификати - кюлчета от 50гр. нагоре също са добър избор и сертифицирани от монетните дворове, които ги секат. Цените в Тавекс са най-добри, предлагат и обратно изкупуване с минимален марж. Едва ли ще те прецакат с фалшификати, сериозна фирма е. Успех!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
          Няма проблем.
          Имай предвид, че е ЛИЧНО мнение, друг може да излезе след малко и да каже как монета без сертификат не е монета.
          Към какви си се насочил?
          Сребърни и златни , разглеждам аукционите сега,
          Харесах си една колекция от 40 сребърни монети на добра цена , мисля да ги зема всичките. А за златните още разглеждам и сравнявам цените, но ще изчакам 1 приятел където повече разбира от мен да дойде да помага, че мен да не ме прекарат с някоя фалшива...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от MoneyMoney Разгледай мнение
            Мерси за бързия отговор Жека.
            Няма проблем.
            Имай предвид, че е ЛИЧНО мнение, друг може да излезе след малко и да каже как монета без сертификат не е монета.
            Към какви си се насочил?

            Коментар


            • Мерси за бързия отговор Жека.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от MoneyMoney Разгледай мнение
                Здравейте, решил съм да купя малко монети , и понеже не разбирам много, моля да ми обясните за какво са тези сертификати ?!
                Или по точно , по мой наблудения цените на монети с сертификати са по високи .
                Има ли някои които ще ми обясни за какво точно служи този сертификат?
                Мерси!
                За мен поне - най-вече ако ще я изнасяш.
                Незнайно защо аз оценявам сертификатите точно колкото да си обърша г..а с тях и нищо повече. Още по незнайно обаче е маниакалното дирене на сертификати с монетите.
                Всеки с фетиша си.

                Коментар


                • Монети със или без сертификат?

                  Здравейте, решил съм да купя малко монети , и понеже не разбирам много, моля да ми обясните за какво са тези сертификати ?!
                  Или по точно , по мой наблудения цените на монети с сертификати са по високи .
                  Има ли някои които ще ми обясни за какво точно служи този сертификат?
                  Мерси!
                Working...
                X