IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Демографията е Фактор

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
    Частното образование в България е още по-смешно .. Тия частни гимназии и основни училища са просто комедия.. а за университети като Свободния и т.н. да не говорим.
    Ше ме прощаваш ама тука определено не си в час!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
      Държавното образование винаги е било с много ниско качество, няма какво да се заблуждаваме.
      Частното образование в България е още по-смешно .. Тия частни гимназии и основни училища са просто комедия.. а за университети като Свободния и т.н. да не говорим.
      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
        За материала съм съгласен, но той пък и никога не е бил толкова добър като цяло, човек се дистанцира и това е. Трябва да сме щастливи, че има и много добри възможности за частно образование.
        Вече и дистанцията не помага .И аз така си казвах ,но наистина Те са навсякъде .Как да живея без да ги виждам -искам рецепта ,наистина.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от rinaa Разгледай мнение
          Но сега горното , съчетано с лош "материал" - става взривоопасно.
          За материала съм съгласен, но той пък и никога не е бил толкова добър като цяло, човек се дистанцира и това е. Трябва да сме щастливи, че има и много добри възможности за частно образование.

          Коментар


          • [QUOTE=rinaa;1059166386]
            Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Ефекта и е лесно прогнозируем за България.

            Апокалипсис е това или по-скоро бавен и мъчителен процес.Дано не се състои ,но...
            Това е неизбежно. Тези неща вече щяха да са започнали да се случват ако не беше тази криза сега. Тя успокои пазара на труда. Но в момента в който европа започне да расте трайно и спадне усещането за риск по света и тук ще се почне фаза едно на въздействието на демографията.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
              Държавното образование винаги е било с много ниско качество, няма какво да се заблуждаваме.
              Но сега горното , съчетано с лош "материал" - става взривоопасно.

              Коментар


              • [QUOTE=ravnovesie;1059166380]Ефекта и е лесно прогнозируем за България.

                Апокалипсис е това или по-скоро бавен и мъчителен процес.Дано не се състои ,но...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Доби Разгледай мнение
                  Оня ден случайно се заприказвах с една учителка. Така се завъртя разговора около успеха на учениците,ниските оценки и т.н. Та жената ми обясни,че държавната помощ за ученик е 1300лв., искам не искам пиша му тройка и го пускам даже и да няма знания.В противен случай съм нелоялна към училището
                  Държавното образование винаги е било с много ниско качество, няма какво да се заблуждаваме.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Доби Разгледай мнение
                    Оня ден случайно се заприказвах с една учителка. Така се завъртя разговора около успеха на учениците,ниските оценки и т.н. Та жената ми обясни,че държавната помощ за ученик е 1300лв., искам не искам пиша му тройка и го пускам даже и да няма знания.В противен случай съм нелоялна към училището
                    Казват му делегиран бюджет -който го е измислил трябва да го обесят пред Мин съвет или там някъде.Това ще закопае още повече закопаната образователна система.

                    Коментар


                    • Оня ден случайно се заприказвах с една учителка. Така се завъртя разговора около успеха на учениците,ниските оценки и т.н. Та жената ми обясни,че държавната помощ за ученик е 1300лв., искам не искам пиша му тройка и го пускам даже и да няма знания.В противен случай съм нелоялна към училището

                      Коментар


                      • Ефекта и е лесно прогнозируем за България. Със спадането на хората в трудоспособна възраст ще пада и заетостта. От тук растежа на икономиката ни дългосрочно ще е под сериозен натиск. Следващите десетина години ще успявам да закрепим растежа добре, защото тази съдба ще води до все по-малко и по-малко хора на пзара на труда, което ще води до сериозен натиск нагоре на заплатите. Темповете на растеж на заплатите е трудно да се прогнозират, защото напрактика ще се формира балон в заплащането. 2007-2008 ще бъдат като детска игра що се отнася до равновесието между търсене и предлагане на труд сигурно само след година две. за още две три години нарастналото заплащане и спадналото предлагане на труда ще привлича все повече хора в трудоспособна възраст между заетите. но този резерв ще се изчерпи за по-малко от десетилетие. по-добре да вземем да образоваме циганите, защото те ще вършат голяма част от работата, която в момента се върши от хора със средно образование.

                        Това ще изстреля инфлацията нагоре, дисбалансите в икономиката ще се засилят драстично. Вноса ще експлоадира, също както и дефицита по текущата сметка. Това ще доведе до значителен приток на капитали което ще надуе цените и на почти всички активи. Отново 2007-2008 но в много по-голям мащаб. Само за недвижимите имоти не съм сигурен че ще се получи, защото всъщност няма да има достатъчно млади семейства, които да тласкат нагоре цените им. 2007-2008 на пазара на имоти бяха най-голямото поколение. През 2015-2020 ще са най-малките поколения.Отново ромите може би ще са най-сериозния двигател на растежа на търсенето на жилища след този период.

                        След това всички екстензивни източници на растеж ще са изчерпани и всичко това ще се срути. Може да се случи като 2008, но по-вероятно ще бъде бавна и тежка стагнация. Пенсионната ни система просто няма да издържа. Данъците ще се вдигнат брутално. Десетилетия наред ще бъдем управлявани от леви партии искащи и налагащи голяма тежест на държавата в преразпределението. Просто пенсионерите ще са непоносим процент от избирателите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Доби Разгледай мнение
                          Наскоро една учителка ми отговори "Г-жо Вие какво очаквате- правителството ни е в криза, икономиката ни е в криза, та какво остана за образованието - и то е в криза"
                          Учителите имат тежка професия в днешно време,преди не беше чак толкова ,ние бяхме в желязната хватка на системата и нямаше мърдане.Сега е друго ,но и децата нямат респект защото виждат едни уморени и безпарични хора ,които си изпяват урока и не им се занимава пълноценно с преподаването.В училища с преобладаващо турско и циганско поколение е страшно-нивото е никакво.

                          Коментар


                          • Наскоро една учителка ми отговори "Г-жо Вие какво очаквате- правителството ни е в криза, икономиката ни е в криза, та какво остана за образованието - и то е в криза"

                            Коментар


                            • Освен количественото намаление и качеството се променя и то с много бързи темпове -училището ,в което завърших средното си образование ,сега е близо 90 процента малцинствено.От тук и нивото на преподаване колко е паднало .

                              Коментар


                              • демографията е съдба е казал един виден френски философ
                                ако искаш да видиш насъде отива една нация един град една държава - погледни демографията
                                при тези продажни и некадърни управници България си заминава бавно но сигурно

                                Коментар

                                Working...
                                X