IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв бизнес може да се започне с около 150 хил.лева?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ърм - че то и с облигациите човек може да изгори като Гунди и Котков.

    Софкомът е коректна компания, но разбира се при инвестиране на подобна сума, човек диверсифицира. Иначе - нулев риск просто не съществува, освен като теоретическо понятие - нещо като идеален газ или абсолютна нула или като Сан Марино - световен шампион по футбол.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Какво като сринат временно - човекът ги пазарува заради дивидентът, който ще ги изплати непълно за един средносрочен период.

      Хе-хе - 40% искал... кажи от какво друго можеш гарантирано да печелиш по 40% на година, или поне по 20%?
      Привилегированите акции та дори с дивидент си остават рискова инвестиция.

      Начи аз се набутвам в Софкома та дори и с 30% годишна доходност примерно и в един момент управата продава активите на нова фирма примерно София Комерс Интернационал Превежда парите в дружеството не знам си къде иди ги търси. Насрочва общо събрание януари февруари, освобождава управителния съвет. Продава дружеството на Бай Мангал и после иди си търси парите.

      Инвестицията в акции обикновенни или привилегировани си остава рискова.

      Толкова много мога да говоря за това кои са рисковите и кои не са рисковите предприятия на борсата, че и една седмица няма да ми стигне.

      Начи аз имам поглед от много години на борса доста но грубо казано чак тая година обърнах внимание на облигациите, че се търгуват без проблем на борсата. За момента не се занимавам щото акциите са по-добрия вариант ако знаеш кои но в бъдеше може би.

      Облигациите са добри защото хем дават доходност хем зад тях има гарантирани активи Това разбира се не значи човек да се юрне да купува облигации на Гърция
      Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

      Коментар


      • въпрос

        Last edited by comet; 23.04.2013, 18:52.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
          Нема да се съглася Привилегированите акции са по-устойчиви на спадове но това не значи, че не могат да се сринат до невиждани нива.

          Само ако доходността по привилегировани акции стане поне 40% вече ще се съглася, че са една добра инвестиция.
          Какво като сринат временно - човекът ги пазарува заради дивидентът, който ще ги изплати непълно за един средносрочен период.

          Хе-хе - 40% искал... кажи от какво друго можеш гарантирано да печелиш по 40% на година, или поне по 20%?
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • предполагам да си отвориш някое малко ресторантче или магазинче.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Привилегированите акции по принцип са най-устойчиви на спадове по обясними причини, а спадът в цената не влияе на дивидентът. Дори ако посочените от мен примерни акции паднат с 28%, това - добре дошло за човекът - с част от тоя 1600-кинтов месечен доход от дивиденти, може да си купи още акции на още по-сгодна цена и догодина да вземе още по-сосен дивидент.
              Нема да се съглася Привилегированите акции са по-устойчиви на спадове но това не значи, че не могат да се сринат до невиждани нива.

              Само ако доходността по привилегировани акции стане поне 40% вече ще се съглася, че са една добра инвестиция.
              Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                Както всички знаете пазара на привилегировани акции е свободен и цената спокойно може да пада. Примерно купувате си привилегировани акции очаквайки твърд дививент но цената пада и вие не взимате никаква годишна печалба.

                Облигациите са малко по-стабилни и се търгуват на борсата.

                Доходност от 27,5% достигнаха корпоративни облигации на БФБ-София
                http://www.investor.bg/news/article/73168/5.html
                Привилегированите акции по принцип са най-устойчиви на спадове по обясними причини, а спадът в цената не влияе на дивидентът. Дори ако посочените от мен примерни акции паднат с 28%, това - добре дошло за човекът - с част от тоя 1600-кинтов месечен доход от дивиденти, може да си купи още акции на още по-сгодна цена и догодина да вземе още по-сосен дивидент.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Поправям се облигациите са много по-стабилни от привилегированите акции щото там се плаща и главницата както ако си вземеш облигации които таман изтичат след една година ще ти дадат и паричките.

                  Облигациите не са лошо нещо но определено трябват добри познания и тук какво купуваш щото видяхме как свърши историята с облигациите на Кремиковци.
                  Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                  Коментар


                  • Както всички знаете пазара на привилегировани акции е свободен и цената спокойно може да пада. Примерно купувате си привилегировани акции очаквайки твърд дививент но цената пада и вие не взимате никаква годишна печалба.

                    Облигациите са малко по-стабилни и се търгуват на борсата.

                    Доходност от 27,5% достигнаха корпоративни облигации на БФБ-София
                    http://www.investor.bg/news/article/73168/5.html
                    Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                      Браво Императоре Браво много добро предложение даде.

                      За да не падам по-долу от Императора ще кажа, че някои облигации също са с подобна доходност и освен това са много ликвидни и се търгуват на борсата почти всекидневно и потрябват ли ти парите можеш да продадеш.

                      Много хора могат сериозно да се замислят над написаното от Императора и мен.
                      Ха-ха-ха - кви са тия облизвации, бе - и къде може да си ги намери човек? В другото измерение ли? И ти ли имаш достъп до там - аз мислех, че само Ренди Ортън и Бойко Борисов живеят в него !!!
                      (т.е. Бойко живее постоянно, а Ренди само понякога преминава в него...)
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                        Браво Императоре Браво много добро предложение даде.

                        За да не падам по-долу от Императора ще кажа, че някои облигации също са с подобна доходност и освен това са много ликвидни и се търгуват на борсата почти всекидневно и потрябват ли ти парите можеш да продадеш.

                        Много хора могат сериозно да се замислят над написаното от Императора и мен.
                        Ти... .ебаваш ли се?! Ако да - да ти имам и хумора...
                        Custodite sortem vestram

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Ми земи го набий по тимберицата твоят роднина, да му дойде мозъкът, освен ако не се шири в мезонет над 150 метра или не е в баш центърът.
                          То в крайните квартали може да има апартаменти и по 218 К, ама има ли кой да ги купи?

                          Ми той човекът ако набичи тия 150 бона в акции на Софкомът (напримерно), ще си докарва по 1600 кинта на месец само от дивидент, хем гарантиран дивидент. Смятай, ако не вярваш.
                          Браво Императоре Браво много добро предложение даде.

                          За да не падам по-долу от Императора ще кажа, че някои облигации също са с подобна доходност и освен това са много ликвидни и се търгуват на борсата почти всекидневно и потрябват ли ти парите можеш да продадеш.

                          Много хора могат сериозно да се замислят над написаното от Императора и мен.
                          Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                            Аз лично 150к бих ги инвестирал с огромно удоволствие в к*рви за лична употреба - ще ми стигнат за доооооста дълъг абонамент. Нали знаете Наполеон - "Всички жени са к*рви, освен майка ми, нооооо ...... и тя е жена". Така че, наистина, ако не ти трябват такива пари, а в бедна БГ те са доста, аз бих ги инвестирал в развлечение за себе си - все пак животът е кратък, и накрая е важно не финалното салдо, а натрупаните "нематериални" активи, под формата на добри преживявания. Но това е лично мое виждане. Пълни балансите и благодари на Господ за всяка секунда.
                            и аз бих ашладисал нкякое младо булче. Има значениe генофонда да се разнообразява

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kostas19 Разгледай мнение
                              Има си хора за сичко бе, имах един роднина плащаше 800 лева наем в Сф. И има апартаменти за по 80 к в крайните квартали .
                              Ми земи го набий по тимберицата твоят роднина, да му дойде мозъкът, освен ако не се шири в мезонет над 150 метра или не е в баш центърът.
                              То в крайните квартали може да има апартаменти и по 218 К, ама има ли кой да ги купи?

                              Ми той човекът ако набичи тия 150 бона в акции на Софкомът (напримерно), ще си докарва по 1600 кинта на месец само от дивидент, хем гарантиран дивидент. Смятай, ако не вярваш.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Като човека няма никакви спецялни умения колко възвращаемост да има бе. + тва ако апартаментите се изплатят за под 30 години от наеми човека си е перфектен..Междо друкото винаги може да земе 70% за тях от някой банка и ако толкова добра идеа му е дошла да праи квото ще..Но най- важното е, че ще има Cashflow секи месец.

                                Коментар

                                Working...
                                X