IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Демографията е Фактор

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 28 дни тече войната вече и краят и не се вижда. Там има само руини. Милиони ще напуснат и част от тях няма да се върнат. Вече имаме един малък град и у нас. Раждат българчета тук. Много ще останат.

    Жив и здрав да е путя за този неочакван подарък и господ да му даде дълъг живот, за да търка наровете в Хага.
    Няма да се определя броя, който всяка държава трябва да приеме, и ще се опита да не повтаря грешките от последната мигрантска вълна през 2015–2016 г., каза еврокомисар Йохансон

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

      Това е грешката на по- голямата част от българите- всеки гледа от своята камбанария и мисли, че като той е успял да направи нещо значи всеки може. Ти примерно си имал добър бизнес, или Пешето му е стигала заплатата от АЕЦ- А ако приемем, че всеки пишещ във форума казва истината. Дори самото участие във форума на инвестор- а ви качва автоматично над средното ниво на българина- повечето българи въобще не се интересуват от образование, финанси, инвестиции.....Та както казах това, че вие сте имали акъл и сте се организирали не значи че масата българи правят същото.......
      ромите да не би да имат пари, условия па отгледаха по 10 деца.
      Българите преди 100 години да не би да са имали пари и те по 10 деца са отгледали въпреки че мъжете са участвали в 3-4 войни. Не една 3-4.
      На дядо ми братята и сестрите са 6 и 5 общо 12 деца от 1911 до 1927 година и 10 оживяват.
      Колкото повече имаш си по голям ЕГОИСТ и по малко деца имаш. Националност, държава нямат никакво значение. Само и единствено финикийските знаци развалят човека
      Last edited by RUBLA; 03.03.2022, 12:53.
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Съотношението между населението на възраст от 15 години до 59 години включително спрямо населението на възраст НАД 59 години в Китай е все още по-добро в сравнение с Русия...


        В Китай населението в края на 2021г.:
        1)
        - на възраст от 15 години до 59 години включително е 898.46 МИЛИОНА души
        2)
        - на възраст НАД 59 години е 267.36 МИЛИОНА души
        Тоест съотношението между населението на възраст от 15 години до 59 години включително спрямо населението на възраст НАД 59 години в Китай е 3.36...


        За сравнение в Русия в края на 2020г. (още няма данни за края на 2021г. от Росстат):
        1)
        - на възраст от 15 години до 59 години включително е 86.828 МИЛИОНА души
        2)
        - на възраст НАД 59 години е 33.455 МИЛИОНА души
        Тоест съотношението между населението на възраст от 15 години до 59 години включително спрямо населението на възраст НАД 59 години в Русия е вече едва 2.60...


        За да имаше Русия в края на 2020г. същото съотношение между тези две демографски групи както Китай през 2021г. са необходими на Русия още НАД 25 МИЛИОНА души на възраст от 15 години до 59 години включително...





        http://www.stats.gov.cn/english/Pres...7_1827963.html
        https://rosstat.gov.ru/folder/12781

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

          Стана ми интересно дали си едновременно български и немски гражданин. Ако да, я кажи каква вратичка си използвал.
          Вратичката у празната ти кратуна брокерска е използвал, може ли такива тъпотии да питаш?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

            Стана ми интересно дали си едновременно български и немски гражданин. Ако да, я кажи каква вратичка си използвал.
            Откак сме в ЕС това е възможно и напълно легално. Германия позволява двойно гражданство само ако си от друга ЕС държава.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

              Стана ми интересно дали си едновременно български и немски гражданин. Ако да, я кажи каква вратичка си използвал.
              Жонката е гражданин на Априлци и стар ерген, другото е фантастика

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Не бъди толкова загрижен за мен. Аз план Б си имам. Все пак съм гражданин на бяла държава, там има кой да ме поеме ако се наложи, не е като в родното ти циганско село.
                Стана ми интересно дали си едновременно български и немски гражданин. Ако да, я кажи каква вратичка си използвал.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                  По това време се бях научил да живея без пари.По точно бях виртуоз...Заплатата ми не беше малка ама всичко отиваше за строежа на апартамента....Вземам ги от едно гише в ДСК и ги нося на друго...Храната си я произвеждахме з живеехме при мама и тате на безплатна квартира...По онова време бях истински мъж и пушех цигари....Тях си купувах с купоните за храна от лавката...беше забранено ама каката ме съжаляваше и ми даваше цигарки...Дрехи и обувки каквото беше останало от студентските години и каквити дадат от работата.Жена ходеше за слава заплата и стигаше за пътуване и да купи нещо минимално за децата....Четири години не знаех какво е да имаш пари в джоба и да влезеш в какъвто и да е магазин...А също време работа на смени бач на строежа и агрофитнес дома....Добре че нивите ги върнаха малко по късно щото иначе откачация...Ипотечните кредити не бяха открити по това време.ДСК даваше жилищен заем 25000 кинта който за нищо нямаше да стигне а лихвата 60%
                  това обяснява поведението и на двама ви, Аз пък бях мелеонер от 1 заплата (беше в долари), златни времена!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Не бъди толкова загрижен за мен. Аз план Б си имам. Все пак съм гражданин на бяла държава, там има кой да ме поеме ако се наложи, не е като в родното ти циганско село.
                    Откъде реши че съм загрижен за тебе.Изобщо не ми дреме дали ще свършеиш на Софийското бунище или по бунищата нейде из Германия...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Не е вярно. Над 90% от хората искат деца и са готови на жертви, за да ги имат. Спира ги мизерията. И не мизерията, че ровят по кофите, а мизерията на несигурността. Несигурен дом, несигурна ипотека, несигурна работа, несигурно кой ще ги гледа, ако и двамата работят.

                      Не е случайно, че жените на държавна работа раждат най-много. Най-спокойни са, сигурни. Няма гърчене от шубе, че чорбаджията ще те разкара.
                      Мизерия в България няма...Просто трябва да спрем с мрънкането и да се стегнем...Ние изобщо не познаваме глада и мизерията...Това че не си директор или началник не е мизерия.Това че не вземаш 20 бона не е мизерия.Това че нямаш апартамент в София Пловдив или Варна не е мизерия...Това че караш 10г кола не е мизерия...Българина трябва да спре да мрънка и да разбере че не е роден за велики дела и да бъде богаташ...Катоси оправи главата ще му се получат нещата...Можеш да живееш добре и без материално охолство

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                        А аз познавам един такъв като него...Сега понеже няма деца за него се грижат цигани щото не може да се грижи сам за себе си...Модератор нямам нищо против циганите не ме трии.Разбира се циганите получиха към 50 декара земя двуетажна къща с пристройки кладенец и два дкара двор...И му вземат пенсията която е над 1000 кинта....Това очаква всички с престижно образование и кариера чиито глави са заплодени с евроатлантически ценности....Най са ми смешни тука като почнат с претенциите и заплахите.На тия льольовци ще им кажа че не ми пука за тях колкото по бързо се разкарат толко по добре за всички ни
                        Не бъди толкова загрижен за мен. Аз план Б си имам. Все пак съм гражданин на бяла държава, там има кой да ме поеме ако се наложи, не е като в родното ти циганско село.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                          Това е грешката на по- голямата част от българите- всеки гледа от своята камбанария и мисли, че като той е успял да направи нещо значи всеки може. Ти примерно си имал добър бизнес, или Пешето му е стигала заплатата от АЕЦ- А ако приемем, че всеки пишещ във форума казва истината. Дори самото участие във форума на инвестор- а ви качва автоматично над средното ниво на българина- повечето българи въобще не се интересуват от образование, финанси, инвестиции.....Та както казах това, че вие сте имали акъл и сте се организирали не значи че масата българи правят същото.......
                          Митко не знам дали гледам от своята камбанария ама си прав доста време ми отне да разбрера че това коео на мен ми се отдава с лекота за друг е невъзможно и обратното..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            пеше, кога ще съзрееш
                            в 4-тата революция сме
                            услугите тук са 70%
                            Венко ние на село сме още с ралото и магарето каква 4 революция?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

                              Синът ми е роден 96- та. Мизерията беше страшна и нямаше пари за нищо.Отгледахме го и го мъзпитахме. Вече е ветеринарен лекар със заплата над 2500 лв.
                              Наистина през 90-те години си беше мизерно.

                              Ние не сме имали много джобни пари да разполагаме. Аз дори си изкарвах лятото при баба и дядо, а старите си учебници в гимназията ги продавах, ако не ми трябват за кандидатстване. Стипендия също вземах и съм си обменял долари малко. Въпреки това съм си купувал речници, граматики, книги и еротични списания и съм ходил по купони. Помня, че по разни събития все подаряваха боклучиви неща, по балове и рождени дни.

                              А в края на 90-те години си изкарвах доста пари, като за студент.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                по това време дневния ми надник стигаше за по един сладолед магнум на мен и на приятелката ми
                                таш*к, както би го описал поета
                                По това време се бях научил да живея без пари.По точно бях виртуоз...Заплатата ми не беше малка ама всичко отиваше за строежа на апартамента....Вземам ги от едно гише в ДСК и ги нося на друго...Храната си я произвеждахме з живеехме при мама и тате на безплатна квартира...По онова време бях истински мъж и пушех цигари....Тях си купувах с купоните за храна от лавката...беше забранено ама каката ме съжаляваше и ми даваше цигарки...Дрехи и обувки каквото беше останало от студентските години и каквити дадат от работата.Жена ходеше за слава заплата и стигаше за пътуване и да купи нещо минимално за децата....Четири години не знаех какво е да имаш пари в джоба и да влезеш в какъвто и да е магазин...А също време работа на смени бач на строежа и агрофитнес дома....Добре че нивите ги върнаха малко по късно щото иначе откачация...Ипотечните кредити не бяха открити по това време.ДСК даваше жилищен заем 25000 кинта който за нищо нямаше да стигне а лихвата 60%

                                Коментар

                                Working...
                                X