IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 20.04.2012 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
    Боряна Пенчева е любимка на няколко политически партии. Освен на управляващите, финансистката има подкрепата на ДПС и БСП. Пенчева е позволила отпускането на средства за безумните проекти на Емел Етем. Подобни услуги правила и за кметицата на Смолян Дора Янкова. Боряна Пенчева е близка и с банкерката Цветелина Бориславова, благодарение на съпруга си, който бил съдружник в няколко фирми на бившата шефка на „Си банк”.

    Та я да видим ,що за птичка е тая заместничка на Хер Флика ?И тъй като имам услужливи америши агенти , де следят всичко в бг сайтовете ,ме насочиха ей това да постна за нея.Назначението на нов зам.- министър на Симеон Дянков е напът да взриви финансовото ведомство. Боряна Пенчева, която беше уволнена преди година, изненадващо се завърна в министерството, при това на още по- висок пост от предишния си. Дамата е известна на колегите си със злоупотреби с евро пари, както и с подписаните лично от нея необезпечени договори на стойност 2 млрд. лева. Затова завръщането й разбуни духовете в МФ.

    Боряна Пенчева е една от първите уволнени служители през август м.г., когато
    Орешарски лично подал сигнал срещу Пенчева, но без резултат.Симеон Дянков поема финансово министерство. Блондинката заема шефското място в дирекция „Управление на средствата от ЕС”, но съмнения за злоупотреби с евро парите налагат незабавното й отстраняване. Шокът е абсолютен, когато година по- късно е реабилитирана като заместник на Симеон Дянков.

    Скандалната дама е заподозряна за източване на 18 млн. лв. от оперативна програма. http://paper.standartnews.com/bg/art...article=288785 Вътрешното разследване показва, че служителите на Пенчева пишели проекти за евро субсидии. После се явявали на конкурс, на който същите тези хора били комисията. Освен това, чиновниците от дирекцията на Пенчева получавали pen4eva1бонуси от порядъка на 5 000 лв за дейност, която им влиза в служебните задължения.Най- сериозният скандал, в който е замесена Боряна Пенчева, тепърва ще разбуни духовете. Именно дирекцията на заместничката на Дянков одобрила необезпечените договори на стойност 2 млрд. лева – дупката в хазната, която провали бюджета.

    Боряна Пенчева е любимка на няколко политически партии. Освен на управляващите, финансистката има подкрепата на ДПС и БСП. Пенчева е позволила отпускането на средства за безумните проекти на Емел Етем. Подобни услуги правила и за кметицата на Смолян Дора Янкова. Боряна Пенчева е близка и с банкерката Цветелина Бориславова, благодарение на съпруга си, който бил съдружник в няколко фирми на шефката на „Си банк”.
    Last edited by коки; 15.01.2012, 20:12.
    Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

    Коментар


    • Боряна Пенчева е любимка на няколко политически партии. Освен на управляващите, финансистката има подкрепата на ДПС и БСП. Пенчева е позволила отпускането на средства за безумните проекти на Емел Етем. Подобни услуги правила и за кметицата на Смолян Дора Янкова. Боряна Пенчева е близка и с банкерката Цветелина Бориславова, благодарение на съпруга си, който бил съдружник в няколко фирми на бившата шефка на „Си банк”.
      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Brazilia231 Разгледай мнение
        Имама предложение за кабинета в сянка..
        Гея-премиер,Меликов-секретарка..А.Петров-съветник по националната сигурност.
        Р.Овч. ще краде от енергетиката и Топлото ще му помага в топлофикациите..
        Р.Шадраванов и М.Миков ще са в МВР-ще разкриват убийства и отвличания.
        Масларова...ще оборудва за по 20-30 милиона някой друг социален дом.
        Гагаузов ще помага на Батко и Братко-вече парите от Биндер свършиха..може да поемат без проблем новосроящите се магистрали Тракия и СТрума.
        Външните работи-Калфин..хората в КНДР и Куба го обичат и тачат,освен това ще назначи още куп агенти та ДС.70% са малко.
        И над всички ДОГАН -СОПОЛА-ЩЕ РАЗДАВА ШАМАРИ НА НЕПОСЛУШНИТЕ СОЦИАЛИСТИ В СВОБОДНОТО СИ ВРЕМЕ,КОГАТО НЕ ПРОЕКТИРА КАСКАДИ И ЯЗОВИРИ.
        Знаеш ли, вече не ме интересува гей, монах или мутра ще е премиер.
        Интересуват ме ЗАКОНИТЕ и Регулиращите органи.
        Закони, които достатъчно ясно да определят правомощията и възможностите за отклонения да са сведени до минимум.
        Като се започне от Парламента и за начало, депутати, които нямат време да ходят в него да бъдат извеждани от тези си права и заменяни със следващия и т.н..
        Депутат, който не съумява да работи и да привежда исканията на избраниците си до знанието на парламента...също вън.
        Стига с този платен абонамент.
        Това би било и мотивация за много хора да отиват до урните и да гласуват.

        Коментар


        • Имама предложение за кабинета в сянка..
          Гея-премиер,Меликов-секретарка..А.Петров-съветник по националната сигурност.
          Р.Овч. ще краде от енергетиката и Топлото ще му помага в топлофикациите..
          Р.Шадраванов и М.Миков ще са в МВР-ще разкриват убийства и отвличания.
          Масларова...ще оборудва за по 20-30 милиона някой друг социален дом.
          Гагаузов ще помага на Батко и Братко-вече парите от Биндер свършиха..може да поемат без проблем новосроящите се магистрали Тракия и СТрума.
          Външните работи-Калфин..хората в КНДР и Куба го обичат и тачат,освен това ще назначи още куп агенти та ДС.70% са малко.
          И над всички ДОГАН -СОПОЛА-ЩЕ РАЗДАВА ШАМАРИ НА НЕПОСЛУШНИТЕ СОЦИАЛИСТИ В СВОБОДНОТО СИ ВРЕМЕ,КОГАТО НЕ ПРОЕКТИРА КАСКАДИ И ЯЗОВИРИ.

          Коментар


          • Монополи, защитени от контролни комисии, частни банки, спонсорирани с държавни пари... по този път, показателите за стандарт на живот на българите са обречени...
            ...
            Данните от справката потвърдиха слуховете, че парите на държавните фирми са концентрирани основно в Корпоративна търговска банка. Към 31 март 2010 г. ставаше въпрос за 408 млн. лв. - 48% от средствата на 18-те най-големи държавни фирми.

            Тогава имаше загрижени изказвания, че не бива така, а Дянков изготви правила, по които държавните фирми да депозират парите си.

            Днес, почти две години по-късно, се оказва, че тези правила са само препоръчителни, средствата на държавните дружества в Корпоративна търговска банка са набъбнали докъм милиард, а повечето министри се чудят как да скрият от обществото тази информация.

            Писмата, които получихме от повечето министерства, са като писани под индиго. Което ни кара да се съмняваме, че отговорите са били предварително съгласувани, а може би и разпоредени от един център. Като се вземе предвид единоначалието, което цари в Министерския съвет, можем да предположим и кой е центърът.

            Самият премиер казва в интервю за "Труд" на 7 ноември м.г.: "Тези пари са били там, ако тръгнем да ги вадим, ще фалираме банката и тя ще повлече всички останали."

            Оказва се обаче, че не всички пари "са били там", напротив - нараснали са двойно. Защо? Версия: с тези пари банката кредитира покупката на медии, дава им реклама. А те се отплащат с венцехваления за премиера и министрите и лайномятане по несъгласните с тях. Какво се получава - с държавните пари се купуват медии, които лъскат имиджа на управляващите. Евала!

            Само че за тази врътка Европа няма да каже "конгратюлейшънс". Вероятно заради това размерът на държавнитепари в Корпоративна търговска банка от обществена информация се превърна в търговска тайна.

            Може да има и друга версия, разбира се - корупционна, но за нея не ни се ще и да продумваме, камо ли да повярваме.


            http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1184792

            Коментар


            • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
              като си се изсрал , поне бъди по коректен ...знам че си травестит , но можеш и мааалко по така да си показваш сексуалната ориентация....

              Боряна Пенчева пред „ШОУ”: ПОРНОЧАТЪТ Е ДЕЛО НА МОЙ ПОЗНАТ С БОЛНО СЪЗНАНИЕ, КОЙТО МИ ОТКРАДНА ПОЩАТА И ФЕЙСБУКА!

              Потърсихме самата Боряна Пенчева за коментар на постъпилата електронна кореспонденция от личен характер. Ето какво заяви пред „ШОУ” набедената зам.-министърка на Симеон Дянков:

              „Вече съм информирана за този чат. Преди известно време са ми били буквално откраднати, т.е. присвоени, Фейсбук профил и електронна поща, и аз в момента нямам достъп до тях. През моите лични данни са създавани неадекватни кореспонденции, които носят буквално порнографски характер. Уведомила съм службите за това и от НСБОП - отдел „Компютърни престъпления”, вече работят по случая. Най-вероятно се касае за един човек, който вече е идентифициран от съответните служби.
              ХАА е много плоско ченесарско опрадание от нейна страна .
              Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

              Коментар


              • родиславчо сега прочетох и коментарите ти под въпросната статия...наистина си травестит пич ( пардон ) .... безобразен си.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                  В електронната кореспонденция Боряна Пенчева ..........”
                  като си се изсрал , поне бъди по коректен ...знам че си травестит , но можеш и мааалко по така да си показваш сексуалната ориентация....

                  Боряна Пенчева пред „ШОУ”: ПОРНОЧАТЪТ Е ДЕЛО НА МОЙ ПОЗНАТ С БОЛНО СЪЗНАНИЕ, КОЙТО МИ ОТКРАДНА ПОЩАТА И ФЕЙСБУКА!

                  Потърсихме самата Боряна Пенчева за коментар на постъпилата електронна кореспонденция от личен характер. Ето какво заяви пред „ШОУ” набедената зам.-министърка на Симеон Дянков:

                  „Вече съм информирана за този чат. Преди известно време са ми били буквално откраднати, т.е. присвоени, Фейсбук профил и електронна поща, и аз в момента нямам достъп до тях. През моите лични данни са създавани неадекватни кореспонденции, които носят буквално порнографски характер. Уведомила съм службите за това и от НСБОП - отдел „Компютърни престъпления”, вече работят по случая. Най-вероятно се касае за един човек, който вече е идентифициран от съответните служби.

                  Коментар


                  • И на Банговците Мажоритари

                    Коментар


                    • Честит Банго Васил на всички мангали и депутати!
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар




                      • ЗАМЕСТНИЧКА НА ДЯНКОВ НАБЪРКАНА В СЕКССКАНДАЛ http://www.blitz.bg/news/article/127508

                        В електронната кореспонденция Боряна Пенчева се обръща към младока с галеното обръщение „Уши”, напътства го в живота и непрекъснато го уверява колко й липсва, как иска той да я „слуша”, как иска да го „смачка”, на което той отвръща със забележката, че ще му смачка нещо „друго”...
                        И все в този интимен дух. Между това става ясно, че на Хасъмски по онова време му е предстоял изпит по „Опасни ситуации от антропогенни бедствия” и курсова работа. В тази връзка Пенчева непрекъснато го проверява дали чете лекциите, както и къде ходи, като майчински го поощрява с: „То ми е отличник, Ушито!”. Очевидно познава и родителите на момчето, защото го пита дали те я харесват, на което той отговаря, че са казали, че е „готина” и че той трябва „да я слуша”. В чата министърката споделя служебни въпроси, с инициали е намесено името на министър Симеон Дянков
                        Тя кара младока да чете новините и в прав текст му обещава европейски проект: „Аз съм възложила, пише тя, да направят такъв /проект/ и за трансграничното сътрудничество, и вярно ще действаме!”
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар











                        • ловеца си отива....в комунистическите ловни полета...чао бебс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                            [/B]

                            Йоска..... най-много в брадата....
                            по принцип си прав ..на въшките там им е мястото...

                            Коментар


                            • Мафията в София си смени боса

                              януари 14, 2012
                              Столичните мутри на ГЕРБ се хванаха за гушите. Като всяко мафиотско семейство, налагащо строги правила за престъпната си дейност, така и нашите босове въведоха ред в грабежа на софийската хазна. Хазната, от която всяка година изтичат незнайно как и незнайно къде 1,3 млрд. лева.

                              След като вътрешномафиотският контрол в ГЕРБ установи, че председателят на столичния парламент обсебил апетитните търгове и парите от общинските фирми се вливат само в сметките на негови хора, главата на фамилията отсече гневно: Алчният Андрей трябва да си ходи! Не може само той да усвоява бюджета на София!

                              Понеже са с гузна съвест, герберите устроиха партиен съд над Андрей Иванов в късните часове на 10 януари и дадоха пресконференция за медиите в ранната утрин на 11 януари, водена от вътрешния министър. Което е необичайно за пресконференции, да не кажа ненормално.

                              Само този протоколен гаф издава паниката сред герберския елит, който не е способен дори да избере нормален час за общуване с медиите.

                              Впрочем вече трета година ГЕРБ и политическата нормалност са две взаимно изключващи се категории. Ала каква ти нормалност от милиционерска партия, в която премиерът е с трудов стаж на охранител и сикаджия, парламентарният шеф е бивша партийна секретарка, вътрешният министър е с физкултурно образование, а правосъдната министърка не е стъпвала в съдебна зала.

                              Какво се случи на нощното заседание на софийската мафия? На среща с премиера и лидер на ГЕРБ председателят на Столичния общински съвет Андрей Иванов поиска да бъде освободен от поста заради медийните публикации. Бойко Борисов удовлетвори молбата на Иванов и прие неговото място в СОС да заеме сегашният общински съветник Елен Герджиков.

                              Слушах разказа на Цветан Цветанов за нощното заседание и си спомних как Тодор Живков освобождаваше крадливите партийци в Политбюро и ЦК на БКП – по тяхна молба, с огромни заслуги към партията и държавата и запратени в посолствата в Букурещ, Пхенян и Ханой. Където дочакваха солидна пенсия, а някои и партийна реабилитация, след дълги години на тежка дипломатическа емиграция.

                              Запознатият с политбюровските практики Иванов изрази задоволство, че в дневния ред на среднощното заседание на Изпълнителната комисия на ГЕРБ не е бил включен казусът „Иванов“. Говорейки за себе си в трето лице, единствено число, той подразни бащицата Борисов, чието честолюбие е ахилесовата му пета.

                              Но в мафията е така – когато свалят глава на провинил се, поне му оставят достойнството. Затова сваленият Иванов издекламира с гордо изправено чело:

                              „Това, че подавам оставка не означава, че написаното за мен е вярно. За четвърти път ми се налага да отговарям на слухове тази година. Това, което се изписа за мен, дойде малко много – за мен и семейството ми. А изборите показаха, че трудно се съчетава партийната работа с поста на председател на Столичен общински съвет. Също има опасност слуховете по мой адрес да създадат проблеми на структурата на ГЕРБ в София“.

                              Следвайки комунистическия сценарий, Цветанов отсече като Живков: поради изключителните си качества на организатор и заради заслугите си на президентските и общинските избори, Андрей Иванов остава председател на софийската организация на ГЕРБ, запазвайки мястото си на общински съветник.

                              Какво се крие зад герберските кулиси и защо първият гербер в София изпадна в немилост? През май 2011 г. НАП провери имотното състояние на Андрей Иванов и обяви, че не е открила несъответствия между декларираните от него средства и приходите му.

                              Проверката се извърши, след като бунтовната тогава РЗС изнесе, че той притежава 60 имота, че е получил 400 000 лева чрез фалшиви записи на заповед, че е свързан с известния наркобос Христофорос Аманатидис – Таки. И най-тежкото обвинение - Иванов е организирал престъпна схема за рекет и изнудване.
                              Въпреки грозния скандал, Андрей Иванов бе преизбран за председател на СОС след последните избори за местна власт.

                              Това отново демонстрира мафиотския характер на ГЕРБ – партия, в която шансовете за бляскава кариера на нейните членове са право пропорционални на тяхната корумпираност. Защото, колкото си по-продажен и крадлив в местен и национален план, толкова си по зависим от боса на ГЕРБ, значи си най-удобен в името на общия грабеж.

                              Оправдавайки се за имотните си афери, шефът на СОС нагло заяви: шейсетте имота, придобити в последните десетина години, са резултат от 120-годишния труд на много хора – неговия, на съпругата, на майка му и баща му, както и на майката и бащата на съпругата му…

                              Колкото и нелепа да бе ситуацията около гербера Иванов, премиерът преглътна смешното му алиби и нареди на НАП да го амнистира. Защото в София предстояха „Общински избори 2011“, които Иванов и компания трябваше да манипулират по най-ефикасния начин. Което сториха суперпрофесионално, творчески копирайки нюйоркската мафия през 30-те години на миналия век – когато яки момчета превземат синдикатите и карат под строй работници към избирателните урни.

                              Бойковата мафия в СИК (Софийската избирателна комисия) се представи толкова умело, че само за една бройка не регистрираха 100-процентна изборна победа за листата на ГЕРБ в столичната зала „Универсиада“.

                              Залата, в която двама депутати на Борисов открито надзираваха преброителите и спокойно изнасяха чували с бюлетини пред камерите на стъписаните фоторепортери. Направо готов сценарий за Холивуд.

                              Тайно благодарен за изборния грабеж, премиерът явно награди Андрей Иванов с нов мандат в шефското кресло на СОС. Но месец по-късно Бойко Борисов поиска главата на софийския си булдог. Първата версия за премиерския гняв гласи: премиерът избухнал, след като разбрал, че Иванов „пробутал“ имот за 2 милиона лева на бизнесмен, който не подозирал и не му било изяснено, че недвижимостта е с тежести.

                              Втората версия визира поръчка за 18 млн. лева, към която се стремял общинар №1. Това е ключовият проект за електронното правителство по оперативна програма „Административен капацитет“. Очаквало се офертите по проекта да бъдат отворени в срок, но Иванов хитро разделя поръчката на малки части, за да бъдат отказани от участие големите международни IT компании с опит в областта на електронното правителство.

                              Тъй като фирми, близки до Андрей Иванов, трябвало да спечелят поръчката, след което тя щяла да бъде поделена с други компании, „на които не може да се откаже“. Апетитният проект преследвал не само финансови, но и стратегически цели, защото компанията, която го реализира, ще има достъп до цялата информация на местно и национално ниво.

                              Третата версия не е за пренебрегване:
                              Борисов бил бесен от тоталното обсебване на поръчките в столичния градски транспорт от кръга на Андрей Иванов. Поради това, само ден преди оставката на шефа на СОС, оставка подаде и директорът на фирмата „Градски транспорт“.

                              Четвъртата версия е с европейски адрес: премиерът реагира, след като френски бизнесмен го информира за опита на Иванов да контролира избора на фирмите-подизпълнители от частното дружество „Софийска вода“.

                              Версиите са много, но смислени обяснения липсват. Народът обаче трябва да знае цялата истина и някой трябва да отговори на тези въпроси: В кое си качество Бойко Борисов и Цветан Цветанов приемат оставката на Андрей Иванов?

                              Кое е законовото основание, позволяващо на Борисов и Цветанов да избират заместника на корумпирания си слуга, след като това е легитимно право на Столичния общински съвет? И каква мръсна тайна се крие зад оставката на Иванов – кокошкарска история, рутинна корупция или организирана престъпна група?

                              Поредният крадлив гербер си отива, за да го замести следващият в списъка на Борисов. Всъщност отива ли си босът на СОС или прави крачка назад, за да продължи обсебването на София от двореца си в Банкя? Дворец на 500 квадратни метра, в който безценна минерална вода пълни басейна на Андрей Богоизбрани. Единственият частен дворец в Европа с държавен минерален извор.

                              Тези от ГЕРБ май ще са най-успелите мутри на прехода.

                              Анализирай това В ГЕРБ шансовете за бляскава кариера на нейните членове са право пропорционални на тяхната корумпираност. Защото, колкото си по-продажен и крадлив в местен и национален план, толкова си по зависим от боса на ГЕРБ, значи си най-удобен в името на общия грабеж.

                              http://www.svobodnoslovo.com/%D0%BC%...E%D1%81%D0%B0/
                              Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                              Коментар


                              • Гарантирано от ГЕРБ!!!ГЕРБ отърва свой чиновник от съда, засега
                                януари 14, 2012
                                ГЕРБ успя да спаси от закона своя довереник – шефа на ВиК – Бургас Ганчо Тенев, който трябваше вече да е изправен пред съд за режисирани обществени поръчки и съмнителни продажби, ощетили държавата с повече от един милион лева. След като с неохота започнаха разследване на дейността му, от прокуратурата използваха всички възможности за протакане на делото и накрая – към днешна дата, то е вече смачкано и приведено във вид, удобен като за човек на ГЕРБ.

                                Източник от бургаската прокуратура съобщи пред “Десант”, че името на Тенев е изчегъртано от документите по делото, а наместо него там е сложено друго - на негов подчинен, на който той е издавал заповедите.

                                Сменилият няколко правителства, но самият той останал непипнат в продължение на години, тъй като декларираше вярност и на левица, и на десница, Тенев прокара схема, по която във водното дружество са били сключвани сделки с едни и същи фирми, близки до ръководството му.

                                “Десант” описа цялата методика, по която държавата е източвана, още през февруари 2010 година. Шефовете на ВиК от една страна са разбивали големите проекти на малки поръчки, за да заобиколят Закона за обществените поръчки, който не предвижда публични търгове за доставка на оборудване или извършване на дейности, когато става дума за малки суми.

                                От друга – са канили за търговете по три фирми – избраната и две, чийто предмет на дейност или няма нищо общо с водоснабдяване и канализация, или предлагат на търга нереалистична цена, за да бъдат отхвърлени. Така правилната фирма винаги е била предпочитана без проблем.

                                Материалът на “Десант” не предизвика никакъв интерес от страна на прокуратурата в Бургас и тя не счете за нужно да се самосезира. Затова пък той бе забелязан от Върховната касационна прокуратура (ВКП), която прати в морския град указание дело все пак да започне. С огромна неохота в Бургас го образуваха, но то се мота в стадий дознание няколко месеца, след което от ГЕРБ се погрижиха за Тенев.

                                От ВКП пристигна следващо указание случаят да се прехвърли на следствието, тъй като представлявал нарушение в особено големи размери. От години следствието в България е полуумрял орган, който не върши почти нищо.

                                Официално то трябва да се занимава с особено тежки престъпления, но на практика главният прокурор Борис Велчев го ползва като място за дълбоко замразяване на дела, по които ГЕРБ има особено голям интерес. Или пък като орган, който да тъпче хора, срещу които ГЕРБ има нещо напротив.

                                Пример за тъпчене е следственото дело срещу цялото ръководство на община Гълъбово, което се опълчи на Бойко Борисов и отказа да пропусне без пари през града си електрически жици на американска компания, която Борисов закриля.

                                Срещу шефовете на общината години наред се води следствено дело, но не в Стара Загора, в чийто съдебен район попада Гълъбово, а в Пловдив, където очевидно следователите са по-изпълнителни по отношение на задачите, спуснати от Велчев.

                                А пример за дълбоко замразяване пък е случаят с Тенев. Делото бе поето от тогавашния шеф на бургаското следствие Благо Николов и той си го движи дълги месеци наред, докато в един прекрасен ден не се пенсионира. През това време бяха поръчвани и връщани експертизи, бяха ангажирани и отказвани вещи лица – бе ползван целият арсенал от средства за протакане на случая колкото се може по-дълго.

                                По наследство “случаят Тенев” бе поет от наследничката на шефския пост в следствието Станелия Караджова. Тя е все още далеч от пенсия, което значи, че пред края на делото се е ширнал още един огромен период от време.

                                Самият Тенев поизчака малко, за да се разсеят облаците над него, и се зае да прави собствено разследване, ама не на дейността си, а на евентуалния “предател” в своя екип.
                                След кратка проверка се спря на своя служител Живко Куцаров, към когото насочи съмнения, че е човекът, който пречи на гладкото протичане на споменатите по-горе схеми.

                                Куцаров най-напред бе наказан, после му бе намалена заплатата, сетне му отнеха компютъра и накрая го лишиха и от работа. Необявената причина бе, че за Тенев това е човекът, който изнася данни за далаверите му. Официално обаче бе посочено, че срещу Куцаров било постъпило оплакване от неговата дейност.

                                Тези дни Върховният касационен съд отмени наказанието на Тенев като незаконно издадено. И това се очертава да е единственото съдебно решение срещу водния шеф. По другото дело за случаите, ощетили държавата, самата държава няма никакво желание да се занимава с него. Защото за ГЕРБ той сега е “нашето момче”.

                                http://www.svobodnoslovo.com/%D0%B3%...0%D1%81%D0%B5/
                                Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                                Коментар

                                Working...
                                X