IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Демографията е Фактор

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ivan2015
    Някой ще обясни ли защо през април 2016г. в Хакасия, която е в Русия, по предварителни данни са родени с 8,175 % по-малко деца в сравнение с април 2015г.?
    Ми, на времето бременните раждаха на къра, а сега за болни ги имат. Затова ражданията в болничните заведения се увеличават.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от power grid
      Ми ти роди тризнаци.Кандитко Хаирсъзов Кретенов Сганта и те са родили близнаци и те така
      с тоя папур флуудваме темата тука, викам чакай да го видим какво толко е ербаб и ше го уволнат май от НПОто щото никва работа не върши

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ivan2015
        Аз винаги казвам истината. Вижте в линка, който съм дал по-рано, че TFR за Швейцария през 2015г. е бил 1,51 и е намалял спрямо 2014г. Тоест през 2015г. в България жените в детеродна възраст са раждали средно повече деца в сравнение с жените в детеродна възраст в Швейцария.

        Някой ще обясни ли защо през април 2016г. в болнични заведения в Софийска област са се родили повече деца в сравнение с април 2015г.?
        да бе нали тва гледам бе бастун ей ти го линка директно от швейцарския институт по статистика ..... и населението им се е увеличило обясни ми ти троле как от 5 млн през 1960 стават през 2016 8 млн.в Швейцария, а в България от 9 млн. сега сме 7 млн. а ефективно 4млн.останалите 3 млн. живеят и работят в чужбина ..... и стига си лъгал

        Swiss Statistics
        Switzerland - Components of population change – Data, indicatorsTotal fertility rate
        http://www.bfs.admin.ch/bfs/portal/e...key/02/05.html
        Last edited by michaelis12; 16.05.2016, 00:36.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
          българия влезе във видео на любимия ми канал в ютуб

          Which Countries Have Shrinking Populations?
          https://www.youtube.com/watch?v=qn9DDsxfpCA
          това направо е отчайващо, ние сме влезли в класацията за най-бързо топяща се нация, браво честито !!!
          164 души намаляват на ден 60 000 души на година в България еби му майката
          Last edited by michaelis12; 15.05.2016, 21:44.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ivan2015
            Според все още неокончателни данни от началото на 2016г. до 6 май 2016г. включително, в болнични заведения в област Велико Търново са родени със 106 деца повече спрямо същия период на миналата година.
            Веднага ти обяснявам айде бегай да лапаш папура некъде - приръста в България е ОТРИЦАТЕЛЕН от 1987 насам !!!

            http://countrymeters.info/bg/Bulgaria
            1987 8 950 231 -0.09 %
            1988 8 931 191 -0.21 %
            1989 8 898 504 -0.37 %
            1990 8 849 730 -0.55 %
            1991 8 783 260 -0.75 %
            1992 8 699 468 -0.95 %
            1993 8 602 978 -1.11 %
            1994 8 502 028 -1.17 %
            1995 8 404 871 -1.14 %
            1996 8 316 389 -1.05 %
            1997 8 237 293 -0.95 %
            1998 8 165 833 -0.87 %
            1999 8 098 981 -0.82 %
            2000 8 033 365 -0.81 %
            2001 7 967 450 -0.82 %
            2002 7 901 757 -0.82 %
            2003 7 837 083 -0.82 %
            2004 7 773 891 -0.81 %
            2005 7 712 677 -0.79 %
            2006 7 653 613 -0.77 %
            2007 7 596 495 -0.75 %
            2008 7 541 012 -0.73 %
            2009 7 486 852 -0.72 %
            2010 7 433 677 -0.71 %
            2011 7 381 264 -0.71 %
            2012 7 329 486 -0.70 %
            2013 7 278 140 -0.70 %
            2014 7 226 924 -0.70 %
            2015 7 175 548 -0.71 %
            2016 7 124 817 -0.71 % както се вижда за 2016 също !!!
            Last edited by michaelis12; 15.05.2016, 21:20.

            Коментар


            • Гледах преди малко Валя и Моро по света.Двама циганина които обикалят Европа.Направо се втрещих когато Моро каза накрая-В Лондон слънчице не видяхме,в Барселона егати жегата,В България си е най-убаво.За всички нас прехласвайки се по запада това ми дойде като някакво откровение.Накрая царя ще се окаже наистина гол.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                Оставям ти го и го удвоявам ..
                Относно "новите българи "...
                Опростено нещата ги виждам така..:
                Предпочитанията за нас са - богати и щастливи ,но монолитни и създаващи поминък общности или нещастни, бедни и търсещи препитание, но готови за асимилация семейства....Не знам....

                Истината винаги е по средата.....
                Де да беше толкова просто. Но поне последното ти съждение донейде верно, ако и не е ясно къде точно се пада средата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                  Не бъди така жесток, поне пиенето ми остави. Аз съм предлагал ускорен прием на имигранти от държави с подобна на нашата култура, ще рече предимно от бившата СССР, където живеят не само руснаци, но веднага почнаха подхвърляния, че съм бил за масово заселване на руснаци. Ала изкупуването на нашето Черноморие от стотици хиляди нови руснаци ми се струва твърде тегаво обстоятелство, тъй като се концентрират във важен стратегически, икономически, комуникационен и благоприятен за обитаване регион Едно е да вкарваш подходящи за производството и демографията лица и семейства и да ги насочваш накъдето е нужно, но смесени сред останалите българи и подлежащи на бърза доброволна интеграция и асимилация, съвсем друго е да се променя етническия характер на морското ни крайбрежие с нахлуването на богати и несъобразяващи се с местните общности външни, вероятно твърде зависими от собствената им държава заселници. Все пак се опитваме да запазим България като същностно, а не само формално държавно образувание. .
                  Оставям ти го и го удвоявам ..
                  Относно "новите българи "...
                  Опростено нещата ги виждам така..:
                  Предпочитанията за нас са - богати и щастливи ,но монолитни и създаващи поминък общности или нещастни, бедни и търсещи препитание, но готови за асимилация семейства....Не знам....

                  Истината винаги е по средата.....

                  Коментар


                  • Някой ще обясни ли защо през април 2016г. броят на родените деца в Саратовска област, която е в Русия е намалял с 15,825 % спрямо април 2015г.?
                    Last edited by Ivan2015; 30.05.2016, 14:35.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение


                      Шъ ти спрем пиенето....

                      пп Човешката популация ( като част от животинската ), не търпи празно място в което може да се развива и процъфтява...
                      Територията на България е едно прекрасно от климатична гледна точка местообитание ...Чудесен ареал за двуноги....
                      Когато популацията е слаба и намалява, идва друга...
                      Въпросът за оставащите е ? - Подобни на нас или мургави войнстващи кучета..!!!

                      Аз предпочитам руснаци, украинци, ако може и датчани ( но те не искат да идват... )
                      Не бъди така жесток, поне пиенето ми остави. Аз съм предлагал ускорен прием на имигранти от държави с подобна на нашата култура, ще рече предимно от бившата СССР, където живеят не само руснаци, но веднага почнаха подхвърляния, че съм бил за масово заселване на руснаци. Ала изкупуването на нашето Черноморие от стотици хиляди нови руснаци ми се струва твърде тегаво обстоятелство, тъй като се концентрират във важен стратегически, икономически, комуникационен и благоприятен за обитаване регион Едно е да вкарваш подходящи за производството и демографията лица и семейства и да ги насочваш накъдето е нужно, но смесени сред останалите българи и подлежащи на бърза доброволна интеграция и асимилация, съвсем друго е да се променя етническия характер на морското ни крайбрежие с нахлуването на богати и несъобразяващи се с местните общности външни, вероятно твърде зависими от собствената им държава заселници. Все пак се опитваме да запазим България като същностно, а не само формално държавно образувание. .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                        Извършва се дебългаризация на България, която от национална държава на българите се трансформира в квазигражданска държава, управлявана от кланово-плутократично ядро, състоящо се от потомствени чужди агенти и криминало-насилнически, интриганто-заговорнически групи. Широките обществени интереси са игнорирани и се създава тясна върхушка с примитивни популистко-героични представи за обществото и лидерството в него. Това вещае потъпкване на българщината на Балканите и в други региони в полза на заобикалящите ни държави.
                        Руснаците в Западно Причерноморския регион са своеобразен клин в Южния фланг на НАТО и дестабилизират българската политическа тежест в пакта и ЕС. И без това гледат на нас като най-хлабаво звено в европейската сигурност.


                        Шъ ти спрем пиенето....

                        пп Човешката популация ( като част от животинската ), не търпи празно място в което може да се развива и процъфтява...
                        Територията на България е едно прекрасно от климатична гледна точка местообитание ...Чудесен ареал за двуноги....
                        Когато популацията е слаба и намалява, идва друга...
                        Въпросът за оставащите е ? - Подобни на нас или мургави войнстващи кучета..!!!

                        Аз предпочитам руснаци, украинци, ако може и датчани ( но те не искат да идват... )

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                          А нещо с килим на стената нямаше ли?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                            Русите са красив, православен, образован, бял народ, които идват тук с парите си и не са в тежест на сиромашкия ни народ. Черноморието е застроено от русите, руски пари, с изпълнители наши строителни фирми.. По добре руси, отколкото емигрантските квоти на Четвъртия Райх на другарката Меркел.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                              Гледай философски и с перспектива . И Ювиги Хана е знаел, че на кръстопът не се приспива, па камо ли държава да се вдига. Ама напук, прогонил месните патриотари дето го смятали за див номад от степите на Волга. Та населението тука се променя редовно на няколко столетия...
                              Е, аз така си гледам по начало, щото се досещам, че никой не е избегал от съдбата си, особено като е притеснителна и погнусителна.

                              Коментар


                              • българия влезе във видео на любимия ми канал в ютуб

                                Which Countries Have Shrinking Populations?
                                https://www.youtube.com/watch?v=qn9DDsxfpCA
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X