IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Демографията е Фактор

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
    Хмм, 2 пъти прочетох мнението, но не виждам защо да е лошо българите в Македония да получават лесно българско/европейско/ гражданство?
    Защото някои от тях само формално декларират, че имат българско самосъзнание и после ни се смеят, че сме татари. Когато декларираш, че и дядото ти е българин, едва ли ще се смееш на плоските шегички на скопската пропаганда. При новата възможност, братовчедът може да е българин по едната съребрена линия, а той да е роднина с мереклията за българско гражданство по македонска линия. Пълна недомислица, ако ме разбираш. Сегашния режим не пречи на българите да получат гражданство, щом някои от дедите им е българин. Другото е една голяма измама. По една или друга случайност (а може да е било обусловено) съм бил в тази система на удостоверяване на български произход и знам как още навремето се правиха опити да се разпробие българския интерес, та да върви търговията. Някои се напечелиха за сметка на българския национален интерес.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pupcho Разгледай мнение
      Преди години, когато ми се роди първо дете започнаха да се прокрадват едни съмнения у мен дали всъщност има някакво значение кой колко велик професионалист е, какво А6 бил карал, по какви невероятни проекти бил работил, на какви круизи е бил ходил, каква страшна кариера бил направил, по какви командировки само бил ходил.

      След време, когато това дете проходи и проговори и започна да иска да му правя лъкове и пушки, да го водя в парка да кара колело или да ходим за риба и т.н. бях вече на 100% сигурен, че по-горе изброените неща нямат, ама АБСОЛЮТНО НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ И СТОЙНОСТ.

      След още време, когато загубих второ дете въпросните неща започнаха да ми стават смешни. От тогава деля хората на такива с деца и на такива без деца. Айде хранете сега.
      Айде хранете сега.
      Това пък защо? Има логика в написаното.
      Може би аз не се изразявам правилно, но аз не говоря за аудита, круизи, вили в Гърция и т.н., а просто за подсигуряване на нормалните нужди на едно дете от финансова гледна точка.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
        Номерът е македонците, които не искат да се ангажират относно родителите и дедите си с изявление, че са българи, да открият някой далечен бравчед, живеещ в България и така да не ангажират повече македонци (освен себе си) с признание за българска принадлежност. Този закон намирисвма на пробив на македонските служби. Преди 15-ина години ни накараха да признаем мвакедонския язик, сега искат да ограничат ребългаризирането, подбуждано от възможността българите в Република Македония да получат българко (европейско) гражданство. МВРО отново се доказва като чужда агентура, ерозираща българските позиции под уж благовидни патриотични предлози.
        Хмм, 2 пъти прочетох мнението, но не виждам защо да е лошо българите в Македония да получават лесно българско/европейско/ гражданство?

        Коментар


        • Преди години, когато ми се роди първо дете започнаха да се прокрадват едни съмнения у мен дали всъщност има някакво значение кой колко велик професионалист е, какво А6 бил карал, по какви невероятни проекти бил работил, на какви круизи е бил ходил, каква страшна кариера бил направил, по какви командировки само бил ходил.

          След време, когато това дете проходи и проговори и започна да иска да му правя лъкове и пушки, да го водя в парка да кара колело или да ходим за риба и т.н. бях вече на 100% сигурен, че по-горе изброените неща нямат, ама АБСОЛЮТНО НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ И СТОЙНОСТ.

          След още време, когато загубих второ дете въпросните неща започнаха да ми стават смешни. От тогава деля хората на такива с деца и на такива без деца. Айде хранете сега.

          Коментар


          • ДРУГА Е ИДЕЯТА

            Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
            Май бая от онези тъмните българи ще вземат гражданство
            Идеята е бесарабските, българите от Западните покрайнини и тези от Украйна и Македония да могат да вземат гражданство бързо и безпроблемно. На практика разни хора, изповядващи една религия, различна от християнството ще вземат масово бг гражданство.
            Пълна асимилация на българския етнос от турци, цигани, араби, сирийци и т.н.
            Номерът е македонците, които не искат да се ангажират относно родителите и дедите си с изявление, че са българи, да открият някой далечен бравчед, живеещ в България и така да не ангажират повече македонци (освен себе си) с признание за българска принадлежност. Този закон намирисвма на пробив на македонските служби. Преди 15-ина години ни накараха да признаем мвакедонския язик, сега искат да ограничат ребългаризирането, подбуждано от възможността българите в Република Македония да получат българко (европейско) гражданство. МВРО отново се доказва като чужда агентура, ерозираща българските позиции под уж благовидни патриотични предлози.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от draifuss Разгледай мнение
              Разбира се детето следва да се прави и ражда от финансово ако не мощни то поне средна ръка хора.Другото е абсолютна безмислица да товарят във времето себе си а и милите дечица.
              All you need is LOVE!
              Не съвсем, НО до голяма степен. Детето иска повече грижа отколкото пари ( разбира се не може съвсем и без двете)
              Има много примери на деца расли с много пари и с никаква обич и грижа. Резултатите са плачевни - дрога, пиене, престъпления. В най-добрия случай гадни лекенца-гъзарчета за които най-важно е да са Фешън с гучи и габана и поне Ауди.
              Парис Хилтън като име мисля стига.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                Виждам, че продължаваш да не разбираш какво имам предвид, но като си спомня мненията ти по темата КТБ съм спокоен, че не е нещо лично към мен.
                Пак ти казвам, на разбираем език и изразявайки личното си мнение, не трябва да се правят деца, ако човек няма възможност себе си да гледа, камо ли дете. Само тъмните българи снасят чаве след чаве без никаква мисъл и с идеята, че държавата ще им го гледа.
                Абсолютно нищо ЛИЧНО
                Просто искам да ти кажа, че ако чакаш всичко да си натамъниш че ТОГАВА да имаш деца, то това НИКОГА няма да стане. Какво значи човек да може да гледа себе си?
                Значи ли да има какво да ядеш и къде да спиш, или значи да имаш собствено тристайно жилище в хубав квартал и нова кола поне среден клас? Можеби значи да имаш и яхта и възможности да почиваш в чужбина поне 3 пъти годишно?
                Горкото детенце иначе на яхта нивгаш да не се качи!
                После, АКО постигнеш това финансово благосъстояние, СИГУРЕН ЛИ СИ че ще можеш да го гледаш това дете? То .. сега има, ама като се роди ,поне 20 год. грижа иска. Ми ако останеш без работа? Ами ако ти се запали жилището? Ами ако стане хипер инфлация? Почнеш ли да мислиш така.. УТЕЧЕ май френд.
                И накрая, за младите тук, които мислят кат Анди..
                Народа казва "Ако не искаш когато можеш, няма да можеш когато искаш"
                Това, приложено към децата, го разбират много хора над 40, които са мислели като вас, когато са били под 30

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
                  +1

                  Аз съм с едно, ама ако е рекъл... мисля за три...
                  Искаш ли помощ?

                  Коментар


                  • ДА

                    Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                    Виждам, че продължаваш да не разбираш какво имам предвид, но като си спомня мненията ти по темата КТБ съм спокоен, че не е нещо лично към мен.
                    Пак ти казвам, на разбираем език и изразявайки личното си мнение, не трябва да се правят деца, ако човек няма възможност себе си да гледа, камо ли дете. Само тъмните българи снасят чаве след чаве без никаква мисъл и с идеята, че държавата ще им го гледа.
                    Разбира се детето следва да се прави и ражда от финансово ако не мощни то поне средна ръка хора.Другото е абсолютна безмислица да товарят във времето себе си а и милите дечица.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                      Няма айде бе! Абсолютно невярно е.
                      Децата не са стока. Когато имаш деца, не се правят бакалски сметки Аааа я да видя, колко детски ще взема, ще има ли ясла, ще има ли градина, колко ще ми струва раждането, колко месечно ще отчислявам за него.. ааа добре, на далавера съм, дай две. Може да ви пуснат кол опции за деца. Плащаш 1000 лева и чакаш, след 5 год. ако прецениш че ти е изгодно, ти карат направо едно 5 годишно.
                      Те ромовете правят така, раждат ги заради детските, че са на далавера.
                      Срамота.
                      Дете е това бе ей! Детето се ражда, за да се обича, за да се гледа, за да се грижиш за него и те такива работи, дето явно трудно се побират в "финансовите" ви меркантилно глави. Кой ви е длъжен да ви гледа децата?
                      П.С.
                      Понеже знам какво ще изтърсиш сега, затова отговарям ПРЕДВАРИТЕЛНО - да имам 2.
                      Големият ми син е роден през 97ма. Кой не помни 97ма, той не знае за какво става дума
                      +1

                      Аз съм с едно, ама ако е рекъл... мисля за три...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                        Мойто момче, аз пиша от позицията на човек, който ЗНАЕ как е, а не от позицията на теоРЕт като теб.
                        "другите деца да имат неща, които то да няма "
                        Осъзнаваш ли каква ЧУТОВНА глупост е това? Винаги ще има деца, които имат неща, които ти не можеш да си позволиш.
                        Правиш каквото можеш, това е. Да правиш бакалски сметки за дете си е фашизъм
                        Виждам, че продължаваш да не разбираш какво имам предвид, но като си спомня мненията ти по темата КТБ съм спокоен, че не е нещо лично към мен.
                        Пак ти казвам, на разбираем език и изразявайки личното си мнение, не трябва да се правят деца, ако човек няма възможност себе си да гледа, камо ли дете. Само тъмните българи снасят чаве след чаве без никаква мисъл и с идеята, че държавата ще им го гледа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                          Май с кафето си пил и нещо друго, ама за спорта ще ти отговоря.

                          Точно циганите не вкарват никаква мисъл преди да направят дете.
                          Нормалния българин трябва да помисли преди да прави дете дали може да му осигури нужните и подходящи условия за живот, а не да живее като куче, другите деца да имат неща, които то да няма и т.н. За съжаление всичко е свързано с пари.
                          Нямаше нищо да изтърся.
                          Не знам как реши "какво ще изтърся". Не мисля, че е уместно да те питам дали имаш деца или да ги коментирам.
                          Мойто момче, аз пиша от позицията на човек, който ЗНАЕ как е, а не от позицията на теоРЕт като теб.
                          "другите деца да имат неща, които то да няма "
                          Осъзнаваш ли каква ЧУТОВНА глупост е това? Винаги ще има деца, които имат неща, които ти не можеш да си позволиш.
                          Правиш каквото можеш, това е. Да правиш бакалски сметки за дете си е фашизъм

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                            Няма айде бе! Абсолютно невярно е.
                            Децата не са стока. Когато имаш деца, не се правят бакалски сметки Аааа я да видя, колко детски ще взема, ще има ли ясла, ще има ли градина, колко ще ми струва раждането, колко месечно ще отчислявам за него.. ааа добре, на далавера съм, дай две. Може да ви пуснат кол опции за деца. Плащаш 1000 лева и чакаш, след 5 год. ако прецениш че ти е изгодно, ти карат направо едно 5 годишно.
                            Те ромовете правят така, раждат ги заради детските, че са на далавера.
                            Срамота.
                            Дете е това бе ей! Детето се ражда, за да се обича, за да се гледа, за да се грижиш за него и те такива работи, дето явно трудно се побират в "финансовите" ви меркантилно глави. Кой ви е длъжен да ви гледа децата?
                            П.С.
                            Понеже знам какво ще изтърсиш сега, затова отговарям ПРЕДВАРИТЕЛНО - да имам 2.
                            Големият ми син е роден през 97ма. Кой не помни 97ма, той не знае за какво става дума
                            Май с кафето си пил и нещо друго, ама за спорта ще ти отговоря.

                            Точно циганите не вкарват никаква мисъл преди да направят дете.
                            Нормалния българин трябва да помисли преди да прави дете дали може да му осигури нужните и подходящи условия за живот, а не да живее като куче, другите деца да имат неща, които то да няма и т.н. За съжаление всичко е свързано с пари.
                            Нямаше нищо да изтърся.
                            Не знам как реши "какво ще изтърся". Не мисля, че е уместно да те питам дали имаш деца или да ги коментирам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                              Когато продажници правят законите какво друго освен разпродажба на българщината може да се очаква. Божидар Димитров твърдеше, че като раздава българско гражданство се увеличават българите, но с неговия подход българите в България все повече намаляваха, а в чужбина за какви се представят, само той май знаеше. Некомпетентност и корист съсипват опитите да скърпим демографска политика. Засега провалът й е безспорен. Населението намалява с главоломен темп и статистиката дори не може да проследи какво става. Тя пък една статистика...
                              http://parliament.bg/bg/bills/ID/15205
                              http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2134916612
                              http://www.segabg.com/article.php?id=737769
                              Май бая от онези тъмните българи ще вземат гражданство
                              Идеята е бесарабските, българите от Западните покрайнини и тези от Украйна и Македония да могат да вземат гражданство бързо и безпроблемно. На практика разни хора, изповядващи една религия, различна от християнството ще вземат масово бг гражданство.
                              Пълна асимилация на българския етнос от турци, цигани, араби, сирийци и т.н.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                                Айде бе? За София говорим. Доста приятели минаха по този път и е огромна мъка.
                                Няма айде бе! Абсолютно невярно е.
                                Децата не са стока. Когато имаш деца, не се правят бакалски сметки Аааа я да видя, колко детски ще взема, ще има ли ясла, ще има ли градина, колко ще ми струва раждането, колко месечно ще отчислявам за него.. ааа добре, на далавера съм, дай две. Може да ви пуснат кол опции за деца. Плащаш 1000 лева и чакаш, след 5 год. ако прецениш че ти е изгодно, ти карат направо едно 5 годишно.
                                Те ромовете правят така, раждат ги заради детските, че са на далавера.
                                Срамота.
                                Дете е това бе ей! Детето се ражда, за да се обича, за да се гледа, за да се грижиш за него и те такива работи, дето явно трудно се побират в "финансовите" ви меркантилно глави. Кой ви е длъжен да ви гледа децата?
                                П.С.
                                Понеже знам какво ще изтърсиш сега, затова отговарям ПРЕДВАРИТЕЛНО - да имам 2.
                                Големият ми син е роден през 97ма. Кой не помни 97ма, той не знае за какво става дума

                                Коментар

                                Working...
                                X